Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Ja niestety mam ziemniaka, nie aparat, więc na zdjęcia poczekamy, ale dzisiaj odebrałęm swojąpierwszą parę - z wierzchu szara koza, zamsz, a od ,,strony chwytnej" lico, oceplenie lekkie, wełniane. To, co mnie zaskoczyło, to że myślałem, że mam dłonie dość standardowe i sklepowe rękawiczki myślałem, że leżą dobrze - oj, w jakim ja byłem błędzie, dopasowanie tych rękawiczek a sklepowych - niebo a ziemia. Chyba nigdy więcej już ,,gotowców" nie kupię. No, może poza rękawicami spadochroniarzy luftwaffe, ale to temat na osobny artykuł (powiem tyle, że polecam) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pierwsza para rękawiczek wykonana przez pana Czesława jest gotowa! Projekt prosty bo kozia skóra licowa z obu stron, kolor pasujący do butów (w zamyśle miał się delikatnie różnić od butów i tak też wyszło). Dopasowanie okazało się tak zaskakująco dobre, że jako test postanowiłem przez moment pisać w nich na klawiaturze i udawało się prawie bezproblemowo.

20161102_100115.jpg

20161102_100318.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak jest z tym wycięciem. Kiedy dłoń jest wyprostowana to ta część odstaje nieznacznie (zakładam, że trochę powinno odstawać skoro dwie części zachodzą na siebie). Do zdjęcia lekko nachyliłem rękę, żeby złapać lepsze światło i oddać kolor więc powstało większe zmarszczenie koło zapięcia. Przy użytkowaniu nie rzuca się to w oczy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drugie zamówienie u p. Czesława. Tym razem bez osobistej wizyty w zakładzie i bardzo zwykłe - czarna licówka, ocieplane. Dopasowanie, jak zwykle - znakomite, (marszczenie na 1 zdjęciu to kwestia ułożenia ręki) Doszły akurat na pierwsze przymrozki :) 

 

20161110_095045.jpg

20161111_180931.jpg

20161111_181005.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu odebrałem czwartą już parę od Pana Czesława, projekt podobny do prezentowanego kiedyś, czarna licówka od wewnątrz i brązowy zamsz od zewnątrz - zresztą ta sama skóra co w prezentowanych parę postów wyżej, zdjęcie dość dobrze oddaje jej bardzo fajny "rudy" odcień:

cj4-2.jpg

 

Swoją drogą, byłem ostatnio trzy dni w Wiedniu i miałem okazję oglądać produkty tamtejszych rękawiczników (w tym jednego zakładu z ponad stuletnią tradycją) i powiem tak, że nie zrobiły na mnie specjalnego wrażenia, to znaczy rękawiczki Pana Czesława po prostu wyglądają lepiej i przy tym kosztują 1/3 tego, co życzą sobie w Austrii - pod tym względem jesteśmy wielkimi szczęściarzami :-) Jedyna przewaga tamtych zakładów, o czym była już tu mowa, to ciekawe skóry, np. pekari, aczkolwiek tu już mówimy o cenach rzędu 210-250 euro za parę.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

W sprawie cen - w listopadzie szyłem gładkie, najprostsze rękawiczki u mistrza Jamrozińskiego. Bez zapięcia na guzik, bez dziurkowania, , bez ocieplenia, gładka kozia skórka i 3 przeszycia na grzbiecie dłoni - policzył 170 PLN, więc bardzo przystępnie i póki co cennika nie zmienił. Same rękawiczki leżą jak druga skóra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, otwieraczdopiwa napisał:

W sprawie cen - w listopadzie szyłem gładkie, najprostsze rękawiczki u mistrza Jamrozińskiego. Bez zapięcia na guzik, bez dziurkowania, , bez ocieplenia, gładka kozia skórka i 3 przeszycia na grzbiecie dłoni - policzył 170 PLN.

Ja zamawiałem w ten czwartek, także najprostsze choć z lekkim ociepleniem.

Mistrz policzył 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te futrzane to ze sztucznego tworzywa. Wkłady wełniane to mieszanka wełny i także sztucznego tworzywa. Generalnie to te wkłady trochę rozczarowują na tle gotowych wyrobów. W moim wypadku spasowanie też takie sobie - lepszy efekt udaje mi się czasami uzyskać w RTW. Ale zamawiam następną parę licząc, że wprowadzone poprawki dadzą lepsze spasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie po długiej nieobecności (nieobecności pisarskiej, gdyż przez większość czasu forum cały czas przeglądałem).

 

W ramach posta powrotnego, moje zamówienie od Pana Czesława. Trzy pary rękawiczek - brązowe w całości ze skóry licowej, czarne w opcji zamsz/lico i totalna fanaberia w postaci irchy ;)

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale chyba powoli czas na wymianę telefonu na coś z lepszym aparatem ;) Robiąc zdjęcie czarnej lekko wygiąłem rękę zupełnie niepotrzebnie i jakoś tak wyszło.

DSC_0416.JPG

DSC_0417.JPG

DSC_0415.JPG

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.