Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek_W    4766

czy mógłbym liczyć na czyjąś, obiektywną opinię odnośnie spodni od Benevento z moleskin? chciałbym zamówić ze 2 pary, tylko interesuje mnie jak sprawują się po dłuższym czasie. Chodzi mi o to czy się mocno "wycierają", jak się generalnie noszą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lolo    280

Drogi kolego @Krzysiek_W moje moleskiny (granatowe) się nie noszą ale ja staram się je nosić. Zazwyczaj na .... ;-)  Mam jedną parę dość intensywnie użytkowaną w poprzednim sezonie (2 razy w tygodni?). Przeżyły dzielnie kilka prań i nie zauważyłem zmian w rozmiarze. Przetarć, wytarć itp. nie stwierdziłem. Tyle, że to pierwszy sezon. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
metius    173

U mnie po jednym sezonie przetarć brak, za to lubią się trochę rozciągnąć, np. w kolanach. Bez przegięć, ale jednak. Co do komfortu noszenia, to są spodnie na ujemne temperatury, a już od +5st. C w górę noszenie moleskinu przypomina pobyt w saunie, szczególnie jeśli jesteś w ruchu. Siedzenie w biurze, czy podróż komunikacją miejską w szczycie (tłum "parujących" ludzi), kiedy tyłek i nogi są opatulone takim moleskinowym kocem, to już dużo za dużo jak dla mnie. Przez to raczej daruję sobie drugą parę. Chociaż "znawcy" zapowiadają zimę stulecia, więc może jednak będę zmuszony zrewidować swoje podejście do tematu. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Xune    299

@Krzysiek_W Mam jedne moleskiny Benevento - zielone. Przetarć jeszcze nie zauważyłem, a nosiłem i prałem je dość często w sezonie zimowym, ale to nadal tylko jeden sezon noszenia. U mnie niestety skurczyły się nogawki na tyle że spodnie nadają się właściwie tylko do trzewików (albo odważnego eksponowania butów i skarpety :D). Poza tym jak w obu moich spodniach od Benevento guziki (tutaj te na szelki) przyszywane są raczej na dobre słowo - zaczęły odpadać zanim jeszcze założyłem szelki. Jeśli chodzi o samą tkaninę - na razie brak przetarć. Kolana z przodu wypchały się, z tyłu na zagięciach tkanina jest trochę jaśniejsza i obawiam się że będzie to pierwsze miejsce gdzie materiał się wytrze. Poza tym wydaje się powoli wycierać z tyłu na miejscu które zwykle dotyka krzesła :D Może dlatego że mam bardziej siedzący tryb życia niżbym chciał, może dlatego że to moleskin i taka jego natura.

Natomiast muszę przyznać że komfort noszenia jesienią i zimą jest wysoki. Ale jeśli zużycie pójdzie w takim samym czasie to obawiam się że po tym sezonie mogą się już nie nadawać.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinZG    1
W dniu 5.10.2017 o 16:44, Cineos napisał:

Dokładnie się z tym zgadzam. Problem leży w tym, że Benevento oferuje rozmiar 33 (82cm w pasie) oraz 34 (86cm w pasie). Mój pas to 84cm. Na pierwszą przymiarkę, lepiej wziąć mniejszy czy większy rozmiar, ponieważ nie chcę dopłacać za ewentualne poprawki nie znając ich w ogóle.

Ja mam dokładnie ten sam problem, ale przetestowałem już oba rozmiary. 33 były dla mnie zbyt wąskie, 34  są lekko za luźne ale z regulatorami jest OK.

Niemniej jednak Pan Zbigniew napisał, że mogę w uwagach do zamówienia poprosić o rozmiar 33,5 i wtedy pas będzie miał 84 cm, o co tym razem poprosiłem. Właśnie jadę do paczkomatu po przesyłkę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cineos    1
Godzinę temu, marcinZG napisał:

Ja mam dokładnie ten sam problem, ale przetestowałem już oba rozmiary. 33 były dla mnie zbyt wąskie, 34  są lekko za luźne ale z regulatorami jest OK.

Niemniej jednak Pan Zbigniew napisał, że mogę w uwagach do zamówienia poprosić o rozmiar 33,5 i wtedy pas będzie miał 84 cm, o co tym razem poprosiłem. Właśnie jadę do paczkomatu po przesyłkę ;)

Dziękuję za informację. Proszę powiedzieć czy taki indywidualny rozmiar jest dodatkowo płatny? Czy nie będzie problemu z oddaniem, jeżeli jest to indywidualne zamówienie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinZG    1
21 minut temu, Cineos napisał:

Dziękuję za informację. Proszę powiedzieć czy taki indywidualny rozmiar jest dodatkowo płatny? Czy nie będzie problemu z oddaniem, jeżeli jest to indywidualne zamówienie?

Każda para jest szyta pod konkretne zamówienie, więc wydaje mi się, że nie ma dodatkowej opłaty, ja jej nie ponosiłem.

