Jump to content

Recommended Posts

Otrzymałem odpowiedź, że obecnie realizacja trwa od 3-4 tygodni. Nie zmienia to faktu, że już jest niebezpiecznie blisko dalszych widełek a spodni dalej nie ma :)

Dodatkowo mam pytanie, jak wygląda gwarancja na spodnie benevento? Gwarancja obejmuje okres 24mc? jakie macie doświadczenia?

Chciałem zareklamować spodnie które rozeszły się na szwie w kroku zakupione 23 miesiące temu licząc po dacie otrzymania towaru to odmówiono mi takiej możliwości.

Ja reklamowałem spodnie flanelowe, które po niecałym roku przetarły się w kroku. Można dyskutować, czy to wina materiału czy fizjonomii noszącego. W tym przypadku nie było problemów, uszyli mi nowe spodnie z tkaniny z bieżącego wówczas sezonu (100-150zł droższe), bez żadnej dodatkowej argumentacji z mojej strony.

26 minut temu, tkowalcz napisał:

Ja reklamowałem spodnie flanelowe, które po niecałym roku przetarły się w kroku. Można dyskutować, czy to wina materiału czy fizjonomii noszącego. W tym przypadku nie było problemów, uszyli mi nowe spodnie z tkaniny z bieżącego wówczas sezonu (100-150zł droższe), bez żadnej dodatkowej argumentacji z mojej strony.

U mnie było dokładnie tak samo.

2 godziny temu, Robbie1991 napisał:

Chciałem zareklamować spodnie które rozeszły się na szwie w kroku zakupione 23 miesiące temu licząc po dacie otrzymania towaru to odmówiono mi takiej możliwości.

Nie musisz pytać czy możesz złożyć reklamację  ,  to Twoje prawo , a w jaki sposób zostanie rozpatrzona to inna sprawa . 

15 godzin temu, Cineos napisał:

@Sigmund @zixart @adamW Też miałem problem mailowy i z ciekawości napisałem na messengerze. Odpowiedź była po kilku godzinach lub następnego dnia roboczego z rana. Może warto spróbować tą stroną jeżeli pisemnie albo po prostu zadzwonić?

Dziękuję za informację, niestety sam nie korzystam z Facebooka. Mam jednak nadzieję, że uda się 'wznowić' kontakt mailowy.  

Ja już czekam na spodnie odesłane do poprawki około pół roku (jeśli nie więcej). Kontakt prawie zerowy. Wybieram się osobiście do Gliwic wyjaśnić sprawę. Komentarz chyba zbyteczny.

• Like 2

W dniu 25.05.2018 o 16:14, Miro napisał:

Ja już czekam na spodnie odesłane do poprawki około pół roku (jeśli nie więcej). Kontakt prawie zerowy. Wybieram się osobiście do Gliwic wyjaśnić sprawę. Komentarz chyba zbyteczny.

@Miro Pana spodnie nigdy nie trafiły do poprawki do naszej siedziby co zresztą potwierdza status listu przewozowego. Sprawę oczywiście rozwiążemy. Proszę w poniedziełek o kontakt z obsługą klienta pod nr. tel. 880 41 42 40

4 godziny temu, Benevento napisał:

@Miro Pana spodnie nigdy nie trafiły do poprawki do naszej siedziby co zresztą potwierdza status listu przewozowego. Sprawę oczywiście rozwiążemy. Proszę w poniedziełek o kontakt z obsługą klienta pod nr. tel. 880 41 42 40

Nie będę publicznie opisywał szczegółów, lecz już wiele tygodni temu wyjaśniłem sprawę z Państwa Szefem, który odniósł się do moich słów pozytywnie (na co mam dowody w postaci ciągle przechowywanej korespondencji elektronicznej), nawet ponownie zapisał szczegóły poprawek i dwukrotnie informował, że poprawione (ponownie  uszyte) spodnie lada dzień zostaną wysłane (na wszystko mam rzeczowe dowody).

Po czym kontakt całkowicie się urwał z Państwa strony i zareagowaliście Państwo dopiero w dniu napisaniu mojego poprzedniego postu na Forum...

Obserwując forum od dłuższego czasu, Benevento w mojej głowie równa się fuck up'y i aż dziwne, że forum to znosi i znosi :)

W dniu 4.06.2018 o 23:42, JD! napisał:

Obserwując forum od dłuższego czasu, Benevento w mojej głowie równa się fuck up'y i aż dziwne, że forum to znosi i znosi :)

@JD! Dziękujemy za wsparcie. Konstruktywna krytyka jest najprzyjemniejsza i najsensowniejsza.

Benevento-ss2018_text-2.jpg

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Fulara

Współtwórca marki Benevento

• Upvote 1

W dniu 19.04.2018 o 13:20, elvvis napisał:

Nigdy nie poprawiałem spodni , czy da się poszerzyć w biodrach ? 

@elvvisW spodniach garniturowych, lnianych, moleskinach i sztruksach da się spodnie poszerzyć w biodrach. W spodniach typu chino w szczególności w ciemnych kolorach niestety już nie ponieważ widać ślady po igle. Niektórzy mimo to poszerzają spodnie i mówią nam, że po kilku praniach ślady są już praktycznie nie widoczne.

@Benevento - ile teraz trzeba czekać na spodnie, ale tak uczciwie i realnie? Mowa o spodniach z modyfikacjami, typu zaszewki, gurt, mankiety.

W dniu 7.06.2018 o 20:49, R50 napisał:

@Benevento - ile teraz trzeba czekać na spodnie, ale tak uczciwie i realnie? Mowa o spodniach z modyfikacjami, typu zaszewki, gurt, mankiety.

@R50 Ostatnia dostawa tkanin była opóźniona o 1,5 mc, żebym mógł Panu podać realną realizację zamówienia musiałbym wiedzieć czego ma dotyczyć zamówienie.

W dniu 7.06.2018 o 20:49, R50 napisał:

Ja kupując praktycznie od początku istnienia firmy na forum, nigdy nie miałem spodni modyfikowanych szybciej niż miesiąc. 

W dniu 10.06.2018 o 12:26, Typowy Janusz napisał:

Ja kupując praktycznie od początku istnienia firmy na forum, nigdy nie miałem spodni modyfikowanych szybciej niż miesiąc. 

Zgodnie z informacją na stronie na spodnie MTM czeka się około 21 dni roboczych.

Drodzy uczestnicy forum,

Pragnę poinformować, że od kilku dni nasze spodnie można przymierzyć, dotknąć, ocenić i co najważniejsze kupić na ul. Partyzantów 33 w Gdańsku w siedzibie sklepu klasycznebuty.pl

Zapraszamy.

Z poważaniem,

Zbigniew Cojg

artigiano-riba[1].jpg

46 minut temu, Benevento napisał:

Zgodnie z informacją na stronie na spodnie MTM czeka się około 21 dni roboczych.

Na stronie jest informacja o 21 dniach. Nie około 21 dniach. Zakładam, że podane na stronie informacje są rzetelne i mówią o maksymalnym czasie 21 dni. Ja ostatnio czekałem na spodnie 2 miesiące. Teraz, pomimo, że przed zamówieniem upewniłem się że tkaniny są dostępne, zamówienie już jest opóźnione.

@adamW Proszę podać nr. zam. w wiadomości prywatnej, sprawdzę status. Sądząc po nicku Pana zamówienie (04.06.18) nie jest jeszcze opóźnione (21 dni roboczych).  

PS. Dla Pana informacji Pana zamówienie MTM jest w trakcie szycia, więc w poniedziałek nastąpi wysyłka.

8 godzin temu, Benevento napisał:

@adamW Proszę podać nr. zam. w wiadomości prywatnej, sprawdzę status. Sądząc po nicku Pana zamówienie (04.06.18) nie jest jeszcze opóźnione (21 dni roboczych). Proszę nie wprowadzać w błąd.   

PS. Dla Pana informacji Pana zamówienie MTM jest w trakcie szycia, więc w poniedziałek nastąpi wysyłka.

Skoro na stronie jest informacja o 17 dniach roboczych to jednak jest opoznione 😀. 

Benevento otworzyło właśnie outlet, działają w nim nawet kody rabatowe, w dodatku deklarują wysyłkę w 48h - to chyba okazja. 

• Like 1
  • Upvote 2

Reklamacja spodni w benevento - szerzej o problemie w poście z 28 marca

1. Wysyłka do reklamacji w połowie maja (spodnie zakupione w listopadzie 2016) potem brak kontaktu, zadzwoniłem w połowie czerwca, info że wszystko jest OK. Potem znowu brak kontaktu aż do 7 lipca kiedy napisałem maila...

2. Odpowiedź - spodnie wykazują znaczne zużycie! Informowałem że spodnie były założone kilkanaście razy i uprane 3 może 4 razy więc proszę o wskazanie miejsc "zużycia".

3. Odpowiedź - spodnie faktycznie nie są przetarte. Jednak istotny jest czas - za późno je zareklamowałem, jakbym reklamował wcześniej to reklamacja byłaby uznana bez problemu. Pani Iza stwierdza ze tkanina jest doskonałej jakości. No to ja pytam na jakiej podstawie reklamacja byłaby uznana skoro tkanina jest doskonała.

4. Odpowiedź - niewłaściwe pranie. Ja, zmęczony korespondencją z Panią Izą i Kasią, proszę o wskazanie wreszcie przyczyny zniszczenia spodni (przypomnę że kosztowały 360 zł) bo już mam 3 różne wersje a żona w szoku że po 32 latach życia się okazało że nie umie uprać spodni...

5. Brak odpowiedzi, spodnie nadal sobie gdzieś leżą, szkoda że nie w mojej szafie :)

Pozdrawiam

@Grześ_k, zakladam ze chodzi o chino xpress? Mam dwie pary i to moje najgorsze spodnie. Granatowe po dwoch praniach wygladaja gorzej niz spodnie z Mango/HM.

1 godzinę temu, Grześ_k napisał:

Pani Iza stwierdza ze tkanina jest doskonałej jakości

Moje moleskiny są doskonałej jakości jeśli za wyznacznik tejże przyjmiemy kurczenie się od prania w niskich temperaturach :D Tak samo jak inna firma stwierdziła że jak buty pleśnieją to sa wysokiej jakości bo byle czego pleśń nie je. Ot kwestia zdefiniowania jakości :)