Jump to content

Recommended Posts

20 godzin temu, Mamrot napisał:

Moim zdaniem denim dużo lepiej wygląda jak się w sposób naturalny spatynuje niż sztuczny,

podobnie jak ze skórą, rzadko kiedy sztuczna patyna jest ładna, naturalna rzadko kiedy jest brzydka.

Naturalna jest z reguły szlachetniejsza.

Powód drugi wynika z mojej awersji do mody z okresu sprzed transformacji, czyli mojego dzieciństwa, kiedy to na ulicach królowały "marmurki".

Cokolwiek je przypomina, choćby w małym stopniu, nie jest prze zemnie akceptowane.

Niestety to co widzę na Państwa zdjęciach w małym stopniu, ale jednak, przywołuje u mnie takie skojarzenia,

podobnie jak przytłaczająca większość denimu oferowanego w sklepach.

Jak widać, trauma została do dzisiaj, ale nie mam zamiaru jej leczyć.

Produkt nietknięty nie wiedzieć  czemu, stał się produktem ekskluzywnym.

Szkoda, że odpowiedz uzyskałem przed zakończeniem  preorderu, tak więc pozostaje czekać na następny.

@Mamrot W zupełności się zgadzamy co do wyższości naturalnej patyny nad sztuczną, natomiast denim, o który Panu zapewne chodzi musiałby pochodzić z niszowych manufaktur japońskich, gdzie jedynie zachowały się prawdziwe procesy produkcji denimu. Taki jeans typu raw denim to rzadkość, jego cena musiałaby być przynajmniej dwukrotnie wyższa, żeby koszty transportu tkaniny, produkcji miały sens. Temat jest ciekawy, ale narazie wolimy pozostawić produkcję raw denimu prawdziwym pasjonatom i specjalistom w temacie, ponieważ trochę to inna kultura i "działka" w naszej ocenie.

16 godzin temu, Benevento napisał:

Taki jeans typu raw denim to rzadkość, ....

Rzadkość, bo niestety gusta ogółu są jakie są i pod takowe producenci produkują.

Tu nie chodzi o surowy denim tkany przez gejsze. Ortodoksem selvedge też nie jestem.

Oglądam czasem w salonach znanych producentów różne modele.

Wszystkie przechodzą proces  patynowania (na mokro, sucho, chemicznie)  po uszyciu.

Wystarczy spojrzeć na nietknięty obróbką materiał pod tylną kieszenią, aby wiedzieć jaki był oryginał.

Najczęściej jest on dużo ciekawszy, ładniejszy niż to co na wierzchu.

• Upvote 2

Przedstawiamy nowy model spodni sztruksowych w modelu "King Of Cords 8 Wale Heavy Corduroy Ciemny Brąz"

Ekskluzywne wykończenie, jak wszyty wewnętrzny pasek, zwany gurtem, który połączony jest z wysokogatunkową bawełnianą podszewką oraz dodatkowym lamowaniem. Podwójne zapięcie z przedłużoną patką na zamek, dwa guziki i metalowy hak spodniowy, natomiast z tyłu dwie kieszonki zapinane na guziki.

Tkanina sztruksowa pochodzi z tkalni Brisbane Moss i wynosi aż 470 g/m2 co oznacza, że są praktycznie niezniszczalne.

Krój: Barnaba II

Link: Spodnie sztruksowe ciemny brąz

Bez nazwy-1.jpg

@Benevento

Gdybyście tak mogli proszę poprawić opisy, to znacznie lepiej robiłoby się u Was zakupy.

Dla przykładu tylko spodnie sztruksowe.

Przykład - tkanina 470 czy 315g/m2?

Przykład 2 a może jednak 215g/m2? I pranie chemiczne?

Przykład 3 czy jednak dozwolone w pralce?

Można domyśleć się, co jest prawidłowe, lecz pewności nie ma. Dziękuję. 

Czy to jest jakiś błąd w opisie czy to inna tkanina? Gramatura niby taka sama ale wg opisu raz cienkie raz grube?

https://benevento.pl/spodnie-flanelowe/169-1002-spodnie-flanelowe-100-welna-butelkowa-zielen.html#/40-rozmiar-44  "o gramaturze 173 g/m2, to szlachetne cienka i lejąca flanela "

https://benevento.pl/spodnie-flanelowe/217-1029-spodnie-flanelowe-100-wool-granatowe.html#/40-rozmiar-44 "o gramaturze 173 g/m2, spodnie na jesień/zimę, tkanina nieco grubsza, ładnie się układa"

Panowie już niebawem pierwszy dzień wiosny, dlatego przed wprowadzeniem nowej kolekcji macie szansę kupić spodnie ze starej kolekcji 15% taniej. Koszt dostawy w okres trwania promocji jest darmowy.

Link: Benevento

PS. @pi_senny @FONos Dziękujemy za info. Opisy poprawione.

15_FB.jpg

Czy zmiana kroju np. w standardzie grantowe flanelowe są szyte w kroju Cesare na Barnaba to już trzeba zamówić w MTM czy wystarczy to jakoś opisać i cena zostaje bez zmian?

PS. w konfiguratorze grantowa flanela nie jest dostępna czy zatem z tej tkaniny spodnie tylko w standardzie?

@Benevento, czy planowane jest poszerzenie oferty chinosów? Brakuje mi zwłaszcza modeli slap-up (x-pressy mają dla mnie jednak trochę zbyt lekką gramaturę). Podtrzymuję stanowisko, że dobre chinosy to na naszym rynku towar mocno deficytowy ;) 

UWAGA! Nowa kolekcja, nowe wełny, nowe lny, nowa klasyka!

https://bit.ly/2FRQ6M0

W nowościach znajdziecie eleganckie spodnie garniturowe w klasycznych kolorach, jednak niespodzianką jest dobór faktur i delikatnych wzorów.
I tak, w nowej kolekcji mamy spodnie wełniane:

• W subtelną kratę Glen Check w kolorze granatowym i grafitowym.
  • Melanżowe szarości i beż w tkaninie o charakterystycznym splocie Sharkskin.
  • Na deser evergreen, czyli granatowe spodnie garniturowe, jednak w nowej kolekcji wykorzystaliśmy tkaninę z delikatną strukturą, typu Birdseye.

oraz:

• Spodnie lniane z irlandzkiej tkalni w 3 kolorach.

PRZEDSPRZEDAŻ Z KOLEKCJI SS2019 trwać będzie do 30.04.2019. Produkty wysłane będą po 30.04.2019.

PS. Wkrótce więcej nowości..

Slider_2019-5.jpg

@Benevento - czy jest możliwość zmiany kroju spodni (np. zamówienie garniturowych w kroju Barnabas I/II)?

W dniu 1.04.2019 o 13:18, KenMiliard napisał:

@Benevento, czy planowane jest poszerzenie oferty chinosów? Brakuje mi zwłaszcza modeli slap-up (x-pressy mają dla mnie jednak trochę zbyt lekką gramaturę). Podtrzymuję stanowisko, że dobre chinosy to na naszym rynku towar mocno deficytowy ;) 

@KenMiliard Tak oferta Slap-Up`ów zostanie poszerzona, nastąpi również zmiana w wykończeniu X-Press`ów.

• Like 1

To od razu chętnie dopytam, na czym będą polegały zmiany w wykończeniu x-pressów. Zgaduję, że do tylnej kieszeni zostanie dodany guzik. Trafiłem? :)

No i swego czasu w ofercie były też chinosy z dodatkiem elastanu (nie pamiętam nazwy). Jest szansa, że wrócą do sprzedaży?

@KenMiliard Nowe chino X-Press będą miały guziki w tylnych kieszeniach oraz poprzekę w kolorze tkaniny, pasek spodniowy z krótkim języczkiem zapinanym na hak i guzik.

Chinosy z elestanem wrócą do sprzedaży, jesteśmy w trakcie testowania tkaniny.

Kiedy można spodziewać się nowych chinosów? Czy kolory pozostaną takie same jak wcześniej? Te ciemno brązowe wyglądają świetnie, z poprawkami wyżej byłyby wg. mnie idealne