Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą wielki plus dla Pana Czesława za dołączenie do paczki karteczki z instrukcją dot. czyszczenia rękawiczek z irchy - nie była mi potrzebna, ale pewnie komuś może pomóc :)

 

Natomiast jeśli będę zamawiał następne w przyszłości, to pewnie poproszę o nieco krótsze - jedyna wada wszystkich trzech par polega na tym, że wybierając długość rękawiczek w ogólnie nie wziąłem pod uwagę zegarka i w konsekwencji nie jestem w stanie wygodnie sprawdzić godziny w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widzę że ten kolor jest chyba pierwszym wyborem na rękawiczki :) poniżej zdjęcia mojego zamówienia złożonego przy okazji styczniowego spotkania warszawskiego BwB. Dokładnie 6 stycznia 2017 r. (zapiszę sobie tę datę na potrzeby przyszłych zamówień ;) )  Jedynie ja brałem bez żadnego zapięcia: p. Czesław odradził też jakiekolwiek ściągacze czy gumki. 

20170320_225318.thumb.jpg.9ac48ea915ea4916f2621c258a995859.jpg

20170320_225328.thumb.jpg.9593aedeec1c43afc50a965a224b407e.jpg

20170320_225331.thumb.jpg.7c411cec3983855f9e455b034807b750.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
20 minut temu, pirat napisał:

Ale zobacz jaki zacny zespół go prowadzi:

http://theeleganceof.pl/o-nas

Koledzy młodzi, pełni dobrych chęci - powstrzymam się od złośliwych komentarzy na temat wklejonego linka. Może z czasem wyjdzie im coś fajnego, życzę wszystkiego dobrego.

@bodzixonTak prawdę mówiąc to nawet się nie wczytywałem. Nie podoba mi się wrzucenie kilku rzeczy "na zajawkę" i potem "jeżeli chcesz zobaczyć i przeczytać więcej, zapraszam na bloga". Innymi słowy i bez owijania w bawełnę - potraktowanie forum jako słupa reklamowego. Można to było chyba zrobić w nieco bardziej nomen omen elegancki sposób.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zajac Poziomka napisał:

 

@bodzixonTak prawdę mówiąc to nawet się nie wczytywałem. Nie podoba mi się wrzucenie kilku rzeczy "na zajawkę" i potem "jeżeli chcesz zobaczyć i przeczytaj więcej, zapraszam na bloga". Innymi słowy i bez owijania w bawełnę - potraktowanie forum jako słupa reklamowego. Można to było chyba zrobić w nieco bardziej nomen omen elegancki sposób.

Racja, nie skojarzyłem, że wrzucający link to współtwórca bloga. Myślałem, że ktoś niezwiązany z blogiem go wrzucił. Niemniej, tym akurat "blogerom" będę kibicował :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za życzenia i  posypuję głowę popiołem. Rozumiem, że można zinterpretować to jako "przemyconą" reklamę, ale myślę, że można też poszukać w takim czynie nieco dobrej woli. Nie zamierzam teraz spamować Wam linkami do TEO. Po prostu skojarzyłem, że na forum dużo się pisze o p. Jamrozińskim i jego pracach, więc pomyślałem, że mogą tu być osoby, których taka fotorelacja zainteresuje. Nie ukrywam, że jeśli przy okazji znalazłby się ktoś, kto zwróciłby uwagę na nasze treści i zainteresował się inicjatywą (która, jakby nie patrzeć, jest w połowie stworzona przez osoby dość mocno związane z BwB ), to byłoby nam bardzo miło. 

PS. Link z poprzedniego posta usunąłem. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest wstanie porównać irchowe rękawiczki z sarniej skóry i ze skóry jelenia (wizualnie na podstawie zdjęć użytkowników nie widzę specjalnie różnicy) i które tak naprawdę są bardziej klasyczne czy inaczej która skóra była wykorzystywana historycznie w tego typu rękawiczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem zapięcie w rękawiczkach i przy okazji zamówiłem model na zimę. Skóra z jelenia norweskiego, zapięcie boczne podpatrzone kiedyś przeze mnie u jakiegoś klienta, ocieplina z wełny z domieszką.

Tym razem poprosiłem p. Jamrozińskiego o głębsze wcięcie kciuka i efekt jest znacznie lepszy niż przy pierwszej zamawianej parze. To chyba nie jest koniec zamówień!

 

 

20170411_120829.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.04.2017 o 22:13, Awopiotr napisał:

Przerabiałem zapięcie w rękawiczkach i przy okazji zamówiłem model na zimę. Skóra z jelenia norweskiego, zapięcie boczne podpatrzone kiedyś przeze mnie u jakiegoś klienta, ocieplina z wełny z domieszką.

Tym razem poprosiłem p. Jamrozińskiego o głębsze wcięcie kciuka i efekt jest znacznie lepszy niż przy pierwszej zamawianej parze. To chyba nie jest koniec zamówień!

 

 

20170411_120829.jpg

Mam rękawiczki z tej samej skóry, bez ocielenia i są rewelacyjnie miękkie.

Najlepsze jest to, że prawie siłą musiałem przekonywać Pana Czesława  do znalezienie koniakowej skóry i mimo wielu zapewnień, że nie ma. Okazało się, że ma taki rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich. Pierwsze moje zamówienie Pan Czesław szył w lutym. Rękawiczki ze skóry koźlęcej, bez ocieplenia. Przypomina jeden z modeli Dents. Noszę już drugi sezon i jestem bardzo zadowolony. Idealne nawet na deszczową pogodę 8-)

DSC_1323.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniakowej skóry Pan Czesław miał jak widać dużo :) więc w śierpniu zamówiłem sobie na jesień ten model, bez ocieplenia - miękkie i dopasowane. Lubię dziwactwa - tym razem chciałem "points" (jak po polsku?) ze strzałkami.

Wczoraj złożyłem trzecie zamówienie - rękawiczki z pekari, czarne. Skóra pochodzi z Peru. Odbiór pod koniec listopada.

IMG_20170830_073301_518.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Renè napisał:

@torunianin, tak, tym razem na 100% pekari z Peru; ma jeszcze skórę na kilka par. Faktycznie jest praktycznie nie do zdobycia... Na wagę złota.

Ile kosztują u pana Jamrozińskiego takie rękawiczki, bo rozumiem że odpowiednio więcej niż standardowe 150-180 zł, które bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.