Skocz do zawartości

Alkohole dla gentlemana


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Na drugim miejscu stawiam Tequile, jest tu jakiś jej wielbiciel?

Ja Ja (Skacze) - weźcie mnie ;)

Uwielbiam tequile pod każdą postacią, ale w postaci czystej tez piję ją nietypowo.

Uwielbiam złota tequilę, ponieważ jest dla mnie łagodniejsza nż srebrna i pijam ją z solą i limonką... Czasem pod mandarynkę, a nie tak jak powinno się ją pić z cynamonem i pomarańczą...

Jedna z moich ulubionych marek to Jose Cuervo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moim zdaniem koniaczek to koniaczek. XO w tej cenie mieć nie będziesz ale w moim osiedlowym sklepiku jest lheraud. Całkiem, całkiem poza tym czasem łączą w dwupak np. VS i VSOP za chyba 179,- więc wychodzi jeszcze taniej.

A co do samego koniaczku:

Miś: Janek ! Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy jego kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym… no ? Koniaczek ?

Hochwander: Podwójny…Stać mnie !

Miś: Noooo…

Hochwander: Masz może duży garnek, bo mam prawdziwe parówki. W baraniej kiszce, z cielęciny.

Miś: W baraniej kiszce ?! Eeee… to ty chyba, proszę ciebie, z Desy masz.

Hochwander: Nie ! Z filmu mam! Powąchaj ! Daj jakiś garnek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Moim zdaniem koniaczek to koniaczek. XO w tej cenie mieć nie będziesz ale w moim osiedlowym sklepiku jest lheraud. Całkiem, całkiem poza tym czasem łączą w dwupak np. VS i VSOP za chyba 179,- więc wychodzi jeszcze taniej.

A co do samego koniaczku:

Miś: Janek ! Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy jego kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym… no ? Koniaczek ?

Hochwander: Podwójny…Stać mnie !

Miś: Noooo…

Hochwander: Masz może duży garnek, bo mam prawdziwe parówki. W baraniej kiszce, z cielęciny.

Miś: W baraniej kiszce ?! Eeee… to ty chyba, proszę ciebie, z Desy masz.

Hochwander: Nie ! Z filmu mam! Powąchaj ! Daj jakiś garnek !

Dzięki, będę wiedział, za czym się rozglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miś: Janek ! Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy jego kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym… no ? Koniaczek ?

Hochwander: Podwójny…Stać mnie !

Miś: Noooo…

Hochwander: Masz może duży garnek, bo mam prawdziwe parówki. W baraniej kiszce, z cielęciny.

Miś: W baraniej kiszce ?! Eeee… to ty chyba, proszę ciebie, z Desy masz.

Hochwander: Nie ! Z filmu mam! Powąchaj ! Daj jakiś garnek !

To Hochwander był parówkowym złodziejem? Po tylu latach, po tylu seansach, ciągle coś nowego...

Wybaczcie piątkowo-wieczorny OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już przy cytatach jesteśmy...

Z Nowego Polskiego Słownika Pijackiego

różne określenia wyrazu PIĆ, między innymi z mojej ulubionej książki o Lodzermenszach

rozbić: "- Umówiłem się za piętnaście minut. - Wystarczy - rzekł Moryc. - W sam raz, żeby rozbić ćwiartkę"

więcej tutaj:

http://nowy.polski.slownik.pijacki.ez.pl/Slownik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Być może powinienem wstawić to do działu wyprzedaże ale...

http://www.centrumwina.com.pl/wyprzedaz ... rocent.jpg

:D

edit:

i kolejna promocja, tym razem 50% za min 24 butelki

http://www.centrumwina.com.pl/wyprzedaz ... rocent.jpg

szczególnie polecam Masi Campofiorin, wino robione metodą Ripasso - good value for money (przy 24 but.)

oświadczenie

nie, nie jestem pracownikiem tej firmy, nikt z moich bliskich według mojej najlepszej wiedzy również, nie posiadam udziałów ani innych papierów wartościowych etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

i kolejna promocja, tym razem 50% za min 24 butelki

http://www.centrumwina.com.pl/wyprzedaz ... rocent.jpg

szczególnie polecam Masi Campofiorin, wino robione metodą Ripasso - good value for money (przy 24 but.)

oświadczenie

nie, nie jestem pracownikiem tej firmy, nikt z moich bliskich według mojej najlepszej wiedzy również, nie posiadam udziałów ani innych papierów wartościowych etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak siegam pamiecia wstecz, to nie mialem okazji spróbowac, szczegolnie ze jak narazie nie zbadałem jeszcze Wysp.

Hmmm Hokkaido, Honsiu ? ;) Też nie próbowałem bo jakoś tak konserwatywnie, po szkocku lub irlandzku zwykle było

Celna uwaga - pod pojeciem "Wyspy" mialem na mysli wlasnie konserwatywna Irlandie i Szkocje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi z mojej ulubionej książki o Lodzermenszach

rozbić: "- Umówiłem się za piętnaście minut. - Wystarczy - rzekł Moryc. - W sam raz, żeby rozbić ćwiartkę"

I trochę dalej: "Pustą butelkę postawił pieczołowicie w kącie bramy, pod odrapanym z tynku murem. - Dla ubogich... - rzekł z usmiechem."

Tylko nie całkiem rozumiem, dlaczego książkę o Warszawie nazywasz książką o lodzermenschach. Masz na mysli dynamikę i przedsiebiorczość jej bohaterów, która przywodzi Ci na myśl "Ziemię Obiecaną"?

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi z mojej ulubionej książki o Lodzermenszach

rozbić: "- Umówiłem się za piętnaście minut. - Wystarczy - rzekł Moryc. - W sam raz, żeby rozbić ćwiartkę"

I trochę dalej: "Pustą butelkę postawił pieczołowicie w kącie bramy, pod odrapanym z tynku murem. - Dla ubogich... - rzekł z usmiechem."

Tylko nie całkiem rozumiem, dlaczego książkę o Warszawie nazywasz książką o lodzermenschach. Masz na mysli dynamikę i przedsiebiorczość jej bohaterów, która przywodzi Ci na myśl "Ziemię Obiecaną"?

pzdr

montalb

Szczerze mowiac, ten cytat Damiana juz dawno zabil mi cwieka, bo jestem pewien, ze to czytałem (myslalem, ze moze Hłasko, moze Tyrmand - czytałem prawie wszystko tych panów) i kojarze te historie z Warszawa.

Poratujcie i wyjawcie z jakiego to jest utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.