Skocz do zawartości

Garnitur trzyczęściowy - gdzie w Warszawie


Konrad S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie próbuję złożyć strój na ślub. Po sporej dawce lektury doszedłem do wniosku, że ma być to garnitur trzyczęściowy. Ślub będzie o 16.00 więc smoking odpada. W Surduty i przebieranie po ślubie też nie mam zamiaru się bawić. Także padło na garnitur.

 

Niestety mam pewien dylemat, ponieważ pracuję w garniturze na co dzień. W związku z tym trudno mi znaleźć coś w czym nie będę wyglądał biurowo.... albo mówiąc inaczej, trudno mi znaleźć coś w czym będę wyglądał bardziej odświętnie niż w normalny dzień. Dochodzi tu jeszcze problem ze znalezieniem w sklepie garnituru trzyczęściowego, co graniczy z cudem. W zasadzie tylko "sklepy ślubne" oferują trzyczęściowe garnitury. Niestety jakość wykonania jest dość żałosna i dostanie czegoś "stonowanego" jest również bardzo trudne. Większość modeli wygląda jak żywcem wyjętych z garderoby w teatrze.

 

Mam już wizję jak ma to wyglądać (a w zasadzie dwie):

1. Czarny garnitur z nieco dłuższą marynarką, czarna kamizelka i czarny krawat. Mniej więcej tak (tyle że garnitur gładki, bez prążków i bardziej klasycznie/ mniej tandetnie ;)).

http://polki.pl/we-dwoje/files/Image/galerie/17210/galeria_we_dwoje_2.jpg

 

2. Granatowy garnitur, z szarą kamizelką i granatowym krawatem. Mr. Vintage na swoim blogu w poradniku ślubnym taki zestaw złożył. Problem tylko w tym, że on to zrobił z ciuchów marki Bytom. Oni nie mają trzyczęściowych garniturów, marynarkę można uszyć. Poszedłem więc do Bytomia w Arkadii, żeby skorzystać z ich usługi szycia.... Po tym jak zrozumiałem, że doradzać mi i miary ze mnie będzie zbierać 20 letnia ekspedientka, szybko dałem sobie spokój.

 

Także wizja jest. Pytanie tylko gdzie ją zrealizować? Nie bardzo mam czas na szycie garnituru. Mam dwa miesiące, więc na styk bym się zmieścił, ale wolę się w to nie bawić. Potrzebuję kupić trzyczęściowy garnitur z wieszaka i ewentualnie oddać do krawca do poprawek. Macie może jakieś sugestie?

 

P.S.

Zapomniałem dodać. Jeżeli chodzi o budżet to 2000-2500 (max) - także w zasadzie każdy RTM się powinien zmieścić w budżecie. Co do materiału ma to być wysokogatunkowa wełna przynajmniej 140 (i głównie na tym się wykładają wszystkie sklepy ślubne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przywołanym wpisie ja również korzystałem z garniturów RTW, jedynie kamizelki były uszyte na zamówienie.

 

Jeśli garnitury Bytomia leżą na tobie dobrze, to proponuję zakup garnituru z wieszaka i zamówienie kamizelki. Jeśli myślisz o kontrastowej kamizelce, to mają kilka ciekawych tkanin m.in. taka:

http://bytom.com.pl/img/lp/fabric/suits/NS_42.jpg

 

Koszt kamizelki to chyba 349-399 zł w zależności od tkaniny, ale obecnie mają chyba promocję -30% na produkty z usługi "Szyty na zamówienie".

 

Alternatywnie:

MTM w Vistuli - cena podstawowa za dwuczęściwoy garnitur z tkanin bazowych to 1999 zł, ale chyba nadal mają promocję -40%.
garnitur Suitsupply (1200-1600 zł) + zamówienie kamizelki (ok 300-350 zł)
garnitur innych marek (Albione, Lancerto, Lantier) + zamówienie kamizelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przywołanym wpisie ja również korzystałem z garniturów RTW, jedynie kamizelki były uszyte na zamówienie.

 

Jeśli garnitury Bytomia leżą na tobie dobrze, to proponuję zakup garnituru z wieszaka i zamówienie kamizelki. Jeśli myślisz o kontrastowej kamizelce, to mają kilka ciekawych tkanin m.in. taka:

http://bytom.com.pl/img/lp/fabric/suits/NS_42.jpg

 

Koszt kamizelki to chyba 349-399 zł w zależności od tkaniny, ale obecnie mają chyba promocję -30% na produkty z usługi "Szyty na zamówienie".

