Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@mosze @bart87

Dzięki za rady, w takim razie chyba go nie kupię. Szkoda mi bardzo, bo szukam czegoś w tym stylu, a tu  trafiła się atrakcyjna cena (nieco ponad 700 zł). Marynarka za krótka raczej nie jest, to chyba zaburzona perspektywa na zdjęciu. Co do kozerki, to wg. mnie jest normalna, taka jak ma być w zamkniętych klapach, ale może się mylę? To jest ten model: https://www.bytom.com.pl/marynarka-jali-1a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Klucha napisał:

Co do kozerki, to wg. mnie jest normalna, taka jak ma być w zamkniętych klapach, ale może się mylę? To jest ten model

W porządku, po prostu na Twoim zdjęciu wyglądała dziwnie i już się bałem, że Bytom coś nowego wymyślił w tej kwestii. 

Nie zwróciłeś uwagi jeszcze, że marynarka z Twojego zdjęcia jest za wąska w talii. To tylko, żeby Cię upewnić w podjętej decyzji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na zdjęciach poniżej prezentuję przerabiany garnitur SuSu Lazio.

Już kiedyś o niego pytałem, w tym też czy skracać marynarkę. Wydaje mi się teraz, że nie - że i długość marynarki, i rękawów jest dobra.

Nie do końca jestem zadowolony z tego, że po rozcięciu nitek przyszytych przy szlicach (uprzednio nie robiłem tego, nie będąc pewny czy będę garnitur zatrzymywał) robi się trochę efekt "sukienki" na dole - tzn. marynarka się trochę rozchodzi. Czy jest to rażące? Na zdjęciach to trochę mniej widać niż jak stoję przed lustrem.

Moje główne pytanie brzmi natomiast - co z długością spodni? Był to rozmiar long, także na początku do skrócenia było duuużo. Jeden krawiec skrócił, ale nadal była harmonijka na dole, której on już powiedział, że nie skróci (klauzula sumienia czy co? ;p), bo będzie za krótko - nie bardzo chciałem wchodzić w polemikę, więc dałem do innej krawcowej, która skróciła i zrobiła ścięcie po skosie z przodu, natomiast stwierdziła, że więcej po skosie nie da się ściąć z przodu bez skracania również z tyłu. A z tyłu moim zdaniem są ok. Z przodu nie jestem zadowolony w 100%. Co robić zatem? Skracać dalej czy pochodzić w takich i zobaczyć albo w ogóle zostawić takie?

Z góry dzięki za opinie!

P1040993.JPG

P1040994.JPG

P1040996.JPG

P1040997.JPG

P1040998.JPG

P1040999.JPG

P1050002.JPG

P1050003.JPG

P1050004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1987, dzięki za opinię - też mi się trochę tak wydaje, że już nie warto skracać. A co powiesz o tym rozchodzeniu się marynarki na boki na dole?

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia co do długości tych spodni? Celowo dałem parę ujęć, w których nie "poprawiałem" przed ich wykonaniem długości spodni (tzn. w żaden sposób ich nie podciągałem, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię krótkie nogawki i dobrze się z nimi czuję! Dlatego skróciłbym jeszcze te spodnie, szczególnie że nogawki są wąskie. Lewa nogawka na jednym ze zdjęć marszczy się znacząco i wygląda to wg mnie źle. Podwiń je jeszcze trochę i zobacz jak będziesz się z tym czuł. Dużo zależy od dopasowania i kroju spodni bo nawet przy takiej szerokości nogawka może odchylać się do tyłu i jednocześnie opinać piszczel. Co wygląda tak sobie i wówczas lepiej mieć troszkę dłuższe spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów ponownie :) Ciąg dalszy pytań o rady dotyczące studniówkowego ubioru ;) 

Z radością informuje, że wszystkie przeróbki krawiecki zakończyły się sukcesem ^^ 

Pozostała kwestia krawatu. Mój garnitur jest wyjątkowo ciemny i dlatego przy zwykłym granatowym krawacie wydaje się wręcz czarny, a granat krawatu wybije się na 1 plan. W związku z tym rozważam: 

https://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-jednolity-brazowy-bordowy/167

image.png.03a1d326006da5048b3bf324a8e07c52.png

 

Według mnie krawat w tym kolorze prezentuje się wyjątkowo elegancko, jednak przeraża mnie ten ,,brąz" w nazwie. Trochę dziwnie ubrać się w brązowy krawat na studniówkę. ;/ Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, z ciekawości, da się je usunąć, tak, żeby nie było widać, że tam były? Dla mnie osobiście tak duże metki na widoku jest niesmaczne.. choć są gusta i guściki...

Co do rozmiarów, wg mnie oprócz długości spodni wygląda to przyzwoicie. Swoją drogą, Azjaci są statystycznie niżsi, skąd taka duża dysproporcja długości marynarki do spodni? Wygląda to tak, że gdyby założył to ktoś, na kim spodnie leżałyby dobrze, to marynarka sięgałaby mu do pępka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, marcinkucharski said:

OK, z ciekawości, da się je usunąć, tak, żeby nie było widać, że tam były? Dla mnie osobiście tak duże metki na widoku jest niesmaczne.. choć są gusta i guściki...

