Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się zgodzić, ale muszę też podkreślić, że to co my tutaj usiłujemy zrobić na podstawie zdjęć (nie tylko tych konkretnych) to jest w jakimś stopniu wróżenie z fusów. Na pewno to będzie wiedział krawiec na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Korzystając z ostatnich wyprzedaży i maksymalnie obniżonych juz cen, chciałbym kupić sobie marynarkę. Mam w swojej kolekcji 4 garnitury (ciemny granat, granat, granat w prążek i szary) oraz 3 marynarki (jesienno-zimowa z granatowego tweedu, całoroczna brązowa bawełna i letnia szara lniana).

Wybrałem sobie 2 modele z Lantiera.

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-70645

oraz

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-70627

I teraz pytanie, która dla mnie będzie bardziej uniwersalna i lepiej się nadaje na uzupełnienie mojej kolekcji? Jestem studentem i jednocześnie pracuje. To, czym się trudnię nie wymaga ode mnie ścisłego Dress Code'u, wiec na codzień chodzę głównie w dzinsach (czasem chinosach), koszulach i swetrach/czasem marynarkach. 1-2x w tygodniu rzeczywiście przychodzi konieczność założenia garnituru. Która z tych marynarek lepiej wpasuje się w mój styl? Z jednej strony druga brązowa marynarka mnie zbyt nie cieszy, a z drugiej strony nie wiem czy ta granatowa może być założona do jeansów. Może polecicie mi jakąś inną? (Bytom raczej odpada - zbyt kwadratowe ramiona) mój rozmiar 182/96 (czasem 100). Podobają mi się bardzo marynarki z nowych kolekcji próchnika, ale niestety, nawet te 182-190 sprawiają wrażenie lekko przykrótkich (mam 188 cm). Nie zarabiam kroci, wiec chciałbym się zmieścić w cenie tego lantiera.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowa na zdjęciu wydaje się dość formalna (kieszenie bez patek, materiał z lekkim połyskiem). Krój też wydaje się typowo garniturowy. Może lepiej coś takiego http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-71290(jest rozmiar 182/100). Czy nie lepiej wybierać marynarki Lantier/Vistula na wzrost 188 cm w Twoim przypadku? Te sportowe marynarki z nakładanymi kieszeniami często szyte są krótsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zdecydowałbym się na marynarkę w kratę, ale inną niż pokazaną w linku. Niestety w polskich sieciówkach pewnie nic ciekawego nie znajdziesz.

 

Odłóż jeszcze parę złotych i kup coś z oferty SuitSupply, bo bazę ubrań już masz.

 

Sam miałem podobne dylematy co Ty, ale dwa lata temu. Kupowałem marynarki Vistuli (Lantiera) i byłem zadowolony. Natomiast kiedy wypróbowałem ofertę SuSu od razu poczułem różnicę. SuSu ma ofertę stworzoną do ludzi takich jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Vistulę, to zdecydowanie 96 w klatce. Mam od nich jedną marynarkę 182/100 (nie jest tak długa jak garniturowa, ale nie jest za krótka) i wymagała dużego taliowania i zwężania w ramionach też (Przez ostatni rok, schudło mi się ~8 kg). Z tego, co widzę - nie ma u nich za bardzo 188/96 i trzeba by było na sto procent skracać rękawy (koszule noszę 176-182 i są dobre). Właśnie o tej granatowej Mr Vintage napisał, że płócienny splot odbiera jej formalność, ale też wydaje mi się, że jest zbyt formalna (nadaje się pewnie do szarych wełnianych spodni, ew. do beżowych chinosów w kant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zdecydowałbym się na marynarkę w kratę, ale inną niż pokazaną w linku. Niestety w polskich sieciówkach pewnie nic ciekawego nie znajdziesz.

 

Odłóż jeszcze parę złotych i kup coś z oferty SuitSupply, bo bazę ubrań już masz.

 

Sam miałem podobne dylematy co Ty, ale dwa lata temu. Kupowałem marynarki Vistuli (Lantiera) i byłem zadowolony. Natomiast kiedy wypróbowałem ofertę SuSu od razu poczułem różnicę. SuSu ma ofertę stworzoną do ludzi takich jak Ty.

