Jump to content

Recommended Posts

Czyli jeżeli zamówiłem spodnie w kroju slim z nogawką 18,5 cm zamiast 17,4 cm (rozmiar 32), to poszerzenie nastąpi od kolana w dół, czy na całej długości? Czy nie będzie tak, że zrobią się "dzwony" :) ?

Otrzymałem właśnie przed chwilą swoje lniane spodnie. Również mam zapięcie na guzik centralnie, tak jak Lubo69. Co ciekawe, jest zrobiona dziurka przy zamku błyskawicznym jakby na jeden z haczyków ;) Ciekawi mnie również, że na metkach przy spodniach (nawet tej wszytej w spodnie) jest informacja, że spodnie wykonane są w 100% z bawełny :D A tak to wszystko super, bardzo mi się podobają :)

czy mógłbym prosić o podanie szerokości spodni na wysokości uda w rozmiarze 35/34 w fasonach slim i regular?

Nawiasem mówiąc taka informacja jest moim zdaniem podstawowym parametrem spodni i dziwie się, że tak niewielu producentów umieszcza ten parametr w tabelach rozmiarów. Z technicznego punktu widzenia chyba nie stanowi to problemu, natomiast fakt, że przy tym samym obwodzie w pasie obwód uda może się różnić nawet o kilkanaście cm, sprawia, że bez tej informacji po prostu nie sposób podjąć racjonalnej decyzji zakupowej.

• Upvote 2

Jeżeli starannośc wykończenia rzeczywiście jest taka wysoka, to pewnie też się skuszę.

Zupełnie nie spodziewałbym się jednak tej staranności po wrażeniach z wizyty na stronie internetowej. Wizualnie to strona jak strona, kupując spodnie nie oczekuję graficznych fajerwerków. Idiotyczne są natomiast zamieszczone na stronie opisy. Nic nie mówią o kategoriach (czym się różnią spodnie chino chill od pozostałych itd.), rażą też sformułowania "boskie", "genialne" itd. Jeżeli to nie jest produkt adresowany wyłącznie do nastolatków, dla których synonimem dobrego smaku są programy z mtv, to można sobie to podarować i odnieść się do produktu konkretnie i powazniej. Rażą też błędy ortograficzne.

• Upvote 4

Otrzymałem właśnie przed chwilą swoje lniane spodnie. Również mam zapięcie na guzik centralnie, tak jak Lubo69. Co ciekawe, jest zrobiona dziurka przy zamku błyskawicznym jakby na jeden z haczyków ;) Ciekawi mnie również, że na metkach przy spodniach (nawet tej wszytej w spodnie) jest informacja, że spodnie wykonane są w 100% z bawełny :D A tak to wszystko super, bardzo mi się podobają :)

To jeszcze była seria z krótkim śledzikiem i wszywkami z tym składem, wnioski wyciągnięte, winowajcy znalezieni, już błędów tutaj nie ma.

czy mógłbym prosić o podanie szerokości spodni na wysokości uda w rozmiarze 35/34 w fasonach slim i regular?

Nawiasem mówiąc taka informacja jest moim zdaniem podstawowym parametrem spodni i dziwie się, że tak niewielu producentów umieszcza ten parametr w tabelach rozmiarów. Z technicznego punktu widzenia chyba nie stanowi to problemu, natomiast fakt, że przy tym samym obwodzie w pasie obwód uda może się różnić nawet o kilkanaście cm, sprawia, że bez tej informacji po prostu nie sposób podjąć racjonalnej decyzji zakupowej.

Szerokość uda przy rozmiarze 35/34 w fasonie slim to 68,5 cm , a w fasonie regular to 70 cm.

Postaramy się usprawnić opis fasonów w nowej odsłonie sklepu. W naszym przypadku, kiedy jest tyle rozmiarów, to żmudna praca, wyliczać z poszczególnych form wymiary w udach i w innych częściach. Praca nad nową tabelą rozmiarów trwa.

• Upvote 1

Jeżeli starannośc wykończenia rzeczywiście jest taka wysoka, to pewnie też się skuszę.

Zupełnie nie spodziewałbym się jednak tej staranności po wrażeniach z wizyty na stronie internetowej. Wizualnie to strona jak strona, kupując spodnie nie oczekuję graficznych fajerwerków. Idiotyczne są natomiast zamieszczone na stronie opisy. Nic nie mówią o kategoriach (czym się różnią spodnie chino chill od pozostałych itd.), rażą też sformułowania "boskie", "genialne" itd. Jeżeli to nie jest produkt adresowany wyłącznie do nastolatków, dla których synonimem dobrego smaku są programy z mtv, to można sobie to podarować i odnieść się do produktu konkretnie i powazniej. Rażą też błędy ortograficzne.

No cóż, w założeniu miało być normalnie, po ludzku i do tego bez niepotrzebnego zadęcia. Mimo, że pozycjonujemy się wysoko, bo produkujemy spodnie o wysokiej jakości, nie uważamy że musi się to zgrywać z wymuszonym poważnym tonem. Panowie, którzy decydują się na zakup naszych spodni, albo na zakup spodni w takim segmencie już pewnie mają poważne etaty, problemy codzienne, czy nie miło poczytać coś z przymrużeniem oka? Błędy ortograficzne to fakt, są rażące, teksty powstawały po nocach, 2 lata temu, kiedy powstawał zamysł Benevento. Dlatego jesteśmy w trakcie odnowy całej strony. Zdajemy sobie sprawę, że nasz sklep wymaga zmiany ;) I właśnie nad tym pracujemy od jakiegoś już czasu. 

• Upvote 6

Witam, czy istnieje możliwość uszycia krótkich spodenek z lnu? 

Czy dostępna jest rozmiarówka pokazująca szerokość spodenek w udach? Lub można uszyć spodenki z lnu na zamówienie i samemu dostosować szerokość w tym miejscu? 

Zajrzyj na Facebook'a Benevento. Wczoraj pojawił się wpis na ten temat. :)

Witam, czy istnieje możliwość uszycia krótkich spodenek z lnu? 

Czy dostępna jest rozmiarówka pokazująca szerokość spodenek w udach? Lub można uszyć spodenki z lnu na zamówienie i samemu dostosować szerokość w tym miejscu? 

Tak oczywiście, że istnieje. Dodam, że wkrótce będą dostępne w sklepie. Bardzo proszę podać rozmiar pasa, wtedy powiem Panu jak jest szerokość spodenek w udzie.

Dotarły do mnie lniane, żółte spodnie. Jestem bardzo zadowolony z produktu. Najbardziej zaskoczyła mnie, pozytywnie, jakość materiału. Mięsisty len, który nawet po wyjęciu z pudełka nie wymaga wielkiego prasowania. Jakość wykończenia również stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszelkie podszewki i kieszeniówki wykonane są z bawełny. W moim przypadku wszystko jest zgodne z opisem, zdjęciami, szerokość nogawki została dostosowana tak jak chciałem.

Pytałem o stan tych spodni. Tak jak koledzy pisali stan jest raczej wysoki. Powiedziałbym, że to tradycyjny, garniturowy krój.

Kontakt z firmą bardzo dobry i sprawny, zamówienie zrealizowane w terminie.

post-5751-0-73730800-1436178626_thumb.jp

post-5751-0-50238900-1436178639_thumb.jp

post-5751-0-20967800-1436178654_thumb.jp

• Upvote 5

Miło nam widzieć zadowolenie klientów, dziekuję za pozytyw :) Terminy, tak jak obiecywałam są już w zasadzie opanowane, także rozwój jest i mam nadzieję, że panowie będą z tego rozwoju zadowoleni :)

Do mnie dziś dotarła przesyłka z oliwkowymi chino.  Leżą jak żadne inne chino jakie posiadam. :) . Czas od zamówienia do otrzymania przesyłki lekko ponad 10 dni ale wolę poczekać tyle niż dostać przesyłkę po 1 dniu i zwracać drugiego.

liczymy dni robocze, a więc było w terminie :) A tak już na poważnie, to terminy będą się skracały, to tylko kwestia czasu. Ps. Jak się sprawdzają guziczki na szelki?

