Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o zakładaniu do klubu czegoś takiego: koszula cos w podobie tej www.bonprix.pl/sklep/_im1/awa172x03_600.jpg lub gomez.pl/nowezdjecia/8322-2610-0292-01.jpg do tego ciemno-granatowe jeansy, podwinięte rękawy tak jak na tym pierwszym zdjeciu i buty sportowe-czarne. Niby jest elegancko jak na klub, ale też dosyć luźno (podwiniete rekawy). Lepiej w takim wypadku wypuścić koszule na spodnie, czy tez wpuscić ?

I jeszcze jedno pytanie, jak podwinąć rekawy w koszuli zeby to jakos wyglądało, bo mi to zupełnie nie wychodzi :), najlepiej jak by ktos napisal instrukcje krok po kroku , dokladnie co i jak i w ktora strone podwijac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest by rękaw był podwijany równomiernie ze wszystkich stron, w innym wypadku zacznie się rolować i ściskać rękę. Na początku musisz postarać się podwinąć jak największa ilość materiału, ostatecznie powinny wystarczyć 3-4 "podwinięcia". Rękaw zakończony podwójnym mankietem podwija się o wiele prościej moim zdaniem.

Do klubu można polecić zestawy takie jak normalnie, tylko np z zamszową czarną marynarką, koszulą z lekkim połyskiem.

Nie przesadzajmy z tym "luzem" ponieważ jak wszyscy są ubrani na wyluzowanych, to tak naprawdę nikt nie jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trampki :), chodzi mi o zwykłe czarne nike http://www.woskar.com.pl/allegro/nike/345007-006-3.jpg

Do klubu można polecić zestawy takie jak normalnie, tylko np z zamszową czarną marynarką, koszulą z lekkim połyskiem.

Nie przesadzajmy z tym "luzem" ponieważ jak wszyscy są ubrani na wyluzowanych, to tak naprawdę nikt nie jest ;]

a co masz na myśli mówiąc normalny zestaw ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz sarkazm - taki charakter niestety.

Po prostu "sportowo-czarne" nie są ani klasyczne ani eleganckie.

Jeśli chcesz naprawdę dobrze wyglądać to polecam czarne klasyczne angielki. Nawet jeśli nie przekonasz się do marynarki (którą zawsze można zdjąć ostatecznie). Nadal będziesz ubrany na luzie ale stylowo.

Aha, podwijanie:

Nawijasz niejako rękaw na mankiet nie zginając go. Oczywiście wszystkie guziki musisz uprzednio odpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wygląd z jednej strony ale z drugiej wygoda...ogólnie moje stopy źle znosza inne obuwie niz sportowe, wiec zakładanie pantofli do klubu całkowicie odpada :), ew. do marynarki to juz by trzeba bylo, ale i tak została by ona w szatni...

podwijanie rekawa nareszcie wychodzi, znalazlem jeszcze fajna zagraniczna stronke gdzie jest opis podwijania na kilka sposobów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarki nie oddaje się do szatni ;]

Poza tym wbrew pozorom eleganckie ubranie jest o wiele wygodniejsze niż sportowe, jednak kiedy jest odpowiednio dopasowane. A do twardszego obuwia trzeba się przyzwyczaić.

A zdjęcie z http://macaronitomato.blogspot.com/2009/06/dzinsy.html przy odrzuceniu krawata, mogłoby być już jakimś sensownym punktem wyjścia na początek.

Trudno mi niestety znaleźć zdjęcie przedstawiające elegancki, ale zarazem też klubowo-nonszalancki zestaw. Przeważnie są to albo zbyt "brytyjskie" zestawy, albo z drugiej strony rodem z pokazów mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o zakładaniu do klubu czegoś takiego: koszula cos w podobie tej http://www.bonprix.pl/sklep/_im1/awa172x03_600.jpg lub gomez.pl/nowezdjecia/8322-2610-0292-01.jpg do tego ciemno-granatowe jeansy, podwinięte rękawy tak jak na tym pierwszym zdjeciu i buty sportowe-czarne. Niby jest elegancko jak na klub, ale też dosyć luźno (podwiniete rekawy). Lepiej w takim wypadku wypuścić koszule na spodnie, czy tez wpuscić ?

