Skocz do zawartości

Konstrukcja marynarki


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Długo rozmawiałem z Piotrem Kamińskim o braku jakiejkolwiek konstrukcji i stanęło na tym, że pojedynczy kawałek miękkiego płótna jest rozwiązaniem optymalnym i tak zostało. Dzięki temu wyłogi ładnie się wykładają ;) . Marynarka jest bez podszewki 'śliskiej' ale z dodatkowym materiałem z przodu.

Zamiast opowiadać wstaw zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale odpowiednia dla czego? Ta marynarka na pewno jest w całości szyta na płótnie, co pozwala na takie rolowanie klap. I to swoje kosztuje, ale już nawet Lantier szyje na płótnie. Ale czy te zaokrąglone linie też wymagają jakiejś szczególnej techniki, albo wręcz wyjątkowych zdolności krawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Ale czy te zaokrąglone linie też wymagają jakiejś szczególnej techniki, albo wręcz wyjątkowych zdolności krawca?"

Dobre pytanie.

 

,,to chyba jest też cecha harris tweedu, ktory się b. ładnie na klapach roluje?"

Poniżej dwie marynarki z tkaniny o znacznie mniejszej gramaturze,prawdopodobnie len.

 

 

post-29-0-21744600-1395437690_thumb.jpg

post-29-0-92537900-1395437701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie marynarki szytej z włoskiej flaneli wełnianej. Czy z takiego materiału możliwe jest uszycie lekkiej marynarki bez podszewki lub przynajmniej na półpodszewce? 

 

Czy marynarka z takiego materiału (marynarka ciemnogranatowa w ciemnozieloną i ciemnoczerwoną kratę) powinna być dwurzędowa czy raczej jednorzędowa? z otwartymi czy zamkniętymi klapami? Kieszenie nakładane czy schowane? Chcę ją nosić na niezobowiązujące spotkania towarzyskie, do pubu, restauracji i na urodziny do cioci, powiedzmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie marynarki szytej z włoskiej flaneli wełnianej. Czy z takiego materiału możliwe jest uszycie lekkiej marynarki bez podszewki lub przynajmniej na półpodszewce? 

 

Czy marynarka z takiego materiału (marynarka ciemnogranatowa w ciemnozieloną i ciemnoczerwoną kratę) powinna być dwurzędowa czy raczej jednorzędowa? z otwartymi czy zamkniętymi klapami? Kieszenie nakładane czy schowane? Chcę ją nosić na niezobowiązujące spotkania towarzyskie, do pubu, restauracji i na urodziny do cioci, powiedzmy. 

 

ja bym szedł w jednorzędówkę.

 

Co do marynarki bez podszewki, to przecież jakaś konstrukcja zawsze w niej jest więc nie widzę problemu. więcej imo zależy od umiejętności krawca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Mam pytanie do znawców tematu. Możecie nazwać poszczególne warstwy konstrukcji marynarki, i opisać ich funkcję jaką spełniają w całości? Myślę że ta wiedza przyda się każdemu komu jeszcze daleko do ogłaszania się luminarzem eleganckiego krawiectwa :) 

 

Fotografia z profilu fb pracowni Krupa & Rzeszutko 

post-6391-0-32689100-1424198881_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Karolu dziękuję za odpowiedź, przyznam, że liczyłem że odezwie się Pan w tym temacie :) 

Jako, że lubię zgłębiać wiedzę na tematy które mnie interesują, pozwolę sobie zadać kolejne pytania. Z chęcią poczytam odpowiedzi wszystkich, którzy mają doświadczenie w tych kwestiach. 

1. Jak wygląda trwałość rolowania klap? Czy z czasem rolowanie klap może się w jakiś sposób "wyprostować" czy też "uleżeć" i jej wygląd będzie mniej efektowny niż w dni odbioru marynarki? 

2. W jakim celu moczy się wkłady przed wszyciem ich w konstrukcję marynarki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc dbać o to, żeby mieć zawsze ładnie zrolowane klapy? Należy je samemu co jakiś czas "rolować" w rękach (lub w inny magiczny sposób ) ? 

 

Dać im spokój a jak się zdarzy że bardzo pognieciesz marynarkę (np. nieumiejętnie pakując ją do walizki) należy oddać ją do prasowania komuś kto się na tym zna ;)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc dbać o to, żeby mieć zawsze ładnie zrolowane klapy? Należy je samemu co jakiś czas "rolować" w rękach (lub w inny magiczny sposób ) ? 

 

Najczęściej jeżeli szyłeś w pracowni garnitur to okresowe prasowanie (jeśli jest wymagane) jest w cenie produktu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie, to w takim razie jeśli szyjemy marynarkę, która ma być z założenia na największe upały to bierzemy len(lub inny letni materiał) i szyjemy bez podszewki i wkładu ew. z jedną warstwę płótna?

 

Gdy szyjemy garnitur to jedna warstwa to minimum? A optimum? 

 

Jak ma się płótno do włosianki? Alternatywa czy wkłady komplementarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.