Skocz do zawartości

Czytnik E-booków


paparazzo

Rekomendowane odpowiedzi

Również polecam Kindle, mam Paperwhite i jestem bardzo zadowolony. Wady iPada jako urządzenia do czytania książek można wymieniać i wymieniać: ekran męczy wzrok, a oświetlenie dodatkowo go psuje (wali po oczach), bardzo krótki czas pracy na baterii, ocean powiadomień i funkcji nie pozwalający się skupić na czytaniu. Czytnik jest po prostu bezkonkurencyjny jeśli chodzi o czytanie, bo do tego został stworzony i jest, można powiedzieć, skrojony na miarę. :)

Jeśli chodzi o wspierane formaty to w ogóle nie odczuwa się braku obsługi niektórych — jeśli chodzi o ebooki to obecnie liczą się właściwie tylko epub i mobi/azw3, obydwa są dostępne chyba w każdej księgarni internetowej, a konwersja jednego do drugiego jest dziecinnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindla w wersji Paperwhite 2 mam od ponad roku, czytam praktycznie codziennie po 1-2 h.

 

Bałem się zmieniania stron na ekranie dotykowym, zwłaszcza, że pożyczyłem wcześniej od ojca kindle keyboard, gdzie bardzo wygodnie zmieniało się strony przyciskami umieszczonymi po bokach ekranu. Niepotrzebna obawa, jest bardzo wygodnie również przy trybie dotykowym. 

 

To chyba najbardziej trafiony zakup jakiego dokonałem z elektronikii, prawdę mówiąc dzięki niemu zacząłem regularnie i wręcz nałogowo czytać. 

Bardzo pozytywnie zaskakuje mnie w tych urządzeniach równiez bateria. 

 

Nie pożałujesz ani grosza, bierz śmiało :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czytników od kilku lat. Pierwszy czytnik (Sony PRS)  który kupiłem sprowadziłem z USA gdyż u nas jeszcze nie były dostępne. Potem kupiłem żonie kindla touch, a sam jeszcze używałem sony. Po jakimś czasie jednak postęp w jakości, czytelności  ekranu poszedł tak do przodu, że uznałem że warto zainwestować w ekran nowszego typu i kupiłem sobie Kindle Keybord. Oczywiście na dzień dzisiejszy wszystkie te czytniki są już trochę zapóźnione technologicznie ale nie zmieniamy  ich gdyż cały czas działają bez problemu. Gdy już padną kupię Paperwhite. Kindle Keybord dodatkowo  ma tą zaletę że oferuje darmowy internet w ok, 100 krajach (czasem na wyjeździe przydaje się taka możliwość w awaryjnej sytuacji). Do tego na wyjazdy zabierasz jeden mały lekki przedmiot w których masz kilkadziesiąt książek co jest po prostu wygodne.  Problem  z czytnikiem jeśli juź  jest to  raczej polega na tym że nie jestem w stanie przeczytać tych wszystkich książek które zgromadziłem. Poza tym jeszcze jedno ciekawe zjawisko - gdy zdarzyło  się że miałem książkę zarówno w papierze jak i "w elektryce" wybrałem do czytania wersję elektroniczną. Chyba to najlepsza rekomendacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 1 month later...

U mnie też wszyscy używają Paperwhite - nowszych i starszych modeli. Wszystkie kupowaliśmy w jakiejś promocji na Amazon i wszystko ok. Nawet mój ś.p. prawie 90 letni tata docenił możliwość powiększania liter :)

