Skocz do zawartości

[POZNAŃ], Henryk Krupa - Krawiec - ul. Łąkowa 20/4


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Marynarka wygląda świetnie. Napisz coś o technice szycia. Klejone? Jak twarda konstrukcja, ramiona itd.

Macaroni, dziękuję za opinię.

Marynarka od Krupy w tym wydaniu to tkz. półcanvas. Dzięki temu nie jest, aż tak sztywna ale też nie faluje jak koszula. Ramiona bez przesadnej ilości wypełnienia. Ogólne założenie było takie aby marynarka wyglądała na mnie naturalnie. Dziurki na rękawach zostały wyszyte ręcznie, tak jak w przypadku butonierki. Ręczna robota to również cała krawędź marynarki od dołu do kołnierza - na około, kieszenie oraz prace wewnętrzne, rękaw, kołnierz, podszewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Witam,

prawie rok temu miałem przyjemność z Panem H. Krupą oraz K. Rzeszutko. Pan Karol jest wnukiem lecz również uczniem mistrza Krupy. Podczas mojej obecności w pracowni miałem okazję podziwiać marynarkę szytą przez Pana Karola dla siebie. Robiła wyśmienite wrażenie. Co więcej ucięliśmy sobie prawie dwugodzinną pogawędkę o bespoke. Pan Karol jest nie tylko uczniem, który posiadł tylko formalnie "warsztat-umiejętności" krawieckie, lecz jest to jego pasja. Polecam. Kto ma wątpliwości, proponuję by spotkał się z Panem K. Rzeszutko osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Panowie życzą sobie za garnitur (marynarka, spodnie)?

Spodnie 300 PLN

Marynarka 1.500 PLN

Garnitur 2.000 PLN

Do powyższych cen trzeba doliczyć cenę materiału :)

PS: końcowa cena zależy oczywiście od szczegółów. Najlepiej samemu się skontaktować i wypytać dokładnie :)

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to. Krupa & Rzeszutko są także na facebook'u i dość dobrze sobie poczynają na nim. To normalna kolej rzeczy. Gdybym miał jakiegoś krawca w rodzinie, to czysto hobbystcznie zająłbym się pr i social media dla niego. Za kilkanaście lat szycie na miarę będzie luksusowym bespoke z Zachodu. U nas jeszcze zostało kilku ostatnich mohikanów z epoki kiedy szycie na miarę było koniecznością, ale ten świat przeminął i oni też kiedyś odejdą. Ostanie się Zaremba, Turbasa i kilku innych jeśli dobiją z marką i cenami do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Panowie życzą sobie za garnitur (marynarka, spodnie)?

Spodnie 300 PLN

Marynarka 1.500 PLN

Garnitur 2.000 PLN

Albo mi się wydaje, albo to jest zupełnie niezgodne z jakimikolwiek zasadami marketingu:

hamburger - 3zł

cola - 5zł

hamburger + cola - 10zł :D

Chyba, że garnitur to coś więcej niż spodnie i marynarka :?:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamburger - 3zł

cola - 5zł

hamburger + cola - 10zł :D

Tyle, że to nie hamburger z Mc Donald's tylko robiony na specjalne zamówienie :)

Możesz mieć garnitur i za 3.000 :) To są ceny przykładowe, żeby mieć jakiś ogólny pogląd :)

Najlepiej chyba będzie zadzwonić samemu i się zapytać ile by kosztowało to, czy tamto :)

PS: garnitur to nie tylko spodnie i marynarka ;)

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Byłem dzisiaj - co prawda nie do szycia, ale do przeróbki i byłem miło zaskoczony.

Miałem okazję porozmawiać i z panem Krupą, i panem Rzeszutko. Wydaje mi się, że oryginalnie nazwa zakładu pochodziła od spółki z córką, którą kiedyś miałem okazję spotkać w zakładzie.

Bardzo sympatycznie było zobaczyć kogoś w podobnym do swojego wieku, który od razu załapał, o co mi chodzi i naprostował trochę p. Krupę ;)

Zwłaszcza, jeśli chodzi o szerokość nogawki (chciałem mniej niż 23cm) i długość rękawów.

Pozostaje teraz poczekać i pójść po odbiór, znów chwilę delektując się tamtejszym klimatem!

Kurcze, tam będzie mój pierwszy bespoke! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 5 months later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.