Skocz do zawartości

[MEDIOLAN I TURYN]


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Mediolan to Al Bazar, Via A.Scarpa 9.

Tam też sieć sklepów Boggi- znakomity stosunek ceny do jakości. Najwyższa linia szyta na płótnie. Popytaj też w hotelu (oczywiście jeśli będziesz nocował w hotelu) o rejony zakupowe. Są tam enklawy outletów gdzie doskonałe garnitury Canali czy Zegna można dostać za naprawdę symboliczne pieniądze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mediolan i największe outlety, znajdziesz je wysiadając z metra na stacji Montenapoleona i następnie kierując się w stronę placu Duomo. Outlety pochowane są w małych uliczkach niedaleko Armani Caffe, niektóre są prawdziwie gigantyczne. Ponadto duży outlet znajduje się przy placu San Babila.

Głównymi ulicami handlowymi są, dla sieciówek Corso Vittorio Emmanuele, dla sklepów "niszowych" [butiki typu "klasyczna elegancja" i smart casual, ceny różne] polecam Corso Magenta [dostaniemy się tam ze stacji Cadorna] i dalej Corso Vercelli. Outlet z zerwanymi metkami jest na cotygodniowym targu w okolicach Saint'Agostino - trzeba uważać na podróbki, bardzo polecam mandarynki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Byłem na stronie Boggi i poczytałem o nich to i owo. Z pewnością skusze się na koszule u nich, ale widząc marynarki po 400 euro, to będę musiał zastanowić się ponownie przed zakupem.

Roland, co do butików, to w jakich cenach oscylują marynarki? (w przybliżeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaco-Montecarlo to beznadziejne miejsce na robienie zakupow,mieszkalem i pracowalem tam przez pol roku, co prawda juz mijaja 2 lata od momentu kiedy opuscilem to smutne miasto ale nie sadze zeby cos sie zmienilo w tej materii.

W Mediolanie jest chyba wszystko co Pan tylko zapragnie w kwesti garderoby,ceny rozne ale raczej trudno jest kupic marynarke ponizej 250euro,spodnie okolo 150e

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaco-Montecarlo to beznadziejne miejsce na robienie zakupow,mieszkalem i pracowalem tam przez pol roku, co prawda juz mijaja 2 lata od momentu kiedy opuscilem to smutne miasto ale nie sadze zeby cos sie zmienilo w tej materii.

W Mediolanie jest chyba wszystko co Pan tylko zapragnie w kwesti garderoby,ceny rozne ale raczej trudno jest kupic marynarke ponizej 250euro,spodnie okolo 150e

W Mediolanie polecam Ader'a. Doskonała jakość a ceny bardzo umiarkowane. Jeśli ceny są dla nas równie istotne jak i jakość to Ader jest chyba najciekawszym miejsce do odwiedzenia w Mediolanie nie licząc outletów i wymienionej wyżej Boggi. Spodnie flanelowe (super 120) 3 tygodnie temu kosztowały 60 euro po 30% obniżce. Styl włoski, 19 cm nogawka, bez fałdek, manszety, ogólnie bardzo dobrze wykończone. Dla mnie za ciasne były w kroku, ale żałuję że nie sprawdziłem czy by nie można było ich trochę poluzować. Ader ma bardzo duży wybór marynarek sportowych i garniturów. Jeden ze sklepów jest blisko legendarnego Bardelliego, do którego większość z nas może tylko pójść z ciekawości. Ceny są kosmiczne, ale i tak warto zobaczyć ten mediolański konserwatywny styl czerpiący garściami z Anglii.

http://www.ader.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jestem akurat w Piemoncie i w najbliższych dniach odwiedzę oba tytułowe miasta. Gdzie warto zajrzeć? (nie chodzi mi o nic konkretnego, po prostu ciekawe adresy)

druga sprawa - w Mediolanie chciałbym poszukać wełny na garnitur. Zna ktoś jakiś adres dobrego sklepu z tkaninami? I niekoniecznie horrendalnie drogimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, pewnie będę w Mediolanie we wtorek-środę, w Turynie byłem dzisiaj, przeszedłem wzdłuż via Garibaldi, ale bezowocnie.

