Skocz do zawartości

Gdzie odświeżyć zegarek


Rekomendowane odpowiedzi

Takie szkło się poleruje, pasta polywatch i 5 min roboty. Indeksy i wskazówki są oryginalne i raczej nic im nie potrzeba, oryginalny stan tarczy i wskazówek w tym przypadku działa na plus zegarka. Koperta jest chromowana czy stalowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zegarek. Najwyżej wymienisz szkło i gotowe. Kopertę zawsze możesz polerować ściereczkami. Pewnie szukając w internecie trafiłeś na oferty Złotej.  Tego sklepu nie polecam. Oddałem zegarek oryginalny - dostałem "taki sam" wypolerowany. Niestety nie był to ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-5216-0-09788500-1432820249_thumb.jp

 

Takie coś kupiłem (za 15 EUR, jakby kto pytał). Wygląda jak Certina Vainqueur (numer seryjny się zgadza:40170-2). Tarcza, jak widać, w bardzo ładnym stanie, tak samo wskazówki. Uszy i boki koperty są dość sfatygowane. Stąd moje pytania:

 

-ile może kosztować chromowanie w Polsce?

-czy warto je zrobić?

 

Pytanie bonusowe dla tych, co się znają na starych Certinach, jeśli tu tacy są: dlaczego na tarczy jest tylko nazwa marki, a nie ma loga (którym był ponoć podówczas - bo to zegarek pewnie lat 50-tych - odwrócony trójkąt) ani nazwy modelu? Wszystkie Certiny Vainqueur w Google Images mają takie oznaczenia... Nie wydaje mi się, żeby tarcza była odnawiana (komu by się chciało taką popularną Certinę malować), a zresztą nawet gdyby była, to przecież przy renowacji każdy chce zachować logo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chromowanie koperty do Hermy na Górczewskiej 114 w Warszawie płaciłem 2 lata temu ok 100PLN, czy warto sam musisz ocenić. Osobiście staram się tego nie robić ponieważ zegarki vintage mają swój urok i swoje niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Edyt. Mod.: Przeniesione z wątku jdmznr

 

Czy tak trochę odchodząc od tematu, ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy po konserwacji/remoncie "zabytkowego" zegarka można spodziewać się wydłużenia rezerwy chodu? W pokazywanym wczoraj Glashutte, który ostatnio dołączyłem do kolekcji, zaobserwowałem krytycznie krótki czas chodu. Fakt, że nie chodziłem w nim zbyt długo, aby mógł spokojnie się "nakręcić" - jednak po całym dniu "biurowym', od zdjęcia chodził ok. 3 h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często zegarki przed sprzedażą przechodzą przegląd. Tu okazuje się, że musimy odwołać się do definicji tego słowa. 
Zegarmistrz otwiera, mówi: tu brudne, tam zepsute, gdyby naprawić, wymienić to i tamto, wyczyścić i nasmarować - będzie ok. Po czym oddaje klientowi zegarek bo ten nie decyduje się na wspomniane zabiegi.
Formalnie zegarek jest już po przeglądzie. :) Smutne ale prawdziwe.

Odradzę Tobie oddanie zegarka  w ręce firmy Głowackich przy ul. Złotej. Mnie trafiło się, że oddali zegarek z tarczą i werkiem innym niż dałem do czyszczenia. Właściwie wzięli oryginał a oddali po długim czasie składaka z zupełnie innych części.

 

Spokojnie możesz zanieść do czasowni przy Jana Pawła II. Niosę tam każdy ze swoich zegarków.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.