Super :) już testowałęm, choć następnym razem chyba zamontujemy je od wewnętrznej strony :)

Dzięki wielkie!

Lniane spodnie od Benevento dzisiaj miały swój pierwszy "test bojowy" tj. dłuższy spacer zamiast krótkiego przymierzania przed lustrem i bardzo zaniepokoiło mnie zachowanie materiału przy szwie. Za małego rozmiaru przecież nie wybrałem, nawet wydaje mi się, że mogłyby być rozmiar mniejsze, a tutaj takie coś ;/ 

post-6509-0-08516500-1436377341_thumb.jp

Oczywiście że się zdarzają, nie napisałem nigdzie, że jestem zawiedziony zakupem. Producent zagląda na to forum więc mam nadzieję, że pokażą, że mają bardzo prokonsumencką postawę ;) Spodnie na prawdę bardzo mi się podobają i są fajnie skrojone. Nie wiem czy to jest wada materiału czy szycia, nie znam się na tym kompletnie, moja pierwszy lniany ciuch :)

Ja też mam podobny efekt. Na razie zakładałem, że len tak ma, ale skoro już kolega podniósł temat to będę ciekawie śledził wątek. Jeśli chodzi o pozostałe aspekty spodni - tak jak koledzy powyżej - jestem bardzo zadowolony.

W tańszych RTW też to zaobserwowałem. Im cieńszy i bardziej otwarty splot tym większe ryzyko. Moja krawcowa ratuje to podszywaniem szwów materiałem. W tkaninach firmowanych przez włoskich producentów tego nie stwierdziłem.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Moje lniane OK - 4 razy noszone, raz prane.

Pamiętajmy, że te rzeczy użytkują ludzie, nie manekiny; nawet jeśli rozmiar dobrany jest prawidłowo, jeden będzie miał w którymś miejscu bardziej rozbudowany i bardziej pracujący mięsień, inny mniej (proszę bez żartów na temat porównywania stopnia rozbudowania wewnątrz spodni); jeden w spodniach siedzi na tyłku przed kompem i czyta forum, drugi biega po mieście w poszukiwaniu przecen na lniane marynarki - spodnie zużywają się inaczej.

To co się stało to pewnie ani Twoja wina, ani Benevento, taka karma; niemniej jednak producent na pewno uzna reklamację (ale rzeczywiście niekoniecznie w postaci posta na forum).

@lubo69 - pytanie czy ten len nadaje się do krojów slim-fit - tu naturalnie występują naprężenia tkaniny w różnych pozycjach - jak sam wspomniałeś "siedzenie przed kompem" powoduje wypychanie tylnej części spodni, na co materiał reaguje inaczej niż stojąc. Len zachowuje do tendencję do rozciągania, ale być może mniejsza ilość materiału w danym miejscu spowodowała problem. Aby znów nie szukać "winnych" jak w wątku o EB, to postawiłbym nieśmiałą tezę, że może to być kwestia relacji kroju do zastosowanego materiału. 

(...)  Len zachowuje do tendencję do rozciągania.

(...) może to być kwestia relacji kroju do zastosowanego materiału. 

Slim fit w przypadku lnu, to IMO nienajlepszy pomysl. Chyba,, że dobrze znamy materiał, z którego szyte są spodnie...

• Upvote 1

Czyli szczupłe osoby nie mogą nosić spodni lnianych, albo muszą nosić spodnie "wiszące worki"?

To chyba dwie rózne rzeczy... To co dla mnie będzie slim fit, dla Ciebie być może będzie wiszącym workiem... 

• Upvote 1

To może lepiej rozważać kwestię, czy spodnie zostały odpowiednio dobrane do sylwetki.