Problem jest nieco inny, ową prośbę trzeba umieścić w uwagach do zamówienia, a z ich realizacją, ujmijmy to delikatnie, bywa różnie... Przykład? Paczka, którą właśnie odebrałem, dwie pary spodni, jedna super, w pełni zgodna zamówieniem, a druga już nie - nie uwzględniono moich uwag, a nawet tego co jest zawarte w opisie produktu. Zamawiaj, próbuj, pomimo różnych niespodzianek warto, bo spodnie są warte swojej ceny i cierpliwości związanej z różnymi perypetiami opisanymi w tym wątku.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437
W dniu 7.10.2017 o 15:44, Cineos napisał:

Wprowadzamy dość dużo istotnych zmian celem usprawnienia realizacji zamówień. Od kilku tygodni informujemy naszych klientów, że wszelkie niestandardowe zamówienia nie podlegają zwrotowi. Zmian będzie więcej o czym na bieżąco będziemy was informować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437

Dzięki owocnej współpracy z Panem Szymonem Jeziorko http://alltiedup.pl/ możemy zaprezentować wam nasze spodnie uszyte z tkaniny VBC Perennial dostępne tutaj: http://www.benevento.pl/spodnie-garniturowe/219-spodnie-welniane-120s-jasno-bezowe.html jak i również kamizelkę uszytą z tkaniny Reda Milano dostępną tutaj: http://www.benevento.pl/kamizelki/208-kamizelka-meska-120s-wool-reda.html

HAZZ-STUDIO00796.thumb.jpg.8f20342e69ed0bcd2ef256c09b6f9d3a.jpgHAZZ-STUDIO00793.thumb.jpg.75708855e8ffb8a7c35558e12835222e.jpg

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wodzu    2082

@Benevento, na zdjęciach powyżej widzę problem, który zaobserwowałem we wszystkim parach spodni, jakie od Was posiadam - za ciasny krok (rozchodzące się w kształcie gwiazdy fałdy naprężonego materiału). Wiem, że to są zdjęcia "w ruchu", ale... moim zdaniem to tak nie powinno wyglądać.

PS. Żeby nie było, że to tylko kolejny głos niezadowolenia i atak na rodzimą firmę - kibicuję Wam nieustannie i podoba mi się kierunek, w jakim się rozwijacie (z zaciekawieniem czekam na nową odsłonę strony internetowej i pojawienie się konfiguratora!) Do Gliwic mam niedaleko i chciałbym zamówić spodnie stacjonarnie chociażby dlatego żeby Was poznać, ale chciałbym też widzieć na zdjęciach to doświadczenie z uszycia ponad miliona par spodni. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437
11 godzin temu, Wodzu napisał:

@Benevento, na zdjęciach powyżej widzę problem, który zaobserwowałem we wszystkim parach spodni, jakie od Was posiadam - za ciasny krok (rozchodzące się w kształcie gwiazdy fałdy naprężonego materiału). Wiem, że to są zdjęcia "w ruchu", ale... moim zdaniem to tak nie powinno wyglądać.

PS. Żeby nie było, że to tylko kolejny głos niezadowolenia i atak na rodzimą firmę - kibicuję Wam nieustannie i podoba mi się kierunek, w jakim się rozwijacie (z zaciekawieniem czekam na nową odsłonę strony internetowej i pojawienie się konfiguratora!) Do Gliwic mam niedaleko i chciałbym zamówić spodnie stacjonarnie chociażby dlatego żeby Was poznać, ale chciałbym też widzieć na zdjęciach to doświadczenie z uszycia ponad miliona par spodni. 

@Wodzu, może po prostu ma Pan za wąskie spodnie, albo stan jest za płytki? Bez zdjęć nie jesteśmy w stanie niczego stwierdzić. 

PS. Dodam, że ciało mężczyzny nie jest wyciosane z drewna więc na to jak spodnie leżą w kroku wpływa wiele czynników, choćby nawet pozycja modela czy też rodzaj tkaniny.

Pozwolę sobie użyć zdjęcia Pana Szymona celem porównania tego samego kroju przy użyciu innej tkaniny. Dodam również, że pozycja modela jest zupełnie inna.

Mam nadzieję, że Pan Szymon się tutaj nie obrazi, że jego zdjęcia są przedmiotem dyskusji. Link do artykułu: http://alltiedup.pl/2017/08/lato-w-miescie/

MG_4515.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wodzu    2082

@Benevento, zdjęcia udostępniałem w E-mailu podczas kolejnego zamówienia i mimo to każda kolejna para cierpiała na tę "przypadłość". Nie chcę wchodzić w szczegóły moich zamówień bo nie o to mi chodzi, swoje spostrzeżenia opieram na zdjęciach i opiniach z tego forum oraz na własnych doświadczeniach (mam dwie pary spodni oparte na tym samym wykroju, które właśnie w tym miejscu leżą wyraźnie inaczej).

Z chęcią zobaczyłbym te dwie pary spodni w tej samej pozycji osoby prezentującej ale domyślam się, że to niemożliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437

Drodzy forumowicze!

Ruszył Preorder na spodnie flanelowe uszyte z wełny VBC w kolorze butelkowej zieleni. Cena spodni do 14.11.2017 będzie wynosić 479 zł, kody rabatowe nie są aktywne przy preorderze.

Realizacja zamówień odbędzie się od 20.11.2017.

Link do spodni http://www.benevento.pl/spodnie-flanelowe/169-spodnie-flanelowe-100-welna-butelkowa-zielen.html

Z poważaniem,

Zbigniew Cojg

BV 39_2.jpg

BV 39_3.jpg

BV 39_4.jpg

BV 39_5.jpg

BV 39_F.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437
2 godziny temu, Nowoanglik napisał:

Są na stronie preorderu, ale nie da się zamówić.

Zamówienia można już składać. @Nowoanglik Dziękuję za informację!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aron    4076

To jest ta sama zieleń, która była dostępna na początku sezonu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437
W dniu 2.11.2017 o 21:36, Aron napisał:

To jest ta sama zieleń, która była dostępna na początku sezonu?

Kolor w rzeczywistości jest dużo ładniejszy, zmieniliśmy fotografa więc kolejne zdjęcia spodni będą na dużo wyższym poziome. Tak jest to ta sama flanela.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aron    4076

Ze zdjęć z początku sezonu wydawało się, że kolor jest jaśniejszy i bardziej jaskrawy, zupełnie inny niż na nowych zdjęciach. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437

Drodzy forumowicze!

Nieoficjalnie przedstawiamy wam wersję Alpha konfiguratora MTM, na tym etapie prosimy o wszelkie sugestię oraz jakie rzeczy/wymiary chcielibyście mieć dostępne oprócz tych, które zostały już dodane. Każda opinia zostanie wynagrodzona rabatem na przyszły zakup w systemie MTM. Zapraszamy do testowania!

Link tutaj: http://www.benevento.pl/preorder/227-mtm.html

Z poważaniem,

Zbigniew Cojg

mtm.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FONos    305
5 minut temu, Benevento napisał:

Nieoficjalnie przedstawiamy wam wersję Alpha konfiguratora MTM, na tym etapie prosimy o wszelkie sugestię oraz jakie rzeczy chcielibyście mieć dostępne oprócz tych, które zostały już dodane. Każda opinia zostanie wynagrodzona rabatem na przyszły zakup w systemie MTM. Zapraszamy do testowania!

Link tutaj: http://www.benevento.pl/preorder/227-mtm.html

Pierwsza uwaga, jeżeli w kroku 1 wybierze się pas szeroki na dwa guziki to w kolejnych krokach pojawiają się błędne zdjęcia w wizualizacji.

W kroku 4 brak wyboru "brak zakładek"

W kroku 5 brak wyboru "brak bilonówki"

W kroku 7 brak wyboru "brak kantu"

W kroku 8 brak wyboru "bez mankietu"

Przydałby się wybór szerokości mankietu a także konfiguracja tylnej kieszeni (jedna, dwie, brak, ...) oraz wybór zapięcia (zamek, guziki) i dodatkowa opcja wszycia guzików do szelek nawet jeśli ktoś wybrał szlufki).

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437

@FONos bardzo dobra sugestia :), oczywiście dodamy opcję "brak zakładek", "brak bilonówki", "brak kantu", "bez mankietu" oraz długość mankietu. Jakie jeszcze wartości wg. Państwa powinny być niezbędnie dodane oprócz tych podstawowych takich jak. szerokość nogawki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Milten    277

Przy wyborze rodzaju kieszeni, wybierając ciętą na wizualizacji pojawia się ukośna i vice versa. Rodzaj kieszeni powinien być oznaczony jako krok 6, a wraz z wyborem bilonówki oba są krokami piątymi. 

@FONos Co do kroków 4, 5, 7 i 8 wystarczy nie zaznaczać, lub przycisnąć "remove" kiedy wcześniej zaznaczyliśmy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FONos    305
3 minuty temu, Milten napisał:

@FONos Co do kroków 4, 5, 7 i 8 wystarczy nie zaznaczać, lub przycisnąć "remove" kiedy wcześniej zaznaczyliśmy. 

Remove nie widzę nigdzie ale ono i tak pewnie kasowałby by wszystkie wybory ... gdy chcemy zmienić coś w trakcie np na skutek błędnego wyboru lepiej wg mnie by były opcje "bez"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benevento    437
7 minut temu, Milten napisał:

Przy wyborze rodzaju kieszeni, wybierając ciętą na wizualizacji pojawia się ukośna i vice versa. Rodzaj kieszeni powinien być oznaczony jako krok 6, a wraz z wyborem bilonówki oba są krokami piątymi.

Drogi Panie @Milten jest to wersja Alpa, która ma jeszcze sporo błędów. Pragnę dodać, że w systemie MTM będzie dostępne około ~40 tkanin (innych niż w RTW), z których będzie można uszyć dowolnie spersonalizowane spodnie.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta