Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze rękawiczki od Pana Cz.J. w kolorze koniakowym (bez dodatkowych materiałów w środku) dość szybko się rozeszły.

Moja narzeczona zamówiła z tej samej skóry ocieplane najbardziej jak się dało. Dopasowane rewelacyjnie.

W prezencie mikołajkowym znalazłem pod poduszką czarne bez podszewki (bez dodatkowych materiałów w środku) wg wymiarów. Podobno zaznaczano u Pana Cz.J, że poprzednie się rozeszły. Przy odbiorze czarnych Pan Czesław zaznaczył, że 'te nie mają prawa się rozejść'.

Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Paparazzo, w stopce piszesz Pan Prowadzisz blog/stronę o modzie i szukasz fotografa? Umów się na bezpłatną sesję zdjęciową. to ja się pytam gdzie zdjęcia :D

Jak to :?: Szewc bez butów chodzi ;)

Szewcem nie jestem a buty akurat wczoraj odebrałem :)

Co do zdjęć - słuszna uwaga uzupełnię :) Przyznam jednak, że zdjęcia modowe łatwiej wykonuje się mając do dyspozycji modelkę/modela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu zamówiłem parę brązowych rękawiczek u pana Jamrozińskiego. Mistrz sam zaoferował dostawę przesyłką poleconą (za drobną dopłatą). Dzisiaj odebrałem przesyłkę. Efekt na zdjęciu poniżej.

Z góry przepraszam za jakość mych zdjęć. Nie mam ani talentu, ani zacięcia...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam obiecane wcześniej zdjęcia koniakowych.

Rozeszły się w przeciągu tygodnia (może to efekt braku jakiejkolwiek podszewki):

Obecnie wyglądają tak:

post-3767-13658923766543_thumb.jpg

Co ciekawe, z wymiarów dla tych rękawiczek Pan Cz.J. uszył czarne ale mając wiedzę, że poprzednie są obecnie dużo za duże.

Moje zdziwienie było duże gdy okazało się, że w ogóle mam problemy z założeniem nowych czarnych:

post-3767-13658923766947_thumb.jpg

Po założeniu okazało się, że są... idealne. Długie palce i nisko osadzony kciuk dokładnie obszyte sa skórą. Nie ma wolnych przestrzeni. Również obwód w nadgarstku jest dokłanie taki jak go sobie wyobrażalem.

post-3767-13658923767387_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych bordowych chyba machasz łopatą ;) Też mam z tej skóry, ale starzeją się wolniej. Też na początku uszyłem bez podszewki, ale mocno barwiły od potu, więc poprosiłem o jej doszycie. Dobrze wiedzieć, jak będą wyglądać w przyszłości. Dzięki za zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pierwszy bespoke u Pana Czesława i na pewno nie ostatni - identyczny model, tylko w wersji "lżejszej" już się robi :)

Wygoda - dokładnie to, czego oczekiwałem.

Ciepłota - dokładnie to, czego oczekiwałem.

Dopasowanie - jak dla mnie świetne.

Koszt - akceptowalny.

Czerwone netki jako kaprys zamawiającego ;)

post-3692-1365892401977_thumb.jpg

post-3692-13658924020362_thumb.jpg

post-3692-13658924020777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Mam dwie pary z cienką podszewką i, w mojej ocenie, sprawują się bezbłędnie. Może nie wyglądają już jak spod igły, ale nie przypominają też przetartej szmaty. Komfort użytkowania, mimo delikatnych naciągnięć w kilku miejscach pozostał na wysokim poziomie. 

 

Pytanie do zamawiających (kiedyś i ostatnio) - czy ceny u P. Jamrozińskiego znacznie wzrosły od zeszłego sezonu? Pytanie to natury praktycznej - wkrótce wybieram się do Warszawy i chyba znów odwiedzę pracownię przy Marszałkowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem dzisiaj w zakładzie, została zdjęta miara z dłoni, wybór skóry itp.

Rękawiczki za około 3 tygodnie zostaną mi przesłane do Tychów.

Dodatkowo dogadałem się z Panem Januszem że mam powoływać się w przyszłości na nr. strony jego notatnika z miarą mojej dłoni i następne zamówienia będę mógł przeprowadzać "zdalnie" ze Śląska, taka uwaga dla ludzi spoza Warszawy  ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do wybierających się w najbliższych dniach do pracowni.

 

Byłbym wdzięczny za informację o tym, czy jest dostępna skóra w kolorze koniakowym (whisky/tan/jasny brąz - jak zwał tak zwał, mniejsza), a jeśli nie, to czy jest szansa, że się pojawi i kiedy może to nastąpić?

 

Wybieram się do stolicy w najbliższych tygodniach i chciałbym zamówić parę rękawiczek w wyżej wspomnianym kolorze. Dopytałbym osobiście, ale z Krakowa trochę daleko.  :)

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Kolego Sekret, jeszcze Ci potrzeba paska od zegarka obszytego granatową nitką, z aplikacją ze strusia. Już widzę te zdjęcia :)

 

I ja też mam dwie pary od Pana Jamrozińskiego, czarne i brązowe, obie zapinane na zatrzask, leżą znakomicie. Chętnie zrobię jeszcze parę irchowych żeby zadać szyku. Świetny rzemieślnik, świetna cena, świetny wyrób, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.