a jakich cen za wełny można się w tym sklepie spodziewać? Interesują mnie szare wełny garniturowe 100's, 120's, ale w jak najkorzystniejszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podać adres tego samego sklepu co Parmigiano. Jest to zresztą punkt, który poleca większość znanych mi Mediolańczyków. Nigdy nie spotkałem się z tak miłą i uprzejmą obsługą klienta oraz rzeczową pomocą. Robiłem tam zakupy dwa tygodnie temu i jak zwykle byłem absolutnie zadowolony ze wszystkich ich aspektów, począwszy od obcowania z przemiłą obsługą, aż po jakość zakupionego materiału.

Polemizowałbym tylko z półką cenową jaką zaproponował Parmigiano - w cenie 50 EUR/m bardzo trudno cokolwiek tam kupić. Moim zdaniem trzeba tam bowiem wydać minimum 80-90 EUR za czystą wełnę i od 90 EUR za różne mieszanki. Il Vecchio ma chyba największy wybór tkanin C. Barbera w całym Mediolanie.

Odezwij się na PM to napiszę Ci w jaki sposób można liczyć na zniżkę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Panowie,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż niedługo będę miał okazję spędzić kilka dni w Mediolanie.

Moje podstawowe pytanie dotyczy butów – czy ktoś z Was może polecić jakiś interesujący sklep z obuwiem lub konkretne marki obuwia dostępne powszechnie w Italii o rozsądnym stosunku jakości do ceny – jakiś włoski odpowiednik Loake Shoemakers lub Gordon & Bros?

Może też któremuś z forumowiczów udało się od czasów ostatniego wpisu w tym temacie odkryć jakieś ciekawe butki w Mediolanie?

Pzdr

hrabja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś, w którymś z tygodników, zestawienie cen kilku produktów w wybranych krajach europejskich.

Były wśród nich okulary Ray Ban. Różnica cen między Polską a Włochami była całkiem spora. Na korzyść Włoch rzecz jasna.

Myślę, że okulary to ciekawy pomysł na pamiątkę, prezent z Mediolanu (Włoch).

Proszę o informację jak to naprawdę wygląda. Zwłaszcza, że kurs euro jest obecnie wysoki.

EDIT

Znalazłem takie coś:

I suggest Ottica Barello Via Torino 27 ang. Via Lupetta, 2, 20123 Milano (MI)‎ - it's near the Dome (close to the tube stops - Duomo red line MM1 & Duomo - yellow line MM3)

Sunglasses are pretty good and you can get discounts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Miałem podać adres tego samego sklepu co Parmigiano. Jest to zresztą punkt, który poleca większość znanych mi Mediolańczyków. Nigdy nie spotkałem się z tak miłą i uprzejmą obsługą klienta oraz rzeczową pomocą. Robiłem tam zakupy dwa tygodnie temu i jak zwykle byłem absolutnie zadowolony ze wszystkich ich aspektów, począwszy od obcowania z przemiłą obsługą, aż po jakość zakupionego materiału.

Polemizowałbym tylko z półką cenową jaką zaproponował Parmigiano - w cenie 50 EUR/m bardzo trudno cokolwiek tam kupić. Moim zdaniem trzeba tam bowiem wydać minimum 80-90 EUR za czystą wełnę i od 90 EUR za różne mieszanki. Il Vecchio ma chyba największy wybór tkanin C. Barbera w całym Mediolanie.

Odezwij się na PM to napiszę Ci w jaki sposób można liczyć na zniżkę.

