Jump to content
a.tyburska

Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale

Recommended Posts

Na kanale YouTube Czasu Kultury ukazał się ciekawy materiał o nowych rzemieślnikach, którego mam przyjemność być częścią. Zapraszam do oglądania, część materiału z mojej pracowni otwiera się po kliknięciu w zdjęcie poniżej.

nowi_rzemieslnicy.jpg.d539f7581f18b6e0630d817caa34240b.jpg

• Like 2
  • Upvote 1

Dzień dobry, dzisiaj ogłoszenie targowe. W dniach 17-19 sierpnia będę gościć w Lublinie ze swoimi tkaninami, zapraszam w godzinach 10-18 na stoisko przy ul. Bramowej.cottongrass_lublin.jpg.d5d64081d206c1b9760eb9ec253821c8.jpg

• Like 1

Dzień dobry. To pytanie pojawia się w wątku nie po raz pierwszy - postaram się zająć tematem czapek na najbliższy sezon jesień-zima. 

Ja to tylko tak zostawię:-)
  • Upvote 1

Słuszna uwaga. Panowie, potrzebuję Waszego wsparcia w tym temacie, chodzi o konstrukcję. Tkanina zachowuje się nieco inaczej niż dzianina, - nie jest tak rozciągliwa + odpada tkanie na okrągło - chociaż jest możliwe, w efekcie otrzymamy czapkę model "krasnal".

Jednym słowem - czapkę trzeba uszyć, trzeba nadać jej fason. Z przejrzanych przeze mnie zdjęć istniejących tkanych czapek rysuje się obraz dość krzykliwego nakrycia głowy, a nie o takie nam chodzi. Czekam na Wasze sugestie dotyczące konstrukcji/wyglądu :)

Może nawiązać współpracę z jakimś czapnikiem i zrobić czapkę w klasycznym fasonie, ale z tkaniny specjalnie w tym celu? Chociaż to by zakrawało już o projekt forumowy.Nie, żebym nie był zainteresowany ;) 

Ok, działam w sprawie uszycia czapki z mojego materiału.

W międzyczasie w sklepie online Cottongrass pojawiły się dwa damskie szale, idealne na prezenty - każdy szal pakowany jest w firmowe pudełko, które może być wykorzystane do przechowywania szala.
relief_scarf_3_small.thumb.jpg.8ddf9ade3678fc7df53907245fce0cf5.jpg

• Upvote 1

Testuję sploty i przędze na autorskie szale zimowe. Mam na uwadze fakt, że nie każdy jest amatorem awangardy, więc kolory będą stonowane, a wzory będą nawiązywać do klasycznych.

Poniżej mała próbka zdjęta z krosna - sprawdzone i lubiane układy motywów, przypominające dobrze znane kraty -  jednak z indywidualnym charakterem. Wkrótce pojawią się jodełki, trochę odmienne od tych powszechnie dostępnych :)

relief_3.jpg

• Like 1
  • Upvote 5

Dobry wieczór po dłuższej przerwie - zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu o mojej pracowni :)

• Like 3
  • Upvote 3

A oto garść zdjęć wybranych prac, które zeszły z krosna od początku roku (niebieski szal na środkowym foto jest jeszcze nieuprany i niewyprasowany, stąd lekkie zagniecenia - oczywiście moją pracownię opuścił gładki jak stół).

szal_damski.jpg

szal_diamenty.jpg

szal_jedwab.jpg

• Like 7
  • Upvote 1

Lato minęło niepostrzeżenie i tak oto mamy wrzesień :) Kolejny szal z wełny merino powędrował do nowego domu.

relief_shawl.thumb.JPG.b7701aadc209d2e2dc1e4b22fcfffed8.JPG

• Like 2
  • Upvote 1

Dzień dobry, Święta zbliżają się wielkimi krokami. W sklepie online - prowadzi do niego link w podpisie - jest kilka szali dostępnych od ręki, w tym szal z poniższego zdjęcia wykonany w 100% z jedwabiu (znany porywacz kobiecych serc). W połowie grudnia planuję aktualizować stan mojego wirtualnego sklepu o nowe szale, nad którymi właśnie pracuję. Będzie też trochę klasyki z wełny merino :) Pozdrawiam, Alicja.

zigzag_silk_2_small.thumb.jpg.90bc90db5afcd98ab6ab0ef43f88ae18.jpg

W weekend 20 i 21 grudnia w godzinach 11-17 zapraszam do pracowni na zakupy. Ręcznie tkane szale ucieszą wielbicieli naturalnych, luksusowych tkanin. Zapakowane w elegancki papier i pudełko będą gotowe do wręczenia bliskiej osobie. Można płacić kartą :) Adres: Poznań, Fredry 7/40 (1. piętro).

main_page_pic.JPG