Skocz do zawartości

Dobrze ubrana kobieta


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ach...nie było mnie tu od lat :) od starego jeszcze "bespoke", gdzie ogólnie kobiet było malutko. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mamy teraz swoją "sekcję" :)
A tak na poważnie - to ja żyję w dwóch wymiarach - w jednym (zawodowym) pracuję w finansach i na stanowiskach gdzie wymaga się "dobrego" ubrania (cokolwiek to znaczy :) ale o tym później) a w drugim zawodowym  - w fotografii beauty (mody trochę) i retuszu High-End - więc znów - "dobre" ciuchy konieczne wizerunkowo, choć tu już inna definicja tego, co "dobre" (zdarza mi się przebierać w ciągu dnia, aby się dostosować).

Z modą damską jest trudniej, wg mnie, z następujących powodów:

1) u mężczyzn bardzo łatwo akceptuje się (i dobrze!) noszenie kilku rzeczy na zmianę. Jeden garnitur bardziej formalny, jeden mniej, kilka dobrych koszul, buty czarne i brązowe, ze dwa swetry, płaszcz, kurtka...i można naprawdę zmieniać co 2-3 dni aranżację ale nikogo to nie zdziwi, że widzi tę samą koszulę 2x w tygodniu. U kobiet - ciężej. Fakt, że same to sobie zrobiłyśmy ale ciężko ubierać się w ten sposób. O ile nieformalnie jeansy mogą być te same ileś razy o tyle bluzki, swetry, sukienki, spódnice - niestety ta powarzalność jest gorzej znoszona przez otoczenie, czego ja osobiście nie akceptuję, ale tak jest i żyć z tym muszę.

2)  kobiety niestety "źle" kupują - bo zwykle (sama wpadłam w tę pułapkę kiedyś) kupujemy to, co nam się spodoba a nie to co powinno być bazą ubraniową. Czyli kupujemy bluzkę w modnym kolorze i kroju bo na nas świetnie leży a potem w domu okazuje się, że nie do końca pasuje nam do tych spódnic co mamy, albo niekoniecznie mamy do niej buty. Stąd się biorą pełne szafy i na dodatek brak pomysłu na ubranie. Mnie oświeciła kiedyś na YT pewna stylistka. Teraz wydaje mi się to oczywiste ale naprawdę musiałam zrobić porządek w szafie i zmienić podejście do zakupów. Dodatkowo kobiety zwykle mają w szafie 90% odjazdowych modnych ciuchów (nadających się na 5% wyjść) i tylko 10% bazowych. Mężczyźni mają tendencje odwrotne. Mój mąż zwykle kupi kolejną błękitną czy białą koszulę a na groszki, ciapki czy modny kołnierz w swetrze zdecyduje się wyjątkowo (czyli ja mu kupię z jakiejś tam okazji) :)

3) mężczyźni nie noszą odsłoniętych nóg. I to odejmuje 80% problemów fasonów związanych z zaburzeniem proporcji sylwetki. O tym, że mamy biust, nie wspomnę. U pana można najwyżej polec na wyborze złej długości koszuli/spodni/marynarki itp a u kobiet fason spódnicy, długość, fason sukienki, bluzki marszczone, wiązane w talii, asymetryczne  - dają niby więcej okazji do popisu ale tak naprawdę dużo więcej elementów, które trzeba ze sobą zgrać w sposób przemyślany, żeby to wyglądało dobrze. No i buty, które nie tylko mają pasować do spodni (jak u panów) ale do nóg, spódnicy, sukienki i...spodni. 

4) mimo wszystko, obserwacyjnie, więcej kobiet zwraca uwagę na to aby efekt był "widoczny" aniżeli na detal, jakość materiału. Oceniam statystycznie - patrząc na polskie biura i polskie ulice. Biura się "świecą"  - błyszczące paski, bluzki, spódnice, torebki, apaszki. Kobiety częściej wymieniają ubrania podążając za "modą" (czytaj:internetem lub prasą) więc producenci mniej uwagi poświęcają detalom. Dodatkowo mnogość wyboru powoduje, że koszt projektowania, szycia i sprzedawania damskiej mody jest większy (mimo, że koszty skali czasem przychodzą z ratunkiem).

5) przyjęty styl bardzo zależy od branży - dużo bardziej niż u panów. Pan prawnik i pan fotograf (medialni) będą wyglądać dobrze w podobnym stylu. Pani prawnik i pani fotograf - to zupełnie inne klimaty.

To chyba głównie to. Może po prostu załączyć jakieś inspiracje kobiet, które naszym/waszym zdaniem - ubierają się dobrze (dla danej branży).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malwes dzięki za ten komentarz, rozjaśnił mi trochę umysł.

Wcześniej jakoś jakość i materiał nie miał dla mnie znaczenia. Później coś się zmieniło,  "dorosłem". Zwracam uwagę na materiał, staram się aby ubrania były dobrze/ładnie wykonane. Daleko mi jeszcze do kolegów z Forum - pracuje nad swoją garderobą. 

Ale kiedy idę ze swoją narzeczoną na zakupy to bardzo często kończy się to wojną. Szkoda mi tych pieniędzy które wydaje na te "szmaty" - przepraszam ale większość produktów z sieciówek tak wygląda. I ten wszechobecny akryl, poliester... Ceny nieadekwatne do jakości.

Czasem uda mi się namówić ja do czegoś lepszego, albo sam jej kupie. Ale chyba jest tak jak napisalas, odnośnie podobania się,  dopasowaniado innych rzezcy.

Dziekuje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
W dniu 22.12.2017 o 17:12, Harth napisał:

Dołączam się do pytania.

 

W dniu 30.11.2017 o 15:06, Izaar napisał:

dziewczyny to jakie sklepy polecacie, którymi mógłbym zainteresować moją dziewczynę. mam na myśli coś więcej niż reserved, esprit, zalando.

Daleko nie szukając: Massimo Dutti, Stefanel i Solar. Wszystkie trzy oferują dość klasyczne kroje i stonowane kolory, ale niestety często cena jest absolutnie nieadekwatna do składu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
35 minut temu, Beny23 napisał:

Kupiłem żonie kaszmirowy płaszcz z kołnierzem z norek z lat 50tych. Chyba się spodobał ;)

 

@Beny23, nie krzywdź proszę pięknej dziewczyny takimi wykrętasami rodem z horroru klasy B. Pamiętam, że kiedyś zamieszczałeś Wasze wspólne zdjęcia bez cenzury. Chyba, że żona sobie teraz nie życzy.

W sumie ja akurat nie powinienem kamieniem rzucać, bo sam skrzętnie pysk zasłaniam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że zdjęć rodziny nie będę publikował bez cenzury.
[mention=6001]Tanatos70[/mention] przyganiał kocioł garnkowi
Myślę że więcej osób ogląda Twoje nieocenzurowane zdjęcia na instagramie czy facebooku niż ocenzurowane tutaj na forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/14/2018 at 4:20 AM, eye_lip said:

Myślę że więcej osób ogląda Twoje nieocenzurowane zdjęcia na instagramie czy facebooku niż ocenzurowane tutaj na forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Insta i Facebooka mam prywatne więc kontroluję kto ogląda moje zdjęcia ;) tutaj jednak cała Polska i świat mają wgląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.