Skocz do zawartości

[Warszawa i nie tylko] Emanuel Berg


Sekret

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Panowie, czy ktoś oglądał buty C&J w salonie EBerg - i czy w związku z tym miał wątpliwości, czy to są buty pierwszego gatunku? Nie są oznaczone jako seconds (Subs), ale moje obserwacje z kilku wizyt w ciągu dość długiego czasu są następujące:

 

- jasnobrązowe oksfordy: jeden z butów wyraźnie jaśniejszy na sporej części cholewki, coś a'la spora plama jaśniejszego koloru, brzydko to wyglądało, na pewno takich butów bym nie kupił

- ciemnobrązowe brogsy: duże dziurki wewnątrz - niektóre w kolorze cholewki, niektóre jaśniejsze, a zdarzały się i takie pół na pół, wyglądało to nieładnie

- inny egzemplarz w średnio ciemnym brązie jakby pomalowany jaśniejszym flamastrem na przyszwie, takie esy-floresy

- w jeszcze innym - drobne, ale jednak zauważalne wady skóry na pięcie przy obcasie (coś a la skórka pomarańcza z jednej strony)

 

Wiele z tych wad zapewne zostałoby zamaskowanych po zaaplikowaniu środków koloryzujących, ale hej - to są buty za 2k złotych. O dziwo, wyraźnie tańsze niż w Anglii (w tym momencie i biorąc pod uwagę kurs funta) - w granicach 10%.

 

Disklajmer: nie przysłała mnie konkurencja i w ogóle sam się przysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś oglądał buty C&J w salonie EBerg - i czy w związku z tym miał wątpliwości, czy to są buty pierwszego gatunku? Nie są oznaczone jako seconds (Subs), ale moje obserwacje z kilku wizyt w ciągu dość długiego czasu są następujące:

 

- jasnobrązowe oksfordy: jeden z butów wyraźnie jaśniejszy na sporej części cholewki, coś a'la spora plama jaśniejszego koloru, brzydko to wyglądało, na pewno takich butów bym nie kupił

- ciemnobrązowe brogsy: duże dziurki wewnątrz - niektóre w kolorze cholewki, niektóre jaśniejsze, a zdarzały się i takie pół na pół, wyglądało to nieładnie

- inny egzemplarz w średnio ciemnym brązie jakby pomalowany jaśniejszym flamastrem na przyszwie, takie esy-floresy

- w jeszcze innym - drobne, ale jednak zauważalne wady skóry na pięcie przy obcasie (coś a la skórka pomarańcza z jednej strony)

 

Wiele z tych wad zapewne zostałoby zamaskowanych po zaaplikowaniu środków koloryzujących, ale hej - to są buty za 2k złotych. O dziwo, wyraźnie tańsze niż w Anglii (w tym momencie i biorąc pod uwagę kurs funta) - w granicach 10%.

 

Disklajmer: nie przysłała mnie konkurencja i w ogóle sam się przysłałem.

 

Pewnie chodzi o to, że to drogie buty, a po wystawieniu na działanie oświetlenia i dotyk setek klientów już nigdy nie będą się nadawały do sprzedaży.

Stoją więc tam latami i się zużywają, brudzą, bledną.. itd. Albo, nawet celowo wystawiane są te, które nie nadają się do sprzedaży. 

 

Mam za sobą dwa zakupy C&J w Bergu i nigdy nie miałem zastrzeżeń do butów przechowywanych w pudełkach. Myślę, że magazyn takich butów to tak duża inwestycja, że z pewnością dokładnie się im przyglądają przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TYTUS: sugerujesz, że trzeba wejść na zaplecze i przejrzeć wszystkie dostępne egzemplarze, aby stwierdzić, czy buty nie posiadają "wad", o których pisze @mosze? Na wystawie stwierdzone zostały egzemplarze, które nie wyglądają proporcjonalnie do renomy marki C&J. Sam ostatnio w Klifie miałem podobne wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest. Po pierwsze, złe wrażenie potencjalnego klienta. Po drugie, co się dzieje w sytuacji, w której mało uważny klient zdecyduje się kupić parę ekspozycyjną, albo w sytuacji, kiedy jest to ostatnia para?

