Skocz do zawartości

Klasyfikacja angielskich marek obuwniczych wg jakości


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz, będziesz robił update listy czy pozwolisz na edytowanie Twojego posta? Poprzestałeś na zaledwie kilkunastu producentów, a jest ich przecież znacznie więcej. :? Forumowiczów mogłaby zainteresować oferta innych cenionych na świecie brytyjskich producentów spoza oligopolowego porozumienia z Northampton, przy okazji którego nie była wymieniona chociażby marka John White z ponad 80-letnią historią. http://www.johnwhiteshoes.com/about.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Grzegorz, będziesz robił update listy czy pozwolisz na edytowanie Twojego posta? Poprzestałeś na zaledwie kilkunastu producentów, a jest ich przecież znacznie więcej. :? Forumowiczów mogłaby zainteresować oferta innych cenionych na świecie brytyjskich producentów spoza oligopolowego porozumienia z Northampton - chociażby marka John White z ponad 80-letnią historią. http://www.johnwhiteshoes.com/about.asp

Prosze edytowac mego posta ... mialem go uzupelniac ... ale zupelnie o tym zapomnialem :oops:

Jak pojawi sie cos nowego, to postaram sie dopisac... jezeli tego nie zrobie a Ty to zrobisz, to bede bardzo wdzieczny za uzupelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1.Obuwie luksusowe (Półka najwyższa)

a. wyższa

John Lobb (ST James) - Bespoke

Edward Green – Bespoke, MTO

Gaziano & Girling - MTO

Cleverley – Bespoke,

c.niższa

John Lobb (Hermes) – RTW

Edward Green - RTW

Gaziano & Girling – RTW

Alfred Sargent - MTO

Foster & Son – MTO

2.Klasa średnia (Półka środkowa)

a.wyższa

Cleverley – MTO, RTW

Barker Black

Crockett & Jones Handgrade

Foster & Son – RTW

Poulsen Skone – Grenson Masterpiece

Paul Stuart – Stuart Choice czyli Grenson Masterpiece

Alfred Sargent Handgrade

Cheaney Imperial

Trickers – kolekcje 1829 i Jermyn Street

b.średnia

Alfred Sargent Exclusive (nowe kolekcje)

New and Lingwood

Crockett & Jones Benchgrade

Barker Anniversary and Handcrafted

Church’s Custom Grade

Alfred Sargent Shoes Premier Exclusive Range (z dawnych kolekcji)

Grenson Rose

Church’s Last 73

Sanders Diplomats

Peal & Co (Alfred Sargent dla Brookes Brothers)

Alfred Sargent Shoes Premier Range (z dawnej kolekcji)

Herring Premier (Cheaney)

Cheaney City, Contemporary, Cheaney of England

c.niższa

Barker Heritage

Barker International

Loake 1880

Herring Classic (Loake 1880 i Barker)

Barker Professional

Grenson Rushden

Alfred Sargent Classic Collection (dawne kolekcje)

Sanders Ambassadors

Barker Creative

3.Klasa niższa (Półka dolna)

a.wyższa

Loake Shoemakers

Loake Design

b.nizsza

Loake L1

Herring Graduate

Sanders Uniform

Herring Casual

Samuel Windsor

Zupełnie inny rodzaj obuwia stanowią Country Shoes i Veldtschoenen, dlatego nie umieściłem ich w tym schemacie.

Opuściłem również Shipton and Heneage, ponieważ posiadają oni w swej ofercie najróżniejsze modele. zmieniających się jak w kalejdoskopie producentow.

Wiem, ze powyzszego nie mozna dogmatyzowac i ze moje "przyporzadkowanie" moze byc w wielu przypadkach bledne. Ale "schemat podstawowy" juz jest ... prosze o krytyczne komentarze.

Zakładając, że masz ok. 40 lat i wyżej wymienione buty nosiłeś od urodzenia, to każdą parę miałeś na nogach przez przez jakieś 10 miesięcy. Zastanawiam się jak w ten sposób nosząc obuwie można mieć pojęcie o jego wytrzymałości. ; )

Np. ja jedne buty kupiłem na egzamin gimnazjalny i noszę je do dziś, a to było już 7 lat temu. I tu mogę stwierdzić, że są bardzo wytrzymałe, bowiem często nosiłem je kilka dni z rzędu, w czasach gdy nie byłem jeszcze uświadomiony odnośnie do metod noszenia, pielęgnacji i konserwacji obuwia. Natomiast podejrzewam, że masz buty gorsze, które założyłeś o wiele mniej razy od innych i odwrotnie.

Takie dywagacje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz, że każdy z nas przechodził w życiu tysiąc par różnych modeli obuwia? Oprócz własnych doświadczeń, pozostaje jeszcze obserwacja i analiza butów noszonych przez znajomych i przyjaciół oraz kontakt z szewcami i punktami zajmującymi się profesjonalną reparacją obuwia (min. pełna wymiana skórzanej podeszwy). Poza tym bardzo łatwo dotrzeć do opinii specjalistów na innych forach i blogach itp. Listę można by jeszcze długo mnożyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto by było sporządzić analogiczną listę spośród marek dostępnych w Polsce w sklepach stacjonarnych Sam się nie podejmuję - czuję się nie w pełni kompetentny. Gccg zapewne nie "siedzi w" takich markach, ale może Immune?

Krakus, idea ciekawa. Natomiast mam wątpliwośc czy to możliwe i miarodajne w przypadku naszych sklepów, ponieważ naszymi sklepami rządzi moda, sezonowośc, kolekcje itd. itp., a to oznacza, że danej marce trudno przypisac stały, określony poziom produktu. Mam wrażenie, że czasami nawet w ramach jednej kolekcji poszczególne modele są sobie nierówne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

1.Obuwie luksusowe (Półka najwyższa)

a. wyższa

John Lobb (ST James) - Bespoke

Edward Green – Bespoke, MTO

Gaziano & Girling - MTO

Cleverley – Bespoke,

c.niższa

John Lobb (Hermes) – RTW

Edward Green - RTW

Gaziano & Girling – RTW

Alfred Sargent - MTO

Foster & Son – MTO

2.Klasa średnia (Półka środkowa)

a.wyższa

Cleverley – MTO, RTW

Barker Black

Crockett & Jones Handgrade

Foster & Son – RTW

Poulsen Skone – Grenson Masterpiece

Paul Stuart – Stuart Choice czyli Grenson Masterpiece

Alfred Sargent Handgrade

Cheaney Imperial

Trickers – kolekcje 1829 i Jermyn Street

b.średnia

Alfred Sargent Exclusive (nowe kolekcje)

New and Lingwood

Crockett & Jones Benchgrade

Barker Anniversary and Handcrafted

Church’s Custom Grade

Alfred Sargent Shoes Premier Exclusive Range (z dawnych kolekcji)

Grenson Rose

Church’s Last 73

Sanders Diplomats

Peal & Co (Alfred Sargent dla Brookes Brothers)

Alfred Sargent Shoes Premier Range (z dawnej kolekcji)

Herring Premier (Cheaney)

Cheaney City, Contemporary, Cheaney of England

c.niższa

Barker Heritage

Barker International

Loake 1880

Herring Classic (Loake 1880 i Barker)

Barker Professional

Grenson Rushden

Alfred Sargent Classic Collection (dawne kolekcje)

Sanders Ambassadors

Barker Creative

3.Klasa niższa (Półka dolna)

a.wyższa

Loake Shoemakers

Loake Design

b.nizsza

Loake L1

Herring Graduate

Sanders Uniform

Herring Casual

Samuel Windsor

Zupełnie inny rodzaj obuwia stanowią Country Shoes i Veldtschoenen, dlatego nie umieściłem ich w tym schemacie.

Opuściłem również Shipton and Heneage, ponieważ posiadają oni w swej ofercie najróżniejsze modele. zmieniających się jak w kalejdoskopie producentow.

Wiem, ze powyzszego nie mozna dogmatyzowac i ze moje "przyporzadkowanie" moze byc w wielu przypadkach bledne. Ale "schemat podstawowy" juz jest ... prosze o krytyczne komentarze.

Witam,

Nie widzę w zestawieniu linii Alfred Sargent Premier Collection (bez uwag "stare/nowe kolekcje").

Jak by się to miało plasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Racja, tak zgłębiłem się w przeglądnie stron tego tematu, że zapomniełm o tym, że to tylko Anglia. Może warto pokusić się o stoworzenie globalnego rankingu. Czy będzie to zbyt trudne?

Jak narazie nie ma komu go zrobic, a porownywanie marek na całym swiecie moze byc problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, tak zgłębiłem się w przeglądnie stron tego tematu, że zapomniełm o tym, że to tylko Anglia. Może warto pokusić się o stoworzenie globalnego rankingu. Czy będzie to zbyt trudne?

Jak na razie nie ma komu go zrobic, a porownywanie marek na całym swiecie moze byc problematyczne.

A może chociaż włoskie marki? Mam często problem w sklepach, bo brakuje mi doświadczenia żeby ocenić relację cena/jakość.

ps. Dzień dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, tak zgłębiłem się w przeglądnie stron tego tematu, że zapomniełm o tym, że to tylko Anglia. Może warto pokusić się o stoworzenie globalnego rankingu. Czy będzie to zbyt trudne?

Jak na razie nie ma komu go zrobic, a porownywanie marek na całym swiecie moze byc problematyczne.

A może chociaż włoskie marki? Mam często problem w sklepach, bo brakuje mi doświadczenia żeby ocenić relację cena/jakość.

ps. Dzień dobry :)

W polskich sklepach, internetowych, czy włoskich sklepach?

Jesli chodzi o sklepy polskie to moge od razu pomóc :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę o orientacyjne umiejscowienie na waszej liście butów marki LLOYD.

Pozdrawiam.

Mirek.

Podbijam pytanie. Chciałbym się również dowiedzieć jak z jakością butów Nord Elite?

Obawiam się, że to nie ten wątek.

Wiem, biję się w pierś. Tylko obserwując ten topic od początku jego istnienia pamiętam że wielu ludzi pytało się np. jak w tym rankingu mają się Loding'i itd :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.