Jump to content

Recommended Posts

Jak trzymają kant spodnie z twillu?

Czy są planowane jakieś nowości na wiosnę/lato? Jakieś mieszanki bawełny z lnem może?

10 godzin temu, benevento.pl napisał:

@Wodzu skoro garderoba ma braki, to zachęcamy do zakupu kolejnej pary ;)

W kolejnej parze kieszenie na pewno będą wykończone lepiej, ale cytując klasyka - niesmak pozostał.* 

*Post zawiera żart ;)

@Wodzu czy chodzi Ci o chinosy X-Press w kwestii kantów? Jeżeli tak, to sam kant się utrzymuje, ale jak to spodnie bawełniane, wypychają się trochę w kolanach w trakcie dnia i kant jest krzywy, ale jest. :)

• Upvote 1

Właśnie odebrałem spodnie z moleskinu. Realizacja zamówienia trwała cztery dni, szycie i materiał wysokiej jakości. Dobry wybor na zimę. Warto wspomnieć, ze materiał jest gruby, mięsisty i całkowicie niepodatny na rozciąganie. Warto wiec dobrze się zmierzyć, bo nie wybacza. Mam nadzieje, ze dzięki brakowi rozciągliwości spodnie nie bedą sie wypychały np. w kolanach.

• Upvote 1

@Whitesnake, nie wiem jaki wybrałeś kolor (może to ma znaczenie), ale muszę Cię rozczarować. Mam granatowe spodnie moleskin i na kolanach dzieją się cuda :). Wystarczy się schylić, żeby zawiązać buty i już kolana są wypchane. Chyba taki urok tej tkaniny. Natomiast komfortu termicznego nie da się z niczym porównać. Przy tym materiale w ogóle nie sugerowałbym kantów.

EDYCJA:

Oczywiście w związku z wypychaniem się kolan nogawki ulegają skróceniu. Trzeba uważać przy dopasowywaniu nowych spodni.

Osobiście nie widzę nic tragicznego na tych zdjęciach (a w obu przypadkach spodnie są mocno dopasowane w tym obszarze). 

• Upvote 1

Padła kiedyś prośba o wstawienie zdjęć chinosów w kolorach Iceberg i Tobacco wykonanych w świetle dziennym - dołączam się do niej :)

Zdjęcia na stronie niestety są mylące. Miałem ogromne nadzieje związane z szarymi dżinsami, wyobrażałem sobie, że będą moimi domyślnymi szarymi spodniami. Niestety, chociaż krój i jakość materiału były fantastyczne, to kolor wyraźnie wpadał w niebieskawy (gołębi?). No i dalej szukam czegoś, co nie jest szarą flanelą, ale godnie ją zastąpi, będąc jednocześnie odrobinę mniej formalne.

11 godzin temu, .mateusz napisał:

Padła kiedyś prośba o wstawienie zdjęć chinosów w kolorach Iceberg i Tobacco wykonanych w świetle dziennym - dołączam się do niej :)

Zdjęcia na stronie niestety są mylące. Miałem ogromne nadzieje związane z szarymi dżinsami, wyobrażałem sobie, że będą moimi domyślnymi szarymi spodniami. Niestety, chociaż krój i jakość materiału były fantastyczne, to kolor wyraźnie wpadał w niebieskawy (gołębi?). No i dalej szukam czegoś, co nie jest szarą flanelą, ale godnie ją zastąpi, będąc jednocześnie odrobinę mniej formalne.

@.mateusz bardzo proszę napisać na chacie lub wysłać maila na adres ninja@benevento.pl z prośbą o przesłanie próbnika ww. tkanin. 

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale kurier wyrywał nam paczkę z rąk.

Na zdjęciu spodnie flanelowe z krytym hakiem i dwoma zakładkami skierowanymi do wew.. o mankiecie chyba nie muszę mówić :)

IMG_3847.jpg

@benevento.pl

Jeśli obsługują Państwo to konto poza godzinami pracy, to proszę pilnie zajrzeć na maila. Dość istotna sprawa dot. wysyłki z dzisiaj. ;)

Pozdrawiam,

MG (więc pewnie po podpisie domyślą sie Państwo, kto pisze ;) )

PS

Ale mam nadzieję, że ta flanela to nie ta, która do mnie wyszła, bo brak szlufek na pasek? :D

Dnia 24.02.2017 o 19:48, BrotherM napisał:

@benevento.pl

Jeśli obsługują Państwo to konto poza godzinami pracy, to proszę pilnie zajrzeć na maila. Dość istotna sprawa dot. wysyłki z dzisiaj. ;)

Pozdrawiam,

MG (więc pewnie po podpisie domyślą sie Państwo, kto pisze ;) )

PS

Ale mam nadzieję, że ta flanela to nie ta, która do mnie wyszła, bo brak szlufek na pasek? :D

To nie ta flanela :)

Dnia 17.02.2017 o 23:18, Koval napisał:

To nie jest urok tkaniny - miałem dwie pary spodni z moleskinu, marki Gant - nic w kolanach się nie działo.

Z tego co nam wiadomo Gant jak, i SuSu mają tego samego dostawcę Moleskinu co my czyli Brisbane Moss.

A ja żeby wywołać lato zamówiłem zmodyfikowany krojowo len i pokazuję co mam :) Kolor mushroom, bez szlufek, klamry po bokach, dopasowane udo, szersza nogawka na dole, guziki na szelki. Niedługo granatowe - czy ktoś ma od Benevento granatowy len? Chciałbym poznać real kolor granatu ;D

spodnie.jpg

• Upvote 9

Posiadam. Spodnie spisują się bardzo dobrze. O ile pamiętam, ma je jeszcze paru Kolegów. Piorę je ręcznie, idąc za radą Pana Zbyszka z Benevento i Pana Tadeusza Basia. Trochę bólu z prasowaniem, ale do ogarnięcia. Po kilku praniach i kilkudziesięciu założeniach śladów użytkowania brak. Zdjęcia na stronie są (teraz) bardzo wyraźne i oddają rzeczywisty wygląd spodni.

21 godzin temu, Marek - Poznań napisał:

A ja żeby wywołać lato zamówiłem zmodyfikowany krojowo len i pokazuję co mam :) Kolor mushroom, bez szlufek, klamry po bokach, dopasowane udo, szersza nogawka na dole, guziki na szelki. Niedługo granatowe - czy ktoś ma od Benevento granatowy len? Chciałbym poznać real kolor granatu ;D

spodnie.jpg

I one tak presto z pudełka na Tobie leżą, bez poprawek? Wow.

• Upvote 1

Na stojąco całkiem fajnie, choć mocno dopasowane i chyba mało wygodne w pozycji siedzącej (przynajmniej dla mnie).

9 minut temu, Wodzu napisał:

Na stojąco całkiem fajnie, choć mocno dopasowane i chyba mało wygodne w pozycji siedzącej (przynajmniej dla mnie).

Racja, takie dopasowanie w udzie stosuję tylko przy lnie, który po jednym założeniu wygodnie mi się układa:) wełna, bawełna czy moleskin - nie ma opcji bo faktycznie nie da się siedziec. Wtedy musi być pewien luz.