Skocz do zawartości

Dobrze ubrana kobieta


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nereusz

Zainspirowany poniższym zdjęciem zakładam dosyć nietypowy wątek jak na to forum:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Czy istnieje mianowicie jakiś odpowiednio rozbudowany, usystematyzowany zbiór zasad, głównie w zakresie ubioru, dotyczących klasycznej elegancji, tyle że przeznaczonych dla kobiet? Czy może w ich przypadku nie ma jakiś sztywnych reguł i nawet na ślubie królewskim kobieta może się ubrać w to co się akurat wymyśliło jakiemuś projektantowi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieje jakiś system ścigania i karania takich występków jak powyższe?

Tak, ten system to prasa, w szczególności brukowa :)

A co do "klasyczna" to jaką definicją się posługujemy? moda damska podlega rewolucyjnym zmianom w porównaniu do męskiej ...

może raczej zestaw obowiązkowy eleganckiej kobiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to lubię w męskich ciuchach, to co było aktualne 20lat temu z powodzeniem można ubrać teraz i nikt nie powie, że jest się demode. Poza tym suma sumarum nawet bespoke wychodzi nam taniej;p

Tym bardziej, że kobieta na duże okazje nie założy drugi raz tej samej sukni...

...bez marudzenia przynajmniej;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mężczyzny istnieje swoisty etap przejścia w dorosłość, manifestowany m.in. w zamianie ubrań na z "dziecięcych" na "dorosłe" (niestety coraz częściej widzimy wyjątki od tej reguły).

Kobieta współczesna zaś zawsze ma być młoda i atrakcyjna, i tak się ubierać. Zatem nie ma podziału na ubrania typowe np. dla nastolatki i pani po czterdziestce. Moja mama i moja dziewczyna kupowały razem ciuchy i nie widziałem różnicy, poza oczywiście rozmiarem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zapomnieliśmy o Coco Chanel - wprowadziła kilka klasycznych elementów garderoby ... i w tym kontekście jest "klasykiem"

wikipedia:

Coco Chanel, właśc. Gabrielle Bonheur Chanel (ur. 19 sierpnia 1883 w Saumur, zm. 10 stycznia 1971 w Paryżu) – francuska projektantka mody, od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture.

W 1921 roku stworzyła popularne do dziś perfumy – Chanel No. 5. Jej pomysły: sukienki i kostiumy z dzianiny, fryzury "na pazia", golfy, biżuteria (długie sznury pereł, łańcuchy, plastikowa biżuteria), "mała czarna" (sukienka), spodnie – dzwony, prochowiec spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem i uważane są za klasyczny kanon elegancji. Od 1983 roku firmą Chanel kieruje Karl Lagerfeld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

W przypadku mężczyzny istnieje swoisty etap przejścia w dorosłość, manifestowany m.in. w zamianie ubrań na z "dziecięcych" na "dorosłe" (niestety coraz częściej widzimy wyjątki od tej reguły).

Kobieta współczesna zaś zawsze ma być młoda i atrakcyjna, i tak się ubierać. Zatem nie ma podziału na ubrania typowe np. dla nastolatki i pani po czterdziestce. Moja mama i moja dziewczyna kupowały razem ciuchy i nie widziałem różnicy, poza oczywiście rozmiarem :).

Ta tendencja dotyczy rowniez w jakims stopniu mezczyzn. Ludzie chca byc mlodzi. Media promuja mlodosc. RTrzeba byc mlodym, szczuplym i bogatym zeby liczyc sie w spoleczenstwie wg owego schematu. Oferta odzienia ukerunkowana na osoby po 60-tce jest minimalna. Popatrz na internet, katalogi mody etc. A przeciez spoleczenstwa bogate sie starzeja. Na "wybiegach" podczas pokazow mody widzisz nastolatki i nastolatkow a kupuja to ludzie, ktorzy mogliby byc ich rodzicami. Spoleczenstwo sie infantylizuje ... rowniez pod wplywem zamoznosci. Ow swiat tworzy iluzje. Z drugiej zas strony nie przeszkadza mi, gdy kobieta ok 60 tki jest dobrze zadbana i kolorowo ubrana ... byle z klasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Masz racje! Mnie tylko zawsze przeraża ich proces decyzyjny w sklepie;)

Wiecie jakie są dwa największe problemy kobiety?

1."Nie mam się w co ubrać!"

2."Nie mam miejsca w szafie!"

Faceci maja to samo! Sam borykam sie z tymi "problemami" :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

W sumie zapomnieliśmy o Coco Chanel - wprowadziła kilka klasycznych elementów garderoby ... i w tym kontekście jest "klasykiem"

wikipedia:

Coco Chanel, właśc. Gabrielle Bonheur Chanel (ur. 19 sierpnia 1883 w Saumur, zm. 10 stycznia 1971 w Paryżu) – francuska projektantka mody, od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture.