Dzięki za miły wpis! Miałbym wyrzuty sumienia kupując sobie taką marynarkę. Nawet jeśli byłoby mnie stać (ostatnio prawie kupiłem yanko, ale jednak zdecydowałem się na kolejne berwicki), uważam, że byłoby to niestosowne do mojego wieku i  zarobków. Myślę, że za jakiś czas sobie taką kupię (może i nawet pójdę w bespoke), ale póki co - lantier to dla mnie i tak premium, które wymaga jakichś tam wyrzeczeń :)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odłóż jeszcze parę złotych i kup coś z oferty SuitSupply, bo bazę ubrań już masz.

 

~400 złotych przecenione Lantiery, a ~1000-1500 złotych (w zależności od modelu) SS... parę złotych...

 

edycja: eustachu idź tropem, który podpowiedział Aron - granatowa marynarka z nakładanymi kieszeniami. I jeżeli przeceniony Lantier to dla Ciebie duży wydatek, to absolutnie popieram niewydawanie trzykrotności tej kwoty na SS.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~400 złotych przecenione Lantiery, a ~1000-1500 złotych (w zależności od modelu) SS... parę złotych...

 

edycja: eustachu idź tropem, który podpowiedział Aron - granatowa marynarka z nakładanymi kieszeniami. I jeżeli przeceniony Lantier to dla Ciebie duży wydatek, to absolutnie popieram niewydawanie trzykrotności tej kwoty na SS.

No tak, ale właśnie ta marynarka, którą mam (ta granatowa z tweedu) też ma nakładane kieszenie, więc może nie ma co dublować? Mam baardzo dużo granatowych spodni, może warto pójść teraz w szarą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na podstawie tych samych zdjęć powiem, że marynarka wydaje się za szeroka w ramionach (zwłaszcza z tyłu) i zbyt krótka, a na to nie da się zbyt wiele poradzić...

Nie przesadzajmy. Patrząc na zdjęcie z przodu ramiona wyglądają bardzo dobrze. Z tyłu jest troszkę materiału przy pachach ale musi być żeby rękoma można było ruszać. Wydaje mi się czytając niektóre opinie nt tego jak leży marynarka a jak powinna leżeć to wychodzi że powinna być napięta maksymalnie na plecach - co oznacza tak naprawdę zero ruchu i najlepsza szyta marynarka nie wytrzyma w końcu tego na szwach. Apeluję o rozsądek a nie ślepą wiarę w kilka przewodników nt idealnie leżącej marynarki. Podumowując - uważam jak na RTW to jest naprawdę dobrze, a na pewno nie jest zdecydowanie za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablopoland2, masz oczywiście prawo do własnego zdania (tak jak i ja do własnego), ale jak zwykło się mówić 'jeden obraz wart tysiąca słów' i moim zdaniem to co widać na zdjęciu z tyłu w okolicach pach, w żaden sposób nie da się określić miarą 'troszkę'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Dzisiaj przyjechał do mnie garnitur z suitsupply, lazio rozmiar 48. Proszę o opinie. Nie wiem czy powinienem wymienić na rozmiar większy, czy może krawiec będzie mógł coś pomóc. Moje wymiary: klatka 103, talia 87, pas 89, wzrost 180. 

post-8326-0-32974600-1457464497_thumb.jp

post-8326-0-64363800-1457464545_thumb.jp

post-8326-0-10019800-1457464590_thumb.jp

post-8326-0-37556200-1457464599_thumb.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Dzisiaj przyjechał do mnie garnitur z suitsupply, lazio rozmiar 48. Proszę o opinie. Nie wiem czy powinienem wymienić na rozmiar większy, czy może krawiec będzie mógł coś pomóc. Moje wymiary: klatka 103, talia 87, pas 89, wzrost 180. 

attachicon.gifIMG_0683.JPG

attachicon.gifIMG_0681.JPG

attachicon.gifIMG_0685.JPG

attachicon.gifIMG_0679.JPG

przepraszam za zdięcia pod złym kątem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zaintrygował mnie taki garnitur: http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-70784 Wiem, że jest mocno nieformalny. W związku z tym zastanawiam się, czy w takim przypadku dopuszczalnym byłoby zdekompletowanie zestawu i noszenie marynarki w zestawach koordynowanych, np. z bawełnianymi chinosami zaprasowanymi w kant. Jakie są Wasze zdania w tej kwestii? Co w ogóle sądzicie o stylistyce samej marynarki? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Chciabym poprosić Was o sugestie.