I jeszcze jedno pytanie, jak podwinąć rekawy w koszuli zeby to jakos wyglądało, bo mi to zupełnie nie wychodzi :), najlepiej jak by ktos napisal instrukcje krok po kroku , dokladnie co i jak i w ktora strone podwijac :)

Panowie, przecież to jest troll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartoszMajewski

1. Takie Nike do marynarki odpadają.

2. Zamiast nich Chuck Taylor- Converse i już będzie ok.

3. Jeśli masz bardzo modelową figurę to włóż koszulę w spodnie. Wyjdzie coś takiego i o to właśnie chodzi:

http://media.sophisti.pl/photologue/pho ... isplay.jpg

4. Jeśli nie masz posągowej figury to wypuść koszulę na spodnie ale wtedy nie zakładaj marynarki.

5. Co do zwijania rękawów to koszula nie może być luźna ,żeby wyglądało to dobrze. Zostaw zapięte guziki na przedramionach. Ja najpierw zwijam mankiet, potem na tę samą długość składam 2 lub 3 razy w zależności od sytuacji i upodobania. Wychodzi trochę poniżej lub powyżej łokcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszuli nie wypuszcza się na spodnie nigdy i nigdzie.

Na wieczorne imprezy dobra jest grafitowa marynarka.

O przepraszam, a koszula hawajska?

pozdrawiam,

Damiance

p.s. ambasador koszuli hawajskiej w Polsce :)

http://www.gp24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GP&Date=20080309&Category=WYWIADY&ArtNo=157051647&Ref=AR&border=0&MaxW=280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszuli nie wypuszcza się na spodnie nigdy i nigdzie.

Na wieczorne imprezy dobra jest grafitowa marynarka.

O przepraszam, a koszula hawajska?

pozdrawiam,

Damiance

p.s. ambasador koszuli hawajskiej w Polsce :)

http://www.gp24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GP&Date=20080309&Category=WYWIADY&ArtNo=157051647&Ref=AR&border=0&MaxW=280

Ciekawe jak w grudniu wygląda :D?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszula jeansy będzie odpowiednia w większości lokali w nieco bardziej eleganckich

zamienił bym dżins na spodnie wełniane lub dodał aksamitną marynarkę

koszula zaproponowana przez sancho jest po prostu brzydka

może lapiej taka + ciemne levisy (501 lub 511 zależnie od sylwetki)

Dołączona grafika

buty

Dołączona grafika

do eleganckich lokali garnitur i odpowiednie dodatki

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do eleganckich lokali garnitur i odpowiednie dodatki

Dołączona grafika

:D

i do eleganckiego lokalu mnie nie wpuszczą, garnitur może bym i znalazł, ale zdecydowanie za mało ... "aurum u mienia, a złotyje zuby u niewo som?"

chociaż z drugiej strony takie podejście do męskiej elegancji ma swój niezaprzeczalny urok i np. na Cyprze (plus niektóre zakątki basenu morza śródziemnego) byłoby to bardzo dobrze postrzegane, niestety brakuje w tej niezwykle egzotycznej kompozycji, bardzo istotnego szczegółu (chociaż może to wina zdjęcia) mianowicie "tapety z dzika"

a odnosiłem najwyraźniej nieuzasadnione wrażenie że to Forum o Klasycznej Męskiej Elegancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam czarną harringtonkę (ma dodatkowo brustaszę -w sumie nie wiem po co w tym rodzaju kurtki) i testowałem do niej brązowe oxfordy oraz czarne sztyblety - wyglądały ok (wraz z dżinsami lekko spranymi, nie czarnymi). Myślę, że możesz spróbować podobnie, o ile wywalisz czarne spodnie.

Wg mnie nie będą do niej pasować chinosy (testowałem - dziwnie to wygląda, z tym że jak napisałem ja mam czarną kurtkę) i musisz nosić dżinsy. Kurtka ma ładny kolor więc brązowy pasek do tego i brązowe buty będą ok :)

PS. Cieszę się, że nie ja jeden na tym forum mam harringtonkę.

PS2. Jaki producent?

EDIT: Mr V mnie ubiegł - jego propozycje jak najbardziej ok, za wyjatkiem butów żeglarskich - nie pasują do tego rodzaju kurtki, ponieważ są zbyt 'grzeczne' :) a rodowód kurtki i skojarzenia są nieco inne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Łukaszem jeżeli chodzi o kwestię rodowodu kurtki. O ile nie jest to Lauren, Perry lub Sherman to polecam nosić raczej klasycznie pasujące do tej "zawadiackiej" kurtki buty. Według mnie obowiązkowo za kostkę, więc zależnie od pory roku najlepiej będą pasowały sztyblety z nubuku lub zamszu albo chukka/desert boots. Dla purystów polecam wheat boots lub glany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.