Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim kolorze jest pierwsza marynarka, którą masz? Pytasz o druga marynarkę (szarą/brązową), a pokazałeś też niebieskie/granatowe. Trochę za szeroki wachlarz możliwości przedstawiłeś - wszystkie niebieskie/granatowe i brązowe marynarki. Nie wiadomo, czy chcesz marynarkę wełnianą, bawełnianą, czy lnianą. Gładką, czy we wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Aron napisał:

W jakim kolorze jest pierwsza marynarka, którą masz? Pytasz o druga marynarkę (szarą/brązową), a pokazałeś też niebieskie/granatowe. Trochę za szeroki wachlarz możliwości przedstawiłeś - wszystkie niebieskie/granatowe i brązowe marynarki. Nie wiadomo, czy chcesz marynarkę wełnianą, bawełnianą, czy lnianą. Gładką, czy we wzór.

Mam dwie marynarki dzianinowe w kolorze niebieskim. Nie wyglądają za dobrze. Zaczynam więc niemal od zera. Dlatego zapytałem również o kolor granatowy. Mam zamiar kupić dwie nowe marynarki do noszenia z dżinsami i spodniami chino. A więc granat plus szarość lub brąz. 

Moja wiedza na temat materiałów jest właściwie żadna. Chciałbym coś w miarę uniwersalnego (wiosna, lato, wczesna jesień), więc podejrzewam, że len odpada (chociaż ta lniana brązowa marynarka SuSu wygląda wspaniale: http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-jasnobrązowy-gładki/C1106.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Brązowy&prefn2=size&prefv2=44 ). Podobnie z wzorem: również chciałbym coś uniwersalnego, a zarazem odbiegającego od typowo garniturowej marynarki.

Wiem, że nie jestem w stanie precyzyjnie określić swoich potrzeb. Zaczynam "budowę" swojej garderoby niemalże od podstaw. Dlatego właśnie chciałbym się zdać na radę ekspertów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bukary

Są uzupełniane, ale dla jakich modeli i jak często - trudno powiedzieć. Natomiast czasem coś wraca na stronkę bo zwrot, więc pozostaje Tobie monitorować.

 

Też miałem ten problem, to są troszkę sprzeczne potrzeby, które ciężko wyważyć i z perspektywy to jednak tylko konserwatywne podejście ma sens.

Uniwersalność oznacza: materiał z co najmniej domieszką wełny, stonowany kolor (granat albo ciemno-niebieski; brązy i szarości też spoko, ale są trudniejsze do skoordynowania), nierzucający się w oczy wzór (kratki, prążki nie spełniaja tego wymogu). Rzecz ma nie tylko pasować do wielu innych, ale też przetrwać próbę czasu. I takie najlepiej na początku kupować. Kieruj się ku marynarki z naszywanymi kieszeniami, dodatkowo odformalizujesz ją poprzez poszetkę i koszulę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BrotherM napisał:

Uniwersalność oznacza: materiał z co najmniej domieszką wełny, stonowany kolor (granat albo ciemno-niebieski; brązy i szarości też spoko, ale są trudniejsze do skoordynowania), nierzucający się w oczy wzór (kratki, prążki nie spełniaja tego wymogu). Rzecz ma nie tylko pasować do wielu innych, ale też przetrwać próbę czasu. I takie najlepiej na początku kupować. Kieruj się ku marynarki z naszywanymi kieszeniami, dodatkowo odformalizujesz ją poprzez poszetkę i koszulę.

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Czy coś takiego się nada?

Granat:
http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C848.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Niebieski&prefn2=size&prefv2=44

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C839.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Niebieski&prefn2=size&prefv2=44

Który jest bardziej "uniwersalny"? Ten pierwszy, jaśniejszy z lekko widoczną teksturą tkaniny przypadł mi do gustu. :) 

Jeśli chodzi o brąz (i wełnę), zostają tylko właściwie dwa do wyboru:

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-brązowy-kratka/C1109.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Brązowy&prefn2=size&prefv2=44

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-brązowy-gładki/C1125.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Brązowy&prefn2=size&prefv2=44

Pierwszy wygląda świetnie, ale ma bogatą teksturę, więc nie będzie się sprawdzał, jeśli chodzi o uniwersalność. Z kolei drugi ma odcień czekoladowy. Podejrzewam, że trudno coś takiego łączyć z innymi kolorami. :(

Gdy idzie o brązy i szarości, trzeba pewnie poczekać, aż SuSu uzupełni zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji polecam tą marynarkę. Nie za ciemna, lekka, otwarty splot. Nadaje się na cały rok.

