Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, mam pytanie.

Do niebieskiego garnituru Lazio od Susu lepszym wyborem będą buty:

Berwick 3010 K2 Brown czy

Berwick 3010 K4 Tan ?

Chodzi o ich użytkowanie dla różnych sytuacji: od roli gościa weselnego, po inne tego typu uroczystości oraz spotkania z klientami od czasu do czasu ?

Mam wykonane zdjęcia, choć zdjęcia jak zwykle nieco przekłamuje rzeczywistość :)

K4 TAN
ae0902bc00a6.jpg

Tutaj K2 Brown oraz 2428 Tan (z tych zrezygnowałem bo są bardziej płaskie i optycznie wydłużają i tak już sporego rozmiaru stopę :) )
f130d979c563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co myślicie o połączeniu golfa z kardiganem? Na stronach internetowych kilku producentów odzieży spotkałem się z takim rozwiązaniem, jednak na żywo nie uświadczyłem takiego widoku. Konkretnie mam na myśli połączenie cienkich wełen lub cienkiego golfa z kardiganem o grubszym splocie. Z praktycznego punktu widzenia ma to sens, jednak czy nie będzie to wyglądało zbyt dziwacznie?

0944409801_1_1_16.jpg?t=1501751878331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wa000 napisał:

Panowie, ostatnio skrocilem jedne ze swoich spodni od garnituru od SuSu, ale nie jestem pewien czy troche nie przesadzilem. Spodnie obecnie maja 19,3 cm szerokosci dolem. Prosze o ocene.

Moim zdaniem (nie jestem jakimś wielkim znawcą) spodnie się źle skrócone (powinny być chyba pod lekkim skosem czyli z tyłu nieco dłuższe niż z przodu). Sama długość wg mnie jest ok. To też trochę zależy od preferencji (nawet w granicach tej uznawanej za poprawną długość czyli z jednym załamaniem spodni jest pewna tolerancja długości) ... jedni wolą nieco dłuższe inni krótsze. Ja np. chino wolę nieco krótsze (można fajne kolorowe skarpetki pokazać) ale garniturowe nieco dłuższe. Sam ma problem z długością spodni z mankietem bo żeby ten się nigdzie nie załamywał musiałby wisieć nad butami i też to moim zdaniem źle wygląda ... jak jest dłuższy to załamuje się na butach ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wa000 napisał:

Panowie, ostatnio skrocilem jedne ze swoich spodni od garnituru od SuSu, ale nie jestem pewien...........

Długość jest dobra. Ale coś mi nie gra wyżej w okolicy pachwin. Wygląda to tak jakby było tam za szeroko, za dużo materiału. Stąd załamamia i fałdy. Czy to nie były wcześniej luźne, a może nawet trochę za duże spodnie, które po zwężeniu tylko dolnej częsci nogawek straciły proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Awopiotr napisał:

Długość jest dobra. Ale coś mi nie gra wyżej w okolicy pachwin. Wygląda to tak jakby było tam za szeroko, za dużo materiału. Stąd załamamia i fałdy. Czy to nie były wcześniej luźne, a może nawet trochę za duże spodnie, które po zwężeniu tylko dolnej częsci nogawek straciły proporcje?

Spodni nie zwężałem, początkowo wydawały mi się być odpowiedniej szerokości, ale teraz myśle że chyba je zwężę 1cm od pachwiny w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, 

Od zawsze podobały mi się dwórzędowe garnitury w paski (Coś w stylu http://eu.suitsupply.com/en_GB/suits/havana-navy-stripe/P5266.html?cgid=Suits&prefn1=closureID&prefv1=Double breasted). Problemem jest moja waga. Jestem dość szczupły i boję się że prążek spowodowałby dodatkowe wysmuklenie sylwetki. Dodatkowo do bycia Wilkiem z Wall Street mi jeszcze daleko, więc nie chcę przesadzić z oddawaniem takiego wrażenia. Co sądzicie o takim zestawie przy moich warunkach fizycznych i "stanowiskowych"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym wpisie dot. chinosów na blogu pana Jana Adamskiego, autor w jednej ze stylizacji zaprezentował się w białych chinosach. 23 września, a ostatnio pogoda jest, jaka jest.

Przeczytałem gdzieś, że białe spodnie wypada nosić tylko wtedy, kiedy jest upał. Co sądzicie o ubieraniu ich wiosną, jesienią, czy nawet zimą? Czy nie będzie to faux pas? Oczywiście w jakąś ładniejszą pogodę, bo przy deszczu lub śniegu może to wyglądać nie najlepiej. Kupiłem białe chinosy w te wakacje i założyłem może z 3 razy, warto byłoby je jeszcze trochę ponosić.

Ponadto, co sądzicie o jasnokremowych chinosach poza latem i wiosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.