Skocz do zawartości
4inHand

Alkohole dla gentlemana

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na ego łatwiejszego kandydata polecam Glefiddich 12. Whisky-cukierek (taki dobry), każdemu zasmakuje, łatwo do niej coś zapalić czy czymś zagryźć (pistacjami np.).

A jak ktoś lubi zagryzać (jak ja), to do torfowych (Laphroaig) polecam ciemną czekoladę (mi dobrze wchodzi Jedyna Wedla, bo nie za gorzka). Z innymi teoretycznie też warto spróbować, ale jednak często się robi za słodko.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie mieszkając w kraju sera i mając tego dobra pod dostatkiem nie potrafię się przekonać do serów do mocnych alkoholi (do wina oczywiście jak najbardziej). Ale próbować można, nigdy nie wiadomo, co nam podpasuje. Ja np. lubię niektóre tytonie (z Latakią) ze... szklanką mleka, niektórzy się nie mogą nadziwić. Sky is the limit.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bodzixon    760

Dziękuję koledzy za radę. W wolnej chwili zobaczę co mają w ofercie i sobie zrobię listę na bazie Waszych rekomendacji. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
metius    189

Koledzy,

Prośba o podrzucenie jakiegoś sensownego i sprawdzonego e-sklepu z alkoholami. Poszukuję, dla kobiety, Amaretto Disaronno, a w okolicznych sklepach (Zagłębie + Śląsk) wygląda krucho z asortymentem. Chyba, że ktoś ze śląsko-zagłębiowskich Forumowiczów pomoże namierzyć butelkę stacjonarnie :) , za co oczywiście również będę wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arsen    2163
Koledzy,

Prośba o podrzucenie jakiegoś sensownego i sprawdzonego e-sklepu z alkoholami. Poszukuję, dla kobiety, Amaretto Disaronno, a w okolicznych sklepach (Zagłębie + Śląsk) wygląda krucho z asortymentem. Chyba, że ktoś ze śląsko-zagłębiowskich Forumowiczów pomoże namierzyć butelkę stacjonarnie , za co oczywiście również będę wdzięczny.

W Siemianowicach i Czeladzi są bardzo dobrze zaopatrzone sklepy o ciekawej nazwie - Wielbłąd ;)

Wybór trunków od taniego piwa po naprawdę ciekawe koniaki i whisky itp. Byłem bardzo zaskoczony asortymentem

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damiance    2493

Jeżeli któryś z Kolegów przymierza się do rumu i jeszcze nie dokonał konkretnego wyboru na tę pierwszą flaszkę, poddaję pod rozwagę Zacapa 23. Dzisiaj spontanicznie nabyłem w Carrefour (Arkadia) w cenie (200 pln) bijącej sklepy internetowe.

zacapa.thumb.jpg.587d0dcacef1d83814f07f8db74d52ff.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4inHand    2996

A ja z kolei polecam wspaniały Calvados Roger Groult, który jest jednym z najlepszych calvadosów na świecie i jak widać wystarczy wypić tylko jeden kieliszek żeby była dobra zabawa... no dobra, KIELICH :D;) 

1-3.jpg.dc99373028fa28e17a3190cbd63365a8.jpg

• Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wincenty    411

Podczas Masterclass na Festiwalu whisky,  które współprowadziła Kirsten Grant, mozna było spróbować prawdziwych rarytasów od Grantsa i Glenfiddicha. Grants z 1965 roku, Glenfiddich 26yo, 30yo, 21 yo rum cask, Snow Phoenix, a także 3 sample w beczkach po rumie, sherry i przepysznego Glenfiddicha torfowego. Oczywiscie nie obyło sie bez autografów i zakupów- Glenfiddich 21 rum cask i 12 Caoran.

640F8400-BA00-4676-A7B9-5C03E3DE58FE.jpg

IMG_0894.JPG

IMG_0622.JPG

IMG_0623.JPG

IMG_0822.JPG

• Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damiance    2493

dzisiaj wybrałem się po raz pierwszy na Whisky Live. Spora impreza, 3h trzeba mieć zarezerwowane na zwiedzanie. Bardzo przypadła mi do gustu produkcja z Tajwanu Kavalan solist Sherry Cask. Polecam. Imprezę opuściłem z zakupionym - dla odmiany  - rumem z Gwadelupy.

BTW - spotkałem jednego Kolegę z forum, innego zanotowałem wzrokowo - pozdrowienia ;)

kavalan.jpgseverin.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
123    153
A ja na ego łatwiejszego kandydata polecam Glefiddich 12. Whisky-cukierek (taki dobry), każdemu zasmakuje

Mi jakoś nie podchodzi.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kormox    110

Właśnie wracam z tej imprezy w szampańskim, albo raczej "whiskowym" nastroju, z butelczyną torfowego Ardbeg'a. Serdecznie pozdrawiam 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nynu    58

Panowie i Panie,

od dawna nosiłem się z zamiarem zakupu tygielka do parzenia kawy po turecku. Jako, że te sklepowe jakoś pachniały mi tandetą czekałem, aż coś wpadnie mi w oko na jakimś targu staroci. I tak się stało. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że ten kto to wyprodukował nie myślał raczej o parzeniu kawy. Do czego, waszym zdaniem, służą takie tygielki (chochle?) Na jednej widnieje napis RUM na drugiej WHISKY, stąd pytanie w tym wątku.

20171111_181454.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damiance    2493

@nynu bohater opublikowanego dzisiaj na forum wywiadu podpowiada mi, że mogą to być miarki do wydawania racji rumu / whisky marynarzom

Zapraszam do przeczytania wywiadu o rumie:

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nynu    58

Dzięki za zainteresowanie się moim pytaniem. Moja intuicja też gdzieś w tę stronę zmierzała. Dzięki również za wywiad, bardzo ciekawy i przybliżający świat rumu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta