Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ta marynarka leży wręcz wzorcowo, do tego ma wręcz idealne dla Ciebie proporcje. Nawet rękawów moi zdaniem nie powinieneś ruszać. Tak właśnie leży garnitur dla mężczyzny, a nie przykrotkie i przetaliowane na sile modne wariacje. Spodnie krawiec Ci skróci w ciągu 30min za parę złotych 

Jakby na mnie za taką cenę leżał garnitur z wieszka to bym chyba przeturlal się przez pól dzielnicy ze szczęścia. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aronnici były usunięte, natomiast chyba się przesadnie wyprostowałem do tego zdjęcia. Kiedy stoję w naturalnej pozycji, to tego marszczenia nie ma. Dzięki Panowie, wychodzi u mnie przyzwyczajenie do zbyt dopasowanych marynarek :). Czekam jeszcze na szarego Washingtona dla porównania, wybiorę jeden z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5751]Aron[/mention]nici były usunięte, natomiast chyba się przesadnie wyprostowałem do tego zdjęcia. Kiedy stoję w naturalnej pozycji, to tego marszczenia nie ma. Dzięki Panowie, wychodzi u mnie przyzwyczajenie do zbyt dopasowanych marynarek :). Czekam jeszcze na szarego Washingtona dla porównania, wybiorę jeden z nich.
Ale wrzuć też fotkę w Waszyngtonie. To może być ciekawe i pouczające porównanie.
Mierzyłem oba modele i Waszyngton jest bardziej taliowany. To czuć wyraźnie. Ciekawy jestem czy Twoje przyzwyczajenie do ciaśniejszych marynarek zwycięży ;)
Moim zdaniem jednak ten model mnie nadaje się do rozkompletowania (kieszenie nie są nakładane, klapy są zamknięte).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Klucha napisał:

Szanowni, ponownie zwracam się z prośbą o pomoc. Poszukiwania garnituru w kratkę trwają. Zamówiłem taką oto Havanę z SuSu, w rozmiarze 50. Mam z SuSu problem, ponieważ rozmiar 48 jest na mnie za mały (spodnie kompletnie za wąskie, marynarki nieco zbyt obcisłe), zaś w rozmiarze 50 spodnie są super, ale ta marynarka... Co to dużo mówić, nie podoba mi się, jak w niej wyglądam. O dziwo lepsze wrażenie robi założona do chinosów i swetra (to akurat zaleta, szukam garnituru podatnego na rozkompletowanie). Wydaje mi się (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie), że szerokość ramion jest ok, natomiast zdecydowanie potrzebne jest taliowanie (a oprócz tego skrócenie spodni i lekkie skrócenie rękawów - ok. 1 cm nie powinien być problemem nawet przy ciętych guzikach?). Proszę o radę, czy jest sens się z tym bawić, czy szukać dalej. Dodatkowe pytanie - czy macie doświadczenie z Washingtonem od SuSu? Podobno to super slim, zastanawiam się, czy wobec tego 50 nie leżałaby na mnie lepiej...

Czy mógłbyś podać, jaki masz wzrost i wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Co sądzicie o zakładaniu olejaka Barboura na marynarkę od garnituru jako płaszcza ? Oczywiście przy założeniu pełnego przykrycia marynarki na długość.

Spotkałem się z opiniami, że to nadużywanie z gruntu codziennej i użytkowej kurtki, a z drugiej strony widziałem sporo zdjęć (w tym i na BwB) gdzie wyglądało to świetnie. Moje osobiste odczucie jest na tak, z założeniem, że nie nosi się ultra-eleganckich zestawów pod spodem. Jestem ciekawy Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejak na granatowy garnitur z gładkiej wełny czesankowej, białą koszulę i jedwabny krawat = nie. Olejak na garnitur tweedowy, ew. POW, hopsack itp., pod spodem golf, kardigan, OCBD, knit, krawat wełniany, kaszmirowy, ostatecznie nawet grenadyna = tak.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do eleganckiego garnituru na pewno lepiej pasuje płaszcz. Do "casualowego" garnituru (np. flanela w kratę) - nie wiem. Na pewno pasuje do zestawów koordynowanych, ale raczej tych luźniejszych (flanela, dżinsy), do takich pozbieranych z garniturów - raczej nie. No i buty powinny grać z kurtką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem dzisiaj garnitur w TK maxx i zastanawiam się czy warto inwestować w poprawki krawieckie, czy jednak zwrócić.

Garnitur marki Camp David, skład to 90% wełna, 10% kaszmir. Tkanina jest gruba i przyjemna w dotyku. Kupiłem go głównie ze względu na cenę - 280 PLN.

Jeżeli chodzi o spodnie to tutaj raczej nie mam obaw - oczywiście do zwężenia - ale myślę że będą ok. 

