Skocz do zawartości

Letni garnitur dwurzędowy w stylu neapolitańskim - Michał Stenka


Machiavelli

Rekomendowane odpowiedzi

@Machiavelli, czy mógłbyś podać cenę uszycia garnituru, czy masz może cennik usług pana Stenki?

 

Dokładnej, ostatecznej jeszcze nie znam. Na razie otrzymałem tylko wstępną, orientacyjną. Jeżeli będę znał więcej szczegółów napiszę Ci wiadomość. 

Mogę jedynie dodać, że w stosunku do cenników znanych trójmiejskich krawców, ceny u Mistrza Stenki są atrakcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Osobiście nie porwałbym się na szycie spalla camicia w PL, chyba że krawiec terminował we Włoszech (inna kwestia, że zdjęcia w Twoim poście to nie spalla camicia). Proponuję przypomnieć krawcowi o wysokim wszyciu pach, tak żeby później nie było niepotrzebnych niedomówień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu robić tak z tego tajemnicę? :) Też chętnie bym się dowiedział jak wyglądają mniej więcej ceny.

Tak jak wspomniałem, nie chciałem jeszcze pisać, gdyż na razie otrzymałem tylko wycenę czysto orientacyjną i za podstawę tj. dwurzędowy garnitur na półpłótnie. Wszystko pewnie będzie zależało od zastosowanych rozwiązań i ilości ręcznych przeszyć. Podzielę się informacją, gdy tylko będę znał ostateczny koszt całej usługi. 

 

 

Powodzenia! Osobiście nie porwałbym się na szycie spalla camicia w PL, chyba że krawiec terminował we Włoszech (inna kwestia, że zdjęcia w Twoim poście to nie spalla camicia). Proponuję przypomnieć krawcowi o wysokim wszyciu pach, tak żeby później nie było niepotrzebnych niedomówień. 

Dzięki. Cóż, do odważnych świat należy i myślę, że nawet jeśli nie będzie to perfekcyjne spalla camicia, to efekt i tak będzie ciekawy i chociaż częściowo spójny z moją wizją. Co do zdjęcia, to zdaję sobie sprawę, lecz nie było to oczywiście jedyne, z którego czerpałem- choć z tego najwięcej (rozstaw guzików, kształt kieszeni, klapy). 

Co do wszycia pach, to mógłbyś może rozwinąć dlaczego to takie ważne przy wszyciu rękawów koszulowo? Tak tylko żebym podczas rozmowy z krawcem mógł opisać, czego chciałbym uniknąć. Jeżeli możesz wytłumaczyć, to najlepiej na zdjęciach, bo niektóre aspekty, nawet podczas rozmowy z krawcem, było mi ciężko sobie wyobrazić. Inna sprawa, że niektóre rzeczy można dostosować podczas przymiarek, rozumiem, że to o czym piszesz, musi być już wiadome przy wykrajaniu materiału? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wszycia pach, to mógłbyś może rozwinąć dlaczego to takie ważne przy wszyciu rękawów koszulowo? Tak tylko żebym podczas rozmowy z krawcem mógł opisać, czego chciałbym uniknąć. Jeżeli możesz wytłumaczyć, to najlepiej na zdjęciach, bo niektóre aspekty, nawet podczas rozmowy z krawcem, było mi ciężko sobie wyobrazić. Inna sprawa, że niektóre rzeczy można dostosować podczas przymiarek, rozumiem, że to o czym piszesz, musi być już wiadome przy wykrajaniu materiału? 

 

To ważne zawsze ze względu na wygodę i swobodę ruchów ale Michał Stenka doskonale o tym wie więc nie wydaje mi się, żeby trzeba było zwracać mu na to uwagę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ważne zawsze ze względu na wygodę i swobodę ruchów ale Michał Stenka doskonale o tym wie więc nie wydaje mi się, żeby trzeba było zwracać mu na to uwagę.

Dzięki wielkie Ernestson za odpowiedź. Z tego co pamiętam ze spotkania, to miałeś już do czynienia z krawcem, a wiem że z szyciem miarowym masz już nie lada doświadcznie - masz może dla mnie jakieś rady, na jakie aspekty mógłbym zwrócić uwagę podczas przymiarek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że xkoziol już przeprowadził drobny rekonesans. :D Czy krawiec się pospieszył nie wiem, bo ona działa już dobry rok i wiele się przez ten czas na niej nie zmieniło.

Do kulejącej strony warto dodać jeszcze kontakt mailowy, na który, przynajmniej w moim przypadku, krawiec nie spieszył się odpowiadać, dlatego ja polecam dzwonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt się szykuje. Do takiego letniego garnituru w sam raz pasują Loafersy :)

 

 

Właśnie mam już jedne, tylko że czarne, ze złotą klamrą. Zastanawiam się, czy będą pasowały- w sumie mam ciemną karnację i niemalże czarne włosy i jak patrzę na zdjęcia ciemnych Włochów w garniturach o takich odcieniach to nawet mi pasuje. Ale jeszcze zobaczę i jak będę miał wątpliwości, rzeczywiście poszukam czegoś w brązie. 

Nie wiem tylko jak będzie z poszukiwaniami, bo odwiedzam Wasz outlet na Świętojańskiej i brakuje mi tam małych rozmiarów. ;)

 

 

Czy można wiedzieć co to za adres, co i w jakich cenach tam znajdziemy?

 

Oczywiście. Sklep znajduje się w Sopocie na 3 Maja pod nr 6. Prowadzi go Pan Grzegorz. Wybór markowych wełen jest (przynajmniej dla mnie) satysfakcjonujący - dużo Dourmila i Scabala i to w ciekawych cenach (ok. 100-200 zł za metr) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję za życzenia i dołączenie do dyskusji.

Właśnie miałem lekki dylemat nad spalla camicia i con rollino, bo obydwa wszycia bardzo mi się podobają, ale ostatecznie postawiłem na to pierwsze, bo jednak bardziej kojarzy mi się z neapolitańskim krawiectwem i myślę, że nada jeszcze luźniejszy, dzienny charakter garniturowi. 

I tak właściwie, to chcąc zaprezentować Mistrzowi Stence na jakim efekcie mi zależy, pozwoliłem sobie pokazać wszycie rękawów właśnie Waszego autorstwa (przedostatnie zdjęcie w Twoim poście). Gratuluję kunsztu i mam nadzieję, że u mnie wyjdzie równie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wywołani do tablicy bronimy lokalnego rzemiosła i tym samym zamieszczamy ripostę ;)

 

Oczywiście nie podlega żadnej wątpliwości fakt, iż tak jak najlepiej czekolada smakuje w Belgii, tak spalla camicia z pewnością w Neapolu. Mimo wszystko warto próbować rzeczy które się lubi, również lokalnie...

 

 

Aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości - absolutnie nie miałem żadnego konkretnego polskiego zakładu na myśli! Bardziej chodziło o to że każda pracownia ma swój styl w którym czuje się najlepiej i wg którego szyje.

Zdjęcia rękawów wyglądaja bardzo przyzwoicie, mam wybitnie nie po drodze do Poznania ale jeżeli kiedyś będzie okazja to chętnie Państwa odwiedzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wakacje się zaczęły, pogoda dopisuje, a ja mogę wreszcie zaprezentować wrażenia z pierwszej przymiarki. 

 

Na wstępnie muszę zaznaczyć, że oglądanie tego, co aktualnie miał na manekinach Mistrz podczas wcześniejszych spotkań, było miłym doświadczeniem, ale zobaczenie własnego zamówienia wzbudza dużo większy entuzjazm. :)

 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, krawiec zastosował niewielkie wypełnienie, co przy moich spadzistych barkach było nieuniknione dla dobrego efektu. Co się zaś tyczy długości marynarki, zdecydowałem, że przy moich dość krótkich nogach, lepiej będzie zrobić ją nieco krótszą niż planował Mistrz Stenka. Czy była to dobra decyzja, możecie ocenić na zdjęciach - w tym celu przygotowałem jedno zdjęcie całej sylwetki (zapewne będzie z niego łatwiej wyłapać proporcje).

Zwróciłem również uwagę na wspomnianą wcześniej wysokość wszycia pachy i myślę, że nie będzie z tym elementem problemów. 

Zastanawiałem się, czy prezentować plecy, bo został spięty  na nich materiał, więc pewnie ciężko będzie coś wyciągnąć z takiego zdjęcia, ale pokazać nie zaszkodzi.

Z założenia chciałem, aby garnitur był dobrze dopasowany. Taki efekt, jak na zdjęciach wydaje mi się zadowalający, jednak jeśli będę chciał jeszcze bardziej dopasować marynarkę. będzie można to skorygować przy następnym spotkaniu. 

 

Z pewnością więcej do opisywania i prezentowania na zdjęciach będzie po drugiej przymiarce, która wstępnie zaplanowana jest na przyszłą środę. 

 

Zdjęcia - Dominika Dzionk 

post-4478-0-89472700-1436338211_thumb.jp

post-4478-0-07770000-1436338225_thumb.jp

post-4478-0-86218200-1436338243_thumb.jp

post-4478-0-11785700-1436338250_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada - trzymam kciuki!

 

Jednak co do długości marynarki - wróciłbym do pierwotnych założeń.

Również mam dość krótkie nogi i wiem co chcesz uzyskać,  ale patrząc na zdjęcia uważam, że teraz marynarka jest jednak  zbyt kusa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada - trzymam kciuki!

 

Jednak co do długości marynarki - wróciłbym do pierwotnych założeń.

Również mam dość krótkie nogi i wiem co chcesz uzyskać,  ale patrząc na zdjęcia uważam, że teraz marynarka jest jednak  zbyt krótka.

 

Dzięki. A nie uważasz, że wydaje się taka przez zbyt długie spodnie i dość masywne rękawy koszuli, które mam na sobie? Rękawy marynarki planuję również zrobić dość krótkie i wydaje mi się, że wówczas długość może okazać się odpowiednia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod spostrzeżeniem Kovala. Marynarka powinna być dłuższa o ok. 2-4 cm. 

 

Rękawy w koszuli nie są tyle "masywne" co za duże i za długie (pomijam wątpliwy jej urok - szczególnie te wstawki przy kołnierzu i kontrastowe wykończenie listwy). Powinieneś  zabierać do przymiarek najlepiej dopasowaną koszulę (czyt. dobrze pasującą). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula w zamyśle miała być jak najmocniej casualowa i nie planuję nosić jej z tym garniturem. Co do długości rękawów koszuli to inna kwestia, którą trochę mnie zmartwiłeś, bo to mtm od Dziekońskiego. I to sprzed dwóch lat (co prawda raczej nie urosłem od tego czasu, ale też nie skurczyłem się :D ). Byłem wtedy jeszcze na tyle pochłonięty możliwością personalizacji, że prócz kontrastowej wstawki nawet zrobiłem w niej inicjał na mankiecie. Z czasem doświadczenie nauczyło, że był to błąd, ale koszula została. 

 Do następnej przymiarki wezmę już odpowiednią, z mankietem na spinki, bo do takiej chciałbym dostosować rękawy. 

 

Jeżeli więc nie jest jeszcze za późno, skontaktuję się z krawcem z prośbą o przywrócenie sugerowanej przez niego długości. Na oko było to właśnie około 3 cm. Dzięki wielkie za cenne rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.