 

Wiem, wiem, że kamizelka była na zamówienie... i w tym właśnie problem. Nigdy nie zamawiałem rzeczy na miarę. Na własny ślub, nie chcę eksperymentować, tym bardziej, że mam tylko 2 miesiące i to dość intensywne pod innymi względami organizacyjnymi. W sklepie Bytomia w Arkadii mi ręce opadły jak zobaczyłem, w jaki sposób zbiera się tam zamówienia na szycie miarowe. W całym sklepie nie było jednej kompetentnej osoby, który byłaby w stanie doradzić coś sensownego. Dziewczynki z obsługi miały problem nawet ze zlokalizowaniem próbników, o które prosiłem. Gdybym był starym "wyjadaczem" i wiedział dokładnie czego chcę, to i by można było z takiej usługi skorzystać... ale nie w opisanych wyżej okolicznościach przyrody. Jestem pewien, że MTM Vistuli będzie wglądał dokładnie tak samo.

 

Ponadto jeżeli chodzi o Bytom (jak i wszelkie innej maści galeriowe marki)  garnitury są mocno "biurowe".  Nic w tym dziwnego, bo większość ich klienteli to pracownicy korporacji (tacy jak ja). Garnitury, które wiszą na wieszakach wyglądają praktycznie tak samo jak te, które mam w szafie.Takie "hity sezonu", a więc: dość cienka struktura materiału, krótka marynarka z klapami na dole zaokrąglonymi i koniecznie obszycia na klapach... Połowa mężczyzn u mnie w biurze coś takiego nosi. Tym samym nie do końca jest to mój wymarzony garnitur na ślub.

 

W zasadzie jedyny garnitur w galerii który założyłem i jakoś wyglądał, był od Hugo Boss'a. Nie kupiłem, bo rozmiar nie do końca na mnie dobry był, ale z jakiegoś powodu po założeniu był efekt "wow".

 

Także wracam do oryginalnego pytanie. Czy możecie poradzić gdzie można kupić garnitur trzyczęściowy? W zasadzie mógłby to być nawet salon ślubny, ale taki, w którym można dostać rzeczy z wyższej półki. W tych salonach, w których byłem garnitury w większości były szyte z marnej jakości materiałów i widać to było gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suitsupply oferuje garnitury trzyczęściowe, jednakże szycie samej kamizelki nie powinno nastręczać problemów - trwa krócej od szycia marynarki i jest mniej elementów, które wymagają dopasowania, a więc i mniej takich, które mogą się nie udać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suitsupply oferuje garnitury trzyczęściowe, jednakże szycie samej kamizelki nie powinno nastręczać problemów - trwa krócej od szycia marynarki i jest mniej elementów, które wymagają dopasowania, a więc i mniej takich, które mogą się nie udać. 

 

Zerknę na Suitsupply. Nie znałem tej marki. 

Co do rzeczy które mogą się nie udać to efekt całości. Dopóki nie założę i nie zobaczę jak garnitur wygląda z marynarką nie wiem, czy mi się zestawienie będzie podobać czy nie. Także nie chodzi o sam rozmiar marynarki.

 

Edit:

Suit supply chyba nie ma sklepu w Warszawie? przynajmniej na stronie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SuitSupply na forum było napisane już chyba wszystko. W skrócie - sklepów w Polsce nie ma. Garnitur kupujesz przez internet, jeśli nie jesteś pewien rozmiaru i Twoja karta kredytowa wytrzyma to zamawiasz go w kilku rozmiarach. Przesyłka jest darmowa (worldwide), odesłanie też jest darmowe (towar przychodzi z gotowymi naklejkami z adresem zwrotnym). Jedyne co możesz stracić to trochę czasu i na kursie wymiany przy zwrocie. Jak się zamówienie nie spodoba to zwrócić możesz wszystko - nikt Cię nawet nie spyta czemu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka to akurat najmniejszy problem - jeśli garnitur ma być granatowy, bierzesz szarą z jakimś drobnym, dyskretnym wzorem i nie ma siły, by się nie udało. Bardziej zastanawia mnie, skąd pomysł na czarny garnitur.

 

Popieram kolegę. Mnie również zastanawia ten czarny garnitur. Zdjęcie przykładowe dobitnie pokazuje czemu to zły pomysł (wygląda okropnie, ślub to przecież nie pogrzeb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawia mnie, skąd pomysł na czarny garnitur.

 

Bo w granatowych/niebieskich w obencym sezonie chodzi co drugi facet po biurze i 7 na 10 prezenterów w telewizji.... Większość moich garniturów do pracy jest granatowych/niebieskich. W ten dzień nie chcę iść w tym samym co noszę na co dzień. Zresztą na załączonym zdjęciu efekt całości mi się po prostu podoba (jeżeli nie zwracać uwagi na pomniejsze szczegóły i.e. prążki, czy kwiatek wepchnięty w miejsce poszetki). Oczywiście może się zdarzyć, że założę to na siebie i stwierdzę, że jestem w błędzie... no ale mój problem właśnie polega na tym, że nie mogę nigdzie znaleźć takiego garnituru. Nie dość, że  nie ma nigdzie trzyczęściowych, to tym bardziej nie ma długich marynarek. 

 

 

O SuitSupply na forum było napisane już chyba wszystko. W skrócie - sklepów w Polsce nie ma. Garnitur kupujesz przez internet, jeśli nie jesteś pewien rozmiaru i Twoja karta kredytowa wytrzyma to zamawiasz go w kilku rozmiarach. Przesyłka jest darmowa (worldwide), odesłanie też jest darmowe (towar przychodzi z gotowymi naklejkami z adresem zwrotnym). Jedyne co możesz stracić to trochę czasu i na kursie wymiany przy zwrocie. Jak się zamówienie nie spodoba to zwrócić możesz wszystko - nikt Cię nawet nie spyta czemu.

 

 

W takim razie to zdecydowanie nie dla mnie. Nie mam czasu na zabawy w przesyłki w jedną i drugą stronę. Szczerze powiedziawszy ciężko mi jest sobie wyobrazić, jak dobrze pasujący garnitur można przez internet kupić..... Ale nie chcę drążyć tego temu. Nie kupię przez internet i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie to zdecydowanie nie dla mnie. Nie mam czasu na zabawy w przesyłki w jedną i drugą stronę. Szczerze powiedziawszy ciężko mi jest sobie wyobrazić, jak dobrze pasujący garnitur można przez internet kupić..... Ale nie chcę drążyć tego temu. Nie kupię przez internet i już.

 

Znakiem tego trzeba popracować nad wyobraźnią zamiast z góry odrzucać rozwiązanie, które przetestowały tysiące klientów SuitSupply na całym świecie. Na kupno trzy częściowego garnituru z wieszaka o przyzwoitym kroju i wykonaniu oraz z dobrej tkaniny masz marginalne szanse. 

 

Oczywiście jak znajdziesz, to podziel się z nami koniecznie swoim odkryciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za długa marynarka to nie jest najlepszy pomysł.

2. Czarny krawat to jeszcze gorszy pomysł

Kup ciemny garnitur i idź do przyzwoitego krawca, żeby uszył kamizelkę, oprócz tego kup ładny krawat (jedwabny gładki, albo w jakiś mikrowzór), biała koszula, biała poszetka i będzie ok, a na pewno nie "biurowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakiem tego trzeba popracować nad wyobraźnią zamiast z góry odrzucać rozwiązanie, które przetestowały tysiące klientów SuitSupply na całym świecie. 

 

Powiedziałbym coś niestosownego o muchach, ale pewnie admin by zaraz dał ostrzeżenie....

Zamiast tego powiem Ci co ojcowie (mój, pewnie i Twój, a także Twojego sąsiada) zwykli na ułańską wyobraźnię swoich dzieci mówić:

"A jakby Twoi koledzy z mostu skoczyli, to skoczyłbyś z nimi?"

Zapewniam Cię, że bazarowe garnitury mają więcej zwolenników, niż kupowane w internecie i przetestowało je miliony klientów na całym świecie.... co jest dowodem na wielkie nic.

 

Na tym zakańczam wątek kupowania garniturów w internecie (przynajmniej w tym wątku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym coś niestosownego o muchach, ale pewnie admin by zaraz dał ostrzeżenie....

Zamiast tego powiem Ci co ojcowie (mój, pewnie i Twój, a także Twojego sąsiada) zwykli na ułańską wyobraźnię swoich dzieci mówić:

"A jakby Twoi koledzy z mostu skoczyli, to skoczyłbyś z nimi?"

