Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Jackuzzi89 napisał:

@alabuz, odpowiadając na drugie pytanie: jak zamawiałem kamizelke w Bytomiu, to bardzo spodobały mi się guziki - poprosiłem o kilkanaście dodatkowych i dostałem od ręki za darmo. 

Kolega nie pytał się o to, gdzie można dostać kilka dodatkowych guzików do zamówionej kamizelki, tylko o to gdzie można kupić w Warszawie rogowe guziki.

@alabuz kiedyś można było kupić w sklepie Szarmanta. Nie wiem, czy po "rebrandingu" nadal jest to możliwe, ale może warto zadzwonić i się dowiedzieć. Jeżeli Ci się nie spieszy, to zawsze jest internet, np. eBay albo tkaniny.net. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wally napisał:

@Mr K. Jeśli już ma być mucha to ja bym założył szarą w kratę POW np.  https://www.poszetka.com/product-pol-3908-MUCHA-JEDWABNA-KRATA-KSIECIA-WALII.html 

Czarna nie pasuję na dzień, granatowa będzie się zlewać z garniturem, a bordowa będzie zbyt przyciągać w takim zestawie uwagę (weź pod uwagę, że mucha już sama w sobie jest bardzo charakterystyczna). Szara nadaje odpowiedniego tonu i randze wyrażenia a przy tym ani się nie zlewa, ani nie przykuwa zbytniej uwagi.

@Zajac Poziomka Świetna mucha niestety niedostępna :/. Może coś w ten deseń? Proszę o poradę:

https://manufakturamuch.pl/mucha-jedwabna-srebrna

Ta mi się bardziej podoba: https://manufakturamuch.pl/mucha-welna-szara-niebieska-kratka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr K. napisał:

@Zajac Poziomka Świetna mucha niestety niedostępna :/. Może coś w ten deseń? Proszę o poradę:

https://manufakturamuch.pl/mucha-jedwabna-srebrna

Ta mi się bardziej podoba: https://manufakturamuch.pl/mucha-welna-szara-niebieska-kratka

Niespecjalne te muchy, napisz może wiadomość do Embassy of Elegance czy nie uszyją Ci muchy z tego materiału: https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-w-krate-PoW/750  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w MangoOutlet taką marynarkę. Niestety jest za duża. Da się ją jakoś przerobić (żeby się przy okazji opłacało) czy pozostaje tylko zwrot? Wymiana na mniejszy rozmiar nie wchodzi w grę z tego powodu że mniejszego rozmiaru nie ma. Jeżeli przeróbki są możliwe to czy zwykła krawcowa sobie z nimi poradzi czy lepiej poszukać kogoś lepszego?

marynarka.thumb.jpg.cd50024e25aa4502e2462d7126817db3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odesłał. Przy cenach outletowych mango prawdopodobnie nieopłacalne. Nie zastanawiałbym się nawet czy możliwe.  Osobiście nie widzę sensu w przerabianiu rozmiarów. Na rynku jest tyle produktów, że prędzej czy później można dobrać coś, co wymaga jedynie umiarkowanych korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę. Własny ślub. 

Zestaw:
- garnitur: SuitSupply Lazio (ciemnogranatowy)
- buty: Berwick 3010 (czarne)
- koszula: biała, kryta plisa, spinki
- mucha: najprawdopodobniej granatowa

Pytanie o pasek - nie mogę za bardzo wyszukać nigdzie jaki powinien być pasek. Na pewno czarny :) Ale jaka szerokość, ze szwami/bez szwów? No i jaka klamra na taką okazję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,
kupiłem chinosy Benevento X-Press Regular z udem szerszym o 3cm i podudziem o obwodzie 48cm (niestety masywne nogi wykluczają nawet sklepowe 'regulary'). Spodnie będę skracał o ok. 3-4cm. Zastanawiają mnie jednak te fałdy z tyłu - czym to jest spowodowane? Przesadziłem z tym powiększeniem uda? 

sIMG_20170725_203951.jpg

sIMG_20170725_204001.jpg

sIMG_20170725_204008.jpg

sIMG_20170725_204043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta marynarka jest za krótka? Według pani w sklepie trochę tak, a według rad na stronie Mr.Vintage jest ok i sam już nie wiem. Mam w sklepie zamówioną dłuższą ale wtedy rękawy na pewno będą za długie i będzie trzeba je skracać. Sorki za spodnie, od kompletu aktualnie się skracają

IMG_20170725_192044.jpg

IMG_20170725_192053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 13:13, kamil9998 napisał:

Czy ta marynarka jest za krótka? Według pani w sklepie trochę tak, a według rad na stronie Mr.Vintage jest ok i sam już nie wiem. Mam w sklepie zamówioną dłuższą ale wtedy rękawy na pewno będą za długie i będzie trzeba je skracać. Sorki za spodnie, od kompletu aktualnie się skracają

Wg mnie jest krótka, ale do przyjęcia. Jednak faktycznie lepsze byłoby zdjęcie z oddali, to może przekłamywać proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ostatnio zakupiłem Havane rozmiar 54 jak na zdjęciu i chciałbym poznać waszą opinie.

Na pewno rękawy do skrócenia i trzeba zebrać nadmiar materiału z pleców bo jest go zdecydowanie za dużo. Ramiona i sama długość marynarki wydaje mi się poprawna. Wydaje mi się również, że rozmiar 52 mógłby być już za krótki. Jakieś inne sugestie?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i wskazówki.

20170731_194704.jpg

20170731_194750.jpg

20170801_085413.jpg

20170801_085438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym się poradzić który rozmiar Waszym zdaniem najlepiej będzie oddać do poprawek krawieckich. Kompletnie nie mam wyczucia więc liczę na konstruktywną pomoc, a może i nawet krytykę. Proszę się nie przejmować różnymi odcieniami, kwestia padania światła. 

182/100

182/104

188/104

I co sądzicie o takiej koszuli, kupiłem w zasadzie bez większego namysłu? Krawatu jeszcze nie mam upatrzonego. Zdjęcia wrzuciłem w takiej formie ponieważ nie chcę zasypać tematu tyloma zdjęciami. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lansky Proporcji na podstawie tych zdjęć nie podejmuję się ocenić (są zrobione z bliska i z góry). Głównym problemem wszystkich tych modeli są mocne ramiona - w pierwszej dodatkowo brzydko wybrzuszone w górę; pozostałe marynarki chyba są (wyglądają na) zbyt szerokie. Kiedyś nosiłem takie marynarki, obecnie wszystkich się pozbyłem lub przerobiłem.

Popatrz na zdjęcia modeli na stronie Suit Supply - tam masz wiele przykładów ładnych lub wręcz idealnych linii ramion. Modele zapewne noszą marynarki o rozmiar za małe, ale w wątku CMDNS są przykłady ze świata rzeczywistego - np. kolega @blekit, na którym marynarki SS leżą z reguły idealnie. Oczywiście nie chodzi o to, aby kupić garnitur z SS; po prostu porównaj sobie, do czego trzeba dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z góry przepraszam za jakość zdjęcia. Potrzebuję waszej porady dotyczącej marynarki z MD, którą zamówiłem na wyprzedaży. Zawszę z moją szczupłą sylwetką i wzrostem 180 cm kupuję rozmiar 46 w ciemno i jest dobry ale w tym przypadku mam wrażenie, że coś jest nie tak z tą marynarką a nie do końca wiem co. Sama marynarka jest bez podszewki w składzie bawełna+len. Wasza zawsze profesjonalna opinia pomoże mi podjąć decyzję o ewentualnym zwrócić.

 

20170812_103113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem te marynarki.

Są długie, mają bardzo ładne proporcje ale w porównaniu z innymi MD z tegorocznej kolekcji wymagają z reguły (imho) zebrania nadmiarów na szwach tylnych, zwłaszcza w okolicach wszycia rękawów no i skracania samych rękawów.

U Ciebie może dodałbym lekkie taliowanie. 

Poza tym - zazdraszczam, na mnie tak ładnie nie leżała ;)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupować te dwie marynarki:

http://eu.suitsupply.com/pl/pre_order_jackets/havana-szary-gładki/C1078.html?cgid=pre_order_jackets

http://eu.suitsupply.com/pl/pre_order_jackets/havana-jasnobrązowy-gładki/C1071.html?cgid=pre_order_jackets

 

Ot taka potrzeba uzupełnienia zimowej garderoby o jasne kolory. Potrzebne mi do tego jakieś formalne, najlepiej granatowe spodnie. Jedna para powinna sprawę załatwić. Jaki materiał? Flanela albo dość gładka wełna? Raczej nic innego mi do głowy nie przychodzi. Nieformalne pomijam, bo tu sprawa prosta i oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.