Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Te spodnie układają się niewiele lepiej niż poprzednie. Zmarszczenia występują w podobnych miejscach, choć w tych skala jest nieznacznie mniejsza. Jak są dopasowane na górze (pas/biodra)? Nie ściągnąłeś mocno paskiem nadmiaru materiału? Takie fałdy czasem robią się, gdy spodnie są zbyt luźne. Sprawdź, czy sytuacja się poprawia, gdy zbierasz trochę materiału na poszczególnych szwach. Po drugie dość wyraźnie widać łydkę. Możliwe, że spodnie trochę się na niej opierają i nie mogą swobodnie opaść - wąska nogawka przy mocno wysklepionej łydce. Na zdjęciu sugeruje to przesunięcie bocznego szwu. Za długie spodnie też nie pomagają odpowiedniemu układaniu się materiału. Prawdopodobnie w kilku miejscach cechy osobnicze rozjechały się z krojem i wszystko złożyło się na taki efekt ;-) Najlepiej zabrać garnitur do krawca i skonsultować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wessling napisał:

Te spodnie układają się niewiele lepiej niż poprzednie. Zmarszczenia występują w podobnych miejscach, choć w tych skala jest nieznacznie mniejsza. Jak są dopasowane na górze (pas/biodra)? Nie ściągnąłeś mocno paskiem nadmiaru materiału? Takie fałdy czasem robią się, gdy spodnie są zbyt luźne. Sprawdź, czy sytuacja się poprawia, gdy zbierasz trochę materiału na poszczególnych szwach. Po drugie dość wyraźnie widać łydkę. Możliwe, że spodnie trochę się na niej opierają i nie mogą swobodnie opaść - wąska nogawka przy mocno wysklepionej łydce. Na zdjęciu sugeruje to przesunięcie bocznego szwu. Za długie spodnie też nie pomagają odpowiedniemu układaniu się materiału. Prawdopodobnie w kilku miejscach cechy osobnicze rozjechały się z krojem i wszystko złożyło się na taki efekt ;-) Najlepiej zabrać garnitur do krawca i skonsultować

Obie pary spodni są dobrze dopasowane w pasie i w biodrach. Mam je na sobie bez paska. Te na ostatnich zdjęciach są nieznacznie luźniejsze, również w udach. Myślę, że to te cechy osobnicze, jak to sam delikatnie określiłeś, mają spory wpływ na to jak spodnie na mnie leżą:-) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie załamania materiału z tyłu na udach mam praktycznie w każdych spodniach, jeśli nie są wsparte paskiem lub szelkami. Podnieś o 2-3 cm tylną część spodni do góry chwytając je za pas (czyli wykonaj robotę, która należy do szelek) - jestem prawie pewien, że będą leżeć gładko. Proces najlepiej nagraj na video, z takim kadrem jak na drugim zdjęciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, potrzebuję porady. Zastanawiam się nad tą marynarką. Skład to len/bawełna 56/44. W ramionach ma nawet delikatne wypełnienie jak na lantiera.

Pierwsze trzy zdjęcia to rozmiar 188/104, kolejne trzy to 188/108. Która wg Was leży lepiej? Pytam głównie o ramiona, ale chetnie przyjmę też inne sugestie. Wydaje mi się że w tej na 104 jest lepiej, ale jednak jest trochę ciasno w barkach. W dodatku w tej mniejszej przy zgięciu ręki mam ciasno w przedramieniu. Obie byłyby do wytaliowania, bo w plecach sporo luzu i trzeba będzie trochę obrócić rękaw.

IMG_20170323_104706.jpg

IMG_20170323_104717.jpg

IMG_20170323_104658.jpg

IMG_20170323_104748.jpg

IMG_20170323_104804.jpg

IMG_20170323_104755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradźcie. Nie mogę sie zdecydować który rozmiar wybrać. Zestaw potrzebny mi jest na ślub. Bede korzystać z opcji Zaprojektuj swój garnitur w suitsupply. Model SOHO. Kolor jaki przewiduje to ciemny granat. Buty Yanko, koszula Lantier, muszka Lantier, planuje jeszcze białe jedwabne szelki z moiry Albert Thurston. Spodnie musze skrócić i chce zlikwidować mankiety. W marynarce 46 podwinął mi sie lekko rekaw ale niestety nie byłem w stanie skorygować podczas robienia zdjeć. Spodnie pasują na mnie tylko z modelu 48-nie ma z tym problemu mogę wybrać osobno rozmiar spodni i marynarki. Czekam na opinie.

 

b898dd1969644d4c4fc33bdf3adf21ef.jpg

5b9f577f36632400d0780e66fdaa3b09.jpg

d9cbdfef4f9347e88c31bde6fa4b4d8e.jpg

ce47fee2556ecfa1cacff1cfaa8da860.jpg

f743c4d3c2106a9b15a5a513f2b8255f.jpg

c3bc72d3da3752c8aa97ea5c03d39b3d.jpg

b1c997ae6657623bc13937a6278e5e5d.jpg

 

Jeśli to złe miejsce to proszę o przeniesienie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie, moim zdaniem 46 jest stanowczo za mały, widać jak jest napięta talia oraz rękawy blokują się na mankietach (są za wąskie). Taniej wyjdzie wziąć 48 i skrócić rękawy u krawca, ostatecznie skrócić trochę marynarkę, chociaż ja bym zostawił jak jest (zdjęcie jest trochę z góry z bliskiej odległości co przekłamuje proporcje) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, m.in. takie dwa krawaty przypadły mi w udziale z forumowej paczki. Dla mnie trochę niestandardowe kolory, nie bardzo mam pomysł z czym je sensownie zestawić, a same w sobie mają dobrą szerokość i nieźle się wiążą; podpowiecie?
a56e0630d4bf9885c9559d51c8e2a05e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za brak polskich znakow.

Od czasu do czasu kupuje krawty ktore mi sie bardzo podobaja, ale nie mam ich do czego ubrac i pozniej leza w szafie.

Ostatnio ciezko mi sie jest oprzec od kupna rozowego krawatu z poszetki.


Moje pytania sa nastepujace:

czy ktos moze ma pomysl z jaka poszetka poloczyc ten krawat (nie chodzi mi o kolor ale o model ktory moglbym obejrzec)

czy krawat z szantungu/rozowy mozna zalozyc do pracy? - W pracy obowiazuje chodze na co dzien w ganiturze, musze wygladac profesjonalnie wiec, sam sobie odpowiadam, tylko causual friday.

czy procz bialej koszuli cos bedzie pasowac do tego?


Dziekuje za pomoc.

 

 

krawat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Vojtonus napisał:

Widzę że "dm" mankiet wystaje xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vojtonus po zdjęciach trudno ocenić szczegóły ale wydaje marynarki sa za krótkie, poza tym nie zapiąłeś guzika kołnierzyka więc trudno ocenić kołnierz marynarki. Pije do kołnierza bo wydaje się że masz jedno ramię dużo niżej, tak układa się marynarka z tyłu, więc kołnierz może odstawać od kołnierza koszuli. Chyba, że krzywo stoisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dapi napisał:

@Vojtonus po zdjęciach trudno ocenić szczegóły ale wydaje marynarki sa za krótkie, poza tym nie zapiąłeś guzika kołnierzyka więc trudno ocenić kołnierz marynarki. Pije do kołnierza bo wydaje się że masz jedno ramię dużo niżej, tak układa się marynarka z tyłu, więc kołnierz może odstawać od kołnierza koszuli. Chyba, że krzywo stoisz. 

Poza tym, rękawy wydają się za krótkie i guzik jest też za wysoko (chyba, że to kwestia zdjęcia), a 40 w ogóle nie bierz pod rozwagę. To chyba nie Twój model. 

Ponadto, koledzy jak już dajecie zdjęcia do oceny to usuwajcie fastrygę ze szlic! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o poradę. Skompletowałem zestaw ubrań jak na załączonej grafice. Styl ubierania zmieniłem od niedawna, więc chyba jeszcze nie czas na odważne kolory (stąd brązy i odcienie niebieskiego). Czegoś jednak w tym zestawie brakuje (i nie mam na myśli nieobecnego paska). Widoczną na zdjęciu koszulę, noszę oczywiście pod swetrem - zazwyczaj zapiętą pod szyję. Czy powinienem rozpiąć pierwszy guzik? A Może brakującym ogniwem jest krawat? Jeśli tak to w jakim kolorze? Znów brązowy lub niebieski? Nie mam pomysłu jak "wzbogacić" ten zestaw. Spędziłem już dużo czasu na przeglądaniu różnych stylizacji i stwierdzam, że mojej jednak czegoś brak, innymi słowy: jest mdła, nijaka, zwyczajna. W związku z tym, zwracam się do Was z pytaniem, czy ta kompozycja wymaga poprawy i w jakim zakresie.

Pozdrawiam. 

 

zestaw11.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.