Jeżeli chodzi o marynarkę to zdecydowanie do taliowania (i to sporo, wydaje mi się ze tego aż tak nie widać na zdjęciu ze względu na gramaturę materiału) i pewnie rękawy do zwężenia. Zastanawiam się czy ramiona są akceptowalne.

Chcialbym poznać wasze opinie. 

Przepraszam za brak butów na zdjęciach.

gar1.jpg

gar2.jpg

gar3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadkiem ślubu i chciałbym elegancko wyglądać. Zlecę na tę okazję uszycie dwurzędowego strollera (na ślub) z dodatkowymi spodniami w kolorze marynarki (na wesele).

Z dostępnych kolorów marynarki, tj. czarnego oraz ciemnoszarego, wybrałem kolor ciemnoszary. Na starych fotografiach oraz grafikach można zauważyć, że marynarki strollerów czasami mają (mikro) fakturę typu jodełka, co mi bardzo odpowiada. Jak daleko mogę posunąć się w tę stronę?

Na razie - oczyma laika - udało mi się tę granicę wytyczyć na mikrofakturze jednokolorowej typu jodełka - nie znalazłem innego przykładu. Czy mikrojodełka dwukolorowa szaro-czarna jest poprawna? Oraz czy można iść w stronę innej mikrofaktury, mikrowzoru lub wzoru typu dyskretnego?

Czytałem, że poprawny jest ciemno-szaro-granatowy kolor marynarki. Uprzejmie proszę to potwierdzić lub zaprzeczyć temu. Granat tzw. putinowski, ale w mikrojodełkę niezwykle by mi się podobał, gdy ubiorę spodnie niesztuczkowe - zmieniając tym samym stroller w garnitur wieczorowy.

Stroller.png

Edytowane przez berlin
Uzupełnienie o grafikę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 21:07, montblanc napisał:

Zdublowany post - proszę o usunięcie.

Ja bym zwrócił. Ramiona za szerokie, kula rękawów olbrzymia, o talii sam napisałeś. Wszystkie moje przeróbki marynarek w podobnym zakresie nie były satysfakcjonujące, mimo że wykonywane w dobrych pracowniach. Po jakimś czasie trafiały do kontenera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybieram się z partnerką na balet (Dziadek do Orzechów - Klasyka i Lód - Rosyjski Klasyczny Balet - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu). 

Jaki ubiór byłby najodpowiedniejszy? Granatowy garnitur czy może wystarczy zestaw koordynowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Awopiotr napisał:

Ja bym zwrócił. Ramiona za szerokie, kula rękawów olbrzymia, o talii sam napisałeś. Wszystkie moje przeróbki marynarek w podobnym zakresie nie były satysfakcjonujące, mimo że wykonywane w dobrych pracowniach. Po jakimś czasie trafiały do kontenera. 

Marynarka wygląda też na zbyt krótką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

A Pan Młody jak będzie ubrany?

Pierwotnie w Stresemann, jednak - z powodu braku tkaniny na spodnie - uszyjemy garnitury. Niemniej pytanie o tkaninę marynarki strollera jest nadal aktualne. Oraz - dodatkowo - chciałbym zapytać o to, czy stroller jednorzędowy (2x1) można (w sensie czy wypada) nosić bez kamizelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wybieram się z partnerką na balet (Dziadek do Orzechów - Klasyka i Lód - Rosyjski Klasyczny Balet - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu). 
Jaki ubiór byłby najodpowiedniejszy? Granatowy garnitur czy może wystarczy zestaw koordynowany? 
Zestaw koordynowany nie jest odpowiedni na wieczór. Rozumiem, że przedstawienie jest w godzinach wieczornych.

Lepiej wypadniesz w granatowym garniturze i ciemnym, stonowanym krawacie. Ja bym założył białą koszule. Aż się prosi, żeby była na spinki. Na nogach - czarne oxfordy.

Wyróżnisz się niewyróżniając :-)

Miłego wieczoru.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki garnitur z Bytomia i oprócz tego, że wiem, że trzeba skrócić rękawy, to zastanawiam się, czy marynarka nie jest cała za długa. Co myślicie o pozycji dolnej krawędzi marynarki i pozycji guzika? 

Może macie jeszcze jakieś sugestie poprawek?

IMG_0904 (1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest tylko jeden sposób noszenia takiej marynarki-razem ze spodniami od garnituru,którego jest częścią. Jeśli masz marynarkę w kolorze solidnym lub w kratę,  istnieje spora szansa, że będzie dobrze pasować do spodni od innego garnituru ( Dżinsów, chinosów lub khakis). Ale w niemal każdej sytuacji marynarki w prążki mają spodnie z tego samego materiału.W US jeżeli ktoś nosi marynarkę pinstripe w połączeniu z obcymi spodniami, to jest sygnał ,że jego garderoba pochodzi z thrift store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.