Skocz do zawartości

Czarne oxfordy na wąską stopę, 500-700 zł


heidegger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Od jakiegoś czasu przeglądam forum, które jest dla mnie kopalnią wiedzy o butach GYW. Przyszedł czas, aby wyjść z mroku.

Jestem na etapie kupna pierwszych butów szytych ramowo więc proszę Was o pomoc. Sprawa jest poważna - buty na ślub (sierpień).

 

Szukam czarnych oxfordów w przedziale 500-700 zł, najchętniej bez tylnika. Sprawa byłaby łatwiejsza gdyby nie to, że mam małą i wąską stopę (długość: 262 mm, szerokość: 90 mm, obwód na wysokości kości klinowatej przyśrodkowej (nazywanej haluksową): 221 mm).

 

Oto co przykuło moją uwagę:

Meermin 101198 Black Calf

Crownhill The Chicago

Berwick 3010

Charles Tyrwhitt Carlton

 

Co odrzuciłem: Shoepassion (cena), Berwick 3488 (nosek), Loake 200 (podoba mi się kopyto, ale jakość chyba gorsza niż w pozostałych propozycjach).

 

Mile widziane porady dotyczące rozmiarów w/w butów. Chętnie przyjrzę się Waszym propozycjom.

Berwick 3010 wydaje się być świetną propozycją (zwłaszcza w zakupie grupowym przez forum), ale obawiam się, że będą zbyt szerokie.

Czy któryś z tych butów będzie odpowiadał tęgości mojej stopy?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, ale szukam cap toe lub ewentualnie quarter brogue.

 

W sprawie Berwicków 3010 dzwoniłem do klasycznebuty.pl i po rozmowie doradzono mi "6". Biorąc pod uwagę, że mam wysokie podbicie to podobno może być rozmiar dobry dla mnie. Niestety nie mają ich na stanie więc będę musiał poczekać na sprowadzenie.

 

@artisan

Znalazłem w sieci (www.rakuten.com) takie informacje o wymiarach podeszwy w 3010:

size: 6 length: approx. 28.5 cm, width: 9.8 cm
size: 6.5 length: 29.0 cm, width: 10.0 cm
size: 7 length: 29.5 cm, width: 10.0 cm
size: 7.5 length: 29.8 cm, width: 10.2 cm
size:  8 length: 30.3 cm, width: 10.3 cm
size: 8.5: 30.5 cm, width: 10.3 cm

Może to Ci jakoś pomoże. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś spróbować z meerminami. Mają dosyć wąskie kopyto. Berwick na pewno nie- tęgość G. O crownhillach pisze Mr Vintage w swoim najnowszym poście. Ostatni but? Mam taką zasadę, że kupuję buty od firm gdzie robią firmy. W  Charles Tyrwhitt to tak jakbyś kupował buty w Vistuli lub Bytomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W romiarze 6 jest Pendeen Black Pediweara, ale nie mam pojęcia co do jakości (skóra wygląda matowo). http://www.pediwear.co.uk/pediwear-collection/products/4956.php

 

Blue Loafers bardzo chwali tę ofertę w tej cenie i sugeruje, że w proporcji cena/jakość nie ma lepszych ofert http://blueloafers.com/shoes-2/wedding-shoes-guide-pl/. Możesz Go spytać gdzieś tutaj o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie i pomoc.

Chyba rzeczywiście rozejrzę się za Meerminami. Bardzo podoba mi się kopyto Olfe i Hiro.

Napisałem nawet do Meermina z zapytaniem o rozmiar, ale jestem trochę zdziwiony, że polecili mi 8 UK.

Myślałem, że potrzebuje 6,5 lub 7 UK (wymiary mojej stopy są w 1. poście). Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic ale... nie ma czegoś takiego jak oksfordki, są oksfordy i kropka ;)

Offtop : No nie do końca :) nie ma czegoś takiego jak oksfordy :) Oxfordy a i owszem ^^ możemy również używać polskiego odpowiednika jakim są wiedenki ^^ A tym już bliżej do oksfordków :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.