 

Wg mnie wszystko jest ok o ile obsługa automatycznie wymiania parę na parę z pudełka, a w drugiej sytuacji proponuje sprowadzenie butów idealnych lub wyraźny rabat. Dodam, że nie wiem, jak to wygląda w EBerg, po prostu widzę potencjalny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest. Po pierwsze, złe wrażenie potencjalnego klienta. Po drugie, co się dzieje w sytuacji, w której mało uważny klient zdecyduje się kupić parę ekspozycyjną, albo w sytuacji, kiedy jest to ostatnia para?

 

Wg mnie wszystko jest ok o ile obsługa automatycznie wymiania parę na parę z pudełka, a w drugiej sytuacji proponuje sprowadzenie butów idealnych lub wyraźny rabat. Dodam, że nie wiem, jak to wygląda w EBerg, po prostu widzę potencjalny problem.

 

Właśnie tak to sobie wyobrażam, że powinni podchodzić do klienta. Jeżeli buty, które wystawiają są wyraźnie zużyte to powinni po przymierzeniu wyciągnąć taki sam model z zaplecza i zaprezentować go klientowi. Jeśli postąpili by inaczej mając nadzieje na wciśnięcie klientowi czegoś dość mocno przechodzonego to było by to zwyczajne chamstwo. Oczywiście w przypadku kiedy także okaże się, że buty posiadają wady powinni także je wymienić. Przyznaję, że nie wiem w jaki sposób u nich wygląda zakub butów bo do tej pory kupowałem u nich tylko akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to sobie wyobrażam, że powinni podchodzić do klienta. Jeżeli buty, które wystawiają są wyraźnie zużyte to powinni po przymierzeniu wyciągnąć taki sam model z zaplecza i zaprezentować go klientowi. 

 

Dokładnie tak to wygląda. Choć z drugiej strony, nie zauważyłem nigdy zużycia, na które zwykły śmiertelnik zwróciłby uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "krokietów", 27 listopada w Galerii Mokotów są zniżki z okazji "black friday". W Bergu będą zniżki 20% na wybrane rzeczy. Nie wiem, czy na buty również (rok temu zniżki na buty były) ale jeżeli ktoś myśli o kupnie C&J to polecam się dopytać, bo przy obecnym kursie funta cena z Berga -20% to okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skusił się ktoś na C&J? Do północy można kupić rewelacyjne buty (nie seconds) za 1450-1650 złotych (w zależności od modelu), kiedy ich normalne ceny przy dzisiejszym kursie funta to 1900-2400 złotych. Erich Fromm chyba nie byłby zadowolony z tego jak dziś odpowiedziałem sobie na jego pytanie ;) Biały Wężu dzięki za rozwianie moich wątpliwości i pomoc w wyborze!

 

post-5706-0-87702200-1448652487_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się powtórzy, rok temu też była taka promocja w listopadzie. Ja nie kupowałem dziś Yanko właśnie z tego względu, że kody rabatowe na patine zdarzają się dosyć często, a na C&J w sklepach online bardzo rzadko, a w Bergu raz na rok i to chyba tylko w Galerii Mokotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Robiłem dziś zdjęcia detali dwóch koszul MTM od Berga w celu porównania z inną koszula w innym temacie na forum. Ale tak sobie pomyślałem, że wrzucę te zdjęcia i tutaj - może przydadzą się komuś kto będzie chciał się czegoś dowiedzieć w przewodniku miejskim. Niestety poza kolegą @p_b wklejającym świetne zdjęcia z włoskich pracowni mało się tu dzieje :( .

Kiedy porównuję te zdjęcia z pokazywanymi zdjęciami koszul od Vittori Fluido które są zbliżone cenowo - widzę że Berg jest sporo przeszacowany. Z drugiej strony to ładne i dobrze dopasowane (zdjęcie z dopasowaniem innej mojej koszuli MTM od nich na pierwszej stronie tego wątku) koszule z dobrych materiałów i dobrze mi się je nosi. Błękitna koszula z tego co pamiętam ma około 3 lata i jest już nieco sfatygowana. Ta w paski to royal oxford, ma około rok.

 

2.png

3.png

IMG_3373.JPG

IMG_3374.JPG

IMG_3363.JPG

IMG_3367.JPG

1.png

 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.