W 1921 roku stworzyła popularne do dziś perfumy – Chanel No. 5. Jej pomysły: sukienki i kostiumy z dzianiny, fryzury "na pazia", golfy, biżuteria (długie sznury pereł, łańcuchy, plastikowa biżuteria), "mała czarna" (sukienka), spodnie – dzwony, prochowiec spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem i uważane są za klasyczny kanon elegancji. Od 1983 roku firmą Chanel kieruje Karl Lagerfeld.

Po odrzuceniu totalnie niepraktycznych dlugich sukni z poczatku ubieglego wieku, kobiety mialy chyba duzy problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Faceci maja to samo! Sam borykam sie z tymi "problemami" :lol:

Nie mierz facetów swoją miarą w tej kwestii... :) Zawsze są wyjątki potwierdzające regułę!

Ja kobiety doskonale rozumeime w tej kwestii... przeciez ciuchow nigdy nie za wiele ... a i ochote te ma sie czesto na cos nowego (nie mowiac juz o butach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Dołączona grafika

Bardzo podoba mi się ta marynarka, a konkretnie guziki i sposób ich ułożenia. Muszę dopisać garnitur z taką marynarką do mojej listy. :)

Przepraszam za zejście z tematu.

Pozdrawiam, Dr

Zauwaz, ze to damska marynarka na co wskazuje strona po ktorej sa dziurki i guziki... chociaz idea jest ciekawa....Moznaby cos takiego uszyc dla facetow.

Tutaj zdjecia kobiet (bardzo szczuplych) w tejze marynarce

http://coolspotters.com/clothing/balmai ... hed-blazer

O jej cenie nie chce nawet myslec ... Balmain sprzedaje czasem "podarte dzinsy" w cenie ponad 1000 euro ... nie mowiac juz o czyms ladnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Postaram się kiedyś wrzucić z tą marynarką zestaw do bieżącego wątku. Mam jednak wrażenie, że jest dla mnie aktualnie odrobinę zbyt mocno wcięta w talii. Cóż, tak to jest jak się człowiek zapuści. :lol:

Nosisz damskie rzeczy? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się kiedyś wrzucić z tą marynarką zestaw do bieżącego wątku. Mam jednak wrażenie, że jest dla mnie aktualnie odrobinę zbyt mocno wcięta w talii. Cóż, tak to jest jak się człowiek zapuści. :lol:

Nosisz damskie rzeczy? :D
:lol::lol: Nie, ale mieszkam z kimś kto nosi i bardzo chętnie wrzuci do tego wątku zdjęcia i stylizacje z tą marynarką. 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Postaram się kiedyś wrzucić z tą marynarką zestaw do bieżącego wątku. Mam jednak wrażenie, że jest dla mnie aktualnie odrobinę zbyt mocno wcięta w talii. Cóż, tak to jest jak się człowiek zapuści. :lol:

Nosisz damskie rzeczy? :D
:lol::lol: Nie, ale mieszkam z kimś kto nosi i bardzo chętnie wrzuci do tego wątku zdjęcia i stylizacje z tą marynarką. 8-)
Bardzo chetnie obejrze ... czekam w napieciu i z niecierpliwoscia!!! :D Wcale nie zartuje ... naprawde chetnie zobacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Damska marynarka Balmain Navy Blazer zaprezentowana prze Immune ... ktora wszystkim bardzo sie podobala ... kosztuje

$ 2110 i nie jest mozliwa do nabycia online w butiku Balmain http://www.balmain.com/en/shop/

Jennifer Aniston wyglada w niej tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...marynarka jest naprawde "z klasa" w przeciwienstwie do wielu innych produktow Balmain' a ... niestety ...nie dla mezczyzn

http://thachroniclez.wordpress.com/2010 ... vy-blazer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem blezer, top, pasek i jeansy zestawione kolorystycznie bardzo poprawnie. Taka zabiegana biznes woman na lotnisku w drodze na tygodniowy wypoczynek z koleżankami.

A co do ceny, to da się kupić tą marynarkę klubową za taką samą nominalną kwotę ale w złotówkach gccg. Niestety nie online, a w outlecie ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Szkoda, że w powyższym zestawieniu, do tych spodni i butów pasuje jak pięść do nosa...

Ja zmienilbym jej buty na Chruch's Burwood dla kobiet albo jakies Saddle Shoes ... pasujaca do nich torebke skorzana oraz kolor bluzki .. czy jakkolwiek to sie nazywa (po holendersku een topje ... po angoelsku chyba

a top) ... na bialy, zolty albo niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.