Właśnie otrzymałem zamówiony płaszcz Oksywie z Próchnika i mam zgryz, czy go zostawić, czy odesłać.

Płaszcz generalnie mi się podoba (ogólne wrażenia opiszę w wątku dot. trenchy), natomiast zastanawiam się, czy jednak nie przesadziłem z rozmiarem. Zwykle noszę 48, tu jest 52 (50 niestety, nie ma dostępnego)

 

post-6871-0-70608400-1457465787_thumb.jppost-6871-0-68352200-1457465789_thumb.jppost-6871-0-73456800-1457465792_thumb.jp

 

 

Od razu przepraszam za jakość zdjęć - nie tylko aparat marny, ale z lustrami kłopot. Niby ich sporo w domu a żadne się nie nadaje do samostrzału  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad, marynarka jest za mała na plecach.

 

zumbach_303 marynarka będzie nadawała się do rozkompletowania, jest całkiem ładna, choć guzik ma za wysoko i mogła by być dłuższa.   O.v.K. trench wygląda w porządku. To takie okrycie, które wręcz nie powinno być zbyt dopasowane. Ale lepiej zapytaj jeszcze w temacie dedykowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eustachu: szukaj Massimo Dutti - mają sporo casualowych marynarek, a jak trafisz na Allegro, to często o 50-70% taniej, niż w cenie regularnej. Jakościowo uważam, że nie odstępują SuSu (marynarki bawełna / len), a są znacznie tańsze. 

 

To prawda, niektóre są bardzo dobre. Ale trzeba systematycznie polować. Ja w zeszłym roku dopadłem nową w kratę jedwab/len z ładnymi, szerszymi klapami, bez podszewki i z półkonstrukcją za 220 zł.

 

A w tym roku garniak premium z matowej i markowej lekkiej jasnej wełny bardzo dobrze uszyty za 150 zł. Wszystkie metki, stan jak z wieszaka sklepowego - cena na metce 500 E.

 

Jakość nie gorsza niż dwóch marynarek SuSu, które miałem w rękach.

 

Mam jeszcze kilka ładnych marynarek Dutti, ale wszystkie modele sprzed dobrych kilku lat, kupowane w outletach. Te z nowych kolekcji są wg mnie na ogół gorzej uszyte i tkaniny zdają się słabsze, ale to może być przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Dzisiaj przyjechał do mnie garnitur z suitsupply, lazio rozmiar 48. Proszę o opinie. Nie wiem czy powinienem wymienić na rozmiar większy, czy może krawiec będzie mógł coś pomóc. Moje wymiary: klatka 103, talia 87, pas 89, wzrost 180. 

attachicon.gifIMG_0683.JPG

attachicon.gifIMG_0681.JPG

attachicon.gifIMG_0685.JPG

attachicon.gifIMG_0679.JPG

W ramionach trzeba bedzie popuscic bo robi sie naprezenie i pozniej podciac kolnierz.

W talii trzeba popuscic albo podciagnac plecy bo widze, ze masz zaznaczna lordoze a to wymaga podniesienia pleckow.

To akurat zadanie dla nawet sredniorozgarnietej krawcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Chciabym poprosić Was o sugestie.

Właśnie otrzymałem zamówiony płaszcz Oksywie z Próchnika i mam zgryz, czy go zostawić, czy odesłać.

Płaszcz generalnie mi się podoba (ogólne wrażenia opiszę w wątku dot. trenchy), natomiast zastanawiam się, czy jednak nie przesadziłem z rozmiarem. Zwykle noszę 48, tu jest 52 (50 niestety, nie ma dostępnego)

 

attachicon.gif1.jpgattachicon.gif2.jpgattachicon.gif3.jpg

 

 

Od razu przepraszam za jakość zdjęć - nie tylko aparat marny, ale z lustrami kłopot. Niby ich sporo w domu a żadne się nie nadaje do samostrzału  :roll:

Nie widz czy masz marynarke pod plaszczem. Zakladam, ze tak. Wtedy ramiona masz do zwezenia mnjej wiecej po 1-1.5cm z kazdej strony.

Do tego zwezenie w klatce (zebranie boczkami pod pacha ).

Skrocilbym go;) tak do 1/4 uda... bo teraz nie wiadomo co to jest;)

Atak poza tym jest w porzadku. Nawet w takiej formie ujdzie. Tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.