Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dnia 27.10.2016 o 15:37, Miro napisał:

Ostatnio pewien produkt zamówiłem w pośpiechu, bo raz-dwa miał zniknąć (chwyt niewyszukany, aczkolwiek ciągle skuteczny), a dziś widzę, ze zainteresowanie takie sobie - i termin zamknięcia preorderu i jego realizacji przesunięty bez ostrzeżenia o tydzień, a w stosunku do terminu obiecanego przed opłaceniem zamówienia - o dwa tygodnie. To już jest mniej eleganckie...

Ale nadal jeszcze pozytywne Emocje w stosunku do produktów Firmy każą chłodnej Refleksji przymykać oko...

Odszczekuję swoje powyższe słowa sprzed kilku dni :)

Omawiany towar, mimo przedłużonego preorderu, przeszedł do mnie dzisiaj terminowo :)

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miro napisał:

Ponawiam pytanie, czy Onyx zamówiony po 6 listopada w preorderze też będzie objęty rabatem 900 zł?

Faktycznie pogubić się można z tym preorderem. Na stronie stoi, że preorder do 27 listopada a dzisiaj dostałem maila o tytule pokroju "Wykorzystaj voucher do 6.11, żeby kupić taniej o 900zł", więc postanowiłem odebrać voucher i zobaczyć czy w mailu będzie podana data ważności i tu pojawia się 3 data, bo ponoć voucher 900zł ważny jest do 20 listopada. Takie trochę pomieszanie z poplątaniem. Z tym 6 to myślałem, że chodzi o to, że zamawiając przed 6 listopada miałbym pewność, że garnitur/smoking/marynarka dojdzie w tym roku, ale teraz sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miro napisał:

Ponawiam pytanie, czy Onyx zamówiony po 6 listopada w preorderze też będzie objęty rabatem 900 zł?

 

6 godzin temu, Kostek napisał:

Faktycznie pogubić się można z tym preorderem. Na stronie stoi, że preorder do 27 listopada a dzisiaj dostałem maila o tytule pokroju "Wykorzystaj voucher do 6.11, żeby kupić taniej o 900zł", więc postanowiłem odebrać voucher i zobaczyć czy w mailu będzie podana data ważności i tu pojawia się 3 data, bo ponoć voucher 900zł ważny jest do 20 listopada. Takie trochę pomieszanie z poplątaniem. Z tym 6 to myślałem, że chodzi o to, że zamawiając przed 6 listopada miałbym pewność, że garnitur/smoking/marynarka dojdzie w tym roku, ale teraz sam już nie wiem.

Onyx zamówiony po 6. listopada również będzie objęty rabatem 900 złotych, jednak nie przyjdzie przed świętami Bożego Narodzenia.

Cena wzrośnie na ostatni tydzień przedsprzedaży, to jest 21.11.-27.11. 
6. listopad to ostateczna data, kiedy można złożyć zamówienie, aby zostało ono zrealizowane jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że rozjaśniłem wszystkie zawiłości ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wkleiłem także cennik przeróbek krawieckich w naszej pracowni. Zaznaczam, że cennik dotyczy wyłącznie garniturów MiMe: 

MARYNARKA

1. Skrócenie rękawów
   - górą o na dowolną długość = 150zł
   - dołem o max -1 cm  = 40zł

2. Wydłużenie rękawów = 40zł

3. Skrócenie marynarki = 100zł

4. Taliowanie/wypuszczenie (+/- 4cm) = 60zł

*wydłużenie marynarki = nie wykonujemy i odradzamy
 *przeróbki rodzaju klapy = nie wykonujemy i odradzamy


SPODNIE

1. Wydłużenie spodni do 2 cm = 30zł

2. Skrócenie spodni = 30zł

3. Zmiana obwodu talii +/- 4 cm = 30zł

4. Zwężenie nogawki dołem = 30zł

5. Poszerzenie nogawki dołem do 2cm = 30zł

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4inHand napisał:

Oprócz tego linkuję także artykuł, który według mnie może być interesujący dla niektórych forumowiczów. Traktuje on o moim rozumieniu różnic pomiędzy marynarką garniturową, a marynarką sportową

Bardzo cenię blezery i uważam też, że wiedzy o tym, CO jest blezerem, nigdy za wiele. Polska jest krajem przydużych marynarek garniturowych noszonych w ramach nadwiślańskiej sprezzatury do dżinsów. Walka z tym zjawiskiem to po prostu misja.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozwolę sobie przytoczyć najbardziej znany tekst literacki dotyczący blezera:

"Jerzy kupił sobie na tę wycieczkę parę nowych rzeczy i to mnie niezmiernie martwi. Blezer jest krzykliwy. Wolałbym, żeby Jerzy nie wiedział, co o tym myślę, ale inaczej tego nazwać nie mogę - krzykliwy. Przyniósł do domu i pokazał nam w czwartek wieczorem. Zapytaliśmy go, jak by nazwał ten kolor - odparł, że nie wie. Do głowy mu nie przyszło, że ten kolor może się jakoś nazywać. W sklepie powiedzieli mu, że jest to wzór orientalny. Jerzy włożył blezer i zapytał nas o zdanie. Harris tak sformułował swój pogląd:

- Jeśli tę rzecz powiesisz wczesną wiosną na klombie, aby siała popłoch wśród ptactwa, jestem gotów ją aprobować, ale słabo mi się robi na myśl, że ktoś, wyjąwszy komedianta z Margate, przebranego za Murzyna, mógłby to uważać za artykuł odzieżowy.

Jerzy śmiertelnie się obraził, na co Harris powiedział, że jeśli nie chciał znać jego opinii w tej sprawie, to po co się pytał".

Jak widać, z tak solidną wiktoriańską podbudową nie można się po prostu oprzeć chęci posiadania takiej marynarki. Na zdjęciu dżentelmen w blezerze wioślarskim na regatach w Henley.

Henley blazer.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xkoziol napisał:

Fajnie, a gdzie znajdziemy ceny mtm czyli np. szarego Phoenixa?

Prawdę mówiąc to nie mamy jeszcze skrystalizowanej oferty. W tej chwili mamy taką koncepcję (i chętnie usłyszę na jej temat opinie): 

- MTM Miler z tkaniny kolekcyjnej - 3k z tkaniną - mamy tutaj przewagę nad innymi markami MTM - posiadamy stock tkaniny i możemy obniżyć cenę garnituru dzięki atrakcyjniejszym warunkom pozyskania tkaniny.

- MTM Miler z dowolnej tkaniny - od 3,5k z tkaniną (z szerokim doborem tkanin). Oczywiście rodzaj tkaniny może zwiększyć cenę (np. moher, escorial, kaszmir, jedwab, wikunia itp.) 

- MTM Miler z wykończeniem "sartorial" - 4,5k z tkaniną. Full canvas, cięte i ręcznie obszyte dizurki, ręcznie wszyte rękawy, ręcznie wszyta podszewka.

Oczywiście to jasne, że ceny MTM wydają się wysokie przy cenach preorderowych RTW, ale należy pamiętać, że ceny preorderowe obowiązują tylko w czasie trwania preorderu i okupione są czasem oczekiwania. Poza preorderem, garnitur MTM z tkaniny kolekcyjnej kosztuje tylko 500 zł więcej niż garnitur RTW. 

Na każdym poziomie garnitur MTM zapewnia pełną i dowolną personalizację zgodnie z pomysłem zamawiającego. Cena pozostaje ta sama niezależnie od kroju. Oznacza to, że dwurzędówka z dowolnym układem guzików, nakładanymi kieszeniami, na półpodszewce i ze spodniami na szelki z mankietem kosztuje dokładnie tyle samo co jednorzędówka na dwa guziki ze spodniami na pasek. Generalnie mamy możliwość wykonania nawet najbardziej skomplikowanych projektów MTM umożliwiających dziesiątki modyfikacji, ALE pamiętając, że MTM to nie bespoke i wykonywane jest bez przymiarki planuję sprzedawać je w oparciu o modyfikacje istniejącej rozmiarówki dając jednocześnie bardzo dużą gwarancję "trafienia" w dziesiątkę. 

Oprócz tego otworem stoi także dostęp do luksusowych dodatków jakie wykorzystujemy w MBT - wszystkie rodzaje guzików, mnogość podszewek, jedwabne nici do dziurek itp. 

Zrobiłem już na siebie 4 marynarki MTM (w tym 2 garnitury) z czego z jednym garniturem zaryzykowałem i uszyłem go z czystego kaszmiru w wykończeniu sartorial. Po pierwszej marynarce musiałem delikatnie zmienić kąt wszycie rękawa i pozostałe były już całkowicie bez zarzutów, a kaszmirowy garnitur z ręcznym wykończeniem wprawił mnie wprost w osłupienie :D

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MichałBrit napisał:

A co, jeśli ktoś by sobie zażyczył Phoenixa albo innego Onyxa, z marynarką RTW w jakimś rozmiarze, ale spodniami już MTM na szelki? Czy jest to przewidziane, żeby np. przy jakimś preorderze zamowić marynarkę i dorobić spodnie już MTM? 

Tak, jest to możliwe, ale spodnie będą mieć cenę MTM, czyli około 1k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze przymiarki były miłym doświadczeniem, szedłem z zamiarem zakupu phoenixa, ale fajnie było przymierzyć rownież pozostałe ubrania. Bardzo miła i pomocna obsługa. Prosiłbym jedynie na przyszłość o więcej luster z dobrym światłem, to jedno duże w pomieszczeniu obok miało zdecydowanie słabe oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.