Jump to content
4inHand

Alkohole dla gentlemana

Recommended Posts

Na drugim miejscu stawiam Tequile, jest tu jakiś jej wielbiciel?

Ja Ja (Skacze) - weźcie mnie ;)

Uwielbiam tequile pod każdą postacią, ale w postaci czystej tez piję ją nietypowo.

Uwielbiam złota tequilę, ponieważ jest dla mnie łagodniejsza nż srebrna i pijam ją z solą i limonką... Czasem pod mandarynkę, a nie tak jak powinno się ją pić z cynamonem i pomarańczą...

Jedna z moich ulubionych marek to Jose Cuervo

Guest Nereusz

Byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś przyzwoitego koniaku do 100zł, oczywiście tańsze propozycje tez mile widziane ;)

Moim zdaniem koniaczek to koniaczek. XO w tej cenie mieć nie będziesz ale w moim osiedlowym sklepiku jest lheraud. Całkiem, całkiem poza tym czasem łączą w dwupak np. VS i VSOP za chyba 179,- więc wychodzi jeszcze taniej.

A co do samego koniaczku:

Miś: Janek ! Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy jego kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym… no ? Koniaczek ?

Hochwander: Podwójny…Stać mnie !

Miś: Noooo…

Hochwander: Masz może duży garnek, bo mam prawdziwe parówki. W baraniej kiszce, z cielęciny.

Miś: W baraniej kiszce ?! Eeee… to ty chyba, proszę ciebie, z Desy masz.

Hochwander: Nie ! Z filmu mam! Powąchaj ! Daj jakiś garnek !

Guest Nereusz

Moim zdaniem koniaczek to koniaczek. XO w tej cenie mieć nie będziesz ale w moim osiedlowym sklepiku jest lheraud. Całkiem, całkiem poza tym czasem łączą w dwupak np. VS i VSOP za chyba 179,- więc wychodzi jeszcze taniej.

A co do samego koniaczku:

Miś: Janek ! Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy jego kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym… no ? Koniaczek ?

Hochwander: Masz może duży garnek, bo mam prawdziwe parówki. W baraniej kiszce, z cielęciny.

Dzięki, będę wiedział, za czym się rozglądać ;)

To Hochwander był parówkowym złodziejem? Po tylu latach, po tylu seansach, ciągle coś nowego...

Wybaczcie piątkowo-wieczorny OT.

jak już przy cytatach jesteśmy...

Z Nowego Polskiego Słownika Pijackiego

różne określenia wyrazu PIĆ, między innymi z mojej ulubionej książki o Lodzermenszach

rozbić: "- Umówiłem się za piętnaście minut. - Wystarczy - rzekł Moryc. - W sam raz, żeby rozbić ćwiartkę"

więcej tutaj:

http://nowy.polski.slownik.pijacki.ez.pl/Slownik.html

No, z tego co pamiętam, to się rozpija flaszkę w kilka osób. W Krakowie tak kilka osób mówiło, ale to chyba nie jest małopolski regionalizm. Ja natknąłem się jeszcze na zwrot "spić po piwie".

Pytanie trochę z innej strony. Czy używacie piersiówek? Ja planuję zakupić jakąś ładną, niewielką obitą w skórę. Co polecacie?

Być może powinienem wstawić to do działu wyprzedaże ale...

http://www.centrumwina.com.pl/wyprzedaz ... rocent.jpg

:D

edit:

i kolejna promocja, tym razem 50% za min 24 butelki

szczególnie polecam Masi Campofiorin, wino robione metodą Ripasso - good value for money (przy 24 but.)

oświadczenie

nie, nie jestem pracownikiem tej firmy, nikt z moich bliskich według mojej najlepszej wiedzy również, nie posiadam udziałów ani innych papierów wartościowych etc

i kolejna promocja, tym razem 50% za min 24 butelki

szczególnie polecam Masi Campofiorin, wino robione metodą Ripasso - good value for money (przy 24 but.)

oświadczenie

nie, nie jestem pracownikiem tej firmy, nikt z moich bliskich według mojej najlepszej wiedzy również, nie posiadam udziałów ani innych papierów wartościowych etc.

@4inhand

Nic ostatnio nie piłes co zaslugiwaloby na wzmianke w tym watku? ;)

Jestem troche podziebiony, wiec:

post-270-13658920633323_thumb.jpg

Pytanie nie do mnie ale zastanawiałem się nad jakimś japończykiem.

Jak siegam pamiecia wstecz, to nie mialem okazji spróbowac, szczegolnie ze jak narazie nie zbadałem jeszcze Wysp.

Jestem wzrokowcem, wiec chetnie zobacze w tym watku jakies zdjecie :)

Jak siegam pamiecia wstecz, to nie mialem okazji spróbowac, szczegolnie ze jak narazie nie zbadałem jeszcze Wysp.

Hmmm Hokkaido, Honsiu ? ;) Też nie próbowałem bo jakoś tak konserwatywnie, po szkocku lub irlandzku zwykle było

Hmmm Hokkaido, Honsiu ? ;) Też nie próbowałem bo jakoś tak konserwatywnie, po szkocku lub irlandzku zwykle było

Celna uwaga - pod pojeciem "Wyspy" mialem na mysli wlasnie konserwatywna Irlandie i Szkocje ;)

między innymi z mojej ulubionej książki o Lodzermenszach

rozbić: "- Umówiłem się za piętnaście minut. - Wystarczy - rzekł Moryc. - W sam raz, żeby rozbić ćwiartkę"

I trochę dalej: "Pustą butelkę postawił pieczołowicie w kącie bramy, pod odrapanym z tynku murem. - Dla ubogich... - rzekł z usmiechem."

Tylko nie całkiem rozumiem, dlaczego książkę o Warszawie nazywasz książką o lodzermenschach. Masz na mysli dynamikę i przedsiebiorczość jej bohaterów, która przywodzi Ci na myśl "Ziemię Obiecaną"?

pzdr

montalb

między innymi z mojej ulubionej książki o Lodzermenszach

I trochę dalej: "Pustą butelkę postawił pieczołowicie w kącie bramy, pod odrapanym z tynku murem. - Dla ubogich... - rzekł z usmiechem."

Tylko nie całkiem rozumiem, dlaczego książkę o Warszawie nazywasz książką o lodzermenschach. Masz na mysli dynamikę i przedsiebiorczość jej bohaterów, która przywodzi Ci na myśl "Ziemię Obiecaną"?

pzdr

montalb

Szczerze mowiac, ten cytat Damiana juz dawno zabil mi cwieka, bo jestem pewien, ze to czytałem (myslalem, ze moze Hłasko, moze Tyrmand - czytałem prawie wszystko tych panów) i kojarze te historie z Warszawa.

Poratujcie i wyjawcie z jakiego to jest utworu.

"Zły" Tyrmanda.

Pozdrawiam

Dzieki, dokładnie o tej ksiazce myslalem, ale Lodzermensche zupełnie zbili mnie z tropu.