Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dnia ‎2016‎-‎12‎-‎15 o 10:36, xkoziol napisał:

Guzik guzikiem ale kolega @FONos chyba nieobyty z garniturem, prawda?

Dokładnie guzik guzikiem bo ten potrafię przyszyć sam :) i przecież nie będę odsyłał garnituru z takiego powodu :) Zwyczajnie nieco zawiodłem się na jakości czy tzw. "dopieszczaniu" klienta dostając garnitur niby po poprawkach z guzikiem wiszącym na jednej nitce :)

Co do nieobycia ... hmmm może i nie jestem alfą i omegą w tym względzie ale garniturów troche w życiu przerobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, (a zwłaszcza @4inHand i @Miler Spirits&Style)

Zakupiłem w sklepie shopmiler.com dokładnie ten model butów https://shopmiler.com/pl/obuwie/oksfordy/buty-berwick-3010-brown

Są to moje pierwsze buty szyte metodą GW i jakież było moje zaskoczenie po dokładnych oględzinach butów.

Buty mają czarne pręgi, rysy w niektórych miejscach co można zauważyć na załączonych zdjęciach.

Na jednym bucie jest coś co ciężko mi opisać. W wewnętrznej części buta skóra jest dziwnie połamana? pomarszczona? Załączam również zdjęcie na którym mam nadzieję będzie widać choć trochę opisanego zjawiska. Dodam, że na drugim bucie takie zjawisko nie występuje, co pokazuje jedno z załączonych zdjęć.

Nie ukrywam, że zamawiałem te buty z myślą pozyskania porządnych butów i dobrze wykonanych. Czy te znamiona na butach to coś normalnego, czy jednak towar wadliwy?

Proszę forumowicze również o waszą opinię

20170112_012032.jpg

20170112_012010.jpg

20170112_011939(0).jpg

20170112_011918.jpg

20170112_011907.jpg

20170112_011859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który według was kieliszek lepiej nadaje się do degustacji koniaku np. Hennessy XO?

Jaką znacie konkurencję dla tych kieliszków oprócz Riedel, Glencairn i Schoot? Te 3 firmy zdążyłem przetestować, teraz zabieram się za szkło Millera:)

Dlaczego wszyscy (z paroma wyjątkami np. Riedel) sprzedają profesjonalne szkło do degustacji whisky, jednocześnie do koniaku sugerują używanie wielkich tulipów? Nie ujmując nic dobrej whisky, koniak ma bardziej złożony bukiet, i to do tego trunku w pierwszej kolejności wskazany jest kieliszek degustacyjny. 

Kiedy znajduje już odpowiednie szkło do koniaku to w większości przypadków jest to szkło dedykowane whisky. Czy tylko ja uważam, że sytuacja powinna wyglądać odwrotnie, i to koniak powinien być nadrzędnym w stosunku do whisky trunkiem, a szkło do koniaku powinno być "pożyczane" do whisky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem koszulę błękitną w kratkę księcia Walii z nowej kolekcji. Cóż dodać... jest znakomita. Pójście w tej nowej serii koszul w uniwersalne kolory tj. biały i błękit, z delikatnymi wariacjami na temat tkaniny to bardzo dobre posunięcie.

Ogólnie chyba każdą koszulę marki Miler kupiłbym drugi raz, wyjątek stanowi jedynie błękitna lniana z zeszłego roku, która okazała się dużym niewypałem przy dłuższym użytkowaniu. 

Pozdrawiam cały Zespół ;)  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wally napisał:

Ogólnie chyba każdą koszulę marki Miler kupiłbym drugi raz, wyjątek stanowi jedynie błękitna lniana z zeszłego roku, która okazała się dużym niewypałem przy dłuższym użytkowaniu.

A co się z nią stało? Na moją nie narzekam, ale też nie nosiłem jej wyjątkowo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę, że chodzi o błękitną koszulę z krytym kołnierzykiem button down, której już nie ma w sprzedaży.

Pierwszy zarzut mam pod adresem kołnierzyka, powinien jednak zawierać choćby delikatne usztywnienie. Ja z racji wykonywanego zawodu zazwyczaj chodzę w marynarce. Koszule często noszę z krawatem, a brak jakiejkolwiek formy powoduje, ze nie układa się ona dobrze pod marynarką, a wyłogi odstają. Druga sprawa to właściwość lnu. Lato jakie jest, każdy wie - człowiek się poci. Tutaj....cóż, powiedzmy, że jest to bardzo widoczne. Pot wybitnie kontrastuje na koszuli. Moje inne lniane koszule jakoś maskują ten fakt, np. ta z Suitsupply lub Tatuum,  czy nawet taniochy z tesco. Trzeci problem był taki, że rękawy przyszły fabrycznie o kilka cm dłuższe niż w innych koszulach Miler. Zawsze je skracam, ale tutaj musiałem dokonać tego w sposób, który usuwał mały guzik pod mankietem. W konsekwencji, jest tam teraz ciasno i niewygodnie się je podwija. Ale to mogę zrzucić na barki krawcowej. 

Także, taki mały feedback z mojej strony. Nie każdy nosi koszule lniane jako casual, ja potrzebuję lnianych typu formal, a takich brak na razie (poza nielicznymi wyjątkami) na polskim rynku. Na szczęście wszytko się powoli zmienia :) na lato proponowałbym wypuścić właśnie taką serię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłuchałem tej części i rozumiem tłumaczenie (chociaż mnie zupełnie nie przekonuje, jako osoby wielojęzycznej i funkcjonującej od lat w środowisku wielojęzycznym, która nigdy się nie zawahała w kwestii wymowy własnego nazwiska).

A skoro o języku, to jeszcze mała dygresja - w języku polskim wygłos jest ubezdźwięczniony, więc w prawidłowo wymówionym słowie "puff" w wygłosie jest akurat dokładnie taka sama spółgłoska /f/ jak w polskim słowie "paw". Pomijając alofony (jak np. aspiracja przy p), na poziomie fonemów słowo "puff" [Eng.] i "paw" [pl.] różni się tylko samogłoską (stosunkowo nieznacznie, chociaż nie wiem dokładnie; brak mi teoretycznej wiedzy z zakresu fonetyki j. polskiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę chciałbym zaapelować o nie szycie ewentualnych przyszłych marynarek sportowych z wąskimi rękawami. Jestem zadowolonym użytkownikiem tej granatowej (tauryn?turyn?), ale rękawy to jest problem. Użytkuję głównie koszule RTW - konkretnie Lamberty - w modelach z mankietem na spinki mankiet ten ledwo przechodzi przez rękaw a jak już przelezie to wystaje jakiś zniekształcony. Ogólnie nie wiem z czego wynika zamysł wąskich rękawów w marynarce sportowej, pewnie ma jakieś  uzasadnienie, ale w praktyce się to (przynajmniej u mnie) średnio sprawdza. Pod tym względem dużo wygodniejsza jest marynarka od pfeniksa. Nie każdy też ma chude rączki, niektórzy maja na nich mięśnie ;)  Poza tym z marynarki  jestem bardzo zadowolony,  w szczególności z materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 16:40, 4inHand napisał:

Panowie! Być może zainteresuje Was nowa seria filmów na moim YT poświęcona ubraniom :D

https://www.youtube.com/channel/UCe9BpXYH9cIf6K23o-1aScw

 

 

Chyba nikt tego jeszcze nie napisał, zapewne dlatego, że uznali to za oczywiste, więc napiszę to ja. To jest bardzo bardzo dobry pomysł, sam obejrzałem kilka filmów i sporo się nauczyłem. Good job. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.