Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

A ja uważam, że ewentualny stopień formalności tworzą sami goście którzy się bawią, bo co z tego jeśli będzie to  hotel/sala bankietowa jak zjadą się wujkowie w kremowych garniturach i mrówkojadach w koszulach z krótkim rękawem potem zdejmą marynarki na czele z panem młodym który będzie paradował z koszulą wyciągniętą ze spodni.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcemy się przebrać na wesele, czy ubrać. Jeśli się "przebieramy" to swoje przebranie można dostosować do gości, charakteru roślin doniczkowych w holu lub wzoru na podwiązkach druhny. Jeśli się ubieramy, to warto trzymać się zasad przewidzianych dla rangi danej okazji. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich. Poszukuję pomocy związanej z zakupem garnituru. Dużo pływam i ze względu na moje wymiary-190 cm wzrostu, 108 cm w klatce piersiowej , 90 cm w pasie i 97cm w najszerszym miejscu bioder podczas przymiarki marynarek problematycznym jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru , ponieważ te  odpowiednie w klatce , na wysokości lędźwiowej są zbyt szerokie i z tyłu zbytnio odstają . Marynarki mierzyłem w sklepach sieciowych typu vistula, giacomo conti, pawo. Stąd moje pytanie :

Czy zasadnym jest ewnentualne przerabianie marynarki , które zapewne mocno ingeruje w jej krój , czy miał któryś z Was podobne doświadczenia?
Czy znacie może sklepy w których dostępne są standardowo kroje dla bardziej atletycznych sylwetek ?
Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak pewne się domyślasz, większość firm robi ubrania RTW na najpopularniejsze sylwetki. Ale nie powinieneś obawiać się przeróbek. I tym samym ograniczać do tych firm, które w ofercie mają ubrania na takie nietypowe wymiary. Mam podobny problem i już się przyzwyczaiłem :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich. Poszukuję pomocy związanej z zakupem garnituru. Dużo pływam i ze względu na moje wymiary-190 cm wzrostu, 108 cm w klatce piersiowej , 90 cm w pasie i 97cm w najszerszym miejscu bioder podczas przymiarki marynarek problematycznym jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru , ponieważ te  odpowiednie w klatce , na wysokości lędźwiowej są zbyt szerokie i z tyłu zbytnio odstają . Marynarki mierzyłem w sklepach sieciowych typu vistula, giacomo conti, pawo. Stąd moje pytanie :

Czy zasadnym jest ewnentualne przerabianie marynarki , które zapewne mocno ingeruje w jej krój , czy miał któryś z Was podobne doświadczenia?

Czy znacie może sklepy w których dostępne są standardowo kroje dla bardziej atletycznych sylwetek ?

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam.

 

Giacomo i Pawo odpuść. Przy sylwetce sportowej naprawdę trudno jest znaleźć pasujące RTW. U mnie kończy się na kupnie marynarki dobrej w ramionach, klacie, plecach i mocno za dużej w talii (takie tabele niestety) Spodnie - zbyt obszerne w pasie, ale dobre w udach - chyba, że MTM w Benevento. Przeróbki u dobrego krawca załatwiają sprawę i nia ma co się ich obawiać. Swego czasu kupiłem np. garnitur w Bytomiu - koszt 600 zł (przy 50% obniżce), przeróbki marynarki i spodni 200 zł. Lezy naprawdę dobrze. Materiał taki sam jak w SuSu, koszt znacznie nizszy, tym bardziej, że SuSu też pewnie musiałbyś przerabiać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, komponuję zestaw na lato. Nie będą to moje pierwsze i jedyne ubrania letnie, a zestaw będzie łatwo rozkomponować, ale przyjmijmy na użytek dyskusji, że wszystkie te elementy chcę nosić razem jako spójną całość.

 

Mam:

-marynarkę SS Jort blue Jackets_Blue_Plain_Jort_C879_Suitsupply_Online_Store_5.jpg

-monki yankee 915, zamszowe testa moro: yanko_14306_otter_testa_moro.JPG

-krawat; krawatów mam mnóstwo, ale z myślą o tym zestawie dokupię ten: 3f339dc7abf3c39493fe6a4caeb54844.jpg

-koszulę białą z oxfordu.

 

Szukam spodni; rozważam Benvento: http://www.benevento.pl/preorder/179-spodnie-welniane-100-welna-light-grey.html

 

Pytania co do spodni:

-te czy inne (z Benevento, chcę ich przetestować)?;

-z manszetami czy bez? (mam 182 cm wzrostu, sylwetkę umiarkowanie atletyczną);

-na pasek czy na szelki? (skłaniam się do paska, latem czasem zdejmuje się marynarkę);

 

Jeśli na pasek, to jaki polecicie pasek? Ciemnobrązowy zamsz, czy jakiś ciekawszy, np. plecionka?

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.