macaroni

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki

313 postów w tym temacie

W sprawie cen - w listopadzie szyłem gładkie, najprostsze rękawiczki u mistrza Jamrozińskiego. Bez zapięcia na guzik, bez dziurkowania, , bez ocieplenia, gładka kozia skórka i 3 przeszycia na grzbiecie dłoni - policzył 170 PLN, więc bardzo przystępnie i póki co cennika nie zmienił. Same rękawiczki leżą jak druga skóra :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaki kolor? Pochwal się zdjęciami!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, otwieraczdopiwa napisał:

W sprawie cen - w listopadzie szyłem gładkie, najprostsze rękawiczki u mistrza Jamrozińskiego. Bez zapięcia na guzik, bez dziurkowania, , bez ocieplenia, gładka kozia skórka i 3 przeszycia na grzbiecie dłoni - policzył 170 PLN.

Ja zamawiałem w ten czwartek, także najprostsze choć z lekkim ociepleniem.

Mistrz policzył 180 zł.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, O.v.K. napisał:

choć z lekkim ociepleniem.

Jakie ocieplenia są dostępne? Wkłady wełniane, kaszmirowe, mieszanki?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W grudniu wełna w mieszance i jakieś futrzane. Kaszmirowych nie było.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te futrzane to ze sztucznego tworzywa. Wkłady wełniane to mieszanka wełny i także sztucznego tworzywa. Generalnie to te wkłady trochę rozczarowują na tle gotowych wyrobów. W moim wypadku spasowanie też takie sobie - lepszy efekt udaje mi się czasami uzyskać w RTW. Ale zamawiam następną parę licząc, że wprowadzone poprawki dadzą lepsze spasowanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Awopiotr,

Jeśli nie jesteś do końca zadowolony, to powinieneś poprosić o korektę - Pan Czesław nie robi z tego problemu, a poprawki zazwyczaj wykonuje bezpłatnie (ode mnie nigdy nie wziął pieniędzy za dodatkowe dopasowanie, choć byłem gotów dopłacić).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich serdecznie po długiej nieobecności (nieobecności pisarskiej, gdyż przez większość czasu forum cały czas przeglądałem).

W ramach posta powrotnego, moje zamówienie od Pana Czesława. Trzy pary rękawiczek - brązowe w całości ze skóry licowej, czarne w opcji zamsz/lico i totalna fanaberia w postaci irchy ;)

Przepraszam za jakość zdjęć, ale chyba powoli czas na wymianę telefonu na coś z lepszym aparatem ;) Robiąc zdjęcie czarnej lekko wygiąłem rękę zupełnie niepotrzebnie i jakoś tak wyszło.

DSC_0416.JPG

DSC_0417.JPG

DSC_0415.JPG

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swoją drogą wielki plus dla Pana Czesława za dołączenie do paczki karteczki z instrukcją dot. czyszczenia rękawiczek z irchy - nie była mi potrzebna, ale pewnie komuś może pomóc :)

Natomiast jeśli będę zamawiał następne w przyszłości, to pewnie poproszę o nieco krótsze - jedyna wada wszystkich trzech par polega na tym, że wybierając długość rękawiczek w ogólnie nie wziąłem pod uwagę zegarka i w konsekwencji nie jestem w stanie wygodnie sprawdzić godziny w drodze :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że ten kolor jest chyba pierwszym wyborem na rękawiczki :) poniżej zdjęcia mojego zamówienia złożonego przy okazji styczniowego spotkania warszawskiego BwB. Dokładnie 6 stycznia 2017 r. (zapiszę sobie tę datę na potrzeby przyszłych zamówień ;) )  Jedynie ja brałem bez żadnego zapięcia: p. Czesław odradził też jakiekolwiek ściągacze czy gumki. 

20170320_225318.thumb.jpg.9ac48ea915ea4916f2621c258a995859.jpg

20170320_225328.thumb.jpg.9593aedeec1c43afc50a965a224b407e.jpg

20170320_225331.thumb.jpg.7c411cec3983855f9e455b034807b750.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta