Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za udział 😊

Próbowałem różnych kombinacji. Czarne i brązowe wiedenki nie dają rady. Może teoretycznie tak, ale garnitur jest z bardzo lekkiej wełny i w słońcu b. jasny. Tylko b. lekkie buty wchodzą w rachubę. Do tego eleganckie, ale niezbyt formalne i broń Boże każualowe. Do tego latem zdejmuję marynarkę już przed południem i wygląda to tak jak poniżej. Chyba jedynym wyjściem jest zakup czerni i brązu (ten od c&j akurat pasuje) jak zaproponował @musa19 😂.

 

IMG_1520.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio borykałem się z zakupem garnituru, problem pojawiał się w każdym sklepie w jakim byłem. Kłopot polegał na tym, że przy mojej sylwetce (wąskie biodra, szerokie ramiona) nie byłem w stanie kupić idealnie dopasowanego garnituru. Po paru godzinach chodzenia po sklepach zdecydowałem się na zakup. Teraz gdy przeglądam różnego typu poradniki doboru idealnego rozmiaru garnituru to mam duże wątpliwości co do spasowania. Wrzucam zdjęcia do oceny oraz proszę o wyrażenie swojej opinii albo sposobu rozwiązania problemu (czy poprawki krawieckie wchodzą w grę itd.).

Pozdrawiam

 

Linki do zdj:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/47c928d2269ff3b6

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9ca329b7cb09a904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

w czwartek wybieram sie na wesele jako gość i szukam inspiracji jesli chodzi o dodatki do ciemnogranatowego garnituru i czarnych oxfordów. Chce trochę przełamać formalność tego stroju poszetką, koszulą lub Ew skarpetami... Macie może jakies sugestie?

 

Brązowych butów niestety nie mam i raczej do czasu wesela nie rozchodziłbym ich stąd decyzja na klasyczne oxfordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem skompletować sobie jeden zestaw. W głowie zrodził mi się (niezbyt oryginalny) pomysł na takie połączenie jak poniżej. Jest to 1 przymiarka niemal prosto po odbiorze, co sugerują z resztą jeszcze metki ;)

(przepraszam za jakość zdjęć, dodaje krótki opis, bo zdjęcia mało wyraźne)

buty - crownhill the prague

spodnie - lancerto bordowe

koszula -miler ocbd

marynarka - granat bytom (to ogólnie odpada, znacznie za wąska, stąd rozpięty na zdjęciach, bo ciężko się nawet zapiąć- ale chodzi ogólnie o granatową marynarkę)

j1.thumb.jpg.c6c58c2fd3c3ccb007d95c5565903cc8.jpgj2.thumb.jpg.570b15f0b243c1390e16465c7e4e80eb.jpg

ale coś mi w takim zestawie nie gra... Jak wy go oceniacie, czy to się wszystko w miarę łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam porządnych czarnych butów z racji braku potrzeby ich posiadania, ale właśnie zacząłem rozważać zakup tego:

https://patine.pl/yanko-style-657-goodyear-welted-376.html

Póki co nie przymierzam się do zakupu czarnych oxfordow, bo to nazbyt formalne obuwie, którego nie będę mieć kiedy nosić. Tutaj wydaje mi się to jawic jako kompromisowe rozwiązanie. Powinny się nadać i na luzniejsze wieczorowe wyjście i większość dość oficjalnych okazji. A może jednak zbyt duży misz-masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BrotherM napisał:

Panowie, nie mam porządnych czarnych butów z racji braku potrzeby ich posiadania, ale właśnie zacząłem rozważać zakup tego:

https://patine.pl/yanko-style-657-goodyear-welted-376.html

Póki co nie przymierzam się do zakupu czarnych oxfordow, bo to nazbyt formalne obuwie, którego nie będę mieć kiedy nosić. Tutaj wydaje mi się to jawic jako kompromisowe rozwiązanie. Powinny się nadać i na luzniejsze wieczorowe wyjście i większość dość oficjalnych okazji. A może jednak zbyt duży misz-masz?

Podlinkowałeś czarne oxfordy właśnie, chyba pomyliłeś linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Manolete napisał:

Podlinkowałeś czarne oxfordy właśnie, chyba pomyliłeś linki.

Przecież oczywiste jest, że koledze chodziło o "captoe oxfords", które potocznie na forum wiele osób nazywa "czarnymi oksfordami". Tymczasem podlinkowane buty to half-brogues. Ja bym jednak te konkretne buty odradzał, za bardzo rzucają się w oczy ażurowania. Jeżeli już to np. tego typu:

https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/alfred-sargent-exclusive-moore-black?variant=206514342

https://www.meermin.es/en/10148210190000de-19-101482-black-calf-e-negro.html

https://www.meermin.es/en/10156510190000se-19-101565-calf-negro-e-negro.html

https://www.skoaktiebolaget.com/collections/carlos-santos/products/carlos-santos-classic-oxford-in-black

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bodzixon napisał:

A czasem nie quarter-brogues? :) 

Nie ma chyba jednej ustalonej terminologii. Może to być half brogue bez medalionu (np. Herring Shoes nazywa AS Moore semi-brogue), a może i quarter brogue. Dla mnie quarter-brogue to bardziej takie jak kolejne buty które podlinkowałem (ażurowanie tylko na przeszyciu noska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM Jeśli faktycznie szukasz czegoś takiego, to faktycznie Meerminy pokazane przez @Zajac Poziomka wyglądają bardzo fajnie. Jeśli zdecydujesz się jednak na coś bardziej odważnego (medalion), to możesz rozważyć skorzystanie z promocji na Herringu:

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=8133

 Jest prawie cała rozmiarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Nie ma chyba jednej ustalonej terminologii. Może to być half brogue bez medalionu (np. Herring Shoes nazywa AS Moore semi-brogue), a może i quarter brogue. Dla mnie quarter-brogue to bardziej takie jak kolejne buty które podlinkowałem (ażurowanie tylko na przeszyciu noska).

Wiem. Co firma to pewnie inna definicja. Dla mnie quarter-brogue to brogue bez medalionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzik ze skóry :) Serio - wzór - typowy casual, forma (kołnierzyk) - dość elegancka, czyli hybryda. Osovski ma sporo "spadów" ze starych kolekcji, które są całkiem ok pod względem jakości, ale stylistycznie to takie oferty dla eleganckiego operatora betoniarki względnie drwala.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

potrzebuje porady, mam letni garnitur z dodatkiem lnu, w dość odważny deseń i kolor,

Jaki kierunek doboru koszuli byście mi poradzili do takiego garnituru ? Jaki wzory będą wskazane ?

zakładam że krawat raczej bez konkretnego wzoru, a raczej z fakturą, chociaż nie upieram się.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć z moimi próbami doboru koszuli, proszę o komentarze jak i ewentualnie Wasze przykłady.

Zdjęcia przekłamują odnośnie koloru garnituru (sztuczny boost koloru niebieskiego) , nie jest on aż tak jaskrawy, najbardziej zbliżony kolor w naturze jest taki, jak na ostatnim zdjęciu.

Pozdr.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirNalepiej biała koszula, ewentualnie biała z niebieskimi prążkami (bardzo szeroki butcher's stripe też można spróbować). Jeśli krawat, to jednolity granatowy lub burgundowy knit, zaprzyjaźniony z BWB Republic of Ties ma rewelacyjną ofertę pod kątem jakości i niskiej ceny.

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-knit-jednolity-granatowy-2/244 

Ogólna zasada brzmi tak: im hałaśliwsza kratka na marynarce, tym bardziej stonowane muszą być pozostałe elementy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste i znane zasady nie znaczy, że niesłuszne. Twoje przykłady 2 i 3 zdecydowanie mi się nie podobają, raczej pokazują ryzyko ignorowania podstawowych reguł klasycznego ubioru. 

Może spróbuj najpierw w prosty sposób, a w miarę zdobywania doświadczenia, zawsze można poprzeczkę podnieść. Innymi słowy, najpierw opanuj reguły, potem je złam.

W poniższym przykładzie, detale może są niedoskonałe (krój kołnierzyka koszuli!), ale patrz jak fajnie dobierał spokojne kolory do różowej kratki i jak harmonijnie to wygląda. O to chodzi!

 

 

Screen Shot 2017-06-28 at 18.36.29.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat nie pasuje do koszuli, a jaki by pasował - nie wiem, pewnie jakoś mniej elegancki (włochaty, grenadyna, wełna, cholera wie). Ja z reguły przystawiam koszulę i krawat do marynarki i oceniam.

EDIT: może jeszcze dodam, że w przypadku dość zdecydowanego wzoru/koloru garnituru starałbym się pohamować z resztą, ew. dobrze zestroić kolorystycznie (jak na powyższych przykładach).

Edytowane przez mosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzechu26, zdjęcie jest robione nieco z góry, więc może się zdawać nieco krótsza niż jest w rzeczywistości.

@KonradK, ja przeszywam guziki. Jeśli nie jest to jakieś drastyczne zwężenie, to przeszycie guzika nie zakłóci zbytnio formy mankietu, zwłaszcza w koszuli noszonej pod marynarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

dopiero rozpoczynam swoją przygodę z elegancją (a przynajmniej z czymś co nie jest sportowym odzieniem tj. bluza, jeansy czy adidasy). Jeszcze nawet nie raczkuję tylko leżę i kwiczę. Mam więc kilka pytań.

1. Ostatnio nabyłem (chyba niezbyt szczęśliwie) błękitne chinosy. Po kilku przymiarkach w domu odnoszę wrażenie, że nie leżą zbyt dobrze - trochę się też rozciągnęły więc nie mają takiego fasonu jak pierwotnie. Na pewno idą do skrócenia tylko nie wiem co z biodrami... Czy Waszym zdaniem poniższe spodnie są za duże?

chino1.thumb.jpg.7970167c5a84f8e2f50616718884e565.jpg

 

2. Mam wątpliwości co do dopasowania poniższego swetra. Dobry, czy za wąski? Dodam, że rozmiar większy leży tragicznie - zbyt obszerny w talii.

sweter1.thumb.jpg.afa768bbbb1d5dd01fc5be3845b21d60.jpg

Rodziny nawet nie pytam, bo ich wiedza o dobrym dopasowaniu jest jeszcze mniejsza od mojej - najlepiej 2 rozmiary większe rzeczy, żeby nie były zbyt opięte bo mężczyźni noszą przecież luźne ciuchy, blablabla.

 

Tak więc z góry dziękuję za sugestie i liczę na zrozumienie, tym bardziej, że uważam Was za osoby dla których szczegóły (o ile dobór właściwego rozmiaru to szczegół :? ) mają ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.