Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro trafiłeś na to forum, to chyba nie bez sensu jest posiadanie klasycznych czarnych oksfordów.

Zabójcze żadne, ale każde na 915 prezentują się świetnie.

Zabawne jest to że mam 3 pary yanków :)  trzewki i brogsy -koniak plus monki -testo .hmm .Na tapecie loafersy .Co celować w oksfordy czarne ? hmm Czy krawat koniecznie gładki czy mogą być np grochy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 433 różni się od 272 tylko liczbą dziurek na sznurowadła. Podobno 5 dziurek wskazuje na buty formalne, to jest raczej szczegół dla purystów. Jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie to weź 272.

 

Do granatowego garnituru i białej koszuli możesz wybrać praktycznie każdy krawat. Podałeś za mało danych, a właściwie żadnych, żeby coś doradzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, będę miał niedługo nieprzyjemność uczestnictwa w pogrzebie znajomego. Rozważam teraz dodatki do ubrania, i mam nadzieję na pomoc. 

Zamierzam założyć czarny garnitur z lekkiej wełny, białą koszulę, granatową matową muszkę i czarne derby. Chcę założyć również kapelusz i tutaj mam dylemat stosowniejsza będzie czarna fedora, czy granatowy homburg? drugą kwestią są spinki- zastanawiam się nad złotymi z onyksem, lub srebrnymi z perłą na środku. Co radzicie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homburg. W obliczu takiej tragedii rozważanie "co na siebie włożyć", szczególnie jeśli chodzi o biżuterie, wydaje mi się dość nie na miejscu. Ubierz się najskromniej jak potrafisz i staraj się nie zwracać na to uwagi - pogrzeb to nie gala.

Delikatnie to ująłeś...

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając zaś na pytanie - lepszy byłby czarny krawat (mucha kojarz się raczej z galą lub czymś wesołym). Spinki najlepsze byłyby srebne z onyksem (ogólnie czymś czarnym w środku). Jak nie masz - weź takie dziadowskie "sieciowe" - srebne z czarnymi elementami. Buty lepsze byłyby czarne oksfordy jak masz. Ogólnie ma być jak nabardziej formalnie i czarno 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie dobrze wyglądała w towarzystwie wyraźnych kolorach - camel, granat, bordo, butelkowa zieleń, lub po prostu szare. Brązy, kremy i jasne kolory raczej odpadają. Przykład: spodnie camel/granat/szare + krawat bordo/granat/butelkowa zieleń. Może byś wziął golfy w tych kolorach pod uwagę? Łatwiej byłoby coś powiedzieć gdybyś wstawił zdjęcie marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie jakieś pomysły na zestawy z marynarką w drobną czarno-białą pepitę? Zwykłem nosić ją do czarnych spodni i czarnych butów, białej koszuli i czarnego krawata, ale to nudne strasznie :).

Też nudno, ale mniej - ciemnoszare spodnie, czarne buty, bordowy krawat? Z tym że szarość spodni musi mocno odstawać od "pozornej szarości" marynarki.

Ogólnie, wydaje mi się, że najlepiej będą się komponowały fiolety i ciemne czerwienie.

Tak swoją drogą - to marynarka raczej letnia czy zimowa?

Jeśli letnia to może granatowy krawat i białe spodnie.

white-and-black-double-breasted-blazer-w

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej letnia, choć na pełnej podszewce, ale cienka; wzór podobny do tego na zdjęciu. Fiolet to dobra opcja na krawat i dodatki. A jaka szarość na spodnie, raczej ciemna? Buty ciemnobrązowe?

 

To przez lata była moja ulubiona marynarka, ale odkąd się uwrażliwiłem na czarne buty, prawie jej nie noszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej letnia, choć na pełnej podszewce, ale cienka; wzór podobny do tego na zdjęciu. Fiolet to dobra opcja na krawat i dodatki. A jaka szarość na spodnie, raczej ciemna? Buty ciemnobrązowe?

 

To przez lata była moja ulubiona marynarka, ale odkąd się uwrażliwiłem na czarne buty, prawie jej nie noszę.

Spodnie chyba najlepiej ciemnoszare. Zostałbym przy czarnych butach, ale tylko dlatego, że jestem uczulony na połączenie czerni i brązu :mrgreen: . Jednak obiektywnie brązowe/bordowe buty też powinny się zgrać.

A tak z innej beczki: marynarka wpada raczej w zimną czy w ciepłą szarość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dyskusje mają już do do siebie, że nieuchronnie prowadzą do wydatków :mrgreen: .

Ale z drugiej strony... jeżeli zakup nowych butów ma ocalić od zapomnienia rzecz, do której jesteśmy przywiązani, to to przecież nie jest aż tak wysoka cena... :twisted:

 

A jeżeli chodzi o bordowe buty, to imho w ciekawy sposób wypełniają niszę między czarnymi i brązowymi. Po prostu bronią się i z czernią, i z brązem (nie w jednym stroju, oczywiście).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając czerń, ja swoją marynarkę noszę zazwyczaj z camelowymi albo granatowymi chino + bordowe, granatowe albo zielone akcenty. W planach na ten sezon mam również zakup białych spodni, które też będą się dobrze komponowały. Jeżeli chodzi o buty, to najczęściej są to zamszone brogsy w popielatym albo ciemno-granatowym kolorze. Zaś co do brązów, to się zgadzam w 100%, bo jak próbowałem takich zestawień, to nie wyglądało to najlepiej. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sugestie i ocenę zestawu jaki planuję skompletować .Oczywiście pomińcie fakt ,że tak planuje iść na wesele jako gość :) Moje zapytanie jest raczej czy wszystko do siebie pasuję a nie czy pasuję na tą okazję .

 

Garnitur -http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-g%C5%82adki/P4869.html?vpid=P486925

Koszula-http://eu.suitsupply.com/pl/shirts/bia%C5%82y-g%C5%82adki/H5387.html?vpid=H538707

Buty-http://patine.pl/yanko-style-306-testa-de-moro.html

Krawat-http://www.poszetka.com/product-pol-2999-KRAWAT-bez-podszewki-z-szantungu.html

Skarpetki http://www.poszetka.com/product-pol-2624-Skarpety-Pantherella-z-bawelny.html

Szelki te ze zdjęcia prezentującego koszule i dodatki https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3621-miler-spirits-style/page-53

 

Tu nasuwa się pytanie jaka poszetka ? I czy ten zestaw ma jakiś ład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula - ja bym nie bral z kolnierzykiem extreme cutaway.

Buty - jednak wzialbym czarne oksfordy.

Krawat - wzialbym z gladkiego jedwabiu, szantung jest super, ale zbyt nieformalny. Zastanowilbym się nad banalem - blekitny lub rozowy :)

Poszetka - biala, TV fold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.