Co do rozmiarów, wg mnie oprócz długości spodni wygląda to przyzwoicie. Swoją drogą, Azjaci są statystycznie niżsi, skąd taka duża dysproporcja długości marynarki do spodni? Wygląda to tak, że gdyby założył to ktoś, na kim spodnie leżałyby dobrze, to marynarka sięgałaby mu do pępka ;) 

Spodnie rzeczywiscie krojone byly  na zapas! Mam nadzieje ze metki zewnetrzne beda juz usuniete przy odbiorze. :)

Zastanawiam sie czy nie wciac troche szarej  marynarki w talii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinkucharski napisał:

OK, z ciekawości, da się je usunąć, tak, żeby nie było widać, że tam były? Dla mnie osobiście tak duże metki na widoku jest niesmaczne.. choć są gusta i guściki...

Co do rozmiarów, wg mnie oprócz długości spodni wygląda to przyzwoicie. Swoją drogą, Azjaci są statystycznie niżsi, skąd taka duża dysproporcja długości marynarki do spodni? Wygląda to tak, że gdyby założył to ktoś, na kim spodnie leżałyby dobrze, to marynarka sięgałaby mu do pępka ;) 

Niewykończone nogawki spodni to standard dla wielu marek, spodnie dopasowywane są na długość przez krawca. Nikt nie planuje chodzić w spodniach takiej długości. Widoczne metki oczywiście należy usunąć i nie powinno to stanowić problemu. 

@amatsukaze Druga marynarka jest wyraźnie zbyt wąska w talii. Zdjęcia robione są pod takim kątek, że trudno ocenić dopasowanie, ale pierwsza wydaje się być trochę zbyt obszerna w ramionach, dodatkowo niezbyt ładnie układają się rękawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mosze said:

Ciężko ocenić dopasowanie po zdjęciach; powinieneś stanąć prosto i mieć zdjęcie z pewnej odległości. Jednak pierwsza marynarka mi się nie podoba (ramiona, rękawy).

 

1 hour ago, Zajac Poziomka said:

Niewykończone nogawki spodni to standard dla wielu marek, spodnie dopasowywane są na długość przez krawca. Nikt nie planuje chodzić w spodniach takiej długości. Widoczne metki oczywiście należy usunąć i nie powinno to stanowić problemu. 

@amatsukaze Druga marynarka jest wyraźnie zbyt wąska w talii. Zdjęcia robione są pod takim kątek, że trudno ocenić dopasowanie, ale pierwsza wydaje się być trochę zbyt obszerna w ramionach, dodatkowo niezbyt ładnie układają się rękawy.

Dzieki! Mysle, ze z rekawami da sie cos zrobic. Postaram sie o zdjecie w bardziej neutralnej pozycji, bo jak przymierzalem to wydawalo mi sie, ze w ramiomach lezy OK.

Z ciemniejszym chyba bede musial pozostac jak jest, chociaz ten lekki scisk w talii pewnie bedzie mniej zauwazalny na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o poradę. Mam dwie koszule MiMe (półformalne, biała i niebieska z półwłoskim kołnierzykiem - ten model: https://shopmiler.com/pl/koszule-meskie/koszula-polformalna-niebieska )  - w sumie mam też praktycznie ten sam model, tylko na spinkę kupione wcześniej i też w sumie występuje tam ten problem, a nie zauważyłem tego. W lnianych koszulach z kołnierzykiem włoskim problem nie występuje.

Mianowicie - chodzi o układanie się koszuli na karku, po obu stronach szyi - tj. na barkach. Nie mam jakichś wielkich "kapturów" (może to właśnie błąd i trzeba nad tym popracować :) ?), a te koszule układają się.. hm.. dziwnie w tym miejscu. Wcześniej nie zauważyłem tego w koszulach białych (na spinkę i na guzik), tych dwóch już nie mogę zwrócić, natomiast ewentualnie mogę tą niebieską (zauważyłem to mierząc ją teraz). Pytanie czy to jest wg was rażące? Tak dziwnie się roluje do góry materiał tej koszuli na karku, jakby było go tam za dużo.  W pozostałych miejscach moim zdaniem koszule leżą bdb, natomiast np. gorzej wytaliowane Lamberty, które mam - nie mają takich problemów.

Z góry dzięki za poradę. Ciężko to było uchwycić na zdjęciach, te miejsca, które mnie interesują zaznaczyłem czerwonymi okręgami. W sumie chyba najlepiej oddają to zdjęcia: z profilu i ostatnie, w niebieskiej koszuli (po lewej stronie zdjęcia).

 

P1050006.JPG

P1050007.JPG

P1050008.JPG

P1050011.JPG

P1050012.JPG

P1050013.JPG

P1050019.JPG

P1050024.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.