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C848.html

Z tych wszystkich opcji, jako drugą wybrałbym tą lnianą, którą pokazałeś. Trzeba mieć jednak na uwadze, że lniana marynarka jest używana przez ograniczony okres w roku.

Ewentualnie drugą granatową, ale w kratę (ta pierwsza bardziej mi się podoba):

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-kratka/C1111.html

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-kratka/C1113.html

Według mnie ciemniejsze odcienie granatu pasują lepiej do zestawów bardziej eleganckich niż te wymienione.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w mojej garderobie nastąpił czas na wymianę spodni. Postawiłem na Benevento, od razu 4 pary, dzisiaj dotarła pierwsza kontrolna. Byłbym bardzo wdzięczny za możliwe sugestie co można by poprawić. Z mojej strony wydają się mocno dopasowane, na pewno poproszę o 1 cm luzu w pasie, ponieważ mimo że na stojąco jest komfortowo, to obawiam się całego dnia w biurze. Dodatkowo zastanawiam się nad tyłem, czy nie są zbyt mocno dopasowane i stąd te fałdy w okolicy pośladów/ud. Czy rozwiązaniem byłoby popuszczenie w udach?

Dziękuję i pozdrawiam.

IMG_20170429_141250.jpg

IMG_20170429_141309.jpg

IMG_20170429_141314.jpg

IMG_20170429_141325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, oliver napisał:

Panowie, w mojej garderobie nastąpił czas na wymianę spodni. Postawiłem na Benevento, od razu 4 pary, dzisiaj dotarła pierwsza kontrolna. Byłbym bardzo wdzięczny za możliwe sugestie co można by poprawić. Z mojej strony wydają się mocno dopasowane, na pewno poproszę o 1 cm luzu w pasie, ponieważ mimo że na stojąco jest komfortowo, to obawiam się całego dnia w biurze. Dodatkowo zastanawiam się nad tyłem, czy nie są zbyt mocno dopasowane i stąd te fałdy w okolicy pośladów/ud. Czy rozwiązaniem byłoby popuszczenie w udach?

Dziękuję i pozdrawiam.

IMG_20170429_141250.jpg

IMG_20170429_141309.jpg

IMG_20170429_141314.jpg

IMG_20170429_141325.jpg

Spodnie mogłyby być luźniejsze nieco zarówno w biodrach, udzie jak i samym kolanie. Patrząc na zdjecia widać, ze masz mocno wyeksponowana łydkę do tylu, a w takiej sytuacji spodnie nie powinny być tak mocno dopasowane. Efektem tego jest "złamanie" kantów spodni na froncie na wysokości kolana. Nienaturalnie wyglada tez stan spodni z tylu. Spodnie oczywiście maja rożny balans, tzn z tylu powinny być wyżej niz z przodu, ale u Ciebie przednia cześć pasa jest duuuuzo niżej niż tylna. O załamaniach pod siedzeniem pisałem juz w innym wątku. Przyczyny sa dwie: znów, za ciasno w udzie lub spodnie wymagają obniżenia pasa spodni tyłem. Trudno tu jakkolwiek to określić bo na 3 zdjęciu Twoja ręka zasłania "siedzenie". Jesli jest  wypukłe to przyczyna nr 1. Jesli w miarę płaskie to wykonałbym obowiązkowo korekte nr 2.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się na wesele jako gość, garnitur na pierwszy dzień mam już gotowy ale chciałbym stworzyć ciekawy zestaw koordynowany na poprawiny. Co myślicie o połączeniu marynarki:

http://vistula.pl/marynarki/marynarki-formalne/marynarka-baxter-bis-vistula 

i spodnie:

http://vistula.pl/spodnie/spodnie/spodnie-benjamin-vistula-4 

no buty

https://www.paulsmith.com/uk/mens-tan-parma-calf-leather-ernest-shoe.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzechu26 Chodzi Ci o opinie dotyczące 1. tych konkretnych produktów z tego zestawu tj. jak by się układały w całości, czy też 2. ogólnego połączenia kolorystycznego w stylu: granatowa marynarka w kratkę windowpane, szare spodnie i brązowe derby? Jeżeli o to drugie to ja nie mam zastrzeżeń, że tak powiem: klasyka koordynacji.

