Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne rękawiczki :)

Cena zależy od ocieplenia, w styczniu odbierałem kolejne, tym razem "na podwójnym misiu" i zapłaciłem 180 zł. Rzecz bez znaczenia, bo i tak cena jest śmieszna biorąc pod uwagę sklepowe ceny rękawiczek. Natomiast wybór skór jest dziełem przypadku - p. Jamroziński jedzie do Czech i tam wybiera skóry, których jakość ocenia jako wysoką. Ostatnio np. nie miał nic w ciemnym brązie, czyli kolorze dość podstawowym. Dopasowania trzeba pilnować, u mnie 2. zamówienie było już idealne i przy kolejnych zamówieniach pomijamy mierzenie, wskazuję mu tylko, na której stronie Jego notesu znajduje się moja miara :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest już taki temat do podepnę się tutaj, tym bardziej, że to wszystko i tak przez maciato ;).

 

Odebrałem dzisiaj "driving gloves" w wersji z palcami i bezpalcowej.

Piękny materiał i świetne wykonanie. Kompletnie nie pasują do tego co mam na sobie, ale nie mogłem się oprzeć.

 

post-3633-0-12702300-1425405620_thumb.jp

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wymądrzać, ale zamszowe driving gloves chyba przeczą samej idei tego typu rękawiczek; zawsze myślałem, że są one po to, żeby ręce nie ślizgały się podczas prowadzenia (a przy tym żeby nie było im za gorąco, stąd liczne perforacje), a zamsz przecież się ślizga znacznie bardziej od nieurękawiczonych dłoni... gdzie się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wymądrzać, ale zamszowe driving gloves chyba przeczą samej idei tego typu rękawiczek; zawsze myślałem, że są one po to, żeby ręce nie ślizgały się podczas prowadzenia (a przy tym żeby nie było im za gorąco, stąd liczne perforacje), a zamsz przecież się ślizga znacznie bardziej od nieurękawiczonych dłoni... gdzie się mylę?

Widziałem podobne u Pana Czesława gdzie od wewnętrznej strony była jednak skóra licowa, ciekawe jak tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wymądrzać, ale zamszowe driving gloves chyba przeczą samej idei tego typu rękawiczek; zawsze myślałem, że są one po to, żeby ręce nie ślizgały się podczas prowadzenia (a przy tym żeby nie było im za gorąco, stąd liczne perforacje), a zamsz przecież się ślizga znacznie bardziej od nieurękawiczonych dłoni... gdzie się mylę?

 

Driving gloves są przede wszystkim dla lansu:) Sam sobie własnie sprawiłem (licowe, nie zamszowe), wkrótce wrzuce fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driving gloves są przede wszystkim dla lansu:) Sam sobie własnie sprawiłem (licowe, nie zamszowe), wkrótce wrzuce fotkę.

 

Jakby to ujął pewien mój znajomy: do wypełnienia schowka na rękawiczki w Jaguarze?

 

Ja tam nie wiem, nie prowadzę. Prawdziwemu elegantowi prowadzić wszak nie wypada - wyjątkiem w dawnej etykiecie były chyba samochody sportowe.

 

PS: Żartuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ujął pewien mój znajomy: do wypełnienia schowka na rękawiczki w Jaguarze?

 

Ja tam nie wiem, nie prowadzę. Prawdziwemu elegantowi prowadzić wszak nie wypada - wyjątkiem w dawnej etykiecie były chyba samochody sportowe.

 

PS: Żartuję.

Żarty, żartami, ale prowadzi sie w nich rewelacyjnie. Może dlatego, ze XJR jest trochę sportowy, a przy moim wzroście to nawet coupé ;), a może dzięki drewnianej kierownicy, ktorej miękki zamsz trzyma sie rewelacyjnie. Tak całkiem serio, to przecież nie o aspekt praktyczny w nich chodzi. Wyglądają świetnie i to jest ich największy atut.

Wersję palczastą postaram sie pokazać jutro, dzisiaj zostały w schowku na rękawiczki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ta zmarszczki na wierzchniej stronie rękawiczek to kwestia ułożenia ręki czy też faktycznie to tak tak wygląda ?

To kwestia jedynie ułożenia ręki. Jak położyłem dłoń na stole, nadgarstek był wygięty w drugą stronę. Jak ręka jest swobodna, nie ma tego efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.