Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Krawcowa źle zaznaczyła miejsce, od którego nogawki powinna zwężyć (samodzielnie lub zasugerowana). Ja swoje spodnie zwężam w przeważających przypadkach od miejsca gdzie zaczynają się od góry kolana (a nie poniżej jak drzewiej bywało). Czasem trzeba też "zdjąć" z ud. Myślę, że trzeba wybrać się na korektę. To prosta przeróbka, powinna ogarnąć do końća. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kormox napisał:

A ja te spodnie kupiłem właśnie dla tych zakładek 😐

Ale zakładki wymagają właśnie luzu - inaczej będą się otwierały, co słabo wygląda. Zobacz, że już w tej chwili zakładka się otwiera - jak zwęzisz powyżej kolan to tylko ten efekt pogłębisz. Spodnie z zakładkami mają po prostu być luźniejsze/szersze, co osobom przyzwyczajonym do bardziej nowoczesnego kroju może wydawać się za luźne. Nie ma też sensu w takich spodniach bardzo wyszczuplać nogawki spodni na dole, nawet jak szczupłość nogi na to pozwala, bo będzie za duży kontrast góra-dół (kształt a la "marchewka"). Ergo - jeśli chcesz zwężać w udach, to usuń też zakładkę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, co widać na zdjęciu, nie jest wychudzonym studentem, tylko konkretnie zbudowanym facetem. Dalsze zwężanie tych spodni spowoduje wygląd ala leginsy czy czinosy z Zary. IMO spodnie wyglądają teraz dobrze, #nosilbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Mnie się wydają już zbyt wąskie na dole, choć to może być kwestia zdjęcia.

Ja sam staram się zwężać (w rozsądny sposób) nogawki, ale to wynika z faktu, że jestem dość szczupły na górze - dopasowana marynarka i obszerne spodnie słabo się komponują. Jeśli ktoś jest proporcjonalnie zbudowany, to nie musi przesadzać ze zwężaniem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję kupić na swój ślub garnitur Lancerto Business Mix.

Jestem jednak niezdecydowany odnośnie jego odcienia Navy czy Granat.

 

1. Navy                                                                  

garnitur-business-mix-navy-6d5.jpg

 

2. Granat

garnitur-business-mix-granat-7e9.jpg

 

Poradźcie, który lepiej wygląda.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2017 o 23:11, mosze napisał:

Szanowny Użytkowniku @marzarz1, proszę o NIE dublowanie tych samych postów w różnych wątkach. Proszę cierpliwie czekać na odpowiedzi na pierwszy post, a jeśli ich nie będzie - to trudno.

Jasne,  przepraszam.

Przy okazji poproszę Was koledzy o poradę.

Granatowy garnitur, biała koszula, czarne oxfordy. Jakie dodatki byście proponowali na wesele w roli gościa ? 

Myślałem o białej poszetce i takim krawacie :

https://www.poszetka.com/product-pol-3334-KRAWAT-z-jedwabiu-drukowanego-Macclesfield.html

Jakieś propozycje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wiem, że zdjęcia słabej jakości ale może doradzicie jakieś sugestie odnośnie dopasowania garnituru? 

Spodnie będą jeszcze skracane, nad rękawem marynarki się jeszcze zastanawiam. Będę miał koszulę na spinki więc nie chcę przesadzić ze skracaniem.

Dodam, że garnitur był dość mocno wygnieciony (będzie prasowany) stąd zagniecenie na ramieniu.

Dzięki.

Forum1.jpg

18721630_1506862066012493_1762689190_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ChristianoCherry napisał:

nad mankietem marynarki się jeszcze zastanawiam

Nie zastanawiaj się. Darowałbym sobie - mankiet w marynarce to już spora ekstrawagancja ;) 

Z przodu marynarka chyba ok, ale jakość nie pozwala na kategoryczną ocenę. 

Tył - jakość zdjęcia nie pozwala w ogóle na ocenę.

Buty - wyrzuć i to natychmiast...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin w talii chyba jest ok może tak stanąłem, z resztą zgubiłem nieco brzuszka i chyba jeszcze zgubię więc tu się nie martwię. :) 

Co do długości to mierzyłem proporcje mniej więcej i jest 55% góra i 45% dół. Ale uwaga przyjęta, martwiłem się, że wręcz za długa.

@bodzixon tył wg oceny mamy i narzeczonej gładko i bez marszczeń. Faktycznie te zdjęcie mocno kiepawe...

Buty będą czarne Berwick 2428 tylko czekam na rozmiar. Zgodnie z sugestią kolegi @Hargin w innym temacie. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bodzixon napisał:

Nie zastanawiaj się. Darowałbym sobie - mankiet w marynarce to już spora ekstrawagancja ;) 

Z przodu marynarka chyba ok, ale jakość nie pozwala na kategoryczną ocenę. 

Tył - jakość zdjęcia nie pozwala w ogóle na ocenę.

Buty - wyrzuć i to natychmiast...

Chodziło o rękaw marynarki. :D Mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi taka Havana. Nie było jasnobrazowej w moim rozmiarze, więc wypróbowałam tą. Na zdjęciach sprawiała wrażenie, iż ma nieco bardziej ciepłe barwy, ale to jednak trochę zimny szary. Nie jest zbyt wygaszona? Trochę mi nieodpowiada kolorystycznie, ale dam sobie parę dni na rozważania.

Notabene, czysty len i to dość ciężki. Nawet wygnieciona nie przyjechała. 

 

20170525_125925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BrotherM napisał:

Wpadła mi taka Havana. Nie było jasnobrazowej w moim rozmiarze, więc wypróbowałam tą. Na zdjęciach sprawiała wrażenie, iż ma nieco bardziej ciepłe barwy, ale to jednak trochę zimny szary. Nie jest zbyt wygaszona? Trochę mi nieodpowiada kolorystycznie, ale dam sobie parę dni na rozważania.

Notabene, czysty len i to dość ciężki. Nawet wygnieciona nie przyjechała. 

Bardzo ładna faktura i kolor materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.