Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, marcinkucharski napisał:

Osobiście specem nie jestem, ale wydaje mi się, że pierwszej marynarce długość jest odpowiednia i ładnie dzieli sylwetkę. Druga rzeczywiście nieco za krótka. Spodnie... faktycznie dziwnie się marszczą, ale nie widzimy, co się dzieje przy butach. Wyglądają, jakby potrzebowały lekkiego skrócenia.

A jak stwierdziłeś, że marynarka dzieli sylwetkę na pół, skoro na zdjęciu nogi są ucięte? Z tyłu ta większa ma długość na granicy akceptowalności, z przodu jest jednak za krótka, ledwo sięga do kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodzu napisał:

A jak stwierdziłeś, że marynarka dzieli sylwetkę na pół, skoro na zdjęciu nogi są ucięte? Z tyłu ta większa ma długość na granicy akceptowalności, z przodu jest jednak za krótka, ledwo sięga do kroku.

Stwierdziłem, bo widać mniej więcej poziom podłogi, więc można sobie +/- wyobrazić. Po skróceniu rękawów wydłuży się jeszcze optycznie. Według mnie nie ledwo sięga kroku, ale prawie w całości go zakrywa. Spójrz też na relację pomiędzy długością marynarki a położeniem dłoni, jest dobra. W sumie wygląda też ręce były nieco podkurczone, ale mimo to brakuje może 1 cm długości do ideału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ważniejsza jest wizualna ocena tego jak marynarka leży i czy wygląda proporcjonalnie do danej sylwetki. Na pewno powinna zasłaniać siedzenie z tyłu, z przodu natomiast sięgać przynajmniej do kroku spodni, potem pozostaje już tylko kwestia tego, czy powinna być dłuższa. Generalnie ja staram się oceniać proporcje marynarki jedynie na podstawie oceny wizualnej, dopasowania do sylwetki, proporcji. Naoglądałem się zdjęć dobrych marynarek i wydaje mi się, że wiem na co zwracać uwagę.

Nie chcę brzmieć jak wyrocznia i ekspert, po prostu to są moje wnioski o doświadczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten burgundowy z górnego prawego rogu najbardziej pasuje. Można rozważyć brązowy, gdyby poszetka miałaby takie fuluary. Prawy dół to zbyt jaskrawy (oczywiście to kwestia gustu), a te po lewej stronie mają za dużo niebieskiego (chyba, że chcesz tzw. tonalny zestaw – wtedy górny lewy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszetka to nie problem, bo nie noszę marynarki (jeszcze). Fular wymyśliłem sobie raczej jako dodatek do stylizacji, w której nie będę nosił v-necka. Krawat z samą koszulą jakoś mi się nie widzi, a potrzebowałbym jakieś małe ożywienie przy zestawieniu granatowych spodni i błękitnej koszuli. Bordowy czy fiolet wydaje mi się logiczny w takiej sytuacji, nie wiem jednak jakby się prezentował fular z przewagą niebieskiego w kontrastowy wzór  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lubo69 napisał:

Sądzę że tym razem chodziło o Poszetkę - sklep, nie poszetkę - chusteczkę. Ale przy okazji wydało się. Nie nosisz marynarki „jeszcze” bo jeszcze za gorąco?;-) Fular do samej koszuli to chyba nie to forum.

Nie noszę "jeszcze" bo nie mam żadnej ;) Powoli się przygotowuję do zakupu ale chwilę mi to zajmie. Najpierw się naoglądam żeby wiedzieć do czego zawęzić poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rozmiar marynarki od SuSu lepiej na mnie leży? 50 czy 48?
Wiem, że poprawki będą konieczne niezależnie od wyboru. Czyli poluzowanie w talii, skrócenie rękawów etc.
Natomiast, który rozmiar daje lepszą bazę? Jest lepiej dopasowany w ramionach? Ma dobrą długość?
Zamieszczam zdjęcia dla modelu Lazio i Havana.927694cb5461aaee5b0cf235efdcfade.jpg165b2cf5a38bbc4441c4b9c4cab13a67.jpg41360bba200cac1667fd83f24b612a76.jpg24971b0c2786339ce3b9418f0f70f89b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady Panowie@marcinkucharski@lyzwad@Caporegime

Talia jest właśnie do popuszczenia. Myślę, że potrzebuję tak z 2 cm . Marynarki SuSu powinny tyle zapasu mieć. Podejdę jeszcze do krawca by ocenił czy jest w stanie taką przeróbkę zrobić. 

Kluczowe są ramiona i długość, bo te wymiary raczej nie do ruszenia, więc  jak piszecie bliżej mi 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No zdjęcia robione z wysokości bioder i nawet mi wychodziło wg pomiarów ok. 50% (mierzę od kozerki do pięty). Natomiast jak mam ją na sobie, to mam poczucie, że jest trochę za krótka. Na pewno jest za bardzo slim, ale krawiec już ją widział i zrobi trochę luzu. Może po tym zabiegu to poczucie zniknie. Bo teraz mam wrażenie jakby mi się na biodrach (a szczególnie na pośladkach) wspierała.

Potrzebowałem dodatkowej opinii dotyczącej długości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.