Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

:) No nie, ale z jednymi akurat chciałbym ją spasować. Tzn. z tych bardziej eleganckich to niby tak, bo oprócz czarnych garniturowych tylko szare jeszcze...
Ponadto służyła by mi z chino ciemno-fioletowymi i marsalą, mam też beżowych kilka par, ale chyba tu już nie będzie współgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie koledzy, bo moja znajomość mody i estetyki jest byt mała, abym sam sobie poradził.

 

Chodzi mi o dobór kolorów pasek (od zegarka) - pasek (od spodni) - buty.

 

Aby nieco przybliżyć mój styl - często noszę spodnie inne niż jeans, do tego marynarki, koszule, od czasu do czasu garnitur. 

Całe życie czarne buty, czarne paski (spodnie i zegarek).

 

Wiem, że to nie jedyny kolor, słyszałem o zasadzie "no black before six". I zastanawiam się czy zmienić częśc swojej garderoby i otworzć się na brąz? Buty ok, kupię buty, pasek, ale mam problem z paskiem do zegarka. Dobrze, to nie majątek, zmienię na brązowy. Ale co w ystuacji, gdy mając jeden czasomierz (i nie planuję powiększać liczby) chciałbym chodzić raz na brązowo innym razem na czarno? Nie trwa to długo, ale zmieniać pasków przy zegarku nie będę. Bransoleta odpada.  

 

Owszem, widziałem w weekend jakiś hollywódzki film gdzie główny bohater miał brązowe buty i pasek do spoadni, a zegarek nosił z paskiem czarnym. Czy tak może  być?  Kolega z pracy całe życie czarne buty i pasek do spoadni a znów zegarek na brązowym ;-)

 

Jak sobie poradzić z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz zmieniać paska, nie chcesz bransolety, nie chcesz dwóch zegarków... trudna sprawa. O ile do zasady dopasowania paska przy zegarka do pozostałych elementów skórzanej garderoby należy podchodzić niekoniecznie bardzo ortodoksyjnie (w sensie że np. odcienie brązu nie muszą być idelanie takie same, albo pasek zegarka nie musi być zamszowy do zamszowych butów), to jednakże zestawienie czerni z brązem nie jest dobre, i trudno dla takiego podejścia wykazać aprobatę. Możliwe teoretycznie alternatywy:

- zegarek na pasku w całkiem innym kolorze - np. bordo, granat - jako świadome zagranie stylistyczne

- zegarek na pasku nato - możliwe są jednokolorowe albo różne zestawienia kolorów, fajnie wyglądają trójkolorowe pasy.

 

To oczywiście teoria, w praktyce trzeba sprawdzić spójność z noszonymi zestawami (jeżeli generalnie casual/smart casual/sportowa elegancja - to nie powinno być problemu) oraz z samym zegarkiem, bo od niego też wiele zależy (kolor tarczy i koperty, sama budowa koperty, etc.). W każdym razie wyjście drugie odpada przy bardziej formalnych garniturach.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że będzie trudno.

To może inaczej - a co z pozostaniem w czerni?

 

Mieszkam, że tak to określę "na prowincji". O ile słoma nam z butów nie wystaje, mężczyźni są schludnie ubrani to jednak może... 1 na 100 chodzi w tych nieszczęsnych brązowych butach...

Może dać sobie spokój i tkwić w kanonie, który jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.