Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące nowego szkła. Otóż kieliszek do whisky Paisley określony jest też jako odpowiedni do "wszystkich alkoholi leżakowanych". Jego kształt jest dość zbliżony do kieliszka Riedel Sommeliers Cognac XO, jednak Riedel jest w całości nieco wyższy (o jakieś 3 cm). Nawiasem mówiąc, w obu przypadkach jest to bardzo elegancka forma. Pytanie brzmi: czy firma Miler przewiduje używanie Paisley'a do koniaku (np. do oczekiwanego Szustowa), czy w planach jest jeszcze inny model kieliszka, dedykowany koniakom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

13 godzin temu, Clovis napisał:

Mam pytanie dotyczące nowego szkła. Otóż kieliszek do whisky Paisley określony jest też jako odpowiedni do "wszystkich alkoholi leżakowanych". Jego kształt jest dość zbliżony do kieliszka Riedel Sommeliers Cognac XO, jednak Riedel jest w całości nieco wyższy (o jakieś 3 cm). Nawiasem mówiąc, w obu przypadkach jest to bardzo elegancka forma. Pytanie brzmi: czy firma Miler przewiduje używanie Paisley'a do koniaku (np. do oczekiwanego Szustowa), czy w planach jest jeszcze inny model kieliszka, dedykowany koniakom?

Zarówno Paisley jak i Galway dobrze nadają się do koniaku. Paisley to kieliszek, który IMO powinien mieć każdy miłośnik alkoholi leżakowanych ponieważ jest najbardziej uniwersalny. Galway uwypukla szczególnie dobrze aromaty lekkie, roślinne i owocowe więc siłą rzeczy lałbym w niego delikatną whisky, koniak, armaniak, calvados i niektóre rumy. Mam też pomysł na kieliszek do whisky o potężnych aromatach, ale ponieważ minima produkcyjne kieliszków są dość spore, nie chciałem przesadzić i zacząłem od dwóch kieliszków. Tak czy siak myślę o znacznym poszerzeniu szkieł Miler Spirits ponieważ uważam, że ręcznie formowane szkło robi naprawdę wielką różnicę :D

A gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi, to wkleję jeszcze zdjęcie ;)  BTW kieliszki od dzisiaj są już u nas, ale z uwagi na natłok zamówień zaczniemy je wysyłać dopiero po świętach. Odbiór osobisty jest oczywiście możliwy w każdej chwili :D:D:D

kieliszki kategorie.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 4inHand napisał:

Tak czy siak myślę o znacznym poszerzeniu szkieł Miler Spirits ponieważ uważam, że ręcznie formowane szkło robi naprawdę wielką różnicę :D

Sądzę ze robi. Wystarczy spojrzeć na kieliszki Riedla. A te tutaj, przynajmniej ja fotografiach, nie wyglądają na gorsze. Jeśli jakość szkła jest odpowiednia, to przy ręcznym tak starannym wykonaniu możemy mieć tu topową markę szkła: Miler by Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę - temu preorderowi się nie oprę! Piękne kieliszki. Wyślecie do Francji? (pytam zupełnie poważnie, bo to jednak delikatna rzecz, takie kieliszki, a przy zagranicznej przesyłce ryzyko uszkodzenia jest większe).

Edit: OK, znalazłem. I to nawet z darmową dostawą! (nie śnię?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

O proszę - temu preorderowi się nie oprę! Piękne kieliszki. Wyślecie do Francji? (pytam zupełnie poważnie, bo to jednak delikatna rzecz, takie kieliszki, a przy zagranicznej przesyłce ryzyko uszkodzenia jest większe).

Edit: OK, znalazłem. I to nawet z darmową dostawą! (nie śnię?)

Wysyłaliśmy ostatnio do siedziby Apple w Californi i doszły więc od Francji też powinno się udać :)

Natomiast co do darmowej wysyłki, to trzeba zadzwonić do nas na dział wysyłki, ale myślę, że raczej to niemożliwe ponieważ czy pocztą czy kurierem będzie to przesyłka na szczególnych warunkach nadania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23/12/2016 o 13:40, 4inHand napisał:

Natomiast co do darmowej wysyłki, to trzeba zadzwonić do nas na dział wysyłki, ale myślę, że raczej to niemożliwe ponieważ czy pocztą czy kurierem będzie to przesyłka na szczególnych warunkach nadania. 

Hm, kilka godzin przed tym wpisem złożyłem przez sklep internetowy zamówienie z wysyłką do FR. Była darmowa, co oczywiście uważam za świetny deal. Nigdzie nie dzwoniłem. Jeśli darmowa wysyłka mi się nie należała, to przepraszam, jakoś nie mam wyrzutów sumienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem kieliszki (6x Paisley) i jestem zachwycony, właśnie testuję. Co prawda nie wiem wiele o kieliszkach, ale mogę powiedzieć, że do tej pory piłem z Glencarin Glass (które mają co prawda tę przewagę, że są kryształowe, ale nie mają długiej nóżki i przykrywki, więc już na polu funkcjonalności przegrywają, a estetyki w ogóle nie ma co porównywać) i już do nich nie wrócę. To był bardzo udany zakup, będę monitorował rubrykę "alkohole" w Milershopie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, glencairn jest praktyczny i nawet można uważać, że ma wdzięk, dopóki się nie zobaczy paisley'a. Mam parkę glencairn, zostawiam je do bourbona, ale cholera, nawet moje zagracone biurko z kieliszkiem paisley wygląda nagle, jakby stało w jakimś skromnym, ale gustownym drawing room.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na Szustowa kupiłem właśnie produkt do bezpośredniego porównania, czyli ex-szustowowski koniak armeński Achtamar (dawna fabryka Szustowa w Erewanie). 10 lat leżakowania. Bardzo jestem ciekaw, jak wyjdzie w konfrontacji z 11-letnim Szustowem. Ale co tu mówić o konfrontacji, będzie się po prostu przyjemnie piło. Oba. W końcu o to w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Odebrałem kieliszki (6x Paisley) i jestem zachwycony, właśnie testuję. Co prawda nie wiem wiele o kieliszkach, ale mogę powiedzieć, że do tej pory piłem z Glencarin Glass (które mają co prawda tę przewagę, że są kryształowe, ale nie mają długiej nóżki i przykrywki, więc już na polu funkcjonalności przegrywają, a estetyki w ogóle nie ma co porównywać) i już do nich nie wrócę. To był bardzo udany zakup, będę monitorował rubrykę "alkohole" w Milershopie.

 

15 godzin temu, Clovis napisał:

Tak, glencairn jest praktyczny i nawet można uważać, że ma wdzięk, dopóki się nie zobaczy paisley'a. Mam parkę glencairn, zostawiam je do bourbona, ale cholera, nawet moje zagracone biurko z kieliszkiem paisley wygląda nagle, jakby stało w jakimś skromnym, ale gustownym drawing room.

Dzięęęęki Panowie :D

47 minut temu, Clovis napisał:

W oczekiwaniu na Szustowa kupiłem właśnie produkt do bezpośredniego porównania, czyli ex-szustowowski koniak armeński Achtamar (dawna fabryka Szustowa w Erewanie). 10 lat leżakowania. Bardzo jestem ciekaw, jak wyjdzie w konfrontacji z 11-letnim Szustowem. Ale co tu mówić o konfrontacji, będzie się po prostu przyjemnie piło. Oba. W końcu o to w tym wszystkim chodzi.

Niestety cały czas nie mamy daty na Shustoffa. Kiedy tylko będę coś wiedział, dam znać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2016 o 19:11, tkowalcz napisał:

Sądzę, że firma Miler trochę zagalopowała się z kolejnymi preorderami, podczas gdy poprzednie jeszcze nie są zrealizowane. Co więcej - wyprzedają wszystko nie mając nic na wymianę. 

Miałem (mam?) dosyć zbliżoną historię. Zamówiłem w preorderze (05.11.2016) marynarkę Turin w konkretnym rozmiarze.

Przesyłka przyszła 20.12.2016 i - ku memu zdziwieniu - rozmiar był inny niż zamówiony (wzrost 188 zamiast 182). Jestem gruby, a nie wysoki. Wysłałem zgłoszenie pomyłki e-mailem na @shopmiler.com i @spiritsandstyle.com (bo jeden jest ponoć właściwym, a z drugiego przychodzą maile w sprawie zamówienia). Błędnie wysłaną marynarkę odesłałem kurierem i została dostarczona do producenta 22.12.2016.

W dniu 30.12.2016 dostaję mail, aby wysłać marynarkę. Więc odpisuję, że już od ponad tygodnia ją mają.

Dzisiaj (05.01.2017) dostaję kolejny e-mail, że marynarki w zamówionym przeze mnie rozmiarze nie posiadają. Dostałem wybór - zwrot pieniędzy albo czekać "około trzy miesiące" na kolejny preorder...

 

Jest pewne ryzyko, że za trzy miesiące schudnę, ale na szczęście nie już nie urosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, swordfishtrombone napisał:

czy osoba 'gruba' (powiedzmy grubo ponad 100 cm w pasie i ponad 90 kg wagi przy średnim wzroście) w ogóle ma szansę zmieścić się sensownie w tę marynarkę?

A czy tego dotyczy post @Bacio?

Przecież Kolega nie pisze, że przysłano mu rozmiar jaki zamówił, a On się nie może zmieścić, tylko że przysłano Mu zły rozmiar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale pewnie przed zamówieniem dobrego rozmiaru sprawdził tabelkę i wyszło mu, że prawdopodobnie się zmieści.

Pytam nie złośliwie, a celowo, bo sam też miałem epizod parę lat temu, że byłem gruby, i za nic nie mogłem kupić nic RTW. A skoro raz byłem, to jest spore ryzyko, że znowu będę, więc może powinienem zainteresować się tą marynarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Przepraszam za dosadność, ale sam użyłeś tego przymiotnika, więc i ja sobie pozwolę - czy osoba 'gruba' (powiedzmy grubo ponad 100 cm w pasie i ponad 90 kg wagi przy średnim wzroście) w ogóle ma szansę zmieścić się sensownie w tę marynarkę?

Zamówiłem taki sam rozmiar jak Phoeniksa, który na mnie dobrze pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w takim razie nie zarzucam Ci kłamstwa, ale chyba nie jesteś 'gruby' :). Mógłbyś proszę zdradzić, ile masz w klatce i w talii (bo wzrost mamy podobny - ja mam 183). Może źle zinterpretowałem tabelkę, ale wydawało mi się, że nawet po schudnięciu (obecnie klatka 113, talia 98 z tendencją do 95) nie uda mi się wpasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Mógłbyś proszę zdradzić, ile masz w klatce i w talii (bo wzrost mamy podobny - ja mam 183). 

Odpisałem na priv, bo moje wymiary wykraczają poza zakres tego wątku i wpisu o niekompetencji sprzedawcy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Hm, w takim razie nie zarzucam Ci kłamstwa, ale chyba nie jesteś 'gruby' :). Mógłbyś proszę zdradzić, ile masz w klatce i w talii (bo wzrost mamy podobny - ja mam 183). Może źle zinterpretowałem tabelkę, ale wydawało mi się, że nawet po schudnięciu (obecnie klatka 113, talia 98 z tendencją do 95) nie uda mi się wpasować...

Jak boisz się przytyć - lepiej wziąć 7-10cm szerszy w talii i zwęzić (bo będzie z czego popuszczać potem), niż mieć za wąski i ma wisieć w szafie czekając na ten magiczny moment zrzucenia 10kg. 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.