 

W 100% się zgadzam. Byłem w tym tygodniu w tym sklepie i wybór jest świetny. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie od bawełny na chinos, po tweedy i płaszczówki. Co ciekawe nie mają tylko włoskich tkanin, ale też sporo angielskich, szkockich czy nawet irlandzki len. Ceny tak jak napisał +Immune+ raczej od 90 EUR w górę za markowe materiały np. Barbera, Zegna. Za bawełnę Drapers 67 EUR.

 

Szkoda, że w Polsce nie ma takiego sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Miałem podać adres tego samego sklepu co Parmigiano. Jest to zresztą punkt, który poleca większość znanych mi Mediolańczyków. Nigdy nie spotkałem się z tak miłą i uprzejmą obsługą klienta oraz rzeczową pomocą. Robiłem tam zakupy dwa tygodnie temu i jak zwykle byłem absolutnie zadowolony ze wszystkich ich aspektów, począwszy od obcowania z przemiłą obsługą, aż po jakość zakupionego materiału.

Polemizowałbym tylko z półką cenową jaką zaproponował Parmigiano - w cenie 50 EUR/m bardzo trudno cokolwiek tam kupić. Moim zdaniem trzeba tam bowiem wydać minimum 80-90 EUR za czystą wełnę i od 90 EUR za różne mieszanki. Il Vecchio ma chyba największy wybór tkanin C. Barbera w całym Mediolanie.

Odezwij się na PM to napiszę Ci w jaki sposób można liczyć na zniżkę.

Czesc!

 

Zaciekawil mnie Twoj wpis. Jade do Mediolanu i mam zamair odwiedzic ten sklep.  Czy moglbys mi powiedziec, jak sie dostaje znizke?  Dosc to zabawne i byc moze praktyczne.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Krotki wpis z mojej strony po powrocie:

 

- polecany wczesniej Ader - faktycznie dosc ciekawy sklep, chociaz to opinia bazujaca na ogladaniu wystawy, bo pocalowalem klamke po wizycie w niedziele

 

- Al Bazar - odbylem ciekawa rozmowe z Giampaolo odnosnie klienteli i asortymentu (zakonczona kwasna mina, po tym jak wspomnialem, ze kupuja glownie on-line), Lino usmiechniety chetnie pozowal do zdjec (ktore zasugerowal Giampaolo praktycznie wpychajac Lino przed obiektyw), asortyment olbrzymi, ale raczej nie w moim guscie (styl Lino generalnie nie jest w moim guscie)

 

- Il Bussetto - charaktetystyczne 'podkowki' na drobne, jesli ktos planuje odwiedzic to uprzedzam, ze lokalizacja obok Stazione Centrale to biuro, a nie sklep, chociaz mila Wloszka, ktora nas przywitala zaoferowala sprzedaz (i to bez VATu :) )

 

- Boggi - wystawy ciekawe, ale asortyment sredni wedlug mnie, z tego, co pamietam z przed dwoch lat wydaje mi sie, ze zmienili troche grupe docelowa, bo czesc kolekcji wyglada nieco zbyt 'fashion'.

 

- D-magazine - dwa outlety w Mediolanie, mozna znalezc dosc sporo ciekawych ubran, przykladowo spodnie P01 lub Incotex (wszystkie, ktore mieli byly super slim, wiec niestety fail), marynarki Boglioli, Gucci etc. bylo tez dosc sporo cienkich swetrow wloskich firm (mi nieznanych), ale dobrych jakosciowo, udalo sie nawet znalezc marke John Smedley :)

 

- via Montenapoleone i okolice - dosc sporo eksluzywnych marek (np. Santoni) i sklepow z sektora high-fashion, ale wedlug mnie dosc ciekawe ulice, chociazby ze wzgledu na kolorowe i czesto odjechane wystawy

 

Ogolnie rzecz biorac Mediolan pozytywnie nas zaskoczyl (oprocz upalow) chociaz na budzetowe zakupy to bym sie raczej nie nastawial:) na pocieszenie mozna dodac, ze takie oto widoki sa za darmo:)

 

19966050219_688a408e10_o.jpg

 

Pzdr,

T.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.