Skocz do zawartości

[Polska] Próchnik


Hargin

Rekomendowane odpowiedzi

@50groszy Próchnik od dłuższego czasu nakłada nierealne ceny na produkty niskiej jakości, przede wszystkim garnitury i płaszcze z domieszkami sztucznych materiałow. Myślę, że cena zalinkowanego garnituru jeszcze niedawno była niższa (abstrahując od tego, że i tak absurdalna). Zauważyłem, że w ostatnich tygodniach przecenione produkty wróciły do swoich cen regularnych (mimo braku pełnych rozmiarówek) lub nawet wyższych - jedna koszula ocbd kosztuje teraz bodajże 500zł, mimo, że ostał się tylko jeden rozmiar. Od czasu do czasu oglądałem ją i nie pamiętam, żeby osiągnęła kiedyś taką cenę. Myślałem, że w sytuacji, która kształtowała się od kilku tygodni, będą organizowane wyprzedaże (niezależne od standardowej "-70%"), ale najwyraźniej jest dokładnie odwrotnie.

Tak jak napisał pan Michał, polityka cenowa w tym sklepie to absolutna porażka; mnie skutecznie do zakupów zniechęcało to, że nie miałem pojęcia co tam się właściwie dzieje i na jakich zasadach to działa. Zaglądałem tam jedynie czasami, ponieważ była to chyba jedyna firma produkująca koszule, których nie muszę przerabiać; szkoda, że upadła. Ale przy takim modelu cen i wyprzedaży oraz kompletnym brakiem pomysłu na kolekcje - nie dziwię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jaka jest moja opinia o Próchniku. Mam od nich jedną koszulę i jedną marynarkę. Koszulę kupiłem przez internet po dużej przecenie. Pewnie była tyle warta. Koszulę założyłem może ze trzy  razy w  ciągu roku i leży w szafie. Bawełna jest kiepskiej jakości. Przy noszeniu mam odczucie, że to nie bawełna, a poliester. Fajny krój i kolor. Nie wiem jaka się nazywa ten krój, ale ma dwie kieszenie z nakładanymi patkami z na przedzie. Taka trochę policyjna. Jeśli chodzi o marynarkę to jest mieszanką dużej ilości syntetyków, ale kupiłem ją z pełną świadomością tego. Chciałem mieć takiego woła roboczego. Fajne kolory, fajna konstrukcja i dobrze na mnie leży, a cena 279 PLN, o ile pamiętam. Też po przecenie. Z tego zakupu jestem zadowolony mimo składu materiałowego. Model marynarki, który zakupiłem rozszedł się w ciągu 3 dni. Więc widać, że ludzie nie zawsze patrzą na skład materiałowy, a na krój, fajne wzornictwo i cenę. 

Wszedłem dziś na ich stronę i nie znalazłem żadnej wełnianej marynarki. Jeśli chodzi o garnitury jest już połowicznie lepiej. Mają garnitury z wełny, niestety nie podane z jakiej. Najgorsze jest to, że dają podszewkę z mieszanki poliestru z wiskozą. Cena takiego garnituru mniej niż 600pln. Gdyby nie podszewka to pewnie kupiłbym taki garnitur. Porównując do Vistuli, to Prochnik wygrywa Konstrukcją i detalami. Przegrywa natomiast składem materiałowym. Bytom zaś ma znacznie gorsza konstrukcje, ale detale i skład materiałowy jest lepszy. Z popularnych sieciowek najlepiej prezentuje się Lancerto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Firma Próchnik jest w upadłości, syndyk wystawił na sprzedaż zarówno nieruchomości, jak i prawo sklepu e-commerce Próchnik

oraz prawo do marki Próchnik do nazwy.

Wszystkie sklepy zostały zamknięte w galeriach handlowych.

Otwarty jest jedynie stacjonarny sklep outlet przy ul. Kilińskiego 228 w Łodzi, przy centrali firmy Próchnik  

oraz prowadzona jest sprzedaż poprzez sklep internetowy. 

Nie ma nowych kolekcji, firma funkcjonuje, ale jest oczekiwanie na sprzedaż marki, która pomimo kilku aukcji

nie doszła do skutku, bo Nikt nie zgłosił się do kupna.

W stacjonarnym sklepie w Łodzi można spotkać cały przekrój kolekcji z ostatnich 15 lat. Problem tylko z rozmiarówką,

gdyż są to końcówki kolekcji. Można spotkać wyroby przeciętne, ale można spotkać wiele wyrobów 

produkowanych w Polsce ( za czasów Pana Bauera) , można spotkać wyroby z najlepszych włoskich tkanin, kolekcje przy współpracy Pana 

Adamskiego, można spotkać torby skórzane, płaszcze wełniane z angory, wełny merynosowej oraz kaszmiru.

Jest cały przekrój różnych poziomów Próchnika, od poliestru po najlepsze tkaniny.

Są wyroby bardzo tanie, po wyroby drogie a wykonane z poliestru, można zakupić perfumy Próchnik,

piękne krawaty jedwabne, poszetki jedwabne, buty skórzane z podeszwą skórzaną,.

Próchnik umiera od 2018 roku gdy została ogłoszona upadłość, przy dzisiejszej konkurencji sklepów internetowych, 

ciągłych wyprzedażach w Vistuli promocja od promocji, ciężko stwierdzić czy Ktoś kupi tą markę i będzie nadal szył garnitury i płaszcze. 

Coraz mniej ludzi nosi płaszcze, a właśnie z płaszczy słynął Próchnik, ale kiedy to było....

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 16:37, Krzysztof G napisał:

Miał ktoś do czynienia z jeansami tego producenta?Na stronie www nie ma ani słowa o składzie.

Polecam jeansy marki Próchnik, zarówno z logiem Adam Feliks Próchnik jak i ostatnią kolekcję z logo Próchnik,

Wytrzymałe spodnie, dobrze uszyte, w cenie niższej niż konkurencja, a jakość na pewno nie gorsza niż spodni jeansowych Vistuli

a także wielu marek, które tylko w ofercie mają jeans, a ceny znacznie wyższe niż Próchnika spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.