Skocz do zawartości

Dobrze ubrana kobieta


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest klasyczna kobieca elegancja, tylko kobieta przebrana w męskie, dostosowane do kobiecej budowy ciała, ubranie.

Klasyczna elegancja sięga czasów, gdy rozgraniczenie między męskim, a damskim ubiorem było bardzo wyraźne. W K-L-A-S-Y-C-Z-N-E-J elegancji nie miesza się ubiorów męskich z damskimi. W czasach, gdy tworzył się kanon klasycznej elegancji, kobieta tak ubrana budziłaby takie samo zdziwienie, jak mężczyzna w sukni.

Francuscy projektanci tworzą teraz szpilki dla mężczyzn. Szpilki to klasyczne, damskie buty - czy na nogach mężczyzn jest to wciąż klasyczna elegancja? Otóż nie.

Tutaj krótki artykuł o nowym "trendzie": http://jegostrona.pl/styl/artykuly/3622 ... bcasy.html

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest klasyczna kobieca elegancja, tylko kobieta przebrana w męskie, dostosowane do kobiecej budowy ciała, ubranie.

Klasyczna elegancja sięga czasów, gdy rozgraniczenie między męskim, a damskim ubiorem było bardzo wyraźne. W K-L-A-S-Y-C-Z-N-E-J elegancji nie miesza się ubiorów męskich z damskimi. W czasach, gdy tworzył się kanon klasycznej elegancji, kobieta tak ubrana budziłaby takie samo zdziwienie, jak mężczyzna w sukni.

Francuscy projektanci tworzą teraz szpilki dla mężczyzn. Szpilki to klasyczne, damskie buty - czy na nogach mężczyzn jest to wciąż klasyczna elegancja? Otóż nie.

Dołączona grafika

Ale fota... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mija 40 rok od śmierci, chyba to już najwyższy czas?

Nie.

To znaczy, że Panów zdaniem naturalnym i klasycznie eleganckim ubiorem kobiety do pracy w biurze jest trzyczęściowy garnitur, koszula z kołnierzem włoskim i krawat, na spacer po parku marynarka tweedowa i fular, a na bal frak albo smoking i muszka? o.O

Wybaczcie Panowie, ale mimo iż od śmierci Coco Chanel wiele lat już upłynęło, kobieta tak się nosząca raczej nadal budziłaby zdziwienie otoczenia i wyróżniałaby się na tle koleżanek.

Kobieta w smokingu/garniturze/fraku/etc. nie jest czymś tak naturalnym jak mężczyzna w takim ubraniu. Tak ubrana kobieta nadal wzbudzałaby sensację i zdziwienie!

To nie jest KLASYCZNA kobieca elegancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiuszu, wiemy, że jesteś konserwatystą i dopóki będziesz na tym forum to będzie i konserwatyzm ale Twój pogląd o strojach pań znamy...

(ciach) do pracy w biurze jest trzyczęściowy garnitur, koszula z kołnierzem włoskim i krawat, (ciach)

Twoje porównanie jest nietrafione. W tajemnicy Ci powiem, że jak ubierzesz się tak do pracy/ na uczelnię to też

budziłbyś (zmeniłem formę) zdziwienie otoczenia i wyróżniałbyś (znowu ja) się na tle koleżanek.

i kolegów :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kompromisowo rozstrzygnąć sprawę napiszę, że wklejone przeze mnie zdjęcie to nie "klasyczna kobieca elegancja", ale "klasyczna elegancja w wydaniu kobiecym". Subtelna różnica. :) Ktoś chyba napisał w tym wątku, że coś takiego jak klasyczna kobieca elegancja nie istnieje, i ja się z tym zgadzam.

I nie sądzę by tamta pani ubierała się tak na co dzień. To fotka trzaśnięta przez Sartorialista po pokazie Ralpha Laurena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się kobiety ubierają, jak tylko sobie chcą :). Ale fakt jest taki, że jednak kobieta w zestawie koordynowanym i pod krawatem budziłaby większe zdziwienie i szok niż mężczyzna tak ubrany :).

Kobieca klasyczna elegancja nie istnieje? Chyba jest w tym dużo racji :). W gruncie rzeczy damskie stroje (na wszelkie okazje; od uroczystych, po codzienne) zmieniają się nieustannie, natomiast męskie podlegają raczej drobnym i stopniowym przemianom (zawsze można odnieść się do tego co było kiedyś, tak jest np. w przypadku marynarki).

Jednym zdaniem kończąc, podpisuje się pod tym:

Aby kompromisowo rozstrzygnąć sprawę napiszę, że wklejone przeze mnie zdjęcie to nie "klasyczna kobieca elegancja", ale "klasyczna elegancja w wydaniu kobiecym". Subtelna różnica. :) Ktoś chyba napisał w tym wątku, że coś takiego jak klasyczna kobieca elegancja nie istnieje, i ja się z tym zgadzam.

I nie sądzę by tamta pani ubierała się tak na co dzień. To fotka trzaśnięta przez Sartorialista po pokazie Ralpha Laurena.

:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak kobieca klasyczna elegancja istnieje, to z pewnością panna przebrana za mężczyznę nie jest "klasyczną elegantką", tylko kobietą ubraną w męski strój.

Jako ikonę klasycznej kobiecej elegancji postrzegam królową Elżbietę II,

czyli z Bożej łaski Królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Barbadosu, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona, przewodniczącą Wspólnoty Narodów, Obrończynię Wiary

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takim purystą nie jestem, by odmawiać kobietom chodzenia w marynarce :). Damska odmiana tego odzienia istnieje oczywiście i jest akceptowalna; powszechnie się przyjęła. Chodziło o to, że kobieta w trzyczęściowym garniturze, pod krawatem i we wiedenkach (a takie zdjęcie niektórzy panowie tu wstawiali) nie ma absolutnie nic wspólnego z klasyką.

Oto księżna Walii :).

Katarzyna, księżna Cambridge

Taka wpadka u konserwatysty :twisted:

PS przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Dziękuję za poprawienie mnie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

jakieś zdjęcia?

Szukałem, niestety w internecie jest pełno zdjęć, ale z konkursu Chopinowskiego, na którym występowała w innym stroju.

W trakcie koncertu nie można fotografować, a po za tym aparat w moim starym iPhonie i tak z balkonu niczego by nie uchwycił. :(

edit:

Coś można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=4UMoEZ7H ... ure=relmfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.