Zapewniam Cię, że bazarowe garnitury mają więcej zwolenników, niż kupowane w internecie i przetestowało je miliony klientów na całym świecie.... co jest dowodem na wielkie nic.

 

Na tym zakańczam wątek kupowania garniturów w internecie (przynajmniej w tym wątku).

 

Jak więc uzasadnisz popularność tej marki na całym świecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wypowiedziałem, jak masz jakieś zastrzeżenia do mojej propozycji to chętnie wysłucham :)

 

Przyjąłem do wiadomości. Nie zgadzam się z nią (poza częścią o białej koszuli i poszetce), ale nie ma sensu o gustach dyskutować. Także nie odpowiedziałem, żeby nie zbaczać z tematu. Ja raczej wiem czego chcę. Mam tylko problem ze znalezieniem tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy próbują Ci dobrze doradzić, nie odrzucałbym pochopnie ich rad. Granatowy garnitur, biała koszula, biała poszetka, kamizelka np. krata PoW, biały goździk w butonierce, czarne oksfordy, krawat w mikrowzór + odpowiednie poprawki krawieckie - ta prosta do bólu klasyka wyróżni Cię zdecydowanie na plus spośród innych Panów Młodych zakładających za długie marynarki czy czarne garnitury na ślub o godzinie 16:00. Przy zakładanym budżecie, niechęci do internetowego zamówienia, znalezienie dobrze leżącego 3-częściowego garnituru będzie baardzo trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że bazarowe garnitury mają więcej zwolenników, niż kupowane w internecie i przetestowało je miliony klientów na całym świecie.... co jest dowodem na wielkie nic.

 

Na tym zakańczam wątek kupowania garniturów w internecie (przynajmniej w tym wątku).

 

Nie żeby coś, ale porównywanie SuitSupply do bazaru a jednocześnie rozważanie Bytomia jako alternatywy jest niekonsekwentne :) W obu przypadkach pracujesz z RTW. W Bytomiu nie pasuje, oddajesz pani za ladą, pasuje - wychodzisz. W SuitSupply zamieniasz ladę na kuriera i dostajesz to samo, tylko relatywnie wyższej jakości, często z dużo lepszych tkanin.

 

Również w obu przypadkach najprawdopodobniej bez poprawek krawieckich się nie obędzie, jeśli chcesz dobrze leżący garnitur. Nie napisałeś co było nie tak z rozmiarem u HB. Chcesz zdjąć z wieszaka idealnie leżący garnitur?

 

Zauważ, że sam napisałeś, że szyć nie chcesz, MTM z Bytomia nie zadowala Cię jakością obsługi, a garnitur od krawca nie mieści się w budżecie - czyli zostawiłeś sobie tylko RTW jako opcję.

 

Podpisując się pod innymi radami, również kupiłbym garnitur dwuczęściowy dowolną drogą u dowolnego producenta a kamizelkę kupił oddzielnie - badź to szytą na miarę, bądź zwyczajnie z innego sklepu. Do granatowego garnituru szare kamizelki pasują jak ulał i wcale nie są trudne do zdobycia. Do czarnego garnituru, którego nie rozumiem, ale dyskutować nie będę, też nie powinno być problemu. Upierając się na kupienie wszystkiego w kupie jako zestaw ograniczasz sobie pole wyboru drastycznie.

 

Gdzie możesz szukać garniturów i kamizelek MrV zasugerował w pierwszej odpowiedzi. Cudów nie będzie, zwłaszcza, że budżet na trzy cześci wyśrubowany wcale nie jest, a wręcz przeciwnie.

 

Niestety nic konkretnego co spełnia Twoje wymagania w punkt i jest na miejscu nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej wiem czego chcę. Mam tylko problem ze znalezieniem tego.

I tego problemu nie pomożemy rozwiąć, bo nikt tutaj nie będzie utwierdzał innego w przekonaniu prowadzącym do estetycznej krzywdy. Wiesz lepiej, nie chcesz słuchać dobrych rad, więc temat raczej do zamknięcia.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy próbują Ci dobrze doradzić, nie odrzucałbym pochopnie ich rad. Granatowy garnitur, biała koszula, biała poszetka, kamizelka np. krata PoW, biały goździk w butonierce, czarne oksfordy, krawat w mikrowzór + odpowiednie poprawki krawieckie - ta prosta do bólu klasyka wyróżni Cię zdecydowanie na plus spośród innych Panów Młodych zakładających za długie marynarki czy czarne garnitury na ślub o godzinie 16:00. Przy zakładanym budżecie, niechęci do internetowego zamówienia, znalezienie dobrze leżącego 3-częściowego garnituru będzie baardzo trudne. 

 

Ależ ja nie odrzucam tej koncepcji. Na wstępie napisałem, że ona mi się podoba (jedna z dwóch), tyle że chciałbym to na żywo na sobie zobaczyć. Wiem już, że nie będę kupował w Bytomiu i szył u nich kamizelki (jak proponował Mr. Vintage), bo jakość obsługi przy usłudze szycia nie wzbudza ani odrobiny mojego zaufania po tym co w salonie widziałem (ale może pójdę do krawca i tak ostatecznie zrobię). 

Ponadto, chciałbym to zestawienie zobaczyć na przykładzie garnituru innego niż obecny hit sezonu (krótka lekka marynarka, z zaokrąglonym dołem i fastrygowanymi klapami).... niestety wszystkie galeriowe marki wyglądają toczka w toczkę tak samo (jak połowa mojej szafy)- nie mówiąc już o tym, że jak człowiek poprosi o coś z wełną przynajmniej 140 to mają na sklepie max. 1 model. 

 

 

I tego problemu nie pomożemy rozwiąć, bo nikt tutaj nie będzie utwierdzał innego w przekonaniu prowadzącym do estetycznej krzywdy. Wiesz lepiej, nie chcesz słuchać dobrych rad, więc temat raczej do zamknięcia.

 

 

Słucham, przyjmuję do wiadomości, oceniam i jeżeli się nie zgadzam to odrzucam. Jest to model racjonalnego postępowania.

Bezkrytyczne przyjmowanie opinii innych, świadczy zwykle o braku własnego zdania. Jako takie, samo w sobie jest nieeleganckie. Dżentelmen powinien posiadać własny światopogląd.

 

W chwili obecnej jedyny argument jaki padł przeciwko czarnemu garniturowi to "że to nie jest pogrzeb a ślub". Także wybacz, że rady tego rodzaju najzwyczajniej w świecie ignoruje. Sam jestem w stanie stworzyć, o wiele bardziej konkretne argumenty dlaczego nie warto zakładać na ślub czarnego garnituru, które mają znacznie więcej wspólnego z męską elegancją niż powyżej zacytowane ludowe prawidło np.:

1. Kolor czarny jest raczej zarezerwowany dla okazji wieczorowych. Ślub odbędzie się o godz. 16.00 (co powyżej napisałem), a w maju zachód słońca następuje po godz. 20.00 (ciemno zupełnie się zrobi około 21.00). Tym samym niemal połowa imprezy będzie w czasie, kiedy będzie jeszcze słońce. Można się tu zastanowić, czy w związku z tym kolor czarny rzeczywiście jest stosowny do okazji. Aczkolwiek żadna z zasad savoir vivre go nie wyklucza.

2. Kolor czarny w słońcu wygląda po prostu źle. Słońce powoduje, że czerń bleknie (i to też jeden z powodów, dla których jest rezerwowany głównie na wieczorowe okazje).

 

Pomimo dwóch powyższych powodów dalej chciałbym założyć i zobaczyć na sobie trzyczęściowy czarny garnitur z długą marynarką i ocenić, czy dobrze się w nim czuję, czy nie.

 

Jak ktoś przedstawi argument na podobnym poziomie, jak powyżej, to kto wie, może pójdę po rozum do głowy i stwierdzę "kurka wodna ma jednak chłop rację". Póki takiego argumentu mi nie przedstawisz, to ponownie wybacz,  ale Twoją opinię o estetycznej krzywdzie również zignoruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam wrażenie, że Twoja postawa jest nieco roszczeniowa - niby pytasz, ale już wszystko wiesz.

