Skocz do zawartości
Mateusz3M

Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lubo69 napisał:

Krawaty EoE kosztują ok. 260zł, nie uwzględniając forumowego rabatu. Jeden trzeba mieć (i mówię to jako sknera i miłośnik okazji). Jak się już ten jeden ma, to później jest z górki;-)

Powiem tak: na inne szkoda pieniędzy. Serio :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedałem trzy grenadyny od Poszetki, uzyskane środki przekazałem EoE w zamian za jedną. Tyle ode mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam krawaty poszetki, mam dwa EoE i dla mi poszetka bardziej odpowiada, takze nie rozumiem tych peanow na czesc EoE. Poza tym mnogoscia wzorow, czestymi nowosciami poszetka bije EoE na glowe. Pomijam juz fakt wprowadzenia na wiosne krawatow z welnianej flaneli. C'mon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie Poszetka robi dobre krawaty, których mam dużo i które noszę z przyjemnością. Niemniej jeżeli chodzi o jakość wykonania, wykorzystane materiały, konstrukcję i przede wszystkim możliwość personalizacji EoE jest nie do doścignięcia. Minusem jest na pewno dużo mniejsza liczba wzorów i częstotliwość dodawania kolejnych do oferty, ale nic poza tym.

A najnowsze krawaty wełniane są rewelacyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Tanatos70 napisał:

Powiem tak: na inne szkoda pieniędzy. Serio :)

Cóż, ja tam planuję teraz kupić kilka wypatrzonych na internetowych przecenach Turnbull & Asser i Rubinacci. EoE są świetne, a możliwość personalizacji wymiarów w tej cenie prawie bezkonkurencyjna (jest jeszcze E.G. Capelli na podobnym pułapie cenowym) ale.... właśnie przejrzałem kolejny raz ich ofertę i niestety wszystkie krawaty które chciałem mieć, za wyjątkiem 2-3 już mam. Reszta zwyczajnie mi się nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zakupie jednej, skądinąd fajnej sztuki T & A, doszedłem do wniosku, że nie warto eksperymentować (nie ta długość i nie ten wykrój. Jakość o.k.). Poszetka ma rzeczywiście fajne wzory i stosunkowo często pojawia się coś nowego, ale.... Mam dwa wykonane w kooperacji z Mikołajem. Materiał i wzory- klasa. Jednak wykrój to nie moja bajka. Za wąski, za wiotki i żeby fajnie się prezentował, trzeba posiłkować się węższą końcówką, aby mu dodać objętości . Wykrój krawatów EoE jest  jak dla mnie idealny. Nie wiem czym je wypełniają i nie bardzo mnie to w sumie interesuje, grunt że układają  się „perfect” :). Innych intuicyjnie unikam i w końcu lądują w takim tekturowymi pudełku na krawaty, jakie parę lat temu córka wykonała dla mnie na zajęciach ZPT, czy jak się to teraz nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tanatos70 ja to wszystko rozumiem... ale mam kupować krawaty we wzory, które w ogóle mi się nie podobają tylko dlatego że mają świetny wykrój i się rewelacyjnie wiążą?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

@Tanatos70 ja to wszystko rozumiem... ale mam kupować krawaty we wzory, które w ogóle mi się nie podobają tylko dlatego że mają świetny wykrój i się rewelacyjnie wiążą?

Pisałem ze swojej perspektywy. Rzadko mam okazję założyć krawat, więc w zasadzie wystarcza mi to co mam. Wybór to faktycznie najsłabsza strona tej manufaktury. Z drugiej strony, przynajmniej nie mam pokusy częściej niż 2-3 razy do roku i nie przeszkadza mi oczekiwanie na nową dostawę, w której być może znajdę coś dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z @Tanatos70, Poszetka ma super tkaniny (piękny madder ostatnio, ten ze współpracy z Mikołajem i pare innych) ale właśnie ... konstrukcja, szerokość itp to nie ta bajka (choć też zdaje się można tam zamówić krawat pod indywidualne preferencje ale nie próbowałem). EoE krawaty są super (doradztwo też bezcenne) a że wzorów mało ... na szczęście, bo mniej zamówię a też nie potrzebuje za dużo (potem się łapie że kupuje bo są ładne a nie mam kiedy używać). Muszę napisać jeszcze o jednym ... kupiłem niedawno krawat madder w ZackRoman i muszę przyznać, że tak świetnego egzemplarza (jak niedbale bym nie wiązał zawsze się piękny węzeł z łezką ułoży a mistrzem wiązania nie jestem) nie mam nawet od EoE. Tym bardziej byłem „napalony” na te maddery z Poszetki ale niestety to zupełnie nie to i to nie tylko jeśli chodzi o krój ale i materiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Z drugiej strony, przynajmniej nie mam pokusy częściej niż 2-3 razy do roku i nie przeszkadza mi oczekiwanie na nową dostawę, w której być może znajdę coś dla siebie :)

Mamy kolejną zaletę- EoE dba o nasze finanse ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

C5731D97-4EA5-4CA0-A461-1FF08012DD24.thumb.jpeg.4cc279344e05c9ef7415730f2b05d7b4.jpeg

Pierwszy raz od ponad 3 lat „zdradziłem” EoE. Doszedł do mnie wczoraj krawat Rubinacci. I powiem tak, jakkolwiek by to nie zabrzmiało to mogliby się uczyć od @Embassy of Elegance wykonania... od włoskiej marki premium oczekiwałbym perfekcji, tymczasem „wycentrowanie” wzoru na dole pozostawia trochę do życzenia. Wolałbym też gdyby był te 2 cm krótszy... tylko co z tego kiedy bardzo podoba mi się ten wzór? Będę ten krawat nosić z dużą przyjemnością. Wciąż jednak żywię nadzieję, że Paweł z EoE zamówi trochę wzorów które przypadną mi do gustu :) najwyższa jakość wykonania, personalizacja wykroju i korzystna cena to ogromne zalety polskiej firmy. Zdecydowanie wolałbym kupować u nich.

• Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzornictwo przypomina mi posiadane przeze mnie krawaty Como House.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, mosze napisał:

Wzornictwo przypomina mi posiadane przeze mnie krawaty Como House.

Nie znałem firmy. Wpisałem w google i wyskoczyło mi sporo krawatów na ebay - faktycznie całkiem podobne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marką, która tutaj jest mało znana, a którą warto polecić (przynajmniej w kwestii poszetek, nie próbowałem ich krawatów) jest włoska Roda. Mam kilka ich poszetek wełnianych i lnianych,  rozmiarowo nie za duże (31x31), ale ciekawe wzornictwo a przede wszystkim świetne materiały - np. len jest bardzo cienki, wyraźnie delikatniejszy od tego od Milera czy Poszetki, taki półprzezroczysty, co bardzo fajnie wygląda po złożeniu poszetki. We włoskich sklepach te poszetki kosztują wyjściowy ca 45 euro, na Yooxie można upolować za 20-25, co jest IMHO bardzo przyzwoitą ceną w relacji do jakości.

roda-ps1.jpg.433439e6e1853b88ff6aef7f74fa80d0.jpg

roda-ps2.jpg.38dd0ed53501ed246337e3fbae220aa3.jpg

roda-ps3.thumb.jpg.ce1ef3d759e67e440d0c79121bd12532.jpg

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mnie z kolei dziś przyszedł taki ręcznie rolowany 3-fold od Spacca Neapolis:

IMG_20180531_181402845.thumb.jpg.bd99539274351c4b37479afbe26bbf3b.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś niedawno zamawiał jakieś krawaty od Sam Hober?
Czy terminy realizacji podane na stronie są realne (aktualnie według strony 3 tygodnie)?
Drugie pytanie: cena krawata z przesyłką nie przekracza 150€ więc cła doliczonego nie będzie. A VAT? Jakie są Wasze doświadczenia? Czy krawaty od Davida zawsze trafiają do Urzędu Celnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi