Jump to content

Recommended Posts

W dniu 15.12.2017 o 10:37, Pablo84 napisał:

Przyłączam się do pytania, też odebrałem wczoraj swoje zamówienie i spodnie są obszerniejsze i mają dłuższe nogawki niż chino i flanela w tych samych rozmiarach. @adamW jaki zamówiłeś kolor? Ja kupiłem w kolorze "stone", spodnie są bardzo jasne. Za jasne. @Benevento przydało by się w przyszłości coś w średniej szarości lub brązie. Jest na to szansa? Ten egzemplarz ze względu na obszerność i przede wszystkim kolor będę chyba odsyłać. 

Czy mozesz podeslac zdjecie spodni w kolorze stone?

Czy może ktoś dodać zdjęcia spodni flanelowych w kolorze butelkowej zieleni oraz brązowych (określonych w sklepie jako jasnobrązowe)?

9 godzin temu, adamW napisał:

Czy może ktoś dodać zdjęcia spodni flanelowych w kolorze butelkowej zieleni oraz brązowych (określonych w sklepie jako jasnobrązowe)?

@adamW Bardzo proszę o napisane wiadomość prywatnej z adresem wysyłki. Wyślemy próbki tych dwóch tkanin.

Po 3-ech dniach czytania tego tematu wyrobiłem sobie teoretyczne wnioski .

Niestety przyszło mi mieszkać na prowincji i wpadłem na pomysł,spodni od krawca, nie ma takich możliwości.

Wszyscy co zostali to ludzie bez fachu w rękach,po prostu starzy pomarli a młodzi wybyli.

Nie straszny mi czas oczekiwania,ale nie rozumiem jednej rzeczy.

Jest tabela rozmiarów a tam stoi rozmiar 48,50,52 żaden nie pasuje do mojego wymiaru ale moje zdziwienie przykuł fakt :

Spodnie flanelowe 100% Wool Butelkowa zieleń

a tam rozmiary których,nie ma w tabeli nr 49 i 51 jak zrozumieć tą niewielką ale jednak różnicę.

37 minut temu, jwodzu72 napisał:

Po 3-ech dniach czytania tego tematu wyrobiłem sobie teoretyczne wnioski .

Niestety przyszło mi mieszkać na prowincji i wpadłem na pomysł,spodni od krawca, nie ma takich możliwości.

Wszyscy co zostali to ludzie bez fachu w rękach,po prostu starzy pomarli a młodzi wybyli.

Nie straszny mi czas oczekiwania,ale nie rozumiem jednej rzeczy.

Bardzo interesujące.

37 minut temu, jwodzu72 napisał:

Jest tabela rozmiarów a tam stoi rozmiar 48,50,52 żaden nie pasuje do mojego wymiaru ale moje zdziwienie przykuł fakt :

a tam rozmiary których,nie ma w tabeli nr 49 i 51 jak zrozumieć tą niewielką ale jednak różnicę.

Należy rozumieć, że rozmiarówka jest szersza. Mam nadzieję, że pomogłem.

Godzinę temu, jwodzu72 napisał:

Myślę, że może być tak, że rozmiar 49 jest pomiędzy 48 i 50, czyli jeżeli obwód pasa w rozmiarze 48 to 122 cm, a w rozmiarze 50 to 128 cm, to rozmiar 49 ma 125 cm. Analogicznie dla rozmiaru 51 mamy 130 cm. ;-)

Też mam nadzieję że pomogłem. :-P

Ta pomoc jest logiczna ale...

Te 83 strony,zbyt często pokazują,że to co dla pierwszych jest logiczne ,dla drugich niekoniecznie...

• Upvote 1

Produkty Benevento są bardzo dobre, ale obsługa klienta i realizacja zamówień jest tragiczna. Do tej pory zamówiłem dwie pary spodni i na każde musiałem się naczekać, ale to normalne przy szyciu na zamówienie. Szkoda, że czeka się zwykle bez wieści od nich. To jednak nic, bo drugą parę, którą mi zrobili bardzo upodobałem.

Tragedia polega na tym, że gdy chciałem zrobić takie same spodnie z innej tkaniny, opisałem to w zamówieniu w odniesieniu do poprzedniego zamówienia. Minęło dużo czasu po którym dowiedziałem się, że muszę dopłacić. Dopłaciłem i znowu cisza. Spodnie w końcu przyszły, ale wykonane były zupełnie niezgodnie z zamówieniem. Znowu podjąłem próby kontaktu i gdy się udało ustaliliśmy, że odeślę spodnie i zrobią je na nowo. Po kolejnym okresie ciszy i próbach kontaktu musiałem dyskutować z jakąś krawcową, która próbowała mi udowodnić, że wszystko ze spodniami było ok. Ustaliliśmy, że wyślę im na wzór spodnie, które już raz mi zrobili. Po raz kolejny zapadła cisza. Kolejne próby kontaktu powiodły się i dowiedziałem się, że Benevento nie zrobi mi jeszcze raz takich samych spodni. Ostatecznie zgodziłem się na zwrot pieniędzy. Do tej pory na niego czekam, a także czekam na zwrot spodni, które wysłałem na wzór. Jestem niesamowicie zawiedziony i zirytowany.

Teraz uwaga, spodnie zamówione 3 października 2017 r., a ja 2 lutego 2018 r. dalej czekam na zwrot pieniędzy i spodni wysłanych na wzór.

Aktualizacja: Sprawa dobiegła końca. Odnaleziono mój wzór, zwrócono mi parę, którą wysłałem na miarę oraz zwrócono mi pieniądze. Dodatkowo podarowano mi spodnie, które się nie udały, więc poprawię je u krawca i będą miał spodnie w dobrej cenie. Ostatecznie jestem zadowolony. Błędy się zdarzają, nic na tym nie skorzystali, a ja ostatecznie nie straciłem. Pozostanę klientem tej firmy i pewnie niedługo sobie coś zamówię. 

Mam kilka pytań co do doświadczeń z tą marką:

1. Różnica między chinosami X-Press i Slap-Up - czy jest różnica w gramaturze i wysokości stanu? Fason chinosów X-Press wydaje mi się zbyt wąski, stan jest za niski, nawet jeśli uda mi się je spasować w pasie, wydają mi się za wąskie w udach (nawet w fasonie regular, w fason slim w ogóle nie byłem w stanie wejść).

2. Spodnie lniane i spodenki - jaki mają stan? (niski/średni/wysoki?)

3. Spodnie moleskin - jaki mają stan?

4. Spodnie sztruksowe - mam tutaj niezbyt miłe doświadczenie. O ile kiedy spodnie przyszły byłem nimi zachwycony - wyszły niemal idealnie, dobra długość, wygodne, kolor też świetny, o tyle po roku okazało się, że w kroku przetarły się niemal całkowicie, dodatkowo na tyłku po zewnętrznych stronach kieszeni zrobiły się dziury. Zalecono mi przy następnym zamówieniu wzięcie większego rozmiaru. Problem w tym, że ze względu na nieznaczne skrzywienie kręgosłupa (pogłębiona lordoza) na tyłku spodnie będą mieć spory zapas materiału. Zastanawiam się czy ten rozmiar wyżej to rzeczywiście dobre rozwiązanie.

W dniu 2.02.2018 o 13:05, Steppenwolf napisał:

Mam kilka pytań co do doświadczeń z tą marką:

1. Różnica między chinosami X-Press i Slap-Up - czy jest różnica w gramaturze i wysokości stanu? Fason chinosów X-Press wydaje mi się zbyt wąski, stan jest za niski, nawet jeśli uda mi się je spasować w pasie, wydają mi się za wąskie w udach (nawet w fasonie regular, w fason slim w ogóle nie byłem w stanie wejść).

2. Spodnie lniane i spodenki - jaki mają stan? (niski/średni/wysoki?)

3. Spodnie moleskin - jaki mają stan?

4. Spodnie sztruksowe - mam tutaj niezbyt miłe doświadczenie. O ile kiedy spodnie przyszły byłem nimi zachwycony - wyszły niemal idealnie, dobra długość, wygodne, kolor też świetny, o tyle po roku okazało się, że w kroku przetarły się niemal całkowicie, dodatkowo na tyłku po zewnętrznych stronach kieszeni zrobiły się dziury. Zalecono mi przy następnym zamówieniu wzięcie większego rozmiaru. Problem w tym, że ze względu na nieznaczne skrzywienie kręgosłupa (pogłębiona lordoza) na tyłku spodnie będą mieć spory zapas materiału. Zastanawiam się czy ten rozmiar wyżej to rzeczywiście dobre rozwiązanie.

Ad.1 Są to te same kroje. Warto wypróbować krój klasyczny, stan jest wyższy. Spodnie również są szersze w biodrach.

Ad.2 Średni. 26.5-27 cm (wysoki wg. naszej opinii to 30-31cm)

Ad.3 Spodnie moleskin wykonane są z kroju klasycznego więc patrz pkt.2

Ad.4 Tak mieliśmy kilka przypadków przetarcia sztruksu u osób o masywniejszych udach. Nowe modele sztruksu są już wykonane z szerszych rowków i ten problem się już nie pojawia. Tak jest to dobre rozwiązanie ale należy wtedy zachować mniejszy pas.

Podgląd nowych sztruksów poniżej.

Pozdrawiam

Zbigniew Cojg

Benevento lookbook,-36.jpg

Benevento lookbook,-6.jpg

Zastanawiam się nad wyborem spodni wełnianych o średniej, lub niskiej gramaturze do domowego użytku i zależy mi na wytrzymałości, czyli żeby trzymały kant i nie wytarły się szybko w kroczu. Z wątku wnioskuje że melanżowe tkaniny są cienkie i raczej delikatne, a te gładsze mają bardziej zbity splot, więc mogą być wytrzymalsze, jednak najbardziej ciekawi mnie trochę cięższa jodełka. Chętnie przeczytałbym porównanie tej tkaniny z innymi, oraz ogólnie jej właściwości, jak się trzyma po dłuższym użytkowaniu oraz jaka jest w dotyku i orientacyjnie na jakie temperatury.

W dniu 10.03.2018 o 21:24, Milten napisał:

Zastanawiam się nad wyborem spodni wełnianych o średniej, lub niskiej gramaturze do domowego użytku i zależy mi na wytrzymałości, czyli żeby trzymały kant i nie wytarły się szybko w kroczu. Z wątku wnioskuje że melanżowe tkaniny są cienkie i raczej delikatne, a te gładsze mają bardziej zbity splot, więc mogą być wytrzymalsze, jednak najbardziej ciekawi mnie trochę cięższa jodełka. Chętnie przeczytałbym porównanie tej tkaniny z innymi, oraz ogólnie jej właściwości, jak się trzyma po dłuższym użytkowaniu oraz jaka jest w dotyku i orientacyjnie na jakie temperatury.

Dzień dobry, 

Tkaniny melanżowe co do zasady wcale nie są mniej wytrzymałe, raczej splot i rodzaj przędzy ma wpływ na wytrzymałość tkaniny, a także konstrukcja odzieży i sama postura człowieka. Nasze tkaniny w jodełkę mają gramaturę 260 g/m, mogą być całoroczne, są mocne, właśnie z uwagi na ich splot. W porównaniu z tkaninami  o gramaturze 220 g/m, czyli nasze "120'stki " jodełka będzie mocniejsza, ale to już są parametry zależne od kwestii wymienionych powyżej, czyli jak się spodnie użytkuje itd.itp. Ogólnie rzecz biorąc te tkaniny nie są tak podatne na przetarcia, jak np flanela, którą polecamy nosić naprzemiennie z innymi spodniami, bo to tkanina szlachetna, czesana, która może ulegać przetarciom, szczególnie u panów, którzy zwykle mają ten problem, wtedy nawet mocny i gruby jeans się wytrze..niestety istnieje coś takiego jak wada antropologiczna, jak to pięknie nasz konstruktor ujmuje i wtedy nic nie da się zrobić ;)

W dniu 12.03.2018 o 18:15, Harth napisał:

Czy są plany dodania do oferty nowych modeli kamizelek?

W kwietniu dostępne będą nowości, proszę obserwować :)

Mam pytanie odnośnie materiału - czy to normalne aby po kilkunastu założeniach i może 3 praniach spodnie X-Press wyglądały jak na zdjęciach? Byłem dziś w pralni chemicznej, ponieważ myślałem że może żona mi je źle uprała (chociaż pierze i prasuje spodnie innych marek tak samo i nie ma problemów). Pani z pralni powiedziała że nic się nie da zrobić, mogę w nich pracować w ogródku (a spodnie kosztowały z rabatem ok. 300zł, kiedy inne chinosy kupowałem za 150 - 250zł). Czy inne spodnie Benevento też są z tak fatalnej jakości materiału?

IMG_1418.JPG

Też miałem podobne "zacieki" w spodniach Charles Tyrwhitt i Brooks Brothers. U mnie pomagało drugie pranie z minimalną ilością proszku do prania lub zupełnie bez niego. Nie mam pojęcia skąd to się bierze, ale przypuszczam, że to po prostu źle wypłukany proszek. 

Jeżeli nic nie pomoże, zanim przeznaczysz spodnie do ogródka, wypróbuj barwnik do tkanin Simplicol.

Spróbuj uprać w płynie/kapsułce, a nie proszku i koniecznie na lewą stronę w pralce. Mam tu zeznania, że to działa i pręgi znikają.

On 02/02/2018 at 1:05 PM, Steppenwolf said:

To może ja również wypowiem się ws. spodni sztruksowych.

Wygląda na to, że nie jestem jedynym, który ma niemiłe problemy ze sztruksami. Potwierdzam słowa przedmówcy King of Cords mają fantastyczny kolor, leżą jak ulał i są bardzo wygodne. O ile na początku byłem nimi zachwycony to pojawiła się dziura po wewnętrznej stronie tylnej kieszeni zaledwie po kilku założeniach. Najbardziej dziwi fakt, że to miejsce zupełnie nie jest narażone na przetarcia... Poza tym spodnie wyglądają jak nowe.

Niestety reklamacja (która notabene ciągnęła się ponad miesiąc) nie została uwzględniona argumentując że spodnie zostały zakupione rok temu, jedynie zaoferowano rabat 20% na następną parę. Biorąc pod uwagę wysokie prawdopodobieństwo powstania dziury na szwie, za tę cenę odpuszczę sobie tę markę. Szkoda, bo bardzo chciałbym wspierać dobrych polskich producentów.

IMG_1525.JPG