Skocz do zawartości

Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość


Mateusz3M

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z @Tanatos70, Poszetka ma super tkaniny (piękny madder ostatnio, ten ze współpracy z Mikołajem i pare innych) ale właśnie ... konstrukcja, szerokość itp to nie ta bajka (choć też zdaje się można tam zamówić krawat pod indywidualne preferencje ale nie próbowałem). EoE krawaty są super (doradztwo też bezcenne) a że wzorów mało ... na szczęście, bo mniej zamówię a też nie potrzebuje za dużo (potem się łapie że kupuje bo są ładne a nie mam kiedy używać). Muszę napisać jeszcze o jednym ... kupiłem niedawno krawat madder w ZackRoman i muszę przyznać, że tak świetnego egzemplarza (jak niedbale bym nie wiązał zawsze się piękny węzeł z łezką ułoży a mistrzem wiązania nie jestem) nie mam nawet od EoE. Tym bardziej byłem „napalony” na te maddery z Poszetki ale niestety to zupełnie nie to i to nie tylko jeśli chodzi o krój ale i materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Z drugiej strony, przynajmniej nie mam pokusy częściej niż 2-3 razy do roku i nie przeszkadza mi oczekiwanie na nową dostawę, w której być może znajdę coś dla siebie :)

Mamy kolejną zaletę- EoE dba o nasze finanse ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C5731D97-4EA5-4CA0-A461-1FF08012DD24.thumb.jpeg.4cc279344e05c9ef7415730f2b05d7b4.jpeg

Pierwszy raz od ponad 3 lat „zdradziłem” EoE. Doszedł do mnie wczoraj krawat Rubinacci. I powiem tak, jakkolwiek by to nie zabrzmiało to mogliby się uczyć od @Embassy of Elegance wykonania... od włoskiej marki premium oczekiwałbym perfekcji, tymczasem „wycentrowanie” wzoru na dole pozostawia trochę do życzenia. Wolałbym też gdyby był te 2 cm krótszy... tylko co z tego kiedy bardzo podoba mi się ten wzór? Będę ten krawat nosić z dużą przyjemnością. Wciąż jednak żywię nadzieję, że Paweł z EoE zamówi trochę wzorów które przypadną mi do gustu :) najwyższa jakość wykonania, personalizacja wykroju i korzystna cena to ogromne zalety polskiej firmy. Zdecydowanie wolałbym kupować u nich.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Marką, która tutaj jest mało znana, a którą warto polecić (przynajmniej w kwestii poszetek, nie próbowałem ich krawatów) jest włoska Roda. Mam kilka ich poszetek wełnianych i lnianych,  rozmiarowo nie za duże (31x31), ale ciekawe wzornictwo a przede wszystkim świetne materiały - np. len jest bardzo cienki, wyraźnie delikatniejszy od tego od Milera czy Poszetki, taki półprzezroczysty, co bardzo fajnie wygląda po złożeniu poszetki. We włoskich sklepach te poszetki kosztują wyjściowy ca 45 euro, na Yooxie można upolować za 20-25, co jest IMHO bardzo przyzwoitą ceną w relacji do jakości.

roda-ps1.jpg.433439e6e1853b88ff6aef7f74fa80d0.jpg

roda-ps2.jpg.38dd0ed53501ed246337e3fbae220aa3.jpg

roda-ps3.thumb.jpg.ce1ef3d759e67e440d0c79121bd12532.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś niedawno zamawiał jakieś krawaty od Sam Hober?
Czy terminy realizacji podane na stronie są realne (aktualnie według strony 3 tygodnie)?
Drugie pytanie: cena krawata z przesyłką nie przekracza 150€ więc cła doliczonego nie będzie. A VAT? Jakie są Wasze doświadczenia? Czy krawaty od Davida zawsze trafiają do Urzędu Celnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawostki z jednego tylko sklepu:

1) Szantung Massimo Dutti - najładniejszy krawat z tej firmy jaki do tej pory widziałem

2) Knit Biella - 100% kaszmir

3) Krawat Brunello Cucinelli - 90% wełna 10% jedwab

4) Charvet - 100% jedwab, made in France

5) Poszetka Peter Millar - 90% wełna 10% kaszmir

Ogólnie to całkiem ciekawy zestaw na jesień.

IMG_20180704_182641703.jpg

IMG_20180704_182649141.jpg

IMG_20180704_182754492.jpg

IMG_20180704_182824454.jpg

IMG_20180704_182658958.jpg

IMG_20180704_183339116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shibumi Firenze - sklep odwiedziłem podczas wakacji. Sam sklep szału nie robi - w zasadzie to jest wynajmowane biuro w kamienicy. Poszetka wygląda o wiele lepiej:)

Skusiłem się na tę poszetkę: https://shibumi-firenze.com/pocket-squares/1823/ukiyo-e-silk-pocket-square-nagare-handrolled-40-x-40cm.

Z zakupu jestem bardzo zadowolny. Na plus jakość wykonania i rozmiar. Lubię tradycyjne japońskie obrazy, więc wybór był prosty. W dodatku ten projekt daje dużo opcji kolorystycznych w zależności od złożenia. Wrzucam zbliżenia. Całość widoczna na stronie sklepu. Polecam:)

20180712_180605.jpg

20180712_180638.jpg

20180712_180407.jpg

20180712_180447.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roter6, bardzo ładna, jak większość wzorów od Shibumi. Zaskoczyła mnie cena 50E, jak na produkt o bardzo dobrej renomie, wykonany w Anglii w dodatku od znanej osoby (Perfetto Benedetto) to nie jest wygórowana. Na eBayu widziałem używane na licytacji za 40-50$, wiec widać, ze ludzie są gotowi tyle za to zapłacić. Co innego krawaty typu Charvet, Isaia, Kiton z cenami na metkach rzędu 200-300$, które później leżą po TJ Maxxach po 30-70$. 

Jedno pytanie, czy w sklepie stacjonarnym we Florencji tez jest dział z przecenami czy one obowiązują tylko online ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski to bardziej wygląda jak pomieszczenie krawca niż sklep;) Cen nie było zresztą wystawionych, ale na pewno z poszetek mieli pełen asortyment bo wszystkie obejrzałem. Oni gdy kupowałem swoją poszetkę zrobili de facto zamówienie przez swój system do obsługi sklepu bo wydrukowane potwierdzenie dostałem takie jak z koszyka internetowego. Także prawie na pewno ceny wyprzedażowe stacjonarnie w sklepie obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Relacja długości standardowych krawatów do moich parametrów fizycznych jest dosyć niekorzystna, a odkąd jestem świadomy opcji bespoke, zaczęło mi to coraz bardziej przeszkadzać. Wybór EoE był dla mnie oczywisty: polska firma i bardzo dobre opinie forumowiczów.

Zamówiłem 3 krawaty, każdy z innej tkaniny. Ponieważ nie mam zielonego pojęcia o konstrukcji krawatów, poprosiłem o pomoc w doborze wypełnienia. I tak: wełna challis - wypełnienie lekkie, jedwab macclesfield i jedwab - standardowe.

Wszystkie krawaty są bardzo starannie wykonane, a uzyskanie łezki nie nastręcza większych problemów. I co niezwykle dla mnie istotne zawiązanie każdego z nich zajmuje chwilę.

 

EoE.JPG

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś kupował poszetki od użytkownika allegro atelier_poszetki? Mam jedną czy dwie poszetki z poszetka.com i z lekkości materiału jestem bardzo zadowolony, ale muszę uzupełnić kolekcję, a chcę uniknąć wydawania 1000zł na kilka poszetek, bo za tyle wolałbym kupić ładne buty albo zegarek. Podobało mi się kilka wzorów u tego użytkownika, ale nie jestem pewny jakości, jedne wydają się całkiem ok, jest przy nich napisane, że są "ręcznie rolowane", niektóre są z poliestru, a niektóre z jedwabiu i po zdjęciach wnioskuję, że różnej jakości. Może ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy to jak z pudełkiem bombonierek, nigdy nie wiadomo na co się trafi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. M napisał:

Czy ktoś kupował poszetki od użytkownika allegro atelier_poszetki? 

Tak. Wykonanie (w tych opisanych jako ręcznie rolowane) jest bardzo staranne. Natomiast czy dany materiał Ci "podejdzie", to inna sprawa. Na pewno mogę polecić len irlandzki (Irish linen) - cienki, delikatny, idealny na poszetkę. Ja zlecałem również obszycia swoich poszetek, które były oryginalnie obszyte maszynowo. Zawsze byłem zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że dam znać, ale ostatecznie kupiłem poszetkę na próbę od użytkownika monikand91. Opis był dość zwięzły pozbawiony zbędnego kolorowania "Kolor: bordo, biały, granat Wymiary: 28 cm x 28 cm Materiał: 100% jedwab Producent: Linta." Poszetka była zapakowana w foliową kopertę (mnie to wystarczy, nie lubię chomikować opakowań). Obszycie jest bardzo małe, ale jednak maszynowe. Następnym razem zamówię od atelier_poszetki, aby porównać. Jednak będę już zwracał uwagę czy widnieje dopisek "ręcznie rolowana".

p1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.