Skocz do zawartości

Zegarek do 1000-1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Robimy z kolegami zrzutę na prezent dla kolegi na jego 18 urodziny. Wiemy, że chciałby dostać zegarek, bardziej elegancki, na pasku. Kompletnie się na tym nie znam (tak samo i znajomi :D ) tak więc zwracam się do was o pomoc, co w miare stylowego i dobrego jakościowo polecacie? Zegarek będzie równie noszony na codzień. Prosiłbym o linki do ciekawych marek czy modeli.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasacuer, jeżeli zakup używanego zegarka wchodzi w grę to tak jak kolega Paparazzo polecam stare Longines's.  Gdybyś chciał zobaczyć jak mniej więcej wyglądają to np.  http://www.chrono24.pl/longines/les-grandes-classiques--id3109272.htm?manufacturerIds=149&picnum=5&sortorder=1&tab=details&urlSubpath=%2Flongines%2Findex.htm&usedOrNew=used 

lub 

http://www.chrono24.pl/longines/manual-winding--id3342650.htm?id=3342650&picnum=0&tab=details

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Niestety nie używki nie wchodzą w grę i zdecydowanie nie jest to osoba, którą można zaliczyć do lubujących się w takiej "półce towarowej" jaką są stare, sprawdzone sprzęty. ;)

Szukamy czegoś eleganckiego, ale z jajem. W Internecie naszą uwagę przykuły zegarki ZEPPELIN. Co powiecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ;) ile trwa przesyłka? Impreza jest 4 lipca, tak wiec dobrze by było miec prezent pare dni wczesniej ;)

 

 

Seiya to sprawdzony człowiek. Przesyłka pewnie nie dłużej niż dwa tygodnie (a i pewnie z tydzień).

 

Pytanie jak długo potrwa odprawa celna, ponieważ zegarek z pewnościa trafi do celników. Musisz się liczyć

z dodatkowymi kosztami - cena + cło 7%+VAT 23%+obługa agencji. Powinno się zamknąć w 1.500,-

lub nieznacznie przekroczyć.

 

Lxvii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seiya to sprawdzony człowiek. Przesyłka pewnie nie dłużej niż dwa tygodnie (a i pewnie z tydzień).

 

Pytanie jak długo potrwa odprawa celna, ponieważ zegarek z pewnościa trafi do celników. Musisz się liczyć

z dodatkowymi kosztami - cena + cło 7%+VAT 23%+obługa agencji. Powinno się zamknąć w 1.500,-

lub nieznacznie przekroczyć.

 

Lxvii

Jak to wygląda w praktyce?

 

Robi się przelew dla tego sklepu jako zapłatę za zegarek a potem Urząd Celny wydaje decyzje w przedmiocie cła i vatu ? Mógłbys opisać swoje doświadczenie w tej kwestii? Ten zegarek tak mi się spodobał że teraz i ja sie zastanawiam nad jego kupnem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Seiya ale nie polecam tego zegarka :)
Ani to świnka, ani morska. Nieudana hybryda, nieudany bezel, nieudany pasek, nieudana koronka, nieudany rozmiar.
6R15 występuje w wielu ciekawszych modelach.
No i nie jest to zegarek z jajem (jakkolwiek by to próbować definiować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Seiya ale nie polecam tego zegarka :)

Ani to świnka, ani morska. Nieudana hybryda, nieudany bezel, nieudany pasek, nieudana koronka, nieudany rozmiar.

6R15 występuje w wielu ciekawszych modelach.

No i nie jest to zegarek z jajem (jakkolwiek by to próbować definiować).

 

oj, no nie byłbym taki srogi :)

 

Poleciłem coś, co mnie osobiście przypadło do gustu.

 

Oczywiście jeżeli ktoś akceptuje mniejsze rozmiary to może poszukać z linii SARB (Alpinist czy Cocktail jest z jajem) czy w drugą  mańkę Orient Star

 

S-SARB017_b_1024x1024.jpg?v=1408019179

 

 

ORIENT_STAR_CLASSIC_DIAL3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w praktyce?

 

Robi się przelew dla tego sklepu jako zapłatę za zegarek a potem Urząd Celny wydaje decyzje w przedmiocie cła i vatu ? Mógłbys opisać swoje doświadczenie w tej kwestii? Ten zegarek tak mi się spodobał że teraz i ja sie zastanawiam nad jego kupnem. :-)

 

 

mam doświadczenia, ale z przed kilku lat. Może się coś zmieniło, zerknij na: zegarkiclub.pl sporo jest o tym wątków. Możesz czekać na kontakt ze strony

celników lub agencji. Potrzebny będzie wyciąg z PayPal lub inny dokument potwierdzający poniesione koszty. Jeżeli faktura będzie na zaniżoną kwotę

to może nie przejść, choć różnie z tym bywa.

 

Do mnie po prostu zadzwoniła agencja celna (nie Urząd Celny!) i zaproponowała, że wyśle zegarek za pobraniem równym dodatkowym opłatom i koniec historii.

 

Jak do niej trafił mój zegarek, nie mam pojęcia, ale formalności zostały szybko zakończone. Może dodam, że zakup odbywał sie bez żadnych kombinacji.

W środku była faktura na rzeczywista wartość przedmiotu.

 

Może inni sprostują, ponieważ faktycznie to było dobre 10 lat temu. Zakupy potrafiły także ominąć Urząd Celny, ale obecnie nie liczyłbym już na to.

 

Lxvii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jajem chodzi mi o to, żeby trzymać sie w klasycznych normach (o zegarkowych klasykach nie mam zielonego pojęcia) ale też żeby nie przesadzić. Zegarek będzie noszony na codzien, niekoniecznie do garnituru. Za przykład podałem zegarki marki Zeppelin. Może zmieńmy kategorię, coś uniwersalnego, dobrego jakościowo i do tysiaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orient Ray, który pokazałem ostatnio w wątku o pokazywanych zegarkach.

Klasyczny w stylizacji nurek, automat, firma w miarę uznana, ale mieścisz się mocno w budżecie (od 600 do 800 zł w zależności od źródła). Fajnie świeci w nocy, nie jest przesadnie duży, a bransoleta stosunkowo uniwersalna. Do bardziej casualowych kombinacji zakłada pasek NATO za kilkanaście pln i obniża formalność.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.