Skocz do zawartości

Alkohole dla gentlemana


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
19 minut temu, spiryt napisał:

tak tak wchodzi znacznie lepiej widziałem jak

italiańce pili aż" dym lodowy szedł", 

Jest fajna opcja kiedy na lekko roztopioną kostkę lodu wlejesz taki zmrożony do -20 likier, woda z powrotem krystalizuje w postaci małych, chrupiących kryształków ;) Oj to były czasy we Włoszech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Taka ciekawostka z niemieckiego Lidla:

https://blog.cognac-expert.com/lidl-xo-bredon-cognac/

W skrócie, na półkach Lidla w zmienionym opakowaniu jest do kupienia za 19.99€ koniak sprzedawany normalnie za 80-100€. Oczywiście we Francji skandal, bo zmniejsza się prestiż apelacji itp. protekcjonistyczne gadanie. Jeśli zobaczycie go w Polsce, to gorąco polecam. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 16:09, Żorż Ponimirski napisał:

Taka ciekawostka z niemieckiego Lidla:

https://blog.cognac-expert.com/lidl-xo-bredon-cognac/

W skrócie, na półkach Lidla w zmienionym opakowaniu jest do kupienia za 19.99€ koniak sprzedawany normalnie za 80-100€. Oczywiście we Francji skandal, bo zmniejsza się prestiż apelacji itp. protekcjonistyczne gadanie. Jeśli zobaczycie go w Polsce, to gorąco polecam. 

Widział ktoś w Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Lubię dobrą szkocką whisky. Można zatracić się w recenzjach i forach dla entuzjastów, ale wydaje mi się, że znalazłem całkiem wydajny system identyfikacji bardzo dobrych whisky w morzu wszelkiego rodzaju marketingowych chwytów. Oglądałem kiedyś kanał Aquavitae na YT (polecam miłośnikom szkockiego akcentu). Założyciel promuje kryterium ABCD, w skrócie: Age statement (jeśli jest to +), alkohol powyżej 40% (jeśli powyżej 43% to ++), filtracja na zimno (jeśli brak to +) i dodany kolor w postaci karmelu (brak to +). 

OCZYWIŚCIE, znajdą się dziesiątki świetnych whisky niespełniających jednego czy dwóch kryteriów z wyżej wymienionych, ale chodzi o pewną filozofię, a mianowicie, że spełnienie wszystkich tych czterech kosztuje więcej wysiłku niż spełnienie pojedynczych. 

Traktuję to trochę jak ubrania, same aktywne guziki marynarki czy sama konstrukcja full canvas mogą niewiele znaczyć, ale guziki+full canvas+dobry materiał+ np. spalla camicia rzadko zdarzają się jednocześnie w kiepsko wykonanym produkcie.

Wracając do whisky, przedstawiam kilku przedstawicieli nurtu ABCD:

IMG_20191106_180928001.thumb.jpg.c6cc20dc6ec3557767e3e1e7786a2230.jpg

Kilka dodatkowych, które zostawiam pod rozwagę to,

Springbank 10, Deanston 12, Aberlour 12 non-chill-filtered, Clynelish 14, Bunnahabhain 12. Pierwsze trzy piłem i polecam, ostatnie dwa chcę spróbować.

Jeśli ktoś ma podobne przemyślenia to proszę o sugestię innych flaszek spełniających te kryteria na przyszłość.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu najbardziej pasuje mi Springbank 15 YO. Przystępna cena, pasują mi aromaty, z przytoczonych wymogów - spełnia chyba wszystkie warunki. Najbardziej lubię samą, w przeciwieństwie do chociażby podstawowego Laphroaiga 10 YO, który mi pasuje w whisky sour.

Świetny był też dram Lg8 Elements of Islay (czyli Lagavulin 12 YO, 59,5%, nie wiem, nie wiem). Mocarz jeśli chodzi o woltaż, w nosie torf, dym, żywica, morze. Na języku słona i pikantna, trochę jakby popiół z ziemniaka z ogniska? I trochę owoców. Prawie 60% nie było czuć nic a nic, ale język zaprawił mi wcześniej Deanston 2006 (11 YO, 64,7%, nie wiem, nie wiem, bardzo dobry, w nosie toffi, czekolada, masło, coś kwaśnego, na języku czekolada i pikantność, po wodzie karmel.).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roter6, nie miałem jeszcze okazji, choć nie ukrywam, że w Campbeltown jest większość rzeczy, które w whisky lubię, stąd Kilkerran 12 jest w moim topie. W najbliższym czasie mam chęć jeszcze spróbować Coastal Highlands czyli Clynelish 14, a później się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval jeśli lubisz też rum w wersji białej np. z Martyniki czy Gwadelupy to polecę "koktajl", którym nas uraczono na Martynice gdy bardzo zmokliśmy - Ti' punch. Nalewasz około 50ml rumu HSE (moc 55%) + szczypta brązowego cukru (niekoniecznie) + skrawek limonki wielkości małego paznokcia (niekoniecznie) ;) Pijesz na zdrowie ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.