Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za powyższe uwagi. 

Trzecia opcja to marynarka brązowa z szerszymi klapami i podwójną kieszonką. Czy ona jest już mniej formalna w hierarchii marynarek ? Chciałbym ją założyć do tego typu zestawu: koszula ocbd, spodnie bawełniane i monki. Czy wygląda to ok ?IMG_20180311_121718299.thumb.jpg.2fb06252cb4d20cc41a3aa405969859d.jpgIMG_20180311_121737138.thumb.jpg.160ad3b3295a7a84744de0fe03b6d49b.jpgIMG_20180311_121800568.thumb.jpg.cc2fb57cddd54c60b817e844f7d8bedb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o Wasze zdanie i preferencje. Różne elementy skórzane ubioru dopasowujecie żeby były w jednym kolorze (albo nawet i jak najbliższym odcieniu) czy bez specjalnego wysiłku pod tym względem? Ubiór bardziej nieformalny, black tie (optional) zostawmy poza pytaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xune napisał:

Panowie, pytanie o Wasze zdanie i preferencje. Różne elementy skórzane ubioru dopasowujecie żeby były w jednym kolorze (albo nawet i jak najbliższym odcieniu) czy bez specjalnego wysiłku pod tym względem? Ubiór bardziej nieformalny, black tie (optional) zostawmy poza pytaniem :)

Ja wyobrażam to sobie tak, że do garnituru chciałbym aby moje buty, pasek do spodni i pasek zegarka były jak najbardziej zgrane. Jeśli chodzi o casual to łączę brązowe buty z czarną skórzaną kurtką i odwronie, czarne buty z brązową. Staram się jednak, żeby buty i pasek przynajmniej były w podobnym odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1987 Moja rada – do zestawów nieformalnych faktura marynarki musi być wyraźna, widoczna, wręcz szorstka. Dlatego tweedy lub flannele są tak popularne zimą, a granatowe blazery hopsack lub leń (albo mieszkanka leń-jedwab) latem. Marynarki z gładkich tkanin zawsze bedą kojarzyły z sierotami po garniturach, i kiepsko pasują do chinosów lub dzinsów....

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Xune napisał:

Panowie, pytanie o Wasze zdanie i preferencje. Różne elementy skórzane ubioru dopasowujecie żeby były w jednym kolorze (albo nawet i jak najbliższym odcieniu) czy bez specjalnego wysiłku pod tym względem? Ubiór bardziej nieformalny, black tie (optional) zostawmy poza pytaniem :)

Generalnie raczej tak, choć dzisiaj np. mam koniakowe brogsy i pasek, ale zegarek ma pasek już ciemniejszy, brązowy. Teczki niestety dorobiłem się jednej, podstawowej, czarnej - także też mam tutaj średnie pole do popisu i jakoś nad tym nie ubolewam przesadnie :) W przyszłości planuję kupić drugą, ale też raczej w ciemniejszym brązie - żonglowanie trzema czy czterema torbami w różnych kolorach i np. codzienne przekładanie wszystkich rzeczy z jednej do drugiej to chyba lekka przesada (choć może się mylę) :)

Z innej beczki:

Przy okazji zapytam w kontekście kamizelek, które wrzucałem na poprzedniej stronie. Skłaniam się, żeby zostawić jednorzędową i mam pytanie o długość. Do spodni, do których chcę ją nosić kiedy stoję, chodzę - nie odsłania ona koszuli, odsłania natomiast z tyłu delikatnie gdy siedzę, natomiast zakładam, że to jest zupełnie "dozwolone"? Nie wyguglowałem żadnej odpowiedzi na ten temat, ale zakładam, że musi tak być, ponieważ gdyby siedząc zakrywała całą koszulę, to stojąc byłaby zbyt długa.

Z góry dzięki za potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Xune napisał:

Panowie, pytanie o Wasze zdanie i preferencje. Różne elementy skórzane ubioru dopasowujecie żeby były w jednym kolorze (albo nawet i jak najbliższym odcieniu) czy bez specjalnego wysiłku pod tym względem? Ubiór bardziej nieformalny, black tie (optional) zostawmy poza pytaniem :)

Według mnie jedyny przypadek, kiedy warto zadbać żeby buty i dodatki były w tym samym kolorze, to gdy są one czarne. W przypadku brązowych butów i dodatków, kiedy wszystko jest z takiej samej skóry i w dokładnie takim samym (albo bardzo zbliżonym) kolorze to sprawia wrażenie "trying too hard".

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, możecie spojrzeć i zaopiniować? Dzisiaj przyszła moja pierwsza przymiarka z SS. 3 garnitury, jeden to Washington w rozmiarze 52, za szeroki w barkach. Potem dwie Havany, jedna 102, druga 106. 106 okazała się za duża, a ja zastanawiam się nad 102.Podoba mi się. Bez poprawek takich jak skrócenie rękawów, zwężenie i skrócenie spodni się nie obejdzie. Martwią mnie plecy. Nie wiem w czym problem i czy można to skorygować.  Zamieszczam poniżej zdjęcia:

 

 

1B8A2C8C-512E-4E08-B610-FFF8CE717312.jpeg

707DD1FA-1E09-49C6-BF7F-8230789F26D2.jpeg

CE816174-0E7F-4AD1-B3AD-89D29E3292BA.jpeg

E9DE8C55-B6F9-40AE-BE63-60AA5AA8CA93.jpeg

E99C54F4-E3D3-4AF0-AAB6-DFF6B103F04E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur będzie się rzucał w oczy, jeżeli Ci to nie przeszkadza i lubisz na siebie zwracać uwagę to może być ciekawym wyborem. Ale oczywiście pod warunkiem, że posiadasz już kilka stonowanych garniturów w swojej garderobie. Spodni raczej nie zdekompletujesz, marynarkę już prędzej, np. z kremowymi, białymi chinosami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TDab napisał:

Bardzo ładna krata, spasowanie też niezłe, klapy dosyć wąskie, ale jak na standardy Vistuli wszystko w normie. Pytanie tylko, jak z wypełnieniem.

Pamiętaj, że wskazana cena za ten garnitur jest o połowę za wysoka ;)

Stąd mówiłem o promocji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, faber napisał:

Drodzy koledzy, możecie spojrzeć i zaopiniować? Dzisiaj przyszła moja pierwsza przymiarka z SS. 3 garnitury, jeden to Washington w rozmiarze 52, za szeroki w barkach. Potem dwie Havany, jedna 102, druga 106. 106 okazała się za duża, a ja zastanawiam się nad 102.Podoba mi się. Bez poprawek takich jak skrócenie rękawów, zwężenie i skrócenie spodni się nie obejdzie. Martwią mnie plecy. Nie wiem w czym problem i czy można to skorygować.  Zamieszczam poniżej zdjęcia:

 

 

1B8A2C8C-512E-4E08-B610-FFF8CE717312.jpeg

707DD1FA-1E09-49C6-BF7F-8230789F26D2.jpeg

CE816174-0E7F-4AD1-B3AD-89D29E3292BA.jpeg

E9DE8C55-B6F9-40AE-BE63-60AA5AA8CA93.jpeg

E99C54F4-E3D3-4AF0-AAB6-DFF6B103F04E.jpeg

Z ciekawości... Jaki wzrost/waga/wymiary? Ja przy 189cm, 85kg, 104 w klatce i 90 w talii wchodzę niemal bez przeróbek w 98 Havany. Rękawy, klatka i ramiona dobrze pasują, koryguję tylko marszczenie z tyłu przy kołnierzu no i oczywiście skracam i lekko zwężam nogawkę u dołu. Jeżeli chcesz to w domu sprawdzę jeszcze mój wymiar w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, skatej napisał:

Z ciekawości... Jaki wzrost/waga/wymiary? Ja przy 189cm, 85kg, 104 w klatce i 90 w talii wchodzę niemal bez przeróbek w 98 Havany. Rękawy, klatka i ramiona dobrze pasują, koryguję tylko marszczenie z tyłu przy kołnierzu no i oczywiście skracam i lekko zwężam nogawkę u dołu. Jeżeli chcesz to w domu sprawdzę jeszcze mój wymiar w ramionach.

 

190, 85 kg wagi, talia 106 w klatce, 95 w talii, 121 w ramionach. Już się bałem, że w 104 nie wejdę właśnie w barkach bo z tym mam największy kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faber napisał:

 

 

190, 85 kg wagi, talia 106 w klatce, 95 w talii, 121 w ramionach. Już się bałem, że w 104 nie wejdę właśnie w barkach bo z tym mam największy kłopot.

Też wychodzi mi 121cm w ramionach - sam się mierzę więc może być niedokładnie +/- 2cm. Pomijając małą różnicę w talii mamy niemal identyczne sylwetki :) 

Spróbuj 98 Hawanę, mi w ramionach wszystkie leżą idealnie, rękawów też nie muszę skracać. Jedynie z tylu po środku trzeba chować 1cm fałdę w szwie pod kolnierzem.

PS. Tez masz 41 w kołnierzyku? Jakie rozmiary i marki koszul leżą dobrze na Tobie z wieszaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, skatej napisał:

Też wychodzi mi 121cm w ramionach - sam się mierzę więc może być niedokładnie +/- 2cm. Pomijając małą różnicę w talii mamy niemal identyczne sylwetki :) 

Spróbuj 98 Hawanę, mi w ramionach wszystkie leżą idealnie, rękawów też nie muszę skracać. Jedynie z tylu po środku trzeba chować 1cm fałdę w szwie pod kolnierzem.

PS. Tez masz 41 w kołnierzyku? Jakie rozmiary i marki koszul leżą dobrze na Tobie z wieszaka?

98 jest już niedostępna z tego modelu. Może zamówię 102 i sprawdzę.

41/42. Najlepiej leży Jake's slim fit/extra slim fit z Peek&Cloppenburg + Osovski na 176/182(ten 188/194 miał zbyt długie rękawy i sama koszula była bardzo długa). Resztę muszę zwężać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2018 o 18:35, faber napisał:

Drodzy koledzy, możecie spojrzeć i zaopiniować? Dzisiaj przyszła moja pierwsza przymiarka z SS. 3 garnitury, jeden to Washington w rozmiarze 52, za szeroki w barkach. Potem dwie Havany, jedna 102, druga 106. 106 okazała się za duża, a ja zastanawiam się nad 102.Podoba mi się. Bez poprawek takich jak skrócenie rękawów, zwężenie i skrócenie spodni się nie obejdzie. Martwią mnie plecy. Nie wiem w czym problem i czy można to skorygować.  Zamieszczam poniżej zdjęcia:

 

 

Ponawiam prośbę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.