A tak a poważnie uwielbiam książki od dziecka i bardzo długo zarzekałam się, że nigdy przenigdy nie będę używać ebooków ani audiobooków. Co do ebooków złamałam się posiadając również czytające dużo dzieci - najgorsze były książki zajmujące 75% bagażu wakacyjnego. Odkąd każde ma ebooka jest spokój (ostatecznie i my i dzieci mamy swoje bo jak był jeden w rodzinie czy dwa to było wyrywanie w podróżach i wakacyjnych wyjazdach). Drugi raz złamałam się w momencie jak wyszły podświetlane czytniki - nic nie poradzę, że czasami MUSZĘ dowiedzieć się co jest stronę dalej i NAJLEPIEJ to robić jednak w łóżku ze stopami przytulonymi do stóp męża :) Można więc nie budzić Człowieka i jednocześnie zaspokajać i ciekawość i potrzebę dogrzania się (nie mam frajdy z wyłażenia nocą spod ciepłej kołdry do innego pokoju, żeby dokończyć czytanie a w sypialni dać spać :))

Audiobooki to inna historia, natomiast nie o nich jest wątek więc nie będę tego rozwijać. 

Zdecydowanie polecam Kindle. W zasadzie mam wrażenie, że inne marki też już teraz oferują podobne funkcje i też nie są awaryjne - w każdym razie u nas umarły (baterie) te najstarsze czytniki - mają problem z dobudzeniem się ale ona mają sporo lat i są mocno zużyte (dzieci wakacje, piasek, woda, brudne łapska itp). Staramy się dbać o czytniki niemniej jednak jak były małe wychodziłam z założenia, że wolę dać im zniszczyć ebook niż odgonić od czytania :).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję czytniki Kindle od ok. pięciu lat. Jestem daleki od stwierdzenia, że to najlepszy sprzęt na rynku, niemniej spełnia swoją funkcję, a to wystarczy większości użytkowników. Poza tym kilka lat temu czytnik Amazonu nie miał w zasadzie konkurencji. Sam zachęciłem do zakupu chyba z dziesięć osób i wszystkie były zadowolone.

Obecnie konkurencją dla zakupu e-booków jest abonament Legimi, a tutaj Kindle przestaje być pierwszym wyborem.

Jeśli ktoś nie zamierza korzystać z tej formy czytelnictwa, to Kindle jest dobrym wyborem. Polskie księgarnie internetowe oferują wysyłkę bezpośrednio na czytnik a zakupy w księgarni Amazona to faktycznie jedno kliknięcie. Sugeruję polowanie na okazje czyli promocje i oferty czytników "refurbished".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

U mnie już od dawna siedzi Paperwhite 3 i mogę polecić. Ekran faktycznie radzi sobie świetnie w różnych warunkach oświetleniowych czy w podróży, czytanie nie męczy oczu i jest wygodne, bateria trzyma długo, miejsca w pamięci na książki jest pod dostatkiem. Nawet używanie jednego urządzenia przez dwie osoby i oddzielne zapisywanie postępów nie jest aż tak problematyczne.

Natomiast zerknij też na https://swiatczytnikow.pl/czym-roznia-sie-od-siebie-czytniki-kindle-kobo-pocketbook-oraz-inkbook/ artykuł aktualizowany niedawno. Jeśli chcesz aktywnie korzystać z Legimi, to Kindle może nie być najlepszą opcją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Podpowiedzcie proszę, bo chyba zdwcyduje się na e-booka, brać Kindle Touch 10 czy celować w coś innego? Zabrałem trochę książek na urlop i chyba gabaryt paczki mnie przerósł :)

 

Też mam PW3 i polecam. Kup PW4 bezpośrednio z Amazonu, często są jakieś promocje, wychodzi ok. 500zł. Większa rozdzielczość w PW robi różnicę (miałem też Toucha). W większym budżecie Oasis jest również do rozważenia szczególnie jeżeli czytasz jakieś techniczne pozycje np. z listingami kodu (1cal większy ekran).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeanM napisał:

Też mam PW3 i polecam. Kup PW4 bezpośrednio z Amazonu, często są jakieś promocje, wychodzi ok. 500zł. Większa rozdzielczość w PW robi różnicę (miałem też Toucha). W większym budżecie Oasis jest również do rozważenia szczególnie jeżeli czytasz jakieś techniczne pozycje np. z listingami kodu (1cal większy ekran).