 

O odbiorze mężczyzny w garniturze decyduje przede wszystkim dopasowanie. Dodatkowo, oczywiście, osobista uroda i prezencja, ale nie o tym dyskutujemy. Wełna 140 czy obszycia klap to jest szczegół. Skoro wszystko wygląda, jak garnitury u Ciebie w szafie, to się zastanawiam, jak Ty w tych garniturach wyglądasz. Bo ja - widząc typowego pracownika korpo w banku - widzę głównie kiepsko dopasowany, "tani" garnitur, z kwadratowymi ramionami, dający właśnie nieciekawy efekt urzędnika średniego szczebla. Taki SuitSupply (nie chcę specjalnie namawiać, bo i nie mam doświadczenia z ich garniturami) ma ileś różnych krojów (co obejmuje np. konstrukcję ramion) - w każdym będziesz wyglądał wyraźnie inaczej. Bez przymiarki nie da się stwierdzić, dobrze, czy źle.

 

Tak na marginesie - kontrastowe kamizelki na ślub zaproponował jako pierwszy w polskiej blogosferze Macaroni - o tutaj: http://macaronitomato.blogspot.com/2013/05/slubne-klimaty.html -  było to na wiele miesięcy przed wpisem na blogu Michała. Być może Wojtek też skądś pożyczył pomysł, nie ma w tym nic złego, ale "u nas" był pierwszy - to fakt. Warto popatrzeć, Wojtek czuje bluesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - kontrastowe kamizelki na ślub zaproponował jako pierwszy w polskiej blogosferze Macaroni - o tutaj: http://macaronitomato.blogspot.com/2013/05/slubne-klimaty.html -  było to na wiele miesięcy przed wpisem na blogu Michała. Być może Wojtek też skądś pożyczył pomysł, nie ma w tym nic złego, ale "u nas" był pierwszy - to fakt. Warto popatrzeć, Wojtek czuje bluesa.

 

Akurat na Rozbrat do Macaroni Tomato się wybieram. Problem w tym, że tam co najwyżej mogę sobie podpatrzeć to i owo i ewentualnie dodatki kupić, bo same garnitury są poza budżetem. 

 

 

A o co chodzi z wełną przynajmniej 140?  Dlaczego tak?

 

 

Ot taka fanaberia, chciałem coś z dobrej (chociaż może lepsze słowo to "przyzwoitej") jakościowo wełny. 

 

 

 

Podpisując się pod innymi radami, również kupiłbym garnitur dwuczęściowy dowolną drogą u dowolnego producenta a kamizelkę kupił oddzielnie - badź to szytą na miarę, bądź zwyczajnie z innego sklepu. Do granatowego garnituru szare kamizelki pasują jak ulał i wcale nie są trudne do zdobycia. Do czarnego garnituru, którego nie rozumiem, ale dyskutować nie będę, też nie powinno być problemu. Upierając się na kupienie wszystkiego w kupie jako zestaw ograniczasz sobie pole wyboru drastycznie.

 

Gdzie możesz szukać garniturów i kamizelek MrV zasugerował w pierwszej odpowiedzi. Cudów nie będzie, zwłaszcza, że budżet na trzy cześci wyśrubowany wcale nie jest, a wręcz przeciwnie.

 

Niestety nic konkretnego co spełnia Twoje wymagania w punkt i jest na miejscu nie przychodzi mi do głowy.

 

 

OK. Dzięki za wpis. Chyba mnie przekonałeś, że szukanie trzyczęściowego gotowca to pogoń za wiatrakami. Nie ma i już, i pewnie trzeba się z tym pogodzić. 

 

W takim razie zadam inne pytanie. W których sklepach w Warszawie jest wybór kamizelek z wieszaka? W Bytomiu, Vistuli i innych galeriowych markach nie widziałem. To co chcę zrobić to przede wszystkim zobaczyć taki zestaw na sobie przed decyzją. Nie chodzi mi nawet o to, żeby wszystko w jednym sklepie nabyć, ale żeby chociaż móc taki zestaw skomponować i na siebie włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/mosze

 

Nie wiem, jak wyglądasz w tych swoich garniturach, ale skoro są to produkty "jak w sieciówkach" a Ty masz wiedzę taką, jaką masz (vide 140s...) - to zakładam, że wyglądasz nieszczególnie.

 

Może warto zatem nie silić się na oryginalność, tylko postarać się o bardzo dobrze dopasowany, klasyczny garnitur, z porządnej wełny o porządnej gramaturze.

Resztę uzupełnią dodatki - krawaty też masz pewnie z sieciówek, buty miałeś dotychczas z tego co pamiętam Gino Rossi, które wymieniałeś co pół roku...
Sprawdź swoje koszule, czy rogi kołnierzyków chowają się pod marynarką?

 

Są garnitury i garnitury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.