Natomiast mogę się przyczepić do samej marynarki vistuli (krótka i wąskie klapy) oraz butów (cena? 285 GBP za szycie blake?). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally Chodzi mi o ten zestaw konkretnie, głównie kolorystycznie, jeśli mowa o długość marynarki Vistuli to trochę lepiej to wygląda niż na modelach ze strony i tu problemu nie widzę. Co do klap to słuszna uwaga tylko że ja nie widzę siebie w szerokich klapach biorąc pod uwagę swoją patyczkowatą posturę nie wygląda to po prostu dobrze a te buty już mam, cena 285 GBP to oczywiście już pomyłka ale za 400 zł Tk Maxx to już chyba optymalna cena czy się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzechu26 napisał:

@wally Chodzi mi o ten zestaw konkretnie, głównie kolorystycznie, jeśli mowa o długość marynarki Vistuli to trochę lepiej to wygląda niż na modelach ze strony i tu problemu nie widzę. Co do klap to słuszna uwaga tylko że ja nie widzę siebie w szerokich klapach biorąc pod uwagę swoją patyczkowatą posturę nie wygląda to po prostu dobrze a te buty już mam, cena 285 GBP to oczywiście już pomyłka ale za 400 zł Tk Maxx to już chyba optymalna cena czy się mylę....

Ja jestem trochę chory na Vistulę, więc nie zrażaj się moją opinią :) natomiast co do zasady wąskie klapy będą jedynie podkreślać Twoją "patyczkowatość". Nie chodzi o to, żebyś od razu ubierał coś takiego jak np. prezentuje Suitsupply w modelach typu Madison, ale w tej półce cenowej warto rozważyć chociażby to co proponuje Mr Vintage we współpracy z Lancerto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally Ja też choruję np. na Bytom i nie prędko się wyleczę :-), te klapy z Vistuli nie są takie wąskie 8,5 cm.(model Hampsted ma np. 6,5 no to już porażka). Co do ceny to oczywiste, że zdecydowałbym się na Lancerto ale biorąc pod uwagę zniżkę pracowniczą 60% Vistuli  to wolę zostawić kilka stówek na inne potrzeby a pensja urzędnika marnie w tym kraju póki co wygląda :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się z czego może wynikać różnica w dopasowaniu obu marynarek. Granatowa wydaje mi się, że leży bardzo dobrze(?), natomiast szara już bardzo słabo. Oba garnitury to Lazio od SuSu rozmiar 50, a na metce różnią się tylko materiałem: niebieski to mieszanka wełny, jedwabiu i lnu natomiast szary to czysta wełna 120s. Zaznaczę jeszcze że garnitury były kupowane w odstępie około 6 miesięcy. Mój pierwszy odruch to zwrot szarego garnituru przy czym nasuwają mi się następujące pytania:

1) Czy da się to poprawić u krawca za mniej niż 300zł

2) Czy to możliwe, że cała różnica wynika z materiału?

Zainicjowałem kontakt ze stylistą susu, ciekawe co mi powie na ten temat.

IMG_20170504_212715_01.jpg

IMG_20170504_212847_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dapperMan napisał:

2) Czy to możliwe, że cała różnica wynika z materiału?

Możliwe. Generalnie, najlepiej układają się marynarki z materiałów grubszych i jednocześnie sprężystych. Taka "guma", która się rozciągnie, gdzie trzeba,a przyciągnie gdzie indziej. Cienka wełna jest najtrudniejsza do okiełznania. Oczywiście marynarki moga się także nieznacznie różnić wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dapperMan odpowiadając na pytania:

1) tak, to jest do poprawienia u krawca za Ok 300 zł. Roboty, prucia jest dużo, operacje co najmniej dwie, ale połączone ze soba: obniżenie delikatne kołnierza z tylu oraz obniżenie lewego ramienia skracając plecy właśnie góra, ramieniem. Tutaj pojawia sie kwestia raportu (wzoru) kraty, czyli dodatkowe utrudnienie dla krawca. To załamanie można tez usunąć wymieniając/uzupełniając lewe ramie poduszka, choć sądzę, że nie o taki efekt chcesz "walczyć" :D generalnie do zrobienia, ale u doświadczonego krawca.

2) jest to oczywiście wynik różnych tkanin jak juz wspomniał @mosze. Osobiście często widzę takie sytuacje kiedy klient zamawia kilka garniturów z różnych tkanin - cześć korekt do wykonania na każdym z garniturów jest inna lub o inny wymiar. Gramatura to jedno, ale w tym przypadku chodzi tu chyba bardziej o domieszki (jedwab, len), które z jednej strony nadają nieco ciężkości tkaninie, a inne (jak len) tez tzw. "Suchości". Istotny moze tez być rodzaj tkania/splotu bo od tego zależy również rozciągliwość materiału. 

Inna rzecz, ktora mi przychodzi do głowy to moze kwestia tego, że te dwie marynarki maja po prostu różne wymiary. Nie od dzis wiadomo, ze SuSu słabo trzyma rozmiarówkę. Proponuje sprawdzić wymiar talii i bioder/szerokość pleców i frontów na tej wysokości. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur Soho Striped Blue rozmiar 98.

Mam 191cm wzrostu i na stronie suitsupply proponuje mi właśnie rozmiar 98 jednak po zmianie na 190 proponowanym rozmiarem jest 50.

Według mojej oceny to rękawy do skrócenia i wydaje mi się że marynarka jest troszkę przydługa ( może nie jestem przyzwyczajony do tak długich marynarek i ta jest ok). Spodnie do wypuszczenia kilka cm w pasie bo ciasno no i mam strasznie opięte pośladki co zresztą widać na zdjęciach. ( mam nadzieję że poszerzenie w pasie rozwiąże problem ? ) , nogawki oczywiście do skrócenia tylko czy mankiet nie będzie problemem ?

Prosiłbym o poradę jak według was leży na mnie ten garnitur, co poprawić lub ewentualnie czy warto wymienić go na 50 ?

_DSC1443.jpg

_DSC1446.jpg

_DSC1447.jpg

_DSC1448.jpg

_DSC1449.jpg

_DSC1450.jpg

_DSC1451.jpg

_DSC1452.jpg

_DSC1453.jpg

_DSC1454.jpg

_DSC1455.jpg

_DSC1456.jpg

_DSC1457.jpg

_DSC1458.jpg

_DSC1459.jpg

_DSC1460.jpg

_DSC1461.jpg

_DSC1462.jpg

_DSC1463.jpg

_DSC1464.jpg

_DSC1466.jpg

_DSC1467.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że to nie jest Twój rozmiar - marynarka zbyt mocno Cię opina w ramionach i talii. Kombinowałbym z rozmiarem 102. 50-52 będzie zbyt krótki.

BTW1. dwurzędówka ciekawiej wygląda niezapięta na dolny guzik 

BTW2. IMO tło zdjęć trochę żenujące - ja rozumiem, że my tu o modzie męskiej, a nie asortymencie drogeryjnym ... ale papieru toaletowego w liczbie dwóch multipack'ów tu jeszcze nie grano ... 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest na długość jak najbardziej ok, rękawy można minimalnie skrócić, ale bez tego też będzie w porządku. Ogólnie nie jest najgorzej, ale faktycznie na Twoim miejscu spróbowałbym jak leży 102. Rozmiary regular sobie odpuść, nie będą na Tobie dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze, @Tomasz Fedak Dzięki za opinie, stylistka z SuSu również podzieliła wasze zdanie. Zdecydowałem się na zwrot i zakup innej wersji szarej kraty, tym razem z materiału już wypróbowanego http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-jasnoszary-kratka/P481605.html.

Zastanawiam się jakie można do niego dobrać dodatki, czy taki krawat nie będzie już przekombinowany razem z tak wyraźnym wzorem?

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-drukowanego-jedwabiu-Macclesfield/888

Wszystkie sugestie ciekawych dodatków mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako biedny uczeń swoją kolekcję staram się kompletować szukając perełek wśród rzeczy używanych. Chciałbym zacząć przygodę z kamizelkami i trafiłem na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/kamizelka-meska-l-CID87-IDiw1QJ.html#15ecd3ea02 miałoby to rację bytu z rozpiętą białą koszulą, podwiniętymi rękawami i granatowymi spodniami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.