Na polskim Amazonie? 

W google znalazłem na Ceneo za 518

Po przejrzeniu ofert zastanawiam się jeszcze czy 6" to nie za mało? Książki które wybieram są bez szczegółów technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Xune napisał:

U mnie już od dawna siedzi Paperwhite 3 i mogę polecić. Ekran faktycznie radzi sobie świetnie w różnych warunkach oświetleniowych czy w podróży, czytanie nie męczy oczu i jest wygodne, bateria trzyma długo, miejsca w pamięci na książki jest pod dostatkiem. Nawet używanie jednego urządzenia przez dwie osoby i oddzielne zapisywanie postępów nie jest aż tak problematyczne.

Natomiast zerknij też na https://swiatczytnikow.pl/czym-roznia-sie-od-siebie-czytniki-kindle-kobo-pocketbook-oraz-inkbook/ artykuł aktualizowany niedawno. Jeśli chcesz aktywnie korzystać z Legimi, to Kindle może nie być najlepszą opcją.

 

4 godziny temu, eduardo napisał:

Legimi na Kindla jest trochę okrojone. Ale żona jakoś sobie radzi. 

Dobra, najpierw muszę wiedzieć co to Legimi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Na polskim Amazonie? 

W google znalazłem na Ceneo za 518

Po przejrzeniu ofert zastanawiam się jeszcze czy 6" to nie za mało? Książki które wybieram są bez szczegółów technicznych

6'' jest standardem w czytnikach. PW4 będzie dobry. Amazon jest oficjalnym (i najtańszym w przypadku cyklicznych promocji) dystrybutorem Kindle, ja nie polecam zakupu z innych źródeł. PL lub DE, inne europejskie też ok, w zależności gdzie będzie taniej (ja kupowałem w amazon.it).

 

2 godziny temu, jaskokoz napisał:

Ty zostań lepiej przy papierowych (jak ja).

Nie słuchaj go 😉 Ja od zakupu Kindle nie jestem w stanie przeczytać papierowej książki, komfort czytania zdecydowanie większy na czytniku.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Dobra, najpierw muszę wiedzieć co to Legimi 😁

Płacisz abonament w zamian za pakiet książek/książek + audiobooków. Kindle ma limity liczbowe per miesiąc z Legimi, inne chyba bez limitu, ale mogę nie być na bieżąco.

5 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

czy 6" to nie za mało?

Mi w pełni wystarcza. Co prawda ze wzrokiem problemów nie mam, okularów nosić nie muszę, natomiast w razie potrzeby jest opcja zmiany rozmiaru tekstu. Działa ok z książkami w formacie pod Kindla.

Jak swojego Kindla zamawiałem to polskiego Amazona jeszcze nie było, realizacja z niemieckiego i użytkowanie urządzenia bez jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 18:53, Krzysiek_W napisał:

No na razie tak jest :)

Żona broniła się rękoma i nogami. W domu mamy setki książek. Od czasu zakupu Kindla pojawią się ich trochę mniej. Teraz w życiu by go nie oddała. Potrafi rocznie przeczytać ponad 300 książek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eduardo napisał:

Żona broniła się rękoma i nogami. W domu mamy setki książek. Od czasu zakupu Kindla pojawią się ich trochę mniej. Teraz w życiu by go nie oddała. Potrafi rocznie przeczytać ponad 300 książek.

Miałem tak samo i reakcja taka sama - nie wyobrażam sobie czytania bez kindla. Mogę czytać wieczorami i w nocy. Jednak największa zmiana to taka że jak kiedyś kupowałem niedużo książek to teraz to się zmieniło. Niestety sporej części z nich nie zdarzyłem nawet przeczytać. To ta wygoda kupowania w domu... Nie wiem czy kindle czy inny - z kindlem mam akurat doświadczenie